Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија

+14
OPOZICIONER
treta opcija
PRVOBOREC
osa
misterija
Zhane
SHARENI
TRAJCHE
трендафил
Luxor
Teo
Bosonoga
Dino
defo
18 posters

Страна 13 of 18 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18  Next

Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Пон Окт 19 2020, 20:48

Ti mozhesh da razbirash i ne razbirash shto sakash. Za razlika od tebe jas sum siguren deka manipuliranjeto na javnosta deka nad 80 000 evra se dadeni za treniranje hrvatsko magare so nadezh deka vistnata nema da se doznae e neverojatna glupokja. Vkluchitelno i krokodolskite solzi shto gi leesh za sudbinata na magareto koe spored tebe dopatuvalo od Hrvatska. I kako shlag na torta doagja tvoeto najglupo tvrdenje deka krajni korisnici na obukata se magarinjata so shto 35 uchenici i 5 profesori gi proglasi za magarinja.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Вто Окт 20 2020, 18:41

Учениците треба да одгледуваат магариња, па со самото тоа корист, подобро чување, треба да имаат магарињата. Лично мислам дека во Македонија иповажни работи од магарињата кои ги има се помалку. Мислам како домашни животни, не во власта.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Вто Окт 20 2020, 18:46

Krajnite korisnici na benefitot kje bidat uchenicite koi kje se odluchat za biznisot na odgleduvanje kopitari kako i eventualnite vraboteni vo toj biznis. Zatoa namali glupokja.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Вто Окт 20 2020, 21:29

Реално никој нема да има бенефит затоа што поради короната проектот е во мирување. За жал агенцијата не се прилагоди на условите и наместо да поддржи здравствени проекти се расправа со магариња. Веројатно тоа е причина што денес владата одлучила да ја разреши Лидија Димова преку управниот одбор. Од актуелното обвинителство не очекувам дека ќе го истражи случајот од правна гледна точка и дека се ќе заврши со политичка одговорност.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Вто Окт 20 2020, 22:10

Агенцијата поддржува образовни програми за кои има поднесено апликации. Агенцијата не се расправа со магариња туку поддржува проект во образование за одгледување копитари. Не треси зелени за некаква поддршка на здравствени проекти кога не знаеш дали воопшто биле поднесени апликации за образовни проекти во здравството. Побарај стручна помош опозициското лудило ти излегува од контрола.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Сре Окт 21 2020, 08:14

Сега кога и пастирот е за разрешување на Димова ќе почнат да излегуваат на виделима вистините за работата на агенцијата. Еве нова епизода.
https://a1on.mk/istrazjuvanja/frizernicata-dobila-pari-iako-bila-petta-na-rang-listata/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by TRAJCHE Нед Дек 13 2020, 11:18

Odlicno, taka treba da se poddrzi stopanstvoto.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Img_2250
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Нед Дек 13 2020, 13:07

Од една милијарда евра задолжување, само 200 милиона евра се доделени на одредени категории граѓани и фирми. Сите не се искористени, но ќе го занемарам тоа и ќе прашам каде отидоа останатите 800 милиони евра?
Грантовите за магариња и други работи се странска донација, што не морам да ја враќам јас и моите деца и внуци како кредитите и обврзниците со кои не задолжи актуелната власт, па и не ме интересираат толку, освен дека ако некој сака да помогне, има поприоритетни работи од магарињата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Нед Дек 13 2020, 17:23

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Shtip

Ова е влез на едно избирачко место во Штип. По закон не смее да има симболи на партии најмалку 100 метри од овде. Плус се работи за основно училиште што би требало да биде деполитизирано. Се надевам дека партијата од свои средства ќе го обои училиштето.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by OPOZICIONER Пет Дек 18 2020, 13:11

Bravo za SDSM i za Zaev.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Img_2254
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пет Дек 18 2020, 20:50

Заев ја наследи таквата состојба. Не ја создаде.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC Пон Дек 21 2020, 16:05

Уште неизлезени од ЕУ владата на СДСМ обезбеди продолжување на економската и политичката соработка со Британија. Небањатите во шок.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Img_2779

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пон Дек 21 2020, 16:48

Не гледам зошто небањатите би се шокирале од тоа што потпошале договор со Велика Британија. Секоја држава сака да продава, па и Британците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Пон Дек 21 2020, 17:21

Затоа што ги боли секој успех и развој на Македонија па во тоа гледаат опасност да дремат во опозиција барем уште два мандати што и ќе се случи ако Жмицко им остане оФчар.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by defo Вто Апр 20 2021, 10:49

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Slika_18

Браво за Горан Милески, ЛДП и СДСМ, повеќе вакви кадри ни требаат. Истото и Охридскиот градоначалник Костадин георгиевски имал само 4000 денари трошок репрезентативни трошоци(кафани), минатата година. Повеќе вакви луѓе во Македонија ни требаат.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Сре Апр 21 2021, 21:10

Браво СДСМ. Ова е чист доказ дека обвинителството и судството се независни. Дека повеќе нема недопирливи и законот важи за сите.Драги Рашковски префрлен во затворски притвор во Шутка
21 април, 2021

https://mk.voanews.com/a/voa-dragi-raskovski-pritvor-sutka/5861907.html
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Чет Апр 22 2021, 17:14

Сите опции се во игра. И дека делови од судскиот систем не се марионети на власта и дека сега ги води поголема сила. Од Кале на пример.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC Вто Мај 04 2021, 17:44

Двајцата најголеми луѓе во македонската историја. Не се залетувајте небањати, вие немате ништо со нив.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 E0igaj10Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 E0if_810

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Сре Мај 05 2021, 20:58

Еве и од мене едно браво за СДСМ.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Img_2588Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Img_2589Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Img_2590
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пет Мај 07 2021, 15:43

Веќе се гледа предноста на електронско издание во однос на печатена книга. Поедини зборови се цензурираат доколку и пречат на некоја малцинска етничка заедница. Ако и пречи на поголемиот дел од мнозинската, на пример бришењето на зборот македонски пред името на многу институци не се ни слуша. Гледам дека Централниот регистар го брише и државјанството според капитулантскиот договор со Грција и пишува наместо македонско/гражанин на Република Северна Македонија само Северна Македонија.

Линк:
Централна БАГРА | Off

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пет Мај 07 2021, 18:35

Зборот шиптар составувачите на течникот не се ни обиделе да го стават во речникот. На барање на припадниците на ромската зањедница поткрепено со уцена дека ќе излезат од власта која со тоа ќе го загуби мнозинството избришани се и зборовите циган и други кои произлегуваат од тој корен. Речник не е само список на пријатни зборови, туку на сите, а за непријатните треба да има забелешка дека е навредлив збор или збор што за некој е непријатен. Никој во САД не се буни зошто песната на Флитвуд Мек се вика Циган. Ром е сепак ново име за етничката заедница кое не е насилно натурено како северна на нас Македонците. Ромите исто така сами си го имаат избрано симболот. 
Да заклучам. Речник не е толковник на пријатни зборови, туку на сите. Ова изгледа не е речник на македонскиот јазик, туку на политички погодни зборови, од кој неподобните се цензурирани (ликвидирани). Дали следно е да очекуваме дека ќе се ликвидираат и тие што ќе користат такви зборови. Тоа не се случи со тие што користеа и користат зборови навредливи за Македонците. Славомакедонци на пример се користеше од нашите странски „пријатели“ но и од поеднини лидери на малцинството што си фантазира дека е мнозинство, а фантазијата ја претвораат во вистина македонски политичари во борба за власт по секоја цена.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by OPOZICIONER Сре Jул 21 2021, 14:59

Bravo za SDSM i Mila.


Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Img_2269
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Сре Jул 21 2021, 15:16

Борбата треба да биде да се укинат социјалните стипендии и сите социјални давачки, што би рекле да нема социјални случаи, односно да бидат исклучително ретки. За жал кај нас е зголемен бројот на социјални случаи. Друга работа е зошто зголемувањето се дава пред избори. Не е ли тоа изборен поткуп со наши пари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пон Aвг 02 2021, 11:21

Го слушам Заев како во Пелинце говори за борба за Северна Македонија. Дали македонците од јужна (Егејска) или источна (Пиринска Македонија каде исто така имало борби во Илинденското востание се бореле за северна или така мисли пореметениот ум на премиерот кој е дојден на тоа место без лекарско уверение. Зборува за слобода во земја на која странци и го имаат дадено името и и го пишуваат Уставот. Не се согласувам ни со желбата на премиерот да живее Северна Македонија, туку сакам воскреснување на Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пон Aвг 02 2021, 11:28

А еве како е во САД.
Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 DCMayorIlindenProclamation2020-1

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 13 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 18 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот