Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија

+13
treta opcija
PRVOBOREC
osa
misterija
Zhane
SHARENI
TRAJCHE
трендафил
Luxor
Teo
Bosonoga
Dino
defo
17 posters

Страна 12 of 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Вто Окт 06, 2020 7:05 pm

Не е гледана снимка од само една камера, туку од повеќе вклучувајќи и видеа снимени од камери во соседството. На нив се гледа и колку време се задржал лидерот на најголемата политичка партија во теретаната и како влегол. Утврдено е дека е искористена постара снимка, пред пандемијата, што е обработена.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Вто Окт 06, 2020 7:16 pm

Се повеќе те зафаќа опозициското лудило затоа престани да лажеш дека е утврдено дека снимката е постара кога самиот Жмицко и сопственикот на теретаната го потврдија тоа.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Hm-pos10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Вто Окт 06, 2020 10:03 pm

Инфомакс објави демант на Богоев за тоа дека наводно бил болен од корона. Ниту еден од порталите и медиумите што лажно го обвинија Мицкоски дека вежбал во теретана не ја демантираше таа вест. Не напишав дека Мицкоски не бил во теретаната, туку дека видеото објавено на социјалните мрежи не е од тој настан. Тоа според објавеното од обвинителството. Јас не сум вршел истрага туку обвинителите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by zozoti Вто Окт 06, 2020 11:38 pm

Zmicko, bilderot sto se stori pijanica.

zozoti

Број на мислења : 293
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Нед Окт 11, 2020 2:14 pm

Еве како СДСМ ги троши европските пари наменети за образование, односно зошто нема пари за да обезбеди државата компјутер за секој ученик и студент или барем за тие од социјалните категории.

Фризерница (берберница ако говориме македонски) добила над 270 илјади евра откако СДСМ дојде на власт, 180 илјади во оваа коронарна година, за образовни проекти!?
https://expres.mk/a1-on-frizersko-studio-dobilo-nad-chetvrt-milion-evra-evropski-pari/

За тренинг на хрватско магаре и хрватски коњ кавадаречка фирма има добиено 83 илјади евра. Како да има малку магариња и коњи во Македонија, посбно во владата и собранието.
https://expres.mk/ne-bila-samo-berbernicata-so-eu-pari-se-treniralo-magare-dokument/

Да потсетам дека директорка на Националната агенција за образовни програми и мобилност што ги спроведува овие „образовни“, да не кажам безобразни програми е Лидија Димовска, платеничка на Џорџ Сорос, како таква учесник во Куртон револуцијата, па пратеник од листата на СДСМ во СОбранието откако Сорос си ја заврши работата и повеќе не инвестира големи пари во Македонија. Барем додека е Заев на власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Нед Окт 11, 2020 4:20 pm

Имало и обука за гостопримството на Кипар за што се потрошени 54.460 евра.
https://expres.mk/nemalo-samo-obuka-za-hrvatsko-magare-tuku-i-obuka-na-kipar-za-54-000-evra-dokument/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Нед Окт 11, 2020 6:56 pm

Мислев дека ЕУ финансира образование на ученици, студенти и возрасни што сакаат да се усовршат. Излегува дека СДСМ тоа го пренасочи во обука на странски магариња. За 83 илјади евра може да се реновира комплетно повеќе училишта дури и ако тендерот го добие северџанецот Крсто Мукоски.

https://twitter.com/i/status/1315274275490758656

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC Нед Окт 11, 2020 7:53 pm

Плачете небањати, правната држава функционира.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Img_2701

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Нед Окт 11, 2020 8:51 pm

Ова што диктаторот мораше да нареди да проработат институциите на системот не е добра работа. Уште полошо ако покрај јавната наредба дал и скриени тајни инструкции каков да биде резултатот од истрагата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Нед Окт 11, 2020 9:55 pm

Ovoj PRVOBOREC mora da e nekoj rodnina na Nostradamus shtom tochno predvidel deka kje pochnesh so plachenje.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пон Окт 12, 2020 2:53 pm

Не знам какво плачење ти се увртело во главата.Толку многу потрошени пари враќаме, што парите за магарето нема ни да ги почувствуваме.

https://alfa.mk/ek-za-alfa-vo-vrska-so-skandalite-na-dimova-gi-sledime-site-obvinuvana-neregularnite-troshoczi-ke-bidat-vrateni/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by zozoti Чет Окт 15, 2020 11:22 pm

Vicepremier za borba protiv korupcijata ne bilo samo formalnost tuku navistina funkcionira.

zozoti

Број на мислења : 293
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by defo Пет Окт 16, 2020 8:51 am

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 EkZguVdXkAAHYVV?format=jpg&name=900x900Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 EkZguwDXsAMNpD4?format=jpg&name=900x900
Најмногу мразам да фалам власт, ама јбг, кога некој ни ги падна моралните вредности ќе аплаудираме и на магаре кога ќе пројде преку мост.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Пет Окт 16, 2020 1:34 pm

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 763
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пет Окт 16, 2020 2:53 pm

Колку повеќе заболени и починати од корона ќе има за жал, толку повеќе ќе има решено проблеми што се влечат со години. За кој кyр немаше кривична за дивите платформи на Матка уште минатата година. Дали разрешувањето на Димова ќе биде проследено со нејзина амнестија од кривична одговорност?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Нед Окт 18, 2020 1:31 pm

Денеска е сликано магаер спроти владата. Гледам новинарот мисли дека магарето дошло да добие 83 илјади евра како неговиот хрватски колега. Јас напротив мислам дошло да ги посети роднините што седат внатре во владата.

https://expres.mk/pred-vladata-se-pojavi-magare-video/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Нед Окт 18, 2020 5:46 pm

Onoj koj go zlostavuval zhivotnoto vlechkajki go pred vlada vo nadezh deka kje dobie nekoj politichki poen, novinarite koi ja prenesuvaat vesta za ova i potroshenite 83 000 evra za trening na magare, kako i site onie shto go shirat ova po socijalnite mrezhi se daleku poglupi od magareto shto go zlostavuvale.

Vo ochekuvanje Trendafil da odgovori i so sigurnost da dokazhe deka ne gresham.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пон Окт 19, 2020 4:54 pm

Сигурно е дека ова домашно магаре дури и ако му било непријатно да се најде пред поголемите магариња во владата било помалку малтретирано од магарето кое морало да допатува од Хрватска и веројатно и да се врати таму само за да може некој преку него да испере 83 илјади евра. Ова под услов ако воопшто имало хрватско магаре и негов тренинг, а не се работи за чиста кражба за да се добијат пари за поткуп на гласачи, поголеми магариња од магарињата што ги спомнуваме.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Пон Окт 19, 2020 5:01 pm

Znaev deka vie od dpsne-dpbne ste poglupi od magareto i kako shto gledash tochno predvidov deka ti kje go dokazhesh toa javno. Blagodaram.

https://vistinomer.mk/nikoj-nema-da-trenira-magare-ili-konj-tuku-e-poddrzan-proekt-za-obuka-na-studenti-vo-upravuvanje-so-farmi-na-kopitar/

https://www.facebook.com/sozsu.gjorcepetrov/posts/398433731545440
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пон Окт 19, 2020 7:29 pm

Многу ми е тешко да поверувам дека школувањто за цела година на еден средношколец чини 2,075 евра по човек, 35 ученици и 5 наставници, за 83.000 евра, а камо ли двонеделен курс во Хрватска. Не верувам ниту дека курсот е одржан поради короната, а уште помалку дека министерот Љупчо Николовски би предложил разрешување на Димова врз основа на лажна вест. На лажна вест не се повика ни самата Димова.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Пон Окт 19, 2020 7:52 pm

Patuvanje, smestuvanje vo hotel, hrana, prevoz do centarot za obuka i nazad, seto toa za chetirieset lugje. Plus plakjanje za obukata koja hrvatite verojatno nema besplatno da ja izveduvaat.

Ljupcho Nikolovski pobara razreshuvanje na Dimova zaradi netransparentnosta i odnosot kon mediumite a ne zaradi kriminal.

Dimova demantirashe nezakonsko i neodgovorno dodeluvanje pari od programata Erazmus.

Glupite od dpsne-dpbne prodolzhuvaat uporno da shirat lagi deka parite se za treniranje hrvatsko magare.

Zaradi svojata neverojatna glupokja mislat deka 35 uchenici i 5 profesori se magarinja.

Se razbira nechesno bi bilo dpsne-dpbne ovcite da gi narecheme magarinja zatoa shto magarinjata se intelektualci vo odnos na niv.

Normalno e privrzanicite na dpsne-dpbne koi shirat lagi i manipulacii da ne mozhat da poveruvaat vo normalni raboti.

Mrtviot ne znae deka e mrtov, glupiot ne znae deka e glup.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пон Окт 19, 2020 8:04 pm

Си се заинатил како магаре на мост. Проблемот е во тоа штопарите се доделени, а проектот не е реализиран. Средношколците не одат на настава дома, а не во Хрватска. Јасно е и дека е можна он-лајн обука што е многу поевтина. Изгледа и дека Димова сака да има повеќе очучени за магариња отколку што има крајни корисници на програмата, односно магаериња, Тешко дека ќе ме убедиш дека во македонското образование нема покорисен проект од тој со магарињата.
Изгледа мислиш дека од изреката дека глупавиот не знае дека е глуп се амнестирани тие од СДСМ и ДУИ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Пон Окт 19, 2020 8:15 pm

Blagodaram shto se trudish da ja potvrdish mojata teza za glupokjata na dpsne-dpbne.

Parite ne se potrosheni. Vo specifikaciite na proektot e navedena dvonedelna praktichna obuka.

Shto saka Dimova jas ne znam, ne sum ja prashal a ne sum glup kako tebe da pretpostavuvam.

Koj level na glupokja e da tvrdish deka krajni korisnici na obukata se magarinjata ushte ne mozham da opredelam. Vie od dpsne-dpbne zaglupuvate so brzina na svetlosta pa teshko e da se sledi do koj stepen ste stignale.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пон Окт 19, 2020 8:27 pm

Вие од СДСМ сметате дека се во странство е подобро и се срамите од македонското. Не знам кој утврдил дека македонскиот начин на одгледување на магариња е полош од хрватскиот. Разбирам да пратат тим на обука во Кина за да научи како да се бори со короната и на здравствен и на економски план. Можеби вие во СДСМ ги добивате материјалите од еразмус. Македонската јавност и покрај целиот скандал не може никаде да види нешто повеќе во врска со работата на агенцијата на Димова. Ни за какви проекти станува збор, ни колку пари се трошат за тоа. Нејасно е и зошто парите се делат исклучиво по партиска линија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 12 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот