Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Страна 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by treta opcija on Нед Јан 26, 2020 4:05 pm

обично во министерство за економија и финансии се бројат успеси, пари и проценти во позитива.
Само несреќниот избор Зоран Заев на тотално недоветна министерка Нина Ангеловска не информира колку луѓе посетиле некоја страница.
да не е смешно треба да плачеме.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo on Нед Јан 26, 2020 4:45 pm

Grozjeto e kiselo samo za dpsmne.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Zhane on Нед Јан 26, 2020 8:52 pm

I gorclivo.

Zhane

Број на мислења : 118
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by treta opcija on Пон Јан 27, 2020 8:30 pm

само што од грозјето кое е зелено, кисело, горчливо итака натака, јаде цел народ,
а благото го јаде Нина .

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC on Пон Јан 27, 2020 9:01 pm

Народот од 8 дојде до 15 илјади минимална плата за која небањатите не гласаа. Трајко небањатиот тврдеше дека на 12 илјади минималец ќе имало протести и нереди. Кисела и горчлива е душата на небањатите зошто знаат дека секое подобрување на стандардот носи гласови за Заев. А небањатите, парафразирам, не се народот.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1201
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by treta opcija on Пон Јан 27, 2020 9:31 pm

искрено не разбирам што се тоа небањати, а што бањати.
мерката да се зголеми минималната плата е секако добра.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by OPOZICIONER on Вто Јан 28, 2020 7:40 pm

Nova nolnica, bravo SDSM.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Img_2053
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 794
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by TRAJCHE on Саб Фед 01, 2020 11:59 am

Bravo SDSM uste eden dokaz deka se slusa glasot na narodot.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Img_2047
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 542
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by TRAJCHE on Пон Фед 03, 2020 10:11 pm

Otpis na kamati ke ima, bravo SDSM.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Img_2050
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 542
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Bosonoga on Вто Фед 04, 2020 9:14 am

Propadnaa crnilata na Mizrahi.

Решени 8.500 предмети за помош и нега од друго лице
од Слободен печат04/02/2020 - 09:03

Новите комисии за помош и нега од друго лице кои се формирани во рамки на јавните установи за здравствена заштита, функционираат непречено и досега се решени 8.500 предмети, информира владината прес-служба.
-Министерството за труд и социјална политика со новиот Закон за социјална заштита ја укина Комисијата која одлучуваше во прв степен за правото за помош и нега од друго лице. Таа беше нефункционална и времето на решавање на предметите беше 3 до 4 месеци. За да се скрати времето на решавање и да се подобри квалитетот и стручноста во решавањето на предметите, со новиот Закон за социјална заштита потребата за помош и нега од друго лице ја утврдуваат стручни комисии формирани во јавни здравствени установи- се вели во заедничното соопштение од министерот за здравство Венко Филипче и дополнителната заменик министерка за труд и социјална политика Санела Шкријељ.

https://www.slobodenpecat.mk/resheni-8-500-predmeti-za-pomosh-i-nega-od-drugo-licze/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 866
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by TRAJCHE on Вто Фед 04, 2020 1:01 pm

Bravo za SDSM.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Img_2052
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 542
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by TRAJCHE on Сре Фед 05, 2020 1:09 pm

Uste eden uspeh i vrakanje na pari kaj narodot.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Img_2054
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 542
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI on Сре Фед 05, 2020 4:16 pm

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Img_2068
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 677
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by OPOZICIONER on Сре Фед 05, 2020 7:59 pm

Nema veke truenje na graganite.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Img_2062
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 794
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by TRAJCHE on Чет Фед 06, 2020 1:09 pm

Taka treba vreme e da se stavi red vo administracijata.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Img_2061
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 542
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by TRAJCHE on Пет Фед 07, 2020 2:53 pm

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Img_2064
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 542
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by OPOZICIONER on Пет Фед 07, 2020 3:54 pm

Uste eden uspeh na SDSM.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Img_2065
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 794
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by luxor on Пет Фед 07, 2020 6:18 pm

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Img_2174
luxor
luxor

Број на мислења : 5497
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by treta opcija on Пет Фед 07, 2020 7:35 pm

Драги колеги и пријатели.
Пренесувате нечии твитови без да знаете и кој е автор и дали се шегува или не.
Би рекол наивно и смешно но посериозно би да е.


само на кратко ќе се обратам кон еден цитат, за да Ви помогнам во иднина, да не чините избрзани копи пејст, без да ги прочитате и без да размислите што пренесувате и заборавате дека читателите не се чипирано онака како што ги замислувате. Апропос и целта која сте ја замислиле неможете да ја постигнете

следи цитатот.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by treta opcija on Пет Фед 07, 2020 7:42 pm

TRAJCHE напиша:Taka treba vreme e da se stavi red vo administracijata.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Img_2061

колку е смешна оваа изјава на министерот Манчевски толку е и трагична.
Прво, да се изјави дека немало 2000 рамковни да добијат К-15 , како демек ги казнува затоа што земале плата од дома а не оделе никаде на работа,
е во рангот на најапсурдните клипови на Монти Пајтон.
Како тоа министерот ќе ги казнува безработниците на плата , со неземање на К-15?
па ако знаел дека се тие такви, каде беше сето ова време да спречи да се празни државната каса на рамковно вработени, да земаат плата воопшто?
зошто не им ја скрати, не ги избрка или барем да ги натераше да одат некаде на работа , за таа плата?
а сега ќе им крати К-15 и таа вест треба да се дочека како „браво“???
луѓе мои, тоа е како шлепер да прегазил жаба ама оваа уште мрда, потстанува и му се заканува на шлеперот дека ако уште еднаш ја прегази...

понатаму, ако Манчевски алудира на илјадниците вработени безработници во времето на ДУИ и ВМРО ДПМНЕ, што чекаше досега,? зошто не ги спроведуваше законите и правилата , како дозволи да земаат плата а не 3 туку 1003 дена не се појавувале на работни места?

За жал , од еден капацитет како Манчевски, очекувавме барем елементарна логика но ова е преседан за елементарни интелектуалци.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by luxor on Пет Фед 07, 2020 7:51 pm

Не се појавуваат на работа откако се вработени преку лотарија во 2013 па редовно добиваа плата. Џабе лицемерието, народот памти и ќе го докаже тоа на 12 април кога СДСМ ќе победи на изборите.
luxor
luxor

Број на мислења : 5497
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by treta opcija on Пет Фед 07, 2020 7:56 pm

само го потврди она што го напишав ,

Треба да победи правдата .

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by luxor on Пет Фед 07, 2020 7:58 pm

На 12 април со победата на СДСМ победува и правдата.
luxor
luxor

Број на мислења : 5497
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by treta opcija on Пет Фед 07, 2020 8:00 pm

правдата не е СДСМ,
како што не е ни ВМРО.

но, за тоа ќе еволуција....

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by luxor on Пет Фед 07, 2020 8:09 pm

Народот ќе одлучи.
luxor
luxor

Број на мислења : 5497
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 7 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот