Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија

+14
OPOZICIONER
treta opcija
PRVOBOREC
osa
misterija
Zhane
SHARENI
TRAJCHE
трендафил
Luxor
Teo
Bosonoga
Dino
defo
18 posters

Страна 6 of 18 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next

Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by treta opcija Саб Јан 18 2020, 17:35

defo напиша:Она на М оди на продажба
Вратени парите за луксузни патувања од директорот на агенција за туризам
Распуштен тендерот за купување автомобил од 35.000 на една од скопските клиники.
Браво за СДСМ, така се сака Македонија
Пишување by defo on Вто Дек 19, 2017 4:07 pm

со овој прв пост на оваа тема, отворена од некој колега на форумов, кој ја започнал темава со полетен еуфоричен и среќен наслов „ браво за СДСМ , така се сака Македонија“ .
На самиот почеток можеби имала смисла но веднаш по првиот пост се нижат контрадикторности, што за жал, верувам дека фодумските дискутанти несакајќи биле вовлечени и вплеткани во премрежијата на овие три години полни со извичици и прашалници.

моите претходни коментари беа во интерес на освестување и размаглување а овде прецизно и пластично ја отсликуваат состојбата .

имено, основателот на темава, радосно известува дека она на М односно Мерцедесот на Владата за кој се дигна голема врева и кој донесе многу поени всушност беше измама, мамка. Доказот следи, лесно е да се провери.

Ниту е мерцедесот продаден за да се купи медицинска опрема, ниту пак е воопшто купена. Уште поинтересно, иако го покажуваа на медиуми како го газеле мачки и сереле птици, откако мамката успеа, тој е исчистен и кој попрво да се напика во него за да се возат. И не им текнува да го продаделе за медицинска опрема или хуманитарни цели, какв што беа изјавите за време на шарената револуција и првите месеци од власта. Удобно се возат забораваат што зборувале претхдниот ден.

Покрај оваа фарса со мерцедесот, има и еден друг момент.
Темава е започната со наслов „Така се сакала МАКЕДОНИЈА, браво за СдСМ. “
НО? државата НЕ СЕ ВИКА Македонија туку Северна Македонија. И тоа благодарение на СДСМ.
Апсурд до апсурд
СДСМ де факто, не ја сака Македонија, туку Северна Македонија. Де јуре е нешто друго, тоа што морало морало. Но СДСМ инсистира на Северна .

некој треба да се поправи темава за да има смисла.

линкот до референцата е следниот , од ТВ НОва
https://novatv.mk/mertsedesot-od-bombite-veke-ne-e-vo-sopstvenost-na-mvr/
и точно кажува она што го пренесов


„Портпаролот на Владата вечерва преку Твитер соопшти дека денеска започнала постапката за отуѓување на Мерцедесот од „бомбите“.

– Овој Мерцедес денеска премина во сопственост од Министерството за внатрешни работи на Службата за заеднички и општи работи, по што следува постапка за негово отуѓување и негова замена за болничка опрема – рече Миле Бошњаковски.“

Темата е од 2017 и веста е од 2017.

ете тоа е , драги мои, зошто СДСМ со оваа постава не смее да добие избори,
затоа што треба да се реформира, да ги острани Заев и неговире послушни кадри од власта во партијата и да ги врати чесните или да постави нови кадри кои нема да ја доведуваат македонската јавност во вакви заблуди , ќорсокаци, и утописки идеологии.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Саб Јан 18 2020, 17:47

Bravo za SDSM.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Img_2050
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Саб Јан 18 2020, 17:48

I uste ednas bravo.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Img_2051
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by treta opcija Саб Јан 18 2020, 19:03

treta opcija напиша:
defo напиша:Она на М оди на продажба
Вратени парите за луксузни патувања од директорот на агенција за туризам
Распуштен тендерот за купување автомобил од 35.000 на една од скопските клиники.
Браво за СДСМ, така се сака Македонија
Пишување by defo on Вто Дек 19, 2017 4:07 pm

со овој прв пост на оваа тема, отворена од некој колега на форумов, кој ја започнал темава со полетен еуфоричен и среќен наслов „ браво за СДСМ , така се сака Македонија“ .
На самиот почеток можеби имала смисла но веднаш по првиот пост се нижат контрадикторности, што за жал, верувам дека фодумските дискутанти несакајќи биле вовлечени и вплеткани во премрежијата на овие три години полни со извичици и прашалници.

моите претходни коментари беа во интерес на освестување и размаглување а овде прецизно и пластично ја отсликуваат состојбата .

имено, основателот на темава, радосно известува дека она на М односно Мерцедесот на Владата за кој се дигна голема врева и кој донесе многу поени всушност беше измама, мамка. Доказот следи, лесно е да се провери.

Ниту е мерцедесот продаден за да се купи медицинска опрема, ниту пак е воопшто купена. Уште поинтересно, иако го покажуваа на медиуми како го газеле мачки и сереле птици, откако мамката успеа, тој е исчистен и кој попрво да се напика во него за да се возат. И не им текнува да го продаделе за медицинска опрема или хуманитарни цели, какв што беа изјавите за време на шарената револуција и првите месеци од власта. Удобно се возат забораваат што зборувале претхдниот ден.

Покрај оваа фарса со мерцедесот, има и еден друг момент.
Темава е започната со наслов „Така се сакала МАКЕДОНИЈА, браво за СдСМ. “
НО? државата НЕ СЕ ВИКА Македонија туку Северна Македонија. И тоа благодарение на СДСМ.
Апсурд до апсурд
СДСМ де факто, не ја сака Македонија, туку Северна Македонија. Де јуре е нешто друго, тоа што морало морало. Но СДСМ инсистира на Северна .

некој треба да се поправи темава за да има смисла.

линкот до референцата е следниот , од ТВ НОва
https://novatv.mk/mertsedesot-od-bombite-veke-ne-e-vo-sopstvenost-na-mvr/
и точно кажува она што го пренесов


„Портпаролот на Владата вечерва преку Твитер соопшти дека денеска започнала постапката за отуѓување на Мерцедесот од „бомбите“.

– Овој Мерцедес денеска премина во сопственост од Министерството за внатрешни работи на Службата за заеднички и општи работи, по што следува постапка за негово отуѓување и негова замена за болничка опрема – рече Миле Бошњаковски.“

Темата е од 2017 и веста е од 2017.

ете тоа е , драги мои, зошто СДСМ со оваа постава не смее да добие избори,
затоа што треба да се реформира, да ги острани Заев и неговире послушни кадри од власта во партијата и да ги врати чесните или да постави нови кадри кои нема да ја доведуваат македонската јавност во вакви заблуди , ќорсокаци, и утописки идеологии.

да се надополнам на коментарот, продолжува..

ситните предизборни избрзани успеси не ја покриваат сликата сликана три години.
детска градинка не е успех туку потреба. редовните обврски на институциие не се пар екселанс туку задолженија.

останува прашањето дали СДСМ ја сака Македонија или не. Половина од одговорот е веќе познат, а се крие во „Северна“..

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC Саб Јан 18 2020, 20:37

Ако градинката била потреба уште поголем е успехот на СДСМ што ја увиделе и задоволиле потребата на граѓаните наместо како твоите небањати да трошат пари за мадиња на коњи и лавови.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by treta opcija Саб Јан 18 2020, 21:06

не верувам дека модерацијата ќе ме послуша и ќе се погрижи да не се навредуваме на лична основа
но ете би се обратил до тебе со апел да не ме ставаш во контекст . Во ред? само замолба е.
јас , сум коректен.

она што не го разбираш тука , е дека градинките не ги гради СДСМ . За градинките е одговорно ресорното минисерство, а дали е баш водено токму од кадар на СДСМ, тука запрашај се.

Партиите не градат . Но, на партиите им требаат вакви дисторзии кога се дисфункционални, за да се одржи паствата во кругот.


treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC Саб Јан 18 2020, 21:23

Аха значи небањатите не го изградија споменикот на најславниот педер во историјата со кого се идентификуваат? Туку ресорното министерство, градот или општината. Каква будалаштина. Власта е одговорна за трошењто на народните пари. Додека небањатите ги трошеа на споменици на хомосексуалци СДСМ ги троши за потребите на народот.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Саб Јан 18 2020, 21:59

treta opcija напиша:не верувам дека модерацијата ќе ме послуша и ќе се погрижи да не се навредуваме на лична основа
но ете би се обратил до тебе со апел да не ме ставаш во контекст . Во ред? само замолба е.
јас , сум коректен.

Многу добро мислиш. На крај памет не ми паѓа да ве спречувам да се навредувате. Многу поедноставно ми е да ве банирам. Во случајов тоа што те идентификуваат со одредена политичка опција што ја застапуваш и браниш не е навреда.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by treta opcija Саб Јан 18 2020, 22:32

Го имав тоа на ум , дека не ти паѓа на крај памет да спречиш навреди.
кога би имал намера, навистина не би имал многу работа.Јас не навредувам.
Мило ми е што мене ме одбра да ме цитираш во праведниов суд, не фаќајќи страна.

Инаку, јас знам и сам да се изјаснам која политичка опција ја застапувам, за сега не ми треба помош нималку, благодарам.
Но, мора да те разочарам, ја застапувам мојата совест. А не политичка партија.
Можеби затоа и сум мета откако почнав овде?


treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by treta opcija Саб Јан 18 2020, 22:44

PRVOBOREC напиша:Аха значи небањатите не го изградија споменикот на најславниот педер во историјата со кого се идентификуваат? Туку ресорното министерство, градот или општината. Каква будалаштина. Власта е одговорна за трошењто на народните пари. Додека небањатите ги трошеа на споменици на хомосексуалци СДСМ ги троши за потребите на народот.

да те удоволам со одговор.

јас не користам навредливи зборови ни во секојдневната комуникација , велат, многу е тешко да ставиш маска, каков си во животот таков си и секаде, тоа не може да се сокрие.

вака, ќе сватам дека ова погорен напишаното се однесува на споменикот на Воин на Коњ, поставен за време на владата на ВМРО ДПМНЕ?
мене лично не ми се допаѓаше таа идеја од старт. Не само заради парите кои се потрошија туку и заради политичките импликации.

Разбирам дека имап партиска потреба да генерализираш, да бидеп груб и да ги правиш работите или црни или бели, каде што СДСМ водено од Заев мора секогаш да биде бело, а белото би требало да е екстремно добро за констраст од екстемното лошо односно црното, а тоа според твои мерила мора да биде ВМРО.


Но едно ке ти кажам: ако си ти симпатизер на СДСМ или пак нејзин член, тогаш јас сум десетпати повеќе. А сметам дека сум затоа што знам да разликувам и цел сет на бои измеѓу црната и белата, цел спектар. И можам да ти кажам дека оваа СДСМ во овие три години е најмалку бела, дури има некои чудни досега невидени бои.

Се обидувам да комуницирам пошироко, не лично. Затоа и замолувам, баталете лични квалификации. Нема смисла. Мојот став е тој и го поткрепувам со факти кои никој од нас немора да ги бара, СДСМ самата ги исфрла секојдневно на површина. Ако е проблем што не сум навиен да општам во секој коментар против ВМРО ДПМНЕ, не мо замерувајте, мојот став е дека со таа партија или дел од бившото членство треба да се занимаваат судските органи.

Но , заматување на иднината со пропаганда само да се остане на власт, СДСМ не смее да си дозволи, затоа што криминалите со тендерите, непотизнот, уцените, рекетот, ќе ја уништат партијата. Не смее СДСМ да си дозволи да стане историска катаклизма. Исто така сметам дека неаргументирана расправа поткрепена со ништо, само копи пејст извичници и концентрирани навреди кон вмровците, можеби поткрепуваат партиски дух , но веќе се видени, и не се донесуваат ништо.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Саб Јан 18 2020, 23:21

Како за член на СДСМ многу те боли кога дпне-оФците ги нарекуваат небањати. Бидејки во цитираниот пост нема обраќање со тој термин кон тебе приказната за лични квалификации не поминува.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by treta opcija Нед Јан 19 2020, 06:43

а, ако членовите на ВМРО ДПМНЕ ги наречам - дпмне-овци, тоа ќе ме направи поголем СДСМовец?
ќе ми донесе душевен мир, и благосостојба?
има доволно фрустрирани да се бават со таа тематика и комуникација на ниско ниво. Тоа не е мој фах, кон никого немам лично.
Мислам дека аргументирана дискусија придонесува неспоредливо повеќе за здрава анализа и заклучоци
обично не чуствувам потреба да во секој втор збор навредам некого.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Нед Јан 19 2020, 10:45

Воопшто не ми е грижа кој како ќе ги нарекува политичките партии и нивните членови и симпатизери. Санкционирам директни навреди меѓу членовите во што не спаѓаат оценките за нивните коментари и квалификациите за припадност на политички опции.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Нед Јан 19 2020, 13:03

treta opcija напиша: За градинките е одговорно ресорното минисерство, а дали е баш водено токму од кадар на СДСМ, тука запрашај се.

Maestralno promashen obid za kitenje so tugji perduvi.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by treta opcija Нед Јан 19 2020, 13:31

Teo напиша:
treta opcija напиша: За градинките е одговорно ресорното минисерство, а дали е баш водено токму од кадар на СДСМ, тука запрашај се.

Maestralno promashen obid za kitenje so tugji perduvi.
тука се сложувам со тебе. Промашен обид и китење со туѓо перје.
Градинката не е партиски дострел на СДСМ ниту на било која партија туку дел од обврските на било која влада.
Иако сите сакаат да прикажат дека токму од нив започнува сметањето на времето.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Нед Јан 19 2020, 14:51

Nikako ne ti uspeva pravenjeto so sila glup. Obidot da se izvlechesh so floskulata  „toa e obvrska a ne dostrel”  si go  unishtil vo momentot koga si probal da tvrdish deka zaslugite mu pripagjaat na toj shto go vodi ministerstvoto.

treta opcija напиша: За градинките е одговорно ресорното минисерство, а дали е баш водено токму од кадар на СДСМ, тука запрашај се.

Ako na ova go dodadam tvrdenjeto na PRVOBOREC togash celoto bezidejno koprcanje da se izvlechesh od mochurishteto na apologetstvo na dpsmne vo koe si zapadnat do gusha stanuva smeshno.

PRVOBOREC напиша: Власта е одговорна за трошењто на народните пари. Додека небањатите ги трошеа на споменици на хомосексуалци СДСМ ги троши за потребите на народот.

Konechniot zakluchok bi bil deka obidot zaslugite na Mila Carovska da se pripishat na dvonedelnata ministerka Mizrahi e krik na ochajot na dpsmne vo glupata nadezh deka rezultatite od uspeshnoto vladeenje na SDSM vidlivi i opiplivi za narodot kje uspeat da si gi pripishat sebesi a za svoite kriminali i zlochini kje uspeat da go obvinat SDSM.


No ovoj obid e tolku nesmasen shto ne e duri nitu vo rangot na kosmodisk demokratijata na prethodnikot na Pendarovski i pretstavnik na florata vo pretsedatelskata palata pa  ne samo shto e shashav tuku nema nitu da deluva.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by treta opcija Нед Јан 19 2020, 15:00

темава си има име, и воопшто не Ви стојам на патот што поревносно да се истакнете.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC Нед Јан 19 2020, 22:41

Добровечер небањати и продадени затоа што мислите дека не сте добиле нешто од СДСМ кое што и не го заслужувате реално.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Img_2168

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Пон Јан 20 2020, 10:41

Uste edno bravo za SDSM.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Img_2052
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 20 2020, 13:07

Ете како се цени и слуша гласот на народот а не на партиските фирери како во времето на небањатите.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Img_2171

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Вто Јан 21 2020, 18:50

Taka se grizi za armijata, dodeka za vreme na dpmneuniformite i cizmite im se raspagaa.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Img_2054
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Сре Јан 22 2020, 09:44

Uspehot na drzavata e najvazen za SDSM.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Screen11
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Саб Јан 25 2020, 14:00

Bravo SDSM, taka se kreira idnina za mladite.

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by OPOZICIONER Нед Јан 26 2020, 12:57

SDSM se grizi za graganite.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Img_2050
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Нед Јан 26 2020, 13:36

Za ova vekje mora da im se oddade priznanie. Najmokjnata alatka za pridobivanje na glasovite na neopredelenite, vo funkcija.


Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Img_2124

https://www.facebook.com/nina.angelovskaa/posts/181191826591354
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 6 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 18 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот