Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија

+13
treta opcija
PRVOBOREC
osa
misterija
Zhane
SHARENI
TRAJCHE
трендафил
Luxor
Teo
Bosonoga
Dino
defo
17 posters

Страна 5 of 14 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next

Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Пет Ное 29, 2019 5:44 pm

Od linkovite gledam deka dpsmne obvinuva deka so ukinuvanje na toj chlen se otvara mozhnost Zaev da bide pomiluvan od Pendarovski. Eve im shansa vo parlamentot da go sprechat toa so glasanje za avtentichnoto tolkuvanje i sprechuvanje na eventualno pomiluvanje.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пет Ное 29, 2019 6:38 pm

Не сум правник, но претпоставувам дека грчкиот суд кога одлучи дека двајцата поранешни разузнавачи не смеат да и бидат испорачани на Македонија затоа што се амнестирани, а амнестија не може да се повлече, веројатно работел врз основа на европското права. Во ниту една европска земја не е предвидено повлекување на амнестија. Амнестијата на некого никогаш не е прифатена едногласно затоа што се амнестираат исклучиво криминалци. Барем вие треба тоа да го знаете затоа што лидерот ви е амнестиран криминале, вие тоа го прифаќате, а јас и други како мене не. Во секој случај решението треба да биде засновано врз правото, а не врз емоции. Ова што сега се случува е класичен притисок врз Уставниот суд и уставните судии. За жал од страна на актуелната власт, но и од најголемата политичка партија во Македонија која наскоро ќе стане власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Пет Ное 29, 2019 7:48 pm

Znachi od edna strana kje lazhete deka Zaev saka amnestija a od druga nema da glasate taa da se onevozmozhi. Toa e vashata dpsmne predavnichko kriminalna.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пет Ное 29, 2019 8:03 pm

Ќе одлучуваат уставните судии врз кои во моментов се врши притисок, што е негативно во однос на датумот за преговори со ЕУ, на пример. Не одлучуваат партиите. Собранието веројатно ќе изгласа толкување дека амнестија може да се повлече, гласањето за овој член беше со консензус, но ако така не вели Уставот според уставните судии членот ќе биде поништен и амнестијата ќе важи. Ако не е така, нема потреба од Уставен суд, затоа што не верувам дека пратениците свесно би изгласале одредба што е против Уставот. Затоа е тука Уставниот суд.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Пет Ное 29, 2019 8:50 pm

Sobranieto go ima odluchuvachkiot glas. Ustavnite sudii ne se nad zakonodavecot. Samo toj shto go donel mozhe da go tolkuva zakonot.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Саб Ное 30, 2019 7:01 pm

Никаде не напишав дека се оспорува правото на Собранието да го толкува законот. Уставниот суд пресудува дали некој закон целосно или делумно е во спротивност со Уставот. Во врска со аболицијата на Иванов многумина велат дека наводно била незаконска. Јас едноставно ќе прашам која институција донела таква одлука. Претпоставувам дека треба да се работи за судска пресуда во која покрај поништувањето на наводно незаконската одлука би требало да има и казна за прекршителот на законот. За таква одлука јас не знам. Знам само дека одредени политичари и дипломати јадеа говна против аболицијата, но за неа никогаш не се одлучувало на суд. Не велам дека секоја аболиција или амнестија е нефер, затоа што за исто дело едни се на слобода, а други во затвор. Обвинетите од СЈО на пример се по два основа во потешка ситуација од другите криминалци. Не се признава нивната аболиција, а се признаваат криминално снимени разговори кои одозгора не се ни оригинали. За тие работи кога тогаш Македонија ќе загуби пред судот во Хаг.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by OPOZICIONER Вто Дек 03, 2019 12:50 pm

Bravo, ova e griza za mladite generacii.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Img_2016
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 885
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC Вто Дек 03, 2019 9:09 pm

Ова е уште поважно.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Img_2094Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Img_2095

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Саб Дек 28, 2019 12:56 pm

Nema carina za pratki do 90 evra, bravo SDSM.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Img_2026
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 763
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by misterija Нед Дек 29, 2019 6:40 pm

Uaaaaaaaaaaaaaaa za SDSM gubrinjata...taka i VMROvcite npravija i zagubija, taka i ovie teski retardirani stvorenja...stom ne pokacija plati na administracija, gubat..ete taka.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 467
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC Нед Дек 29, 2019 9:19 pm

Гладна кокошка, читај небањат, просо сонува.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by TRAJCHE Пон Дек 30, 2019 11:46 am

Dodeka Micko laze deka saka da donese pravda so krsenje na ustavot, vo meguvreme nagolemo se gledaat rezultatite od departizacijata na sudstvoto i obvinitelstvoto sto e najgolem uspeh na SDSM.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Img_2024
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 615
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Zhane Сре Јан 08, 2020 5:45 pm

Stefan Bogoev, gradonacalnikot na Karpos platil.Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Img_2015

Zhane

Број на мислења : 155
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Чет Јан 09, 2020 4:34 pm

Navistina BRAVO za SDSM. Ne e partisko soopstenie kako kaj dpmne tuku izvorna izjava. Mickoski moze kolku saka da laze ama rezultatite se vidlivi.

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 763
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by OPOZICIONER Вто Јан 14, 2020 7:55 pm

Odlicno soopstenie.

Втор ден ВМРО-ДПМНЕ покажува дека нема чувство за она што е важно за државата и граѓаните.

Во опозициската партија „паднаа болни“ од тоа што претседателот Зоран Заев по претходна покана и договорена посета се сретна со Вселенскиот Патријарх Вартоломеј.

Додека претседателот Заев се среќава со Вартоломеј, Ангела Меркел, Тереза Меј, Борис Џонсон, Емануел Макрон и други бројни државници, Христијан Мицкоски се среќава со Антонио Милошоски и други лица обвинети и осомничени во судски предмети.

https://iportal.mk/makedonija/sdsm-jasna-e-frustracijata-na-vmro-dpmne-od-sredbata-na-zaev-patrijarhot/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 885
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Сре Јан 15, 2020 2:36 pm

Bravo za SDSM. Dpmne edinaeset godini na vlast ne go napravi toa i ne go zastiti makedonskiot jazik.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Img_2043
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 763
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC Сре Јан 15, 2020 10:39 pm

Пастирот на небањатите само се сликаше со нив.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Img_2152

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by osa Чет Јан 16, 2020 12:27 am

Вархеји бара законот за Јавно обвинителство да се донесе до изборите
Европската комисија повторно ќе предложи отпочнување на преговори со Македонија, за што подготвува нов пакет за унапредување на процесот на проширување. Еврокомесар Вархеји, денеска од Скопје порача дека новиот пристап мора да биде кредибилен, попредвидлив, но и пополитички, пообјективен и со поголема динамика.
„Тоа исто така значи дека ние треба да имаме и позитивна одлука од Европскиот Совет за отворање на преговори за пристапување пред Самитот во Загреб оваа година, кој треба да се одржи во мај“, изјави Оливер Вархеји, еврокомесар за проширување.
Вархеји информираше дека минатата недела разговарал со француските власти околу нивните услови и се надева дека предизвиците ќе бидат надминати и ќе се донесе позитивна одлука. Тој побара и земјава да упати позитивен сигнал до земјите-членки преку продолжување на реформите.
„Приоритет треба да му се даде на новиот закон за Јавно обвинителство. Се надеваме дека тоа ќе може да биде направено од страна на ова Собрание, што би бил добар знак упатен до нашите земји-членки“, рече Оливер Вархеји, еврокомесар за проширување.
Според него клучно е и опстојување на националниот консензус за членство во ЕУ, но и спроведувањето на Договорите со Грција и со Бугарија без оглед која и да биде следната влада.
Тој информираше дека побарал од Европскиот парламент да ја награди земјава со 50 милиони евра за резултатите во искористување на европските фондови.
Техничкиот премиер Оливер Спасовски кој му беше домаќин на Вархеји пак очекува Унија да ја исправи својата грешка кон земјава и уште оваа пролет да ги почне преговорите со неа. Од политички фактори во земјава пак побара да не го доведат во ризик пристапувањето во ЕУ, но и во НАТО.
„Треба да ни биде јасно дека секоја постапка, секоја изјава која ги доведува под прашање остварените достигнувања во односите со соседите, нашите домашни и меѓународни обврски, ја загрозуваат и ја ставаат под знак прашање и нашата евроатлантска перспектива за која одамна имаме национален конснзус“, рече Оливер Спасовски, технички премиер на Македонија.
Вархеји освен со Спасовски денеска разговараше и со претседателот Пендаровски, првиот парламентарец, Џафери, но и со лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНе, заев и Мицкоски.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by osa Чет Јан 16, 2020 12:29 am

Тој информираше дека побарал од Европскиот парламент да ја награди земјава со 50 милиони евра за резултатите во искористување на европските фондови.
bravo SDSM iskreno od srce se' pravite samo za dobro na graganite ...i ovie parichki ke odat za narodot a ne vo dzepovite na aramiite i lopovite od opozicijata ....vaka se saka sopstveniot narod 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by treta opcija Чет Јан 16, 2020 7:10 am

поголем ефект ќе има ако отвориш уште една тема за потронско фалење одошто да ја потрошиш целата црвена боја во иззлив на еуфорија. Со ова фалење ќе снема доволно фонт, еден коментар цела страница.
не вреди. можеше и со нормален фонт и без црвена боја, вака секако нема да допре до ушите на ВЛАДАТА.
Настрана, ТЕХНИЧКА е , не може да се радува на ваквите лојални членови.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Чет Јан 16, 2020 11:29 am

Бојата и фонтот на кој пишуваат модераторите како и капацитетот на форумот не спаѓа во доменот на дозволено коментирање. Уште еден таков испад повлекува бан од форум.  Секако мислењето на било кој е подлежно на коментар.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by treta opcija Чет Јан 16, 2020 9:05 pm

Во скромна црна стандардна боја и со најскромен питом фонт: дали снимката од 26 минути каде се слушаат многу повеќе работи од евро за вице евро за црква,
ќе побуди восхит во СДСМ ?
Дали изјавата "ебати името " на заев сега поттикнува еуфорија и радост до небо ?
Сериозните авторитети во СДСМ подтурнати позади завеса срамат од овој блам и скандал кој дава многу повеќе од аргумент во рацете на опозизијата: отвара очи на народот односно оној дел кој слепо навиваше и носеше маици на СЈО и се фрлаше од тераси по Зоран Заев.
Некаде мора да има граница или, момент на освестување и будење од сонот колку и да е незгодна стварноста.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by TRAJCHE Пет Јан 17, 2020 10:49 am

Bravo za SDSM, sekogas vo interes na graganite.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Img_2033
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 615
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by TRAJCHE Саб Јан 18, 2020 2:06 pm

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Img_2034
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 615
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by treta opcija Саб Јан 18, 2020 5:18 pm

колку е сето ова напумпана еуфорична атмосфера, ќе покажам и докажам во следниот пост.
секој мој пост е добронамерен со желба за напредок и освестување на замаените граѓани и враќање на вистнинскиот прав правец а не овој предизборниов.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 5 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 14 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот