Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија

+14
OPOZICIONER
treta opcija
PRVOBOREC
osa
misterija
Zhane
SHARENI
TRAJCHE
трендафил
Luxor
Teo
Bosonoga
Dino
defo
18 posters

Страна 3 of 18 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Next

Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC Пет Сеп 27 2019, 11:11

Нема селективност и непочитување на законите. Охрид останува под заштита на УНЕСКО.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Img_2048

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by TRAJCHE Пет Сеп 27 2019, 12:00

Kaj se sega lazgovcite od dpmne da vifat deka nema privilegirani. Bravo za SDSM.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Img_2015

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Img_2016
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 675
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Zhane Нед Сеп 29 2019, 20:06

Ne samo da se zboruva tuku i da se ostvari.


Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by OPOZICIONER Пон Сеп 30 2019, 16:54

Uste ednas Zoran Zaev i SDSM dokazaa deka go slusaat narodot.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Eft2sq10
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 957
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Bosonoga Сре Окт 09 2019, 09:47

Bravo.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Untitl14
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 978
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Чет Окт 10 2019, 17:17

Vlast shto go pochituva mislenjeto na narodot...Bravo SDSM.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Z11
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC Нед Окт 13 2019, 10:37

Небањатите во обид да ја оцрнат Шекеринска само докажуваат дека СДСМ уште додека биле во опозиција се залагале за правна држава евроатлантси интеграции.

Нов прислушуван разговор: Шекеринска бара ДИК принципиелно да гласа за победата на Жерновски во Центар

На социјалната мрежа „Фејсбук“ се појави нов прислушуван разговор од локалните избори во 2013 година. Како што појаснува објавувачот, овој пат се слуша гласот на сега министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, и тогаш вицепремиерот во Владата на Груевски, Фатмир Бесими.

Според разговорот Шекеринска бара од Бесими членовите на Државната изборна комисија да гласаат принципиелно по однос на изборната победа која ја понесе и во првиот круг кандидатот на СДСМ, Андреј Жерновски. Шекеринска вели дека одлучувачки е гласот на членот од ДУИ, Субхи Јакупи, и доколку има прегласување секаде каде што победува опозицијата, тоа ќе го загрози извештајот за Македонија.

И покрај овој разговор во Центар потоа сепак ќе има прегласување, но и во вториот круг победата ќе ја понесе Жерновски.

За овој разговор побаравме коментар од министерката за одбрана, но до објавување на текстот не добивме одговор.

https://fokus.mk/nov-prislushuvan-razgovor-shekerinska-bara-dik-printsipielno-da-glasa-za-pobedata-na-zhernovski-vo-tsentar/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Вто Окт 15 2019, 16:43

Za pet iljadi denari povisoka minimalna plata od pocetokot na mandatot do denes. Bravo za SDSM i premierot Zaev.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Img_2021
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC Пон Ное 18 2019, 15:34

Браво СДСМ, така се зголемува наталитетот а не како небањатите што допуштаа да умираат деца заради покачување на партискиот рејтинг.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Img_2066

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пон Ное 18 2019, 16:29

А каков е резултатот ако споредиме со бројот пред 4 години, односно пред да дојде СДСМ на власт?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Пон Ное 18 2019, 16:55

Секако подобар е тој на СДСМ.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Вто Ное 19 2019, 12:20

Ако е така зошто се споредувате сами со себе?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Вто Ное 19 2019, 16:12

Затоа што вашите резултати се толку лоши што срамота е дури и да се фалиш дека си ги надминал.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by TRAJCHE Сре Ное 20 2019, 11:33

Bravo za SDSM, aj sega da vidime kako dpmne ke lazat deka se krade.

Граѓаните преку компјутер ќе видат каде се трошат нивните пари

https://www.vecer.press/граѓаните-преку-комјутер-ќе-видат-кад/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 675
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Сре Ное 20 2019, 13:11

Да не мислиш дека ќе пишува колкава е провизијата на исплата на некоја фирма? Или колку морала да донира на СДСМ или ДУИ за да ја добие работата? ВМРО печатеше брошури со отчет зошто се потрошени парите. Добро е што тоа сега се вклопува согласно напредокот на ИТ комуникациите. Очигледно е дека СДСМ како опозиција сака да има увид во тоа како идната влада ќе ги троши парите, Подобро ќе беше ако отчетноста беше воведена на почеток на мандатот, но никогаш не е доцна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Сре Ное 20 2019, 13:37

Zoshto go prashuvash nego? Vie glupite od dpsmne ste zadolzheni za konstrukcii na glupi teorii na zagovor.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Сре Ное 20 2019, 17:32

Што ми значи на мене ако видам на пример дека за плати во некоја институција се дадени одредена сума пари. Од каде да знам колку од нив се непотребни и работат само затоа што се партиски војници. Не ќе може да се види ниту како парите ги трошат општините, а во најголемиот дел општини по изборната кражба владеат СДСМ и ДУИ. А наједноставно е да видиш дали некои пери се исплатени оправдано или не во сопствената општина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Сре Ное 20 2019, 17:55

Odnovo i ovde.

Ne treba da veruvash vo nishto. Treba samo da odgovorish na ednostavno prashanje. Bravo za Pazi Ledja.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Img_2095
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Сре Ное 20 2019, 18:08

Teo напиша:Odnovo i ovde.

Ne treba da veruvash vo nishto. Treba samo da odgovorish na ednostavno prashanje. Bravo za Pazi Ledja.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Img_2095
Четврта тема на која си ископирал ист пост.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Сре Ное 20 2019, 18:39

Bravo Trendafile. So odgovorot pokazha i dokazha deka ne si Makedonec tuku obichen predavnik koj e spremen da gi prodade i Makedonija, i makedoncite i makedonshtinata samo za negovata kriminalna antimakedonska organizacija da dojde na vlast.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Bosonoga Пет Ное 22 2019, 10:58

Cestitki za vladata na SDSM. Pokazuva kako se stedat parite na graganite i se cuva zivitnata sredina so borba protiv zagaduvanjeto.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Img_2018
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 978
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пет Ное 22 2019, 11:38

Teo напиша:Bravo Trendafile. So odgovorot pokazha i dokazha deka ne si Makedonec tuku obichen predavnik koj e spremen da gi prodade i Makedonija, i makedoncite i makedonshtinata samo za negovata kriminalna antimakedonska organizacija da dojde na vlast.
Што да одговорам на порака што како спам ја пишуваш на сите теми. Треба ли да го поддржам Заев затоа што инсталираше Тиранската платформа, договорот со Бугарија и Грција со која се намали македонштината во Македонија, наместо некој што реално кажува дека промените ќе одат тешко поради правото на вето на Албанците во Македонија (Бадинтерово мнозинство) и правото на вето на Бугарија и Грција во ЕУ.
Да потсетам дека Заев успеа препораката на ЕУ стара десет години за почеток на преговори веднаш по договор за Грција со името да ја поништи и сега почнуваме од нула. Со потполно нови услови.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Пет Ное 22 2019, 12:13

Има други опции, ниту е само Заев ниту е само Жмицко. Проблемот со тебе е што си партиски бот што беуспешно се обидува да се прикаже како неутралец. Не е страшно тоа што дпне ги поддржува преспанскиот и договорот за добрососедство туку што лажете дека не го правите тоа. Ако дојдете на власт, што нема да се случи, ќе продолжите со имплементацијата и ќе се вадите со лаги дека ви требаат сто пратеници и други лудости. Иако сите знаеме дека отсега ве спремаат за тоа вие се правите и слепи и глуви. Зачудува само бројот на психопати меѓу вас кои лажат без око да им трепне. А можеби и не е некакво изненадување штом за лидер си избравте патолошки лажливец
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пет Ное 22 2019, 12:24

Не живеам на Марс туку во Македонија. По сите анкети мал е бројот на партии што можат да учествуваат во власта. Разликата помеѓу ВМРО и СДСМ од една и другите партии од друга страна, дури и ако се здружат (што е скоро невозможно) е огромна. Никогаш не сум спорел дека во избор помеѓу ВМРО и СДСМ подобра е сега опозиционата партија. СДСМ успеа да ја поништи препораката за членство што ја добивавме со години од Советот на ЕУ во која единствена пречка беше Грција. Тука е направена значителна промена. Сега Грција во принцип не поддржува за членство (со забелешка дека инсистира тоа да се случи во пакет со Албанија, што е неприфатливо за повеќе земји).
Чудно ми за некој што нема здравствени проблеми, а ако ги има ако ја испил пропишаната терапија, наводно да е против посеверчувањето на Македонија и двојазичноста, а да ги поддржува тие што тоа го направија, а вина бараат кај друг. Тоа е како за Голи Оток да не се обвинува Тито на централно и социјалдемократите (тогаш со име комунисти) за македонскиот дел од вината, туку испратените во концентрациониот логор. Дури и тие што биле членови на СДСМ (тогаш КПМ).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Пет Ное 22 2019, 12:40

Повеќе личи дека живееш во некој свој свет, да не речам установа. Инаку немаше да се обидуваш со лудачката теза СДСМ ја поништи пораката кога и самиот Макрон призна дека вината не е наша туку на ЕУ. И после ова нималку не е тешко да се определиш дали ќе гласаш за лудаци и патолошки лажливци како вас од дпне кои ја потценуваат интелигенцијата на народот или за било која друга опција што искрено се обидува да ја придвижи државата напред. Во меѓувреме пиј ја терапијата, прочитај се што сум напишал и ќе видиш дека никаде не сум се изјаснил против договорите со БГ и ГР. Ако и тоа не ти помогне побарај стручна помош.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 3 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 18 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот