Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија

+14
OPOZICIONER
treta opcija
PRVOBOREC
osa
misterija
Zhane
SHARENI
TRAJCHE
трендафил
Luxor
Teo
Bosonoga
Dino
defo
18 posters

Страна 11 of 18 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Next

Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Саб Aвг 22 2020, 12:30

Parite kaj graganite namesto vo dzebovite na partiskite kriminalci kako sto pravese dpmne.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Img_2265
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Сре Aвг 26 2020, 21:29

Ако се вратени 11 милиона пресметај колку се земени пари за ДДВ од граѓаните. Плус од акцизите. Плус СДСМ не задолжи со 1,8 милијарди евра за три години што е рекорд на сите времиња во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Сре Aвг 26 2020, 23:10

Tvojata partija pod vodstvo na Grujo isto naplakase ddv i akcizi. Ne vratija nitu eden denar kaj graganite.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Саб Aвг 29 2020, 16:38

Посреќен би бил наместо тие неколку стотина денари месечно што ми ги враќа државата при што морам да изигрувам даночен инспектор и да барам фискална сметка што лично не ми е потребна со тие пари да ми се овозможи да отидам на лекарски преглд (да работи Мој термин непрекинато, а да не биде целосно блокирано здравството поради короната, да се закрпат дупките по патиштата, да се намали загадувањето на воздухот, да нема комарци па да трошам пари за лични средства за заштита, наместо партиски идиоти да се вработат луѓе што си ја знаат работата и слично.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by TRAJCHE Сре Сеп 02 2020, 18:11

Pravna drzava na delo. Bravo SDSM.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Img_2220Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Img_2221
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC Сре Сеп 02 2020, 22:41

Народот треба да биде среќен што одлучи правилно и гласаше за СДСМ и Заев да формираат влада. Инаку да беа небањатите на власт не само што здравството немаше да биде спремно и ќе имавме здравствена катастрофа туку патем ќе украдеа се што ќе стигнат вклучувајки ги и парите од пензиите на граѓаните што сакаа да ги украдат уште пред изборите.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Img_2642

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Чет Сеп 03 2020, 16:30

Дали така мислат вработените по инфективните клиники кои душа не може да соберат од појавата на пандемијата. Или болните од други болести што не можат да ја проверат состојбата на својата болест од појавата на пандемијата.
Важно ќе може наместо пратеник некој друг да гласа на онлајн седниците на Собранието или Али Ахмети да гласа од Хаг ако конечно правдата го стигне за воените злосторства на УЧК.

Во врска со рушењето на објектот кај Мавровка не знам зошто трошоците не се наплатат од дивоградителот, туку и нив ќе ги платиме сите даночни обврзници. И вие што не сте од Чаир. Не знам ниту зошто градењето не беше спречено порано, па и рушењето да биде поевтино.
Охрид не доби помош од владата за рушење дивоградби иако ја побара. Не се руши ни дивоградбата на Матка.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by OPOZICIONER Чет Сеп 03 2020, 18:54

Kakva teska laga e napisanovo. Spored zakon trosocite za rusenje gi plaka invesritorot plus i krivicno odgovara a ovoj veke ima i krivicna i domasen pritvor so odzemen pasos. Narodot denar nema da plati za rusenjeto, se e laga od dpmne vo ocaj sto Zaev i SDSM dokazuvaat deka pravnata drzava funkcionira.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Сре Сеп 09 2020, 17:53

Edna ubava vest.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Img_2272
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Сре Сеп 09 2020, 17:59

Значи ли тоа дека судиите, обвинителите и другите вработени во судството ќе се плаќаат од буџетот со задолжување од странство и дека денешните судења ќе ги плаќаат нашите деца и внуци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Сре Сеп 09 2020, 18:10

Значи дека зависта и омразата кон сопствениот народ кои се сеприсутни кај дпне оФците се развива во стадиум на крајно лудило од дремење во опозиција.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Сре Сеп 09 2020, 21:24

Наместо да се намалуваат давачките за судиите и тоа да го платат даночните обврзници кои немаат работа со судот, треба секој да може да ја плати вистинската цена на едно судење. За мене ќе беше подобро да се намалеше цената на струјата, наместо што се покачи, отколку цената на судските трошоци. И подобро да се намалат нелегалните трошоци (корупцијата) во судството отколку легалните.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC Сре Сеп 09 2020, 21:42

И за народот ќе беше подобро небањатите да не ја укинуваат ефтината тарифа и да ги тераат да плаќаат само скапа струја, но за среќа сега на власт е СДСМ и господинот Заев.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Сре Сеп 09 2020, 22:03

Веруваш ли самиот во тоа што си го напишал само затоа што Заев и заевистите како папагали повторуваат дека била укината ефтината тарифа. Беше укината само во работните денови, не и во недела. И СДСМ лаже дека е вратена по старо. Порано од понеделник до сабота напладне имавме по 3 часа ефтина тарифа. Сега имаме по два. Во секој случај важно е колкава е вкупната цена што треба да се плати. СДСМ тврди дека ВМРО без причина ја удволило цената на струјата, односно дека кога дојдоа на власт цената била 100% повисока од реалната. АКо е така зошто ја покачивте цената, ннаместо што ја зголемивте.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC Сре Сеп 09 2020, 22:18

Пред да ја укинат небањатите тоа по три часа. И пак придобивка од СДСМ. А тогаш небањатите по 8000 плата минимална изгласаа и укинаа ефтина тарифа, а кога СДСМ изгласа 15 000 минималец плус врати ефтина тарифа мороните небањати гласаа против.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Чет Сеп 10 2020, 15:30

SHARENI напиша:Edna ubava vest.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Img_2272
Ако е намалувањето од 48 на 6 илјади, тоа е 8 пати, затоа што 6 х 8 е 48. Дали судовите со таа цена можат да ги покријат трошоците за судењето кои на крај ги плаќа криминалецот, тој што ја загубил парницата. Зошто прекршителите на законот да плаќаат помалку, а трошоците да ги плаќаат даночните обврзници?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Nebula Чет Сеп 10 2020, 18:03

Ako blesavite partiski botovi se nesposobni da razlikuvaat gragansko od krivicno pravo i graganska od krivicna parnica toa ne e dozvola da gi navreduvaat graganite narekuvajki gi kriminalci. Namaluvanjeto na sudskata taksa se odnesuva samo i edinstveno na fizicki lica vo graganski postapki, primerno pri brakorazvodna ili ostavinska parnicna rasprava i tuka nitu imalo nitu pak ke ima kriminalci tuku stranki koi se obratile do sudot za praven lek, sto vprocem i e rabotata na graganskite i upravnite sudovi. Krivicnite postapki vo koi obicno postoi obvineta stranka se gonat po sluzbena dolznost pa duri i togas dokolku obvinetiot go izgubi sporot i bide osuden ne znaci deka e kriminalec, mozebi se raboti za krivicno delo od oblasta na soobrakajot koe zaradi tezinata ili posledicite potpaga pod krivicnoto a ne prekrsocnoto pravo.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Чет Сеп 10 2020, 18:16

Ако некој му должи пари на друго физичко лице, па овој мора да го тужи, не ќе да е баш чесен. Се согласувам дека не секој осуден е криминалец. Има и осудени поради криминално однесување на обвинителството и судот. Најчесто затоа што се од опозициона партија, а мрчат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Nebula Чет Сеп 10 2020, 18:40

Ako nekoe privatno lice mu dolzi pari na drugo privatno lice von ingerenciite na sudot e da gi utvrduva negovite karakterni osobini. Sudot ja utvrduva faktickata sostojba i posledicite nastanati od nea kako i uslovite pri koi doslo do spomenatata fakticka sostojba i odlukata ja nosi vrz baza na procenka na site parametri. Sosema mozno e liceto bez svoja vina da ostanalo platezno nesposobno, doveritelot da izgubil trpenie pa odlucil po sudski pat da go ostvari toa na koe misli deka ima pravo, i toa liceto koe dolzi go pravi necesen samo vo ocite na partiskite botovi. Sekoj slucaj e individualen so posebni karakteristiki i zatoa sudot pri izrecuvanjeto na presudata vo obzir gi zema site parametri vklucitelno i olesnuvackite i oteznuvackite okolnosti.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пет Сеп 11 2020, 16:22

Не сум правник и ќе прифатам дека си во право, но прифати ја и ти мојата забелешка дека со моите 67 години не сум имал работа со суд и не сум платил судска такса ниту еднаш, а струја плаќам секој месец. Гориво (и со зголемена акциза) полнам повеќе пати месечно. Сите артикли, а некои ги купувам секој ден, се превезуваат со возило што троши гориво со покачена акциза. Повеќе би ми значело намалување на овие цени за 2% отколку намалувањето на судските такси за 700%. Претпоставувам дека е така со поголемиот дел на граѓани од кои поголемиот дел нема доверба во судството.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Вто Окт 06 2020, 17:42

Odlicen uspeh.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Img_2282
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Вто Окт 06 2020, 17:59

За волја на вистината не сме на 16то, туку на 47мо месо. Така на второ место, на пример, се 8 држави, а не пишува дека делат второ до деветто место. И така до нашето 19то.

https://www.passportindex.org/byRank.php

Подобрување имаме поради короната која во времто на Наќе Чулев беше колку толку под контрола и поради големиот пад во претходната година.

https://www.passportindex.org/passport/north-macedonia/

Во секој случај нешто позитивно, а да не се работи за позитивните на корона.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC Вто Окт 06 2020, 18:12

Ајдеее небањатите морони со уште една лага, отсјај бил заслужен за нешто. Он може да биде заслужен само за апсење на кило банани и мајмунисување на небањатите по социјалните мрежи.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Вто Окт 06 2020, 18:29

Изгледа не знаеш дека за одсјајот обвинителството утврди дека се работи за обработено видео пред да биде објавено на социјалните мрежи. Во нормална земја би било чудно зошто обвинителството не го гони фалсификаторот и овозможува некој и денес, неколку седмици по затворањето на случајот, некој да се обидува да ја пласира лажната вест. Не се истражува ниту како дошло видеото во рацете на фалсификаторите.
Изгледа дека такви мајмуни (да напоменам дека пишувам во трето лице и намерно користам множина за да не бидам обвинет за лично обраќање) има и на нашиов форум.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC Вто Окт 06 2020, 18:39

Ајдеее небањатите со уште една лага. За видео за кое судот утврди дека е оригинал и снимено во време на пандемија а нивниот чобан избегна казна само оти не се гледа оти вежбал па судот мораше да прифати оти само си ја земал опремата почнаа да тврдат дека е сечено лепено монтирано. Со таа метеријата со специфичен мирис меѓу ушите мислат дека сите имаат меморија на златна рипка како нивната.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 11 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 18 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот