Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија

+13
treta opcija
PRVOBOREC
osa
misterija
Zhane
SHARENI
TRAJCHE
трендафил
Luxor
Teo
Bosonoga
Dino
defo
17 posters

Страна 14 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 14 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пон 2 Aвг - 18:51

За потсетување да ви го честитам и првиот Илинден, античкиот кој би требало да го избришеме според Заев и Преспанскиот договор. Во 338 година пред Христос Македонија водена од Фуилип Втори Македонски во битката кај Херонеја ги поразила здружените сили на грчките градови држави и со мировен договор воспоставила вазалски однос со нив. Една од обврските на Грците била и ослободување на робовите. Нешто што во евроатланѕските земји се случува во XIX и XX век.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 14 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Nebula Пон 2 Aвг - 19:24

Nemalo nikakva obvrska za osloboduvanje na robovite. Namesto da izmisluvate zemete naucete ja postojnata istorija.

Nebula

Број на мислења : 868
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 14 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пон 2 Aвг - 21:23

Забрането било мачење на робовите. Што би требало да значи дека по македонската окупација на грчките градови држави робовите имале поголеми права од притворениците во Република Македонија сега.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 14 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 14 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот