Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија

+14
OPOZICIONER
treta opcija
PRVOBOREC
osa
misterija
Zhane
SHARENI
TRAJCHE
трендафил
Luxor
Teo
Bosonoga
Dino
defo
18 posters

Страна 15 of 18 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by TRAJCHE Пон Фед 21 2022, 16:06

Konecno proraboti masinata za medicinski otpad nabavena od Silegov. Kmeticata se fali so proekti od prethodniot gradonacalnik.

https://meta.mk/promoviran-noviot-tretman-na-medicinski-otpad-vo-drisla-sdsm-veli-grad-skopje-se-fali-so-tugji-proekti/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пон Фед 21 2022, 20:21

Мислиш ли дека тоа што е нарачано во време на претходната власт сега треба да се фрли. И така опремата е земена на кредит па ќе ја плаќа актуалната локална власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by OPOZICIONER Пон Фед 21 2022, 22:42

Lazes deka e na kedit koj ke go plaka segasnata vlast. A kmeticata neka kaze sto taa napravi za zivotnata sredina i zdravjeto na graganite osven sto pusti vo upotreba 25 avtobusi stari 50 godini. Ne da se fali so uspesite na Silegov koj navistina go zastitil zdravjeto na graganite i zivotnata sredina, taka berem tvrdi vasata kmetica.

„Она што е важно дека повеќе нема да има несоодветно, односно несовесно согорување на медицински отпад, којшто досега беше третиран практично како обичен отпад. Овој третман на медицински отпад е по најсовремените стандарди со којшто се заштитува животната средина, а едновремено се штити и здравјето на граѓаните“, изјави градоначалничката Данела Арсовска.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Сре Фед 23 2022, 15:24

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Сре Фед 23 2022, 17:58

За покачувањето гласаа и пратениците на ВМРО. И покрај тоа што власта не прифати ниту еден амандман со кој сразмерно би се покачиле и платите на другите вработени.
Ако СДСМ најде човек што се вратил во земјата поради зголемената минимална плата, можеме ли да очекуваме зголемен прилив на економски емигранти од сиромашните земји на Африка и Азија кога ќе дознаат дека ова се случило.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Albatros Чет Фед 24 2022, 17:10

Otkako prvo ne uspeaja da go sprecat pokacuvanjeto na minimalecot normalno deka populistite od vmro ke gladaat za.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Чет Фед 24 2022, 21:27

Ниту една парламентарна партија не беше против зголемувањето на минималната плата. ВМРО беше за сразмерно зголемување на другите плати. Јас лично не сакам да се трошат мои пари по приватни фирми, односно да финансирам работодавачи побогати од мене.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Пет Фед 25 2022, 09:50

Kolku lazes, celo rakovodstvo na dpmne bese protiv pokacuvanje na minimalnata plata.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пет Фед 25 2022, 21:16

Ајде повторно да напишам дека ВМРО беше и уште е за сразмерно покачување на сите плати. Не само на минималната. Гласаше за минимална плата дфа не губат најсиромашните вработени. Битјата за платите на другите продолжува.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Пет Фед 25 2022, 21:20

Затоа Трајко квичеше против покачувањето? Па и оФчарите на  дпне оФците мораа да се оградуваат од него кога видоа дека губат политички поени заради тие ставови?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пет Фед 25 2022, 22:19

Вкупната инфлација во време на ВМРО е помала од таа на ДУИ и СДСМ во последната година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Саб Фед 26 2022, 09:11

Ајде те молам тресни уште некоја зелена. Ќе биде уште подобро ако ставиш и линк до лагата која Илија Димовски ја објави на фејсбук а ја пренесоа куртон медиумите манипулирајки со периодите на пресметување.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Img_2598

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Inflac10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Саб Фед 26 2022, 09:53

Само во една година, годината на светска економска криза има повисока инфлација, но компензирана со пораст на БДП во најголем дел. Добар дел од таа инфлација е компензиран со дефлацијата (негативна инфлација) што следеше во последните години од мандатот на ВМРО и која ја предадоа во наследство на СДСМ и ДУИ кои наследија намалување на цените. Цо години кога Македонија беше во војна за слобода, пред доброволно да го прифатиме марионетска власт што треба да не избрише како народ и нашите наследници да бидат без идентитет . Да го задржат името дека се Македонци но од втор ред. Од прв ред Македонци се Грците, нели?
За економијата на една земја, фирма или семејство е важно дали крајниот биланс е позитивен или негативен и колку. Сите влади до сега за еден мандат од 4 години се задолжувале под една милијарда евра. Сега за помалку од 5 години имаме скоро тројно повеќе.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Саб Фед 26 2022, 10:14

Лагата останува лага без оглед на рефератите што ги пишуваш во обид да ја сокриеш.

трендафил напиша:Вкупната инфлација во време на ВМРО е помала од таа на ДУИ и СДСМ во последната година.

Luxor напиша:Ајде те молам тресни уште некоја зелена. Ќе биде уште подобро ако ставиш и линк до лагата која Илија Димовски ја објави на фејсбук а ја пренесоа куртон медиумите манипулирајки со периодите на пресметување.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Img_2598

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Inflac10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Саб Фед 26 2022, 13:32

Од почетокот на оваа година за неполни два месеца инфлацијата е 6,7%. И покрај тое што се потрошени повеќе стотици милиони евра наши пари за намалување на цената на струјата пред се. Да напишам по којзнае кој пат дека Македонија беше во хибридна војна со НАТО и ЕУ поради нивната намера да не избришат како народ со сопствен идентитет, но дека тоа не се одрази на економијата. Тој дел од војната заврши со наша капитулација наречена Преспански договор. Сега се бара со уште една капитулација да се заврши работата до крај, но бидејќи имаме квислиншка влада скоро и да не пружаме отпор освен за локална употреба. Да не дојде до револуција. СО отпор кон непријателот имавме подобри економски резултати, отколку сега кога соработуваме. Ниѓто чудно. Ниту една квислиншка власт не била добра за сопствениот народ и држава. Кој не ја сака државата не може да ја води успешно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Саб Фед 26 2022, 13:34

Neprestano lazat dpmne. I ke go pravat toa dodeka ima budali sto im veruvaat.

Luxor напиша:Лагата останува лага без оглед на рефератите што ги пишуваш во обид да ја сокриеш.

трендафил напиша:Вкупната инфлација во време на ВМРО е помала од таа на ДУИ и СДСМ во последната година.

Luxor напиша:Ајде те молам тресни уште некоја зелена. Ќе биде уште подобро ако ставиш и линк до лагата која Илија Димовски ја објави на фејсбук а ја пренесоа куртон медиумите манипулирајки со периодите на пресметување.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Img_2598

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Inflac10
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Саб Фед 26 2022, 13:52

Ако некој лаже дека сум член на ВМРО, а ме обвинува дека лажам нешто без да наведе што не знам како да продолжам, За потсетување, во глутница ме напаѓавте кога тврдев дека за членство во НАТО Заев се откажува од нашата историјата до средниот век, а за членство во ЕУ ќе се бара да се откажеме од целата историја, а со самото тоа и идентитет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Саб Фед 26 2022, 16:01

Eve ti ja lagata sto celo vreme se obiduvas da ja sokries.

трендафил напиша:Вкупната инфлација во време на ВМРО е помала од таа на ДУИ и СДСМ во последната година.

A eve ti ja cela diskusija kaj sto si faten vo lazenje.

SHARENI напиша:Neprestano lazat dpmne. I ke go pravat toa dodeka ima budali sto im veruvaat.

Luxor напиша:Лагата останува лага без оглед на рефератите што ги пишуваш во обид да ја сокриеш.

трендафил напиша:Вкупната инфлација во време на ВМРО е помала од таа на ДУИ и СДСМ во последната година.

Luxor напиша:Ајде те молам тресни уште некоја зелена. Ќе биде уште подобро ако ставиш и линк до лагата која Илија Димовски ја објави на фејсбук а ја пренесоа куртон медиумите манипулирајки со периодите на пресметување.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Img_2598

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Inflac10
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Саб Фед 26 2022, 17:43

Изгледа не си обрнал внимание на тоа дека од 2008ма година до средината на 2017 кога евроатлантската меѓународна банда ја инсталира оваа власт има уште скоро 9 години во кои инфлацијата е ниска, дури и негативна (поевтинување) во повеќе години од кои дел е прикажан и на графиконот што си го закачил (од народната банка), а очигледно е дека и во претходната година инфчацијата е негативна. И од текстот се гледа дека по 3,2% во 2006 година од кои СДСМ е на власт 8 месеци, а ВМРО 4, веќе во следната година инфлацијата опаѓа.
Да не мислиш дека ако твојот пост го спамираш уште неколку пати тој ќе стане вистина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Саб Фед 26 2022, 19:37

Ќе барам дивиденди за авторско право за докажување на твоите лаги Трендо.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Саб Фед 26 2022, 22:39

За почеток најлесно ти е да провериш дали инфлацијата од 6,7% се оснесува само за јануари оваа година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Саб Фед 26 2022, 23:18

Твојата лага:

трендафил напиша:Вкупната инфлација во време на ВМРО е помала од таа на ДУИ и СДСМ во последната година.

Мојот одговор:

Luxor напиша:Ајде те молам тресни уште некоја зелена. Ќе биде уште подобро ако ставиш и линк до лагата која Илија Димовски ја објави на фејсбук а ја пренесоа куртон медиумите манипулирајки со периодите на пресметување.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Img_2598

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Inflac10

Сега продолжи да лажеш и спинуваш дека вкупната инфлација од 2006 до 2017 е помала од инфлацијата во последната година од власта на СДСМ. Бидејки 2022 тукушто почна последната година од владеењето на СДСМ е 2021 кога инфлацијата била 3,2 %.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Нед Фед 27 2022, 10:58

Пишувам за годината што само што е започната и 6,7% инфлација за само еден месец. За 2022 година. На графиконот од НБРМ сината линија е реалната инфлација. Со црвена линија е проектираната што нема шанси да се отствари.
Споредувам 1 месец со замрзнати цени на основната храна со 10 години слободна економија без ограничувања. Да не кажам резултатот на Ковачевски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Bosonoga Пет Мар 04 2022, 20:08

Crepovite od dpmne ke pocrkaat od maka.

Владата и претставници на здруженијата на пензионерите и Партијата на пензионерите се договорија да има промена на методологијата за усогласување и пораст на пензиите и за дополнителна финансика помош за пензионерите од по 1000 денари за април, мај и јуни.

-Денеска се договоривме да го прифатиме предлогот на пензионерите за воведување на нова методологија за порастот на пензиите врз основа на таканаречена швајцарска формула односно учество на 50 отсто зголемување на трошоците на живот и 50 отсто учество на порастот на минималната плата, рече по завршување на средбата премиерот Димитар Ковачевски.

https://lider.mk/nova-metodologija-za-porast-na-penziite-i-finansika-poddrshka-za-penzionerite/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пет Мар 04 2022, 21:34

Веста за жал е наменета за политички аналфабети или луѓе што имаат ментални проблеми. Новата методологија што ја најавуваат Ахмети и Ковачевски е всушност враќање на старата што тие ја укинаа веднаш откако евроатлантската меѓународна банда го инсталира Заев на власт. Србија ги покачи пензиите за 5,5% од почетокот на годината и на секој пензионер му даде еднократно по 170 евра во февруари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 15 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 18 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот