Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија

+14
OPOZICIONER
treta opcija
PRVOBOREC
osa
misterija
Zhane
SHARENI
TRAJCHE
трендафил
Luxor
Teo
Bosonoga
Dino
defo
18 posters

Страна 8 of 18 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 18  Next

Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Чет Фед 27 2020, 10:10

Najdobriot gradonacalnik.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Img_2096
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Саб Фед 29 2020, 17:34

Bravo za SDSM.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Img_2101
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by OPOZICIONER Сре Мар 04 2020, 17:29

Bravo SDSM, ovoj lazliv gad se raduvase koga Kezo ni kriv ni dolzen odleza robija i gi branese dpmne ostaj sto lazese sto pisuva vo zapisnikot od koj objavi dva reda od prvata i poslednata strana. Steta sto e samo uslovno.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Img_2084
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by defo Пон Мар 09 2020, 21:42

Браво за Филипче, како никој до сега министер се справува со вонредна состојба, сега за сега...за понатаму ке видиме.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Вто Мар 10 2020, 17:42

Bravo za vladata na SDSM, odlichno se spravuva so sostojbite.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Img_2117
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by osa Вто Мар 10 2020, 18:15

SHARENI напиша:Bravo za vladata na SDSM, odlichno se spravuva so sostojbite.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Img_2117

i posle ke kaze nekoj site se isti ...ne gospoda od dpmne ne se site isti ...vie nosevte GLUPI ODLUKI da se zatvorat gradinki i shkoli a decata kade ?????ova e navistina mnogu PAMETNA odluka na vladata za plateno otsustvo na eden roditel za da se grizi za decata do 10 godini ...se znae pogolemite deca  od 10 godini moze sami da se grizat a roditelot da raboti ...sekoja chest shampioni ...go zasluzuvate najgolemiot epitet deka znaete kako i deka MOZETE ..bravo za SDSM 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by osa Вто Мар 10 2020, 18:20

samo na kratko ke prasham javno shto dokolku rabotodavecot nesaka da go oslobodi roditelot od rabota ? kolkava e kaznata ? i koj moze da go sankcionira toj rabotodavec ? kade da se prijavi ?jas kako majka koja dojam 10 mesechno bebe nemozam da sum doma bidejki ne me pushta rabotodavecot ...shto ako se zarazam ? koj ke go doi moeto dete ? mi odgovorija demek tatkoto da sedi doma ,pa gospoda on nemoze da doi

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by defo Вто Мар 10 2020, 18:38

osa напиша:samo na kratko ke prasham javno shto dokolku rabotodavecot nesaka da go oslobodi roditelot od rabota ? kolkava e kaznata ? i koj moze da go sankcionira toj rabotodavec ? kade da se prijavi ?jas kako majka koja dojam 10 mesechno bebe nemozam da sum doma bidejki ne me pushta rabotodavecot ...shto ako se zarazam ? koj ke go doi moeto dete ? mi odgovorija demek tatkoto da sedi doma ,pa gospoda on nemoze da doi

Помокај и се на таква фирма, јас стално ја имам таа кавга во фирма, неможе цел столб на фирма да сум јас.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by osa Вто Мар 10 2020, 19:34

najdobrata merka...taka se saka narodot Makedonski ...bravo SDSM ...eden roditel ima obezedeno 14 dena plateno otsustvo od drzavata na chelo so SDSM  za da se grizi za deteto pomalo od 10 godini ...bravo ,sekoja chest .na se ste mislele

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC Сре Мар 11 2020, 21:16


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Чет Мар 12 2020, 17:12

Bravo SDSM, narodot ja cuvstvuva slobodata i si gi brani pravata. Vo vreme na dpmne umiraa na rabotni mesta zosto ne smeeja i ne gi pustaa na lekar da otidat.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Img_2121
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by osa Чет Мар 12 2020, 21:36

samo taka treba za ovoj napaten narod ...neka  prodolzat

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by TRAJCHE Пет Мар 13 2020, 12:26

Cestitki za vladsta na SDSM i ministerot Filipce. Zaludno laat dpmne.

Филипче и Жерновски на видеолинк со Пекинг


Во рамки на активностите на процесот за соработка меѓу Кина и земјите од Централна и Источна Европа, познат како “17+1”, денеска се одржува видео конференција, преку која се поврзаа главните градови на земјите од “17+1”. Тема на конференцијата е борбата против ширењето на корона вирусот (COVID-19) и истата претставува дополнителна алатка за директна размена на корисни информации и искуства меѓу надлежните институции од земјите членки.

Видео линкот во Скопје е лоциран во зградата на Министерството за надворешни работи, а наши претставници се министерот за здравство, Венко Филипче и заменик минстерот за надворешни работи, Андреј Жерновски, во присуство на амбасадорт на Кина во Северна Македонија, Џанг Ѕуо.

Конференцијата е овозможена и организирана од министерствата за надворешни работи и за здравство на Народна Република Кина, како земја што беше најтешко погодена од корона вирусот, за да се споделат своите искуства околу преземените мерки и активности во насока на превенција и сузбивање на ширењето на вирусот, а во тек е синхронизирната дискусија.

Во име на Република Северна Македониј во дискусијата учествува директорката на Клиниката за инфективни болести, Милена Стевановиќ, која покрај тоа што информира за последната состојба во земјава во контекст на заболените од COVID-19, за нивното лекување, за начинот и капацитите за справување на здравствениот систем во Северна Македонија со овој вирус, поставува и прашања за тоа на кој начин институциите и граѓаните полесно да се справат со новонастаната состојба.

https://makfax.com.mk/makedonija/филипче-и-жерновски-на-видеолинк-со-пе/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Нед Мар 15 2020, 10:42

Parite nazad kaj graganite.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Img_2125
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by OPOZICIONER Пон Мар 16 2020, 22:57

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Сре Мар 18 2020, 12:36

Ajde Nake sto cekas ti i ostanatite zamenik ministri od dpmne neli vie ste za narodot, aj pokazete se sega.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Img_2132
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Сре Мар 18 2020, 14:45

Што полза имаме од тоа ако министрите не примаат плата, а нема маски, средства за дезинфекција, респираторни машини, кревети за карантин и болни. Не е ли срамота тоа што некој сака не само македонската, туку светската несреќа, пандемијата со корона вирус, да ја ползува за спечалување на политички поени. За жал таква е ситуацијата и во земјите на нашите пријатели од НАТО и ЕУ, кои не научија ништо од Кина која за сега е единствената земја во светот која ја победува пандемијата. Во тоа им помага и на други земји, Италија или Македонија, на пример, иако не секогаш ние сме пријателски расположени кон најголемата економија на светот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Albatros Сре Мар 18 2020, 14:54

A vie pa nikako ne sobirate politicki poeni, ne znam kako ne vi e sram. Se obvinuvate edni so drugi a isto pravite.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Dino Сре Мар 18 2020, 14:58

Arno vi vika ama koj da slusa.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Img_2028

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Сре Мар 18 2020, 15:49

Albatros напиша:A vie pa nikako ne sobirate politicki  poeni, ne znam kako ne vi e sram. Se obvinuvate edni so drugi a isto pravite.
Ако веќе ми се обраќаш со вие, треба да употребиш голема буква В. Инаку не сум политичар ниту член на некоја партија, па не знам зошто ме ставаш во партиски кош. Не сите што беа и се против Северна како додаток што наводно не спасува од кинеско и руско влијание е член на најголемата политичка партија во Македонија. Дај Боже на никој да не му требаат респираторите и другата опрема што ја добиваме благодарејќи на милосрдието на Кинезите, но не верувам дека на Северните ќе им пречи кинески респиратор ако, да повторам не дај Боже, им затреба. Ниту на мене не би ми пречел НАТО, ЕУ или САД уред, но нема шанси да добиеме такво нешто колку што ми е познато.
Се надевам дека вонредната состојба не се прогласува за спас на капиталот, завиткан во обланда дека се спасува економијата, туку пред се за спас на граѓаните и нивното здравје и животи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Сре Мар 18 2020, 16:27

Јас можам да потврдам, Трендо не е член на ниту една партија. Он ти е обична неутровмрана или ми ти дпне-оФца. Со тапија.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Сре Мар 18 2020, 18:53

Ако не го сакам СДСМ од повеќе причини, на пример дека сме сега северни, а порано бевме БЈРМ не значи дека сум член на друга партија. Да го споменам и тоа дека СДСМ не дозволи воведување на вонредна состојба кога во 2001 година бевме нападнати од Косово.
Ајде да одбележиме дека е прогласена вонредна состојба и дека владата сега ќе има и формално зголемени ингеренции, иако и до сега се донесуваа закони по желба на владата чиј сервис, гласачка машина, беше Собранието. Не мислам само на последната влада која сепак е најуспешна, по сопствена желба успеа да го смени и Уставот по пропаднат референдум. Да посакаме резултатите од вонредната состојба да не бидат како тие по промената на Уставот. И дека 30 дена ќе бидат доволно за смирување на состојбата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Сре Мар 18 2020, 19:08

Па не реков дека си член туку само неутро-дпне-оФца. Јас лично не би се вознемирувал околу вонредната состојба знаејки дека сепак претседателот може да ја укине истиот момент кога ќе процени дека (доколку) владата забегала. Доброто е што ако тоа се случи дпне не може да се амнестира затоа што директно учествува во владата и има претставници во клучните сектори.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Сре Мар 18 2020, 20:32

Не се вознемирив ниту јас затоа што и до сега Собранието само формално учествуваше во носење на законите. Поголемо беше влијанието на некои амбасадори на пример. Тука не мислам на амбасадорот на Кина на пример која ќе ни помогне во справувањето со корона вирусот, туку на амбасадорите кои сега никаде ги нема. Ајде формално да напишам и дека од 23 министри само во МВР министерот е од опозицијата. Формално да забележам и дека СДСМ не ја сака Македонија туку т.н. Северна Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC Сре Мар 18 2020, 20:59

Не лажи небањат цркнавте од мака што заврши ратификацијата и официјално влегуваме во НАТО.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 8 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 18 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 18  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот