Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од соседството

+28
Albatros
SHARENI
OPOZICIONER
Delta
TRAJCHE
Luxor
Dino
Teo
Kalinda
defo
chargerburnout
Simulant
Sotir
Фири23
Пат
Фири22
Фири20
Hamad bim Khalifa
Фири4
Arhimed
tmoro
osa
Естир
Боко
kiBik
Фири
хан Ацо
reiter
32 posters

Страна 12 of 16 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next

Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Нед Дек 20 2015, 09:36

Поголема од онаа во бившата држава. Twisted Evil

Додека да влеземе во ЕУ. Тогаш повеќе или помалку ќе се вратиме на старо, но ние сме научени да играме како што ни свират. Белград, Брисел, нема голема разлика. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik Нед Дек 20 2015, 09:42

Не, не... Политичка независност немате. Економска независност - исто. Идентитетот - спорен, язикот, црквата, името - хм... нестабилност, беднотия, перспективи... хм....Вие сте моментално решение на конфликт, кой ке си го найде одговорот кога-тогаш. Но државчето ваше е се' друго, но не независно.Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Нед Дек 20 2015, 09:48

Ние сме трајното решение на проблемот. Инаку ќе се испоколете пак како во балканските и светските војни. Twisted Evil

Ова околу бедата и перспактивите, па ниту останатите околу нас не се ништо подобри. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by reiter Нед Дек 20 2015, 09:51

па тоа е кога имаме неспособни водачи кои во исто време се и вмро-вци економисти демократи националисти што ти не а од другата страна послушници на белград ....македонска салата Smile

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik Нед Дек 20 2015, 09:56

luхor напиша:Ние сме трајното решение на проблемот. ...
Трайно, трайно, колку трайно? Колку що мушица-винарка. Државчето е на глинен основ дзидано, со глинени нозе. И со бол пропаганда... Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Нед Дек 20 2015, 09:57

Не би рекол. Ќе ја заврши работата додека влеземе во ЕУ. После тоа и онака контролниот центар е во Брисел. Дури и за вас. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik Нед Дек 20 2015, 10:00

luхor напиша:... Ќе ја заврши работата додека влеземе во ЕУ....
Кой тоа?
И како ке влезете? Suspect
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Нед Дек 20 2015, 10:02

Како и останатите наоколу. Тоа ќе биде политичка одлука. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik Нед Дек 20 2015, 10:04

luхor напиша:Како и останатите наоколу. Тоа ќе биде политичка одлука. Twisted Evil
Политичка одлука се прави кога некому си потребен. И кога ветуваш дека немаш проблем со останатите. Вие тоа како политички? М? Suspect
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Нед Дек 20 2015, 10:06

За мир во куќата. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik Нед Дек 20 2015, 10:08

luхor напиша:За мир во куќата. Twisted Evil
Koj be ke ve pusne vo kukjata,koja e nekako sredena, damu pravite "mir"? Suspect
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Нед Дек 20 2015, 10:10

Оние кои не не прашуваат ниту нас ниту вас. Туку си тераат по свое. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik Нед Дек 20 2015, 10:14

luхor напиша:Оние кои не не прашуваат ниту нас ниту вас. Туку си тераат по свое. Twisted Evil
Aaaa, za mirotvorci kje si zborvime sea, a?
Ne, jas ke sum protiv vakva odluka! Dodeka ne si go sredite dvorot, nema pushtanje! Twisted Evil
Kje mi vnesuvate kal i tinja vo sredenata kukja!!! Evil or Very Mad
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Нед Дек 20 2015, 10:15

Ајде бе не грижи се. Други ќе средат за нас. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik Нед Дек 20 2015, 10:19

luхor напиша:....Други ќе средат за нас. Twisted Evil
Da de. I jas toa ti vikam - preku labava federacija ke ve sredat. Twisted Evil Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Нед Дек 20 2015, 10:22

Нема шанса за такво нешто. Немој да го заборавиш Бадинтер. Џабе ли не прогласија за мултиетничка држава. Нема федерации и конфедерации. Ова парче земја ќе биде држава, и без оглед на тоа кој ќе биде мнозинскиот народ, независна. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik Нед Дек 20 2015, 10:28

luхor напиша:Нема шанса за такво нешто. Немој да го заборавиш Бадинтер. Џабе ли не прогласија за мултиетничка држава. Нема федерации и конфедерации. Ова парче земја ќе биде држава, и без оглед на тоа кој ќе биде мнозинскиот народ, независна. Twisted Evil
kako be da nema? Eve ke ja prenesam anketata na "Financial Times" od Negi:

Вести од соседството - Page 12 Mkd-233634

Koj ke ve sprechi vo samoopredelbata??? Suspect Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Нед Дек 20 2015, 10:32

Хммм, да не гласавте и ти и Неги на оваа анкета? Бидејки таа е за онлајн читателите на Financial Times. Suspect

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik Нед Дек 20 2015, 10:36

Ne, jas lichno ne sum glasal, no rezultatite gi priemam kako dostoverni, nabljuduvajki go razvojot na vasheto malo drzhavche. Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Нед Дек 20 2015, 10:39

Не би рекол, во Македонија никој не чита Financial Times. Сите гледаат Шител тв и куртон вести. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik Нед Дек 20 2015, 10:46

E, dobro de! Vie isto srpska tv Sitel gledate najmnogu. Toa e odvnatre podgotovka. A nadvor lugjeto isto mora da se podgotveni za Juzhna Srbija. Shto ti e tolku slozheno??? Suspect Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Нед Дек 20 2015, 10:50

Тоа што токму тие што гледаат шител, како и оние што се најголеми патриоти кога џебовите им се полни долари и евра и се наоѓаат на најголема дистанца од Македонија се најголемите антички македонци. Понапред би правеле федерација со Хунзите. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik Нед Дек 20 2015, 10:53

luхor напиша:... се најголемите антички македонци....Twisted Evil
Eh i ti sega! Pa tie svojata antichnost ke mozhat da si ja najdat vo Severna Grcija... Shto tolku ima? Suspect
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Нед Дек 20 2015, 10:56

Не можат. Покрај античноста си ги бараат и имотите. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik Нед Дек 20 2015, 11:01

luхor напиша:Не можат. Покрај античноста си ги бараат и имотите. Twisted Evil
Eh, ama si naiven! Tie koga si go podadat gazot i imoti, i jachti, i duri ostrovi ke im se snajdat odma!
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 12 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 16 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот