Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

+5
трендафил
Teo
misterija
Luxor
PRVOBOREC
9 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by misterija Нед Окт 21 2018, 09:48

Teo напиша:Da nekoj se ufilmuva deka mozhe da bide diktator...Kako shto se ufilmuvashe tvojot pastir Grujoshesku...I koj protiv jasno iskazhanata volja na makedonskiot narod sakashe da go napika vo nekakva evroaziska unija i da vladee vechno...


Batali go Gruevski, obidi se da ne go spomnuvas, no dali tvojot g-din Zev ja ispocituva voljata na narodot ?

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 468
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by трендафил Нед Окт 21 2018, 09:55

Фактите говорат друго. Дека во време на владата на Груевски во 2008 година ги исполнивме условите за прием во НАТО и за почеток на преговорите со ЕУ. Никогаш немаме дадено барање за прием во било кој облик на евроазиска унија. Иако и тоа е опција по идиотскиот педофилски однос кон нас како евентуална нова членка и поставување на дополнителен услов, да се укинеме како народ за евентуално членство. Македонија да повторам ги исполни условите за членство, а ЕУ и НАТО на криминален начин сакаат нашата желба за членство да ја искористат за уцена. Со Заев успеваат во тоа. Еве ти честитам на победата со една песна од Гоце Арнаудов.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by Teo Нед Окт 21 2018, 10:31

misterija напиша:
Teo напиша:Da nekoj se ufilmuva deka mozhe da bide diktator...Kako shto se ufilmuvashe tvojot pastir Grujoshesku...I koj protiv jasno iskazhanata volja na makedonskiot narod sakashe da go napika vo nekakva evroaziska unija i da vladee vechno...


Batali go Gruevski, obidi se da ne go spomnuvas, no dali tvojot g-din Zev ja ispocituva voljata na narodot ?

Jasno ti e sega do kade dojdovte pravejki ajvar??? Da glasavte protiv dovolen vi beshe i eden glas povekje...Poshto neli 1 milion i 200 iljadi ste nemashe da bide voopshto teshko...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by misterija Нед Окт 21 2018, 10:38

Teo напиша:
misterija напиша:
Teo напиша:Da nekoj se ufilmuva deka mozhe da bide diktator...Kako shto se ufilmuvashe tvojot pastir Grujoshesku...I koj protiv jasno iskazhanata volja na makedonskiot narod sakashe da go napika vo nekakva evroaziska unija i da vladee vechno...


Batali go Gruevski, obidi se da ne go spomnuvas, no dali tvojot g-din Zev ja ispocituva voljata na narodot ?

Jasno ti e sega do kade dojdovte pravejki ajvar??? Da glasavte protiv dovolen vi beshe i eden glas povekje...Poshto neli 1 milion i 200 iljadi ste

nemashe da bide voopshto teshko...

Не ми одговори на прашањето..Дали Заев ја исполни вољата на Македонскит народ..ДА или НЕ...тоа те прашав....или со употреба на милион превари го постигна тоа што он си го зацртал?

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 468
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by Teo Нед Окт 21 2018, 10:41

Voljata na makedonskiot narod beshe jasno izrazena na konsultativniot referendum...Nad 90% glasaa ZA...Zakluchokot e nedvosmislen...Sega kje jadete toa shto si nadrobivte...Potochno isprzhivte... Twisted Evil
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by Teo Нед Окт 21 2018, 10:51

трендафил напиша:Фактите говорат друго. Дека во време на владата на Груевски во 2008 година ги исполнивме условите за прием во НАТО и за почеток на преговорите со ЕУ. Никогаш немаме дадено барање за прием во било кој облик на евроазиска унија. Иако и тоа е опција по идиотскиот педофилски однос кон нас како евентуална нова членка и поставување на дополнителен услов, да се укинеме како народ за евентуално членство. Македонија да повторам ги исполни условите за членство, а ЕУ и НАТО на криминален начин сакаат нашата желба за членство да ја искористат за уцена. Со Заев успеваат во тоа. Еве ти честитам на победата со една песна од Гоце Арнаудов.


Neprestano pishuvash na forumot deka Rusija e alternativata...Istoto toa posredno ne ubeduvashe i tvojot pastir i vrhushkata okolu nego...Eve kako Rusija e alternativa...Ve dupat vo zdrav mozok i ochekuvaat deka ste dovolno budali da ne sfatite deka Makedonija e samo pion vo ostvaruvanjeto na ruskite interesi...'Ve lazhat vo ochi...A vie im veruvate...Kako ne im sram...I na vas shto nasednuvate na nivnite lagi...Eve kako Rusija go pochituva sopstveniot stav da ne priznae kako Makedonija...

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Dp-yvg11

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Dp-9xf11
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by трендафил Пон Окт 22 2018, 09:00

Во УЕФА Македонија е примена како ФИРОМ и сите членки на фудбалската федерација се должни да го користат тоа име. И самиот натпис не е на руски туку на англиски.
Референдумот не беше успешен затоа што поголем број не гласаа отколку што гласаа. Имаше и организиран бојкот, што дава уште поголема тежина на неуспешноста на референдумот. Ајде пак да потсетам дека сите идиоти од меѓународната заедница пред референдумот пропагираа да се излезе и да се гласа за да има излезност над 50% и референдумот да биде успешен. Така течеше и пропагандата и од домашните поддржувачи. По ппоразот на референдумот измисливте дека сте победиле. Како бугаринот што се тркал со југословен и загубил, по еден стар виц, а пропагандата велела дека бугаринот стигнал втор, а југословенот (победникот) бил предпоследен.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by Luxor Пон Окт 22 2018, 10:03

Доста со глупости, консултативен референдум не може да биде ниту успешен ниту неуспешен. Може само да послужи за сондирање на мислењето на граѓаните. А тие јасно кажаа што мислат, 600К се ЗА, 37К се против а на останатите им е сеедно. Затоа легалните македонски институции имаат право да одлучуваат така како што им дозволува Уставот и законите, притоа во нив не е предвидено желбите на некои архинепријатели на Македонија како што е Русија да се земат во предвид.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by трендафил Пон Окт 22 2018, 10:26

Референдумот е неуспешен и тоа е објавено во Службен весник. Демократска власт ги почитува и одлуките на консултативен референдум. Погледни како му се зголемуваат подочњаците на Заев како се зголемуваат наредбите на газдите. За некој ден ќе ги дознаеме новите наредби на Палмер. А на референдумот немаше потребна излезност, па не се брои како гласале тие што гласаа. Не можеш да се повикуваш на неуспешен референдум. Во демократска земја. Од режимот на Ахмети, Бејли и Заев сигурно е дека не може да се очекува тоа.
Кога сме кај анкетите во недемократска земја не можеш да очекуваш пред туѓ човек (анкетар) искрен одговор.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by Luxor Пон Окт 22 2018, 10:37

Објавено е дека одлуката не е усвоена, а известувањето за Службен Весник го потпишал вашиот пион Дерковски. Колку треба да бидеш глуп па да мислиш дека на консултативен референдум се усвојуваат одлуки?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by трендафил Пон Окт 22 2018, 14:20

Одлуката е едногласна, од сите членови на ДИК. Не можат да лажат дека референдумот е успешен кога нема потребна излезност. Наместо да тресеш глупости на форумов прочитај го еднаш законот за референдум.

ЗАКОН ЗА РЕФЕРЕНДУМ

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by Teo Пон Окт 22 2018, 14:26

Trendafile ne spinuvaj...Dobro ti kazhale...Na konsultativen referendum ne se nosi odluka tuku se prashuva za mislenje...Potoa, odlukata ja donesuva toj shto go raspishal referendumot, vo nashiot sluchaj sobranieto...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by Luxor Пон Окт 22 2018, 18:25

Еве руска поддршка за името и од олипијадата во Сочи.

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Dqhaaw10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by трендафил Пон Сеп 19 2022, 19:57

Не сум одговорил кога ова е напишано, но да одговорам со доцнење, Името што е напишано е во согласност со тоа како сме запишами во меѓународниот олимписки комитет, на наше барање.
Денес се објавени резултатите од анкетата на фондацијата Конрад Аденауер. Резултатите се интересни. На пример најголем број Македонци ја сметаат Бугарија за најголем непријател на Македонија. Веднаш зад нив е Русија, но со скоро 4 пати разлика. Најпријателска земја пак ни е Србија.

https://netpress.com.mk/anketa-konrad-adenauer-57-1-otsto-od-gra-anite-se-protiv-francuskiot-predlog/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by трендафил Саб Дек 17 2022, 13:21

Интересна анкета. За прв пат кај домашните предавници (слугите на евроатлантската мешународна банда) најпопуларен политичар е Али Ахмети со 6,2%. Втор е Димитар Ковачевски со 5,2%. Интересно е и што Максим Димитриевски има рејтинг од 3,1%.


https://www.vesti.mk/article/639c4ab295507921ecdbfcf7

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by Albatros Саб Дек 17 2022, 15:14

Ipis na Bozinovski pak gi laziral rezultatite za Levica i Apasiev. Kolku od procentite na Apasiev prefrlil na ministerot za opozicija a od Levica na falc patriotite sto ne smeat da protestiraat bez dozvola od konradadenauerovcite i eppeovcite?

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by трендафил Нед Дек 18 2022, 18:27

Реална анкета се изборите со тоа што власта поткраднува по некој процент. О по оваа анкета Левица има напредок во однос на локалните избори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by Luxor Нед Дек 18 2022, 19:23

трендафил напиша:Реална анкета се изборите

Точно, конечно и ти да признаеш дека анкетите што ги штанца ИПИС на Влајко се нереални.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by трендафил Нед Дек 18 2022, 22:18

Малку ми ги извртуваш зборовите. Ќе видиме на изборите колкава че биде разликата, но превише е јасно кој ќе победи на следните избори доколку не се случи нешто екстремно. На пример да станеме членка на ЕУ без бугарското изжовување и да добиеме големи грантови, но во следните неколку месеци, а изборите да бидат нешто подоцна. Лично не мислам дека такво нешто може да се случи. Ако работите продолжат во овој правец, секој ден опозицијата ќе има поголема победа. Мислам дека на следните избори македонската сегашна опозиција ќе има мнозинство и нема да можат да бидат уценувани од партиите на Албанците, преку кои одат и уцените од евроаткантската меѓународна банда.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by трендафил Пон Дек 19 2022, 14:48

Гледам дека и ИРИ има слични резултати од анкетата. Огромно водство на ВМРО (мак пад од 1% во однос на минатата година), голем пад кај СДСМ Левица има пораст за половина, од 4 на 6%. Кај партиите на Албанците скоро и да нема промена во последните 3 години.

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 IRI-anketa-1

58% од анкетираните мислат дека ДУИ и СДСМ ја носат земјата во погрешна насока. 85% дека не е потребна двојазичност на целата територија.

Малку ме изненади што Никола Груевски има највисок индивидуален рејтинг. Втор е Мицкоски, трет Али Ахмети


АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 IRI-anketa-2

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 IRI-anketa-3

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by Albatros Пон Дек 19 2022, 18:44

Kako slicni koga Vlajko ukral 3 procenti od rejtingot na Levica.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by трендафил Пон Дек 19 2022, 21:38

На секоја анкета има одреден процент на грешла и можно е на пример на едната анкета разликата да е во плус од реалното, а на другата во минус. Напишав деја на истата анкета, на ИРО, минатата година имала 4%, а оваа за половина повеќе, 6%. Не сум ја правел јас анкетата, туку само ги коментирам резултатите/ Инаку правосудниот систем на оваа анкета има двојно помал рејтинг оваа, 4%, во однос на 6% колку што имаше минатата година.

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Anketa

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by PRVOBOREC Сре Дек 21 2022, 17:05

Поздрав небањати.

ОКОЛУ 15 ПРАТЕНИЦИ ОД ПРАТЕНИЧКАТА ГРУПА НА ВМРО-ДПМНЕ ИЗРАЗИЛЕ СПРЕМНОСТ ДА ГЛАСААТ ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ

https://narodenglas.com/%d0%b1%d0%be%d0%bc%d0%b1%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%bc%d0%b8%d1%82%d0%be%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%be%d0%ba%d0%be%d0%bb%d1%83-15-%d0%bf%d1%80%d0%b0%d1%82%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d1%86%d0%b8-%d0%be%d0%b4/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by трендафил Чет Дек 22 2022, 10:38

Ако е ова вистина веста би требало да содржи и податоци за колку пари е тоа договорено или за колку ослободени криминалци и за какви дела.
Јас би поставил обратно прашање. Дали СДСМ е сигурен дека сите од нивната пратеничка листа ќе гласаат под вакви услови за Уставните промени. Јас лично познавам двојца, а само нив ги знам од пратениците, што нема да го сторат тоа. Едниот е од СДСМ другиот од Демократски сојуз.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by alienmk Пет Дек 23 2022, 16:04

Ni kradeni anketi nema da go spasat Micko i vmro od katastrofa na izborite.

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Img_2068

alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 2 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот