Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

+5
трендафил
Teo
misterija
Luxor
PRVOBOREC
9 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 3 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by трендафил Пон Јан 02 2023, 19:30

Интересно е кога од една иста анкета власта одвојува само едно прашање, тоа дека мнозинството во мМакедонија е за зачленување во ЕУ. Но се игнорираат други прашањеа, на пример дека народот не ги прифаќа понижувачките услови што ги прифати власта, односно дека мнозинството мисли дека државата се движи во погрешна насока, дека а нкетираните се против уцените од Бугарија поддржана од ЕУ ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 3 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by трендафил Нед Мар 26 2023, 13:58

Интересни резултати за тие што веруваат во анкетите. ВМРО-ДПМНЕ сама има повеќе доверба од сите партии во власта. Граѓанското движење на Максим Димитриевски, градоначалникот на Куманово, има рејтинг од 5,1%. Веројатно некој ќе смета на тоа дека по покачувањето на надоместокот за издавање на пасоши, возачки и други документи за една третина рејтингот на власта ќе порасне, односно дека додавањето на северна во документите кошта толку. Да напоменам дека СДСМ и ДУИ се третираат како коалиција, што е најавено од двете партии.

https://www.expres.mk/anketa-sdsm-dui-i-alijansa-zaedno-nemaat-poddrshka-kolku-vmro-dpmne-sama/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 3 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by Luxor Нед Мар 26 2023, 18:25

Изгледа на дпне лошо им оди инаку не би објавувале лажни анкети од Влајко.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 3 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by трендафил Нед Мар 26 2023, 20:20

Не знам дали СДСМ воопшто прави анкети, но не гледам ниту една причина зошто власта би имала сега подобар рејтинг отколку на локалните избори. Напротив.
Не ми е јасно зошто се води дискусија за тоа дали ќе има или ќе нема 2/3 мнозинство за внесување на Бугарите во Уставот и продолжување со притисокот за бугаризација на македонскиот идентитет и историја, а не што мисли народот. Индиректно премиерот Ковачевски признава дека народот е против. Владата плаче и бара посета на странски функционери во Македонија. Но дека и најбудалите знаат дека се работи за лажговци, односно дека званичното бришење на македонската античка историја не е крај, како што се тврдеше, дека сега веќе светите браќа Кирил и Методиј и нивните ученици ги избришавме како Македонци и доколку продолжи процесот ќе мора да лажеме дека нашите предци до 1944 година биле Бугари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 3 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by трендафил Саб Дек 23 2023, 18:11


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 3 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by Luxor Саб Дек 23 2023, 19:06

Анкетата ја правела агенцијата Маркет Вижн во сопственост на Владимир Цветиновски, член на дпне, а ја нарачал и објавил порталот МКД во сопственост на Александар Дамовски, член на дпне.

https://mkd.mk/node/532540
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 3 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by трендафил Нед Дек 24 2023, 21:24

Истите субјекти во друго време имаа други резултати. Резултатите се многу логични. Партијата зад која стои македонскиот народ е водечка. На второ место е партијата на албанската заедница, малцинство по меѓународна терминологија. Малцинството со исто име како народот во нашата држава, Македонците за кои некои користат и назив северџани (не го оспорувам нивното право самите да си одберат име, но не можам да прифатам дека сме припадници на ист етникум, затоа што јас се идентификувам со сите Македонци од антиката до денес, а малцинството со име Македонци уште не знае дали неговите предци до 1944 година биле Бугари. Зависи што ќе им наметне пастирот. Прифаќам дека реална анкета се изборите. Се надевам и дека нема да има изборна измама и дека идните пратеници ќе бидат претставници на народот, а не на странски колонизатори. Дека нема да се случи како на референдумот за северна кога 1/3 од граѓаните гласаа ЗА, а двојно повеќе 2/3 од пратениците гласаа ЗА во Собранието. Ако ја почитуваа волјата на граѓаните требаше ЗА да гласа и една третина од пратениците и да нема уставни промени. Мислам дека сега, откако се покажа дека било гнасна лага дека со Преспанскиот договор ќе обебедиме почеток на преговорите со ЕУ, поддршката на уставните измени е уште помала.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 3 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by Spiridon Пон Дек 25 2023, 10:48

Koja falc anketa covece. Ne se ni potrudile da sokrijat deka e lazirana. Ocajni se. Izgleda Vlajko veke ne saka da se bruka pa moraat na Gruvi drugarceto i Ednookiot.

Spiridon

Број на мислења : 24
Join date : 2023-07-27

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 3 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by трендафил Пон Дек 25 2023, 19:47

Имавме во меѓувреме и локални избори како реална анкета, со веројатно некој украден глас од власта. Никој не му брани на некој близок до власта да направи и објави анкеѕа. Одамна не го прават тоа. Ваљда им е срам од резултатите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ - Page 3 Empty Re: АНКЕТА - ПОЗДРАВ ЗА НЕБАЊАТИТЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот