DPNE-kolaps

Страна 8 of 20 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Next

Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Саб Сеп 14, 2019 5:14 pm

DPNE-kolaps - Page 8 Img_2033

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1065
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Нед Сеп 15, 2019 11:51 pm

Zhmicko da mu odgovori na narodot zoshto so godini rabotele i ovozmozhile promena na ustavnoto ime i prodazhba na ustorijata.

DPNE-kolaps - Page 8 Zombod15
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Пон Сеп 16, 2019 7:27 pm

Профилот е лажен, креиран од дпне, пласира лажни вести а Глупче потоа ги шири со неговиот портал. Стравот од правдата што ќе ги стигне заради лагите ги обзема. Сепак народот не заборава и ќе им ја испорача казната.

DPNE-kolaps - Page 8 Img_2080
luxor
luxor

Број на мислења : 5387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Пон Сеп 16, 2019 9:48 pm

Лидерот клевети членови. Време е да се преименуваат во дпне-клеветничка.

DPNE-kolaps - Page 8 Img_2081
luxor
luxor

Број на мислења : 5387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Вто Сеп 17, 2019 8:34 pm

Tie sopstveniot narod i drzhava si ja klevetat.

DPNE-kolaps - Page 8 Img_2051
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo on Сре Сеп 18, 2019 9:41 pm

Овој е лост ин спејс, упе се надева, дека Макеоднецот, има меморија на рибката Дори.

defo

Број на мислења : 2271
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Чет Сеп 19, 2019 10:58 am

Бидејќи Македонците со префинето северно потекло не ги интересира како СЈО ги трошело нивните и наши на нас со просто македонско потекло пари, пратеникот се надева дека граѓаните на земјите што го имаат исто така плаќано СЈО (демек малку им биле нашите пари) ќе се заинтересираат што направи СЈО со 15те милиони евра . Профинетите евроатлантски (северни) Македонци не ги интересира како се трошат парите ако ги троши некој што го сметаат за свој, а простите (саде) Македонци немаат механизам за контрола затоа што тоа не го дозволува владеечкото мнозинство во Собранието, а нема независни институции во државата што сега ја има заробено Заев, а била заробена од времето на Колишевски до денес. Изгледа најмалку во времето на Груевски кога се исполнуваше најголемиот дел од ветеното, вклучувајќи ги и објектите и споменици од Скопје 2014 како дел од повеќе предизборни програми на тогашната власт.
Што се однесува до Нинџа, по неговата трета (за северните очигледно среќа) различна изјава во текот на правосудната постапка за 27 април, судот пресуди 211 години затвор, плус затвори и за напаѓачите на Зијадин Села. И во комунистичката диктатура без двојца сведоци немаше пресуди. Сега се пресудува и со само еден сведок, кој со својата трета верзија на настанот ги пополни дупките во обвинението и овозможи драконска казна на радост на сите што Северна Македонија ја сакаат повеќе од Македонија. Шведскиот суд оваа пресуда ја третира како политички нарачана. А Шведска е посеверно од Северна Македонија. Шегата на страна, сметам дека шведското судство е скоро идеално независно, што за жал не можам да го кажам за македонското, ајде ќе напишам и северномакедонското за да не се лутат Гермаците кои така ни го третираат зацементираниот идентитет.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6220
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Чет Сеп 19, 2019 12:06 pm

Не лажи, господинот Зоран Заев ја ослободи Македонија од заложништвото на лудаците од дпне.
luxor
luxor

Број на мислења : 5387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Чет Сеп 19, 2019 12:38 pm

Криво и е што денешните небањати ефтино се продаваат. Она се продава/ше само за хонорари од седум управни одбори.

DPNE-kolaps - Page 8 Img_2036

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1065
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Чет Сеп 19, 2019 1:10 pm

Што викаш треба како мајка ти да се влечка по штабови за тендери.

DPNE-kolaps - Page 8 Img_2038

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1065
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Чет Сеп 19, 2019 5:14 pm

Почнаа со плачењето, ете толку од нивната „сигурна победа ајде на избори“ секта.

DPNE-kolaps - Page 8 Ee1o-610DPNE-kolaps - Page 8 Ee1o9h10DPNE-kolaps - Page 8 Ee1o-t10
luxor
luxor

Број на мислења : 5387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Саб Сеп 21, 2019 3:34 pm

DPNE-kolaps - Page 8 Img_2088
luxor
luxor

Број на мислења : 5387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Саб Сеп 21, 2019 3:52 pm

Koga dpsne ovca se pravi glupa i misli deka narodot zaboravil deka vo Grujovo vreme zatvorenici se davea vo kofa voda a Goca MVR si go vikashe VMRO-MVRO. A mozhebi i navistina e glup, kojzne.

DPNE-kolaps - Page 8 Img_2053
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Саб Сеп 21, 2019 7:22 pm

Posle najnovata anketa za raspolozhenieto na glasachite dpsne ovcite reshile deka edinstven spas im e da se molat na boga.

DPNE-kolaps - Page 8 Ee_pb010
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Саб Сеп 21, 2019 10:44 pm

DPNE-kolaps - Page 8 Img_2090
luxor
luxor

Број на мислења : 5387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Нед Сеп 22, 2019 12:46 pm

Љупчо, ги донира дневниците, Стево, се откажува од привилегиите, небањатите, крадеа и сакаат уште да крадат.

DPNE-kolaps - Page 8 Img_2041

DPNE-kolaps - Page 8 Img_2042


_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1065
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Нед Сеп 22, 2019 9:30 pm

Zafateni se so molitvi i palenje svekji po manastiri.

DPNE-kolaps - Page 8 Img_2058
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Нед Сеп 22, 2019 9:47 pm

DPNE-kolaps - Page 8 Img_2059
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Пон Сеп 23, 2019 3:24 pm

Почнаа и вода да крадат небањатите.

DPNE-kolaps - Page 8 Img_2044

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1065
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Bosonoga on Вто Сеп 24, 2019 10:11 am

I Joci gi sere.

DPNE-kolaps - Page 8 Img_2013
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 835
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Вто Сеп 24, 2019 1:26 pm

DPNE-kolaps - Page 8 Efngob10
luxor
luxor

Број на мислења : 5387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Вто Сеп 24, 2019 4:07 pm

Za vas sekako ima problemi...Platite rastat, parite se vrakjaat kaj gragjanite...I sekako deka vie imate reshenija kako tie pari namesto kaj narodot da zavrzhat vo vashite dzebovi...Go dokazhuvavte toa 11 godini...Edinstveno taka so asistentska plata od kaj tato se stignuva do hidrocentrali...

DPNE-kolaps - Page 8 Img_2064
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Вто Сеп 24, 2019 11:30 pm

Neverojatno se talentirani za glupokja.

DPNE-kolaps - Page 8 Img_2065


Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Сре Сеп 25, 2019 11:52 am

Среќен распад.

DPNE-kolaps - Page 8 Eftdhd10
luxor
luxor

Број на мислења : 5387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Сре Сеп 25, 2019 10:08 pm

DPNE-kolaps - Page 8 Zombod17
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 8 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 20 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот