Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Загадување на воздухот

+7
OPOZICIONER
Bosonoga
SHARENI
Luxor
трендафил
Teo
PRVOBOREC
11 posters

Страна 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Вто Јан 22 2019, 19:53

Филипче пред месец и половина рече дека Министерството за здравство на Република Македонија (во тоа време уште не беа купени доволен број на пратеници за да станеме Северна) ќе подели 23 илјади маски за хронично болните. Ајде да напишам повторно дека тоа што ви е важно, на пример подмачкувачите за хомосексуални газови, ги поделивте без најава. Ги набавите без ЌЕ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Teo Вто Јан 22 2019, 19:56

Neshto mnogu si mi opsednat so homoseksualnost, znaesh deka toa e znak deka si latenten homoseksualec? Barem taka vikaat psiholozite.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Саб Јан 26 2019, 16:31

Еве ти друг податок. Владата сака со 1,5 милион евра да го очисти воздухот во целата држава вклучувајќи го и најзагадениот град во Европа и меѓу првите во светот, Скопје, а за патни трошоци на владата предвидува 2 милиони евра. Чудно е денеска имаше протест против загадувањето, а тоа мора јас да го одбележам на форумов. Кога СДССМ беше опозиција вакви протести беа масовно коментирани. За власт сте спремни и да се труете.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Luxor Саб Јан 26 2019, 17:54

А каде беа вашите куртон медиуми да го објават тоа? И Жмицко да се слика како дава поддршка? Или ти нешто не си разбрал од прогласот на органиозаторот на протестот и по стар дпмнеовски обичај се обидуваш да се закитиш со туѓи перја како твојот нов пастир?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Саб Јан 26 2019, 20:55

Малку си погрешил. Шарените куртон револуционери, да не кажам платениците на Сорос се на ваша страна. Нели тие според евангелието на Џорџ Сорос ја пласираа веста дека „спасителот“ бил црпнат од нива во Муртино. Инаку и јас се радувам ако се створи реален невладин сектор, затоа што невладините со години се злоупотребени од страна на странските платеници и сега се станати владини. Бидејќи странците си ја завршија работата, ја убија Македонија, сега повеќе не инвестираат во Северна, па тие се закачија на народните пари, на буџетот. Па нема пари за пензии на пример и мора да се покачат даноците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Luxor Саб Јан 26 2019, 20:59

Соземи се и почни да правиш разлика помеќу вашите дпмнеофски куртон медиуми и шарената револуција која е светла точка на македонската граѓанска сцена.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Саб Јан 26 2019, 22:34

Ако истурање на боја по народен имот за тебе е позитивна работа, за мене не е. Помала слобода во информирањето во Македонија немало со децении.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Luxor Саб Јан 26 2019, 22:40

Тебе ти се чини така затоа што медиумите конечно без притисок и корумпирање почнаа да известуваат реално а не како што им наредувавте вие дпмне-офците.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Саб Јан 26 2019, 22:50

Не мораш во фашистички манир тие што не мислат како тебе ги сметаш за овци. Очигледно медиумите што ги следиш не го објавиле годишниот извештај на Репортери без граници па ќе сметам дека си заблуден поради неинформираност.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Luxor Саб Јан 26 2019, 22:51

Па што чекаш давај линк до извештаите и од оваа година ама и од минатата и претходните неколку да видиме како стоиме.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Нед Јан 27 2019, 20:57

Реално извештајот нема врска со реалноста. Македонија има најдобар резултат во 2008 година, а по непокорот по објавувањето дека ги исполнуваме условите за НАТО но откако ќе ја исполниме уцената да се самоукинеме како народ и си ја преименуваме државата, како притисок врз власта се претставува дека наводно немаме слобода на информирањето. Сега по инерција остануваме во тој ранг.
https://en.wikipedia.org/wiki/Press_Freedom_Index
Патем ниту една меѓународна организација скоро и да не го нотира кршењето на нашите човекови права од страна на Грција, НАТО и ЕУ, а сега и македонската власт.
Да одбележам и дека загадувањето беше намалено благодарение на временските услови, а не на власта. Од вечерва Скопје е повторно во светскиот врв по загаденост. Во еколошки поглед бадијала станавме северна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Luxor Нед Јан 27 2019, 21:07

Тогаш другпат не се повикувај на извештаи кои не ти одат во прилог.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Пон Јан 28 2019, 22:19

Не ви честитав дека во еден дел од вечерта Скопје беше на прво место по загаденост во светот. Такво нешто немавме пред да стане Заев премиер.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Luxor Пон Јан 28 2019, 22:21

Имавме само куририте и шителите на дпмне нје го објавуваа тоа. За разлика од тогаш сегта медиумите се слободни и независни па ги објавуваат и фактите што не и одат во прилог на власта.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Пон Јан 28 2019, 22:26

Во време на ВМРО беа поставени мерни станици низ целата држава и резултатите станаа пристапни онлајн на интернет и кај нас и во светот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Luxor Пон Јан 28 2019, 22:27

Сигурно сте ги штелувале резултатите, што не е никакво изненадување за криминалци кои заедно со дуи им ги краделе пензиите на граѓаните.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Вто Јан 29 2019, 08:58

Нема таква бомба во разговорите што во соработка со Мијалков ги снимавте за се што прави тогашната власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Luxor Вто Јан 29 2019, 11:06

Ц ц ц, конечно те вработиле во СЈО, си ги преслушал бомбите и знаеш дека нема такво нешто, настрана што кој снимал е лесно докажливо од изјавите на твојот бивши пастир кој си го прчи во Будимпешта.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Сре Јан 30 2019, 15:30

Да имавте на криминален начин снимено таква бомба Заев ќе ја активираше на некој од протестите кога ви пречеше загадувањето. Сега како власт уживате во тоа што барем за нешто не донесовте во светскиот врв.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Luxor Сре Јан 30 2019, 15:36

Браво за вас лудаците од дпсне, гледам почнавте на грав да гледате што и како ќе правел премиерот. Се бајачи и гатачи собрани во лудата секта дпсне.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Чет Јан 31 2019, 20:51

Не треба да се гледа во грав туку да се гледа без розови или други обоени наочари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Luxor Пет Фед 01 2019, 09:26

Со очила или без никој не може да предвидува иднина. Време е наместо бајачки и гатачи дпсмне да почне да рзмислува а не да погодува што би било кад би било.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Пет Фед 01 2019, 16:01

Иднината ќе покаже кој е во право. Сега гледаме дека вие лажевте кога зборувавте ѕа правда и многу други работи во времето на шарената куртон револуција. СО напомена дека јас не велам дека ВМРО треба да биде само на власт. Напротив, мислам дека сите што сакаат слободна Република Македонија треба да се обединат за рушење на власта што не направи Северна со трошење на наши пари и што наместо волјата на народот прима наредби од странци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Luxor Пет Фед 01 2019, 16:47

Иднината носи само црнила за вас дпсмне-офците затоа што никогаш повеќе нема да можете да му наштетувате на народот и државата освен што ќе кукате во опозиција уште долго време.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by трендафил Пет Фед 01 2019, 18:09

Пак се обидуваш да ја застраниш дискусијата по темата. Не верувам дека скопјани и граѓаните на другите загадени градови ќе поддржуваат власт што ветува почист воздух, а се рушат рекорди во загаденост. При тоа владата набавува средства за подмачкување на хомосексуални газови, а не и заштитни маски против загадувањето што ги вети најдоцна до крајот на минатата година.
Ајде да ве пофалам. Скопје е во моментов на 17 место во светот и второ во Европа (Познан, Полска е на 11 место). Но тенденцијата е на зголемување на загаденоста кај нас со паѓањето на ноќта. Дај Боже некое ветерче кога си не казнил со ваква власт што сме ја заслужиле.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Загадување на воздухот - Page 2 Empty Re: Загадување на воздухот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот