Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Претседателски избори 2019

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by PRVOBOREC on Сре Апр 10, 2019 6:44 pm

Освен вие небањатите што сигурно не сте македонци никој друг нема да гласа за небањатата кандидатка на будимпештанскиот криминалец во бегство. Македонците избраа просперитет и иднина.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by OPOZICIONER on Чет Апр 11, 2019 12:48 pm

Ordanovski so odlicna kolumna za pretsedatelskite a i voopsto za politickata scena vo momentov.

Изборна Абракадабра!
Кај нас, спомнеш ли политичко пазарење, веднаш се отвора шампањ за да се прослави! Ура, ќе има за сите по нешто!

https://www.slobodenpecat.mk/izborna-abrakadabra/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by трендафил on Пет Апр 12, 2019 8:56 am

Колумната е класична за Ордановски. Секогаш е СДСМ во право. Во стилот Крсто Мукоски може да се аболицира, а Игор Дурловски не ќе смееше и ако не беше ослободен затоа што и на ваков суд му беше срам пеењето на македонската химна да го прогласи за тероризам.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by luxor on Пет Апр 12, 2019 11:37 am

Ордановски е еден од најдобрите колумнисти и често мета на критика му се и СДСМ. Верувам кога би имало било што позитивно да се каже за дпмне би го кажал тоа.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by трендафил on Нед Апр 14, 2019 6:59 pm

Дали се работи за комплекс што наместо ВМРО-ДПМНЕ си напишал дпмне? Сашо Ордановски си работи за тој што го плаќа, а тоа не е Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by трендафил on Нед Апр 14, 2019 8:44 pm

Во демантот на Министерството за правда на веста дека наводно министерката Десковска на митинг отишла со службено возило меѓу другото пишува и дека „ Единствениот кој досега се возеше во она на „М” купено со државни средства, е бегалецот од правдата, Никола Груевски....“ https://fokus.mk/ministerstvo-za-pravda-lazhna-vest-e-deka-deskoska-beshe-na-miting-so-sluzhbeno-vozilo/
Министерството или е излапено или мисли дека граѓаните се будали па не знаат дека во Мерцедесот се возеа Меркел, Столтенберг, Курц, Хан и многу други кои доаѓаа пред референдумот, а сега ги нема никаде откако власта не направи северна. Со исклучок на Ципрас кој дојде дополнително да не понижи со цензурирањето на македонската химна и армија, а се возеше во Мерцедесот кој наводно е на Груевски..

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by luxor on Нед Апр 14, 2019 8:58 pm

Вие сте обични криминалци и дпмне-офци, немате никакви допирни точки со вистинското ВМРО. Покрај тоа зрели сте за жолто комбе, специјализирана установа и кошули со ракавите отпозади.

Претседателски избори 2019 - Page 2 Cropped-image-20190414-205405-1333641786
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by трендафил on Пон Апр 15, 2019 9:49 am

Можеме да дискутираме и дали деспотот од Струмица е феудалец или социјалдемократ, но темава се претседателските избори. Еве еден твит во врска со митингот на СДСМ, на кој, Бог да го прости почина еден од поддржувачите на СДСМ.

„Пронајди женско на сликава и освои два гратиса за зоолошка градина и пакетче смоки.“

https://twitter.com/C4i7Z/status/1117479778465001473/photo/1

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by PRVOBOREC on Пон Апр 15, 2019 5:39 pm

Небањати уште колку пати ќе си пукате во колено? Небањатиот сакајки да докаже нешто што ни самиот не зне што успеал само да ги деморализира останатите небањати докажувајки ја само огромната масовност на митингот на СДСМ и сигурната победа на Стево Пендаровски.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by трендафил on Вто Апр 16, 2019 10:08 am

Гордана Силјановска-Давкова    60 %

Блерим Река                                           3 %

Стево Пендаровски                                15 %

Нема да гласам                                      22 %


https://mk.voanews.com/a/4824301.html
Ова е онлајн анкета на Гласот на Америка на македонски јазик. Што би рекле така би гласале Македонците што се проамерикански расположени.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by PRVOBOREC on Вто Апр 16, 2019 11:34 am

Одлично, сега треба само да почекаме до 21 април и сценариото на небањатите да ги прогласат изборите за нерегуларни и да повикаат на бојкот на вториот круг да почне да се остварува. Сигурно ќе тврдите дека гласањето е на погрешен датум бидејки вашата небањата кандидатка така ви рече.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by трендафил on Вто Апр 16, 2019 11:46 am

Ако се обидете да ги украдете изборите како што се обидовте да го украдете референдумот, а откако кражбата не успеа го прогласивте за успешен иако ја немаше потребната излезност не само бојкот, туку може ќе добиете и револуција. Претпоставувам двобојна, жолто-црвена, во боите на Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by PRVOBOREC on Вто Апр 16, 2019 6:04 pm

Небањат нели боите на вашата криминална организација беа црна и црвена? Никој освен вие нема причина да краде било какви избори, победникот Пендаровски е веќе познат. Затоа и го спремате сценариото за бојкот. А од револуција единствено можете да пробате некои нови револуционерни техники по инструкција од ОК Халкидики и ОК Будимпешта.

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by трендафил on Вто Апр 16, 2019 9:40 pm

Откако опозицијата објави дека СДСМ преку апликацијата ИЗБОРИ 2019 ги прислушува мобилните телефони и сите други уреди поврзани во мрежата на тој уред, апликацијата е повлечена од гугл стор.Претседателски избори 2019 - Page 2 Screenshot_50-2

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by luxor on Сре Апр 17, 2019 9:31 am

Се пореметивте тотално откога сфативте дека губите и посегнавте по проверените методи на Грујо, странски служби, шпионирање, жолти комбиња. За жалење сте но не грижете се премногу. Со Стево одиме напред во НАТО и ЕУ а таму имало одлични лекари и установи.

https://sameapk.com/amp/izbori-2019.amp/?__twitter_impression=true
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by Teo on Сре Апр 17, 2019 10:50 am

Treba da go razbereme Trendafil, toj e penzioner i informatichki nepismen. Toj samo srka toa shto kje mu nadrobat od shtabot. Ne e vinoven shto shtapskite staorci od dpsmne-predavnichka se glupi.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by nino on Сре Апр 17, 2019 12:58 pm

luxor напиша:Се пореметивте тотално откога сфативте дека губите и посегнавте по проверените методи на Грујо, странски служби, шпионирање, жолти комбиња. За жалење сте но не грижете се премногу. Со Стево одиме напред во НАТО и ЕУ а таму имало одлични лекари и установи.

https://sameapk.com/amp/izbori-2019.amp/?__twitter_impression=true
а ментални установи има ли во ЕУ. затоа што зајко и компанија само за таму се.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by luxor on Сре Апр 17, 2019 1:38 pm

Гледаш како знаеш дека Заев и СДСМ се за ЕУ и НАТО? Се грижат тие и за вас и гледаат да ви обезбедат врвна помош во европските специјализирани установи од врвни европски експерти а не како ваш Жмицко кој сака да останете во оваа ваша критична ментална фаза за да продолжи да ве дупи во мозок. Освен тоа од ОК Будимпешта имале сознанија дека кошулите со ракави отпозади се корисни за вас дпмне-офците затоа што ви овозможувале самогушкање.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by nino on Сре Апр 17, 2019 5:19 pm

вие дали имате две чисти у главата чим мислите зајко во еу ќе ве донесе. зајко ја доуништи македонија. нема веќе македонија. уште од осамостојувањето кој дојдеше на власт ја уништуваше државата, се богатеше на грбот на народот, искрадо што искрадо, сега зајко завршниот удар ќе го зададе и македонија нема ни да постои повеќе.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by PRVOBOREC on Сре Апр 17, 2019 8:43 pm

Пишуваш "ќе ве донесе" што значи ти веќе си таму. И како секој небањат изигрувсш патриот од далечина кукајки против омразените ЕУ и НАТО името и идентитетот што ни го зедоа. Тоа што до седмо колено сите си ги пишал блгари за да ти дадат пасош да избегаш одовде пу, пу, не се важи.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by nino on Сре Апр 17, 2019 10:35 pm

PRVOBOREC напиша:Пишуваш "ќе ве донесе" што значи ти веќе си таму. И како секој небањат изигрувсш патриот од далечина кукајки против омразените ЕУ и НАТО името и идентитетот што ни го зедоа. Тоа што до седмо колено сите си ги пишал блгари за да ти дадат пасош да избегаш одовде пу, пу, не се важи.
Абе вие сте од неговата партија, вас ќе ве донесе во еу. За другите на зајко не му е гајле.
Ама за вас, од неговата партија, од многу се гриже. Сега почекајте малку цели фамилии они да си ги вработат на државно, па после вие сте на ред.
По 1000евра плата за сите вас плакатолепачи ќе има.

Инаку не се проблем ни еу ни нато, проблем е што нас ни таму ни таму не примаат. Туку вашиот заец само лаже и тропа глупости кај стигне.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by PRVOBOREC on Чет Апр 18, 2019 10:04 am

И пак истата небањата логика, "ќе ве донесе". Ајде кога веќе муабетиме, убаво ти е таму? Слушам со бугарски пасоши сте имале некои привилегии наспроти оние со македонски.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by nino on Пет Апр 19, 2019 12:14 am

PRVOBOREC напиша:И пак истата небањата логика, "ќе ве донесе". Ајде кога веќе муабетиме, убаво ти е таму? Слушам со бугарски пасоши сте имале некои привилегии наспроти оние со македонски.
абе вие сте небањати. а за некоја година и ќе бидете и сечени. заев ваш ова исламска држава ќе го прави. за каури нема место овде.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by luxor on Пет Апр 19, 2019 12:58 pm

nino напиша:
абе вие сте небањати. а за некоја година и ќе бидете и сечени. заев ваш ова исламска држава ќе го прави. за каури нема место овде.

Претседателски избори 2019 - Page 2 Rolling
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by TRAJCHE on Саб Апр 20, 2019 9:24 am

Znaci gi pustija po voda, Goga vika Horhe ne smee da gi pomiluva a ona nema da moze posto gi gubi izborite.

Иванов нема право да аболицира – едногласни се Сиљановска, Пендаровски и Река

Од Кабинетот на Иванов цела недела молчат и не одговораат на прашањата на НОВА – колку лица поднесле барања за помилување и дали меѓу нив се и Никола Груевски, Трајко Вељановски, Спиро Ристовски, Миле Јанакиески и Никола Бошковски против кои е отворена истрага со сомнеж дека биле организатори на настаните од 27 април. Од Кабинетот само кусо потврдија дека примиле повеќе барања за помилување на лица осудени за терористичко загрозување на уставниот поредок за случувањата на 27 април.

https://novatv.mk/ivanov-nema-pravo-da-abolitsira-ednoglasni-se-silanovska-pendarovski-i-reka/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 565
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 2 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот