Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Претседателски избори 2019

+10
TRAJCHE
nino
OPOZICIONER
PRVOBOREC
SHARENI
Luxor
Teo
трендафил
osa
defo
14 posters

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by nino Нед Апр 21, 2019 4:26 pm

судејќи по резултатите за излезност досега, овие избори ќе бидат неуспешни

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by Teo Нед Апр 21, 2019 7:27 pm

dpsmne-antimakedonska...

Претседателски избори 2019 - Page 3 Cropped-image-20190421-192331-143889805
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by defo Нед Апр 21, 2019 9:09 pm

Ништо жив срам, да спремаме црвен тепих, монахот се враќа.....
Претседателски избори 2019 - Page 3 D4ssPsDW4AAfBWZ

defo

Број на мислења : 2851
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by nino Нед Апр 21, 2019 10:59 pm

како ќе тресна сдсм втор круг. нема да се свестат.
само лошото е што за сдсм да изгуби мора дпмне да победи. и на крај пак народот губи.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by Dino Нед Апр 21, 2019 11:45 pm

A kolku ke gi cinat makedoncite tie glasovi za ti da bides pretsedatelka na severna.

Претседателски избори 2019 - Page 3 Cropped-image-20190421-234044-143889805

Dino

Број на мислења : 618
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by трендафил Пон Апр 22, 2019 4:44 pm

Ваљда приказната е дека збирот на гласовите на опозиционите партии е поголем од гласовите на власта, СДСМ и ДУИ, поддржани и со купени играчи од типот на Амди Бајрам или Крсто Мукоски, па зрели сме за предвремени парламентарни избори, по кои би воспоставиле самоодржување, наместо да питачиме. Има инаку три избора. Претседател(ка) да биде Пендаровски или Силјановска на избори или Талат Џафери како претседател на Собранието. Евроатлантската меѓународна банда изгледа многу вешто ги има измешано картите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by Teo Пон Апр 22, 2019 6:08 pm

Pak ti za Krsto si se fatil. Ke te shamaraat vo shtabot. Znaesh deka posle uspeshnata misija za pomiluvanje i perenje na odgovornosta od dpsmne vo zamena za promena na ime i identitet se vrakjaat na golema vrata kako pochituvani chlenovi.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by трендафил Пон Апр 22, 2019 7:43 pm

Знам дека Пендаровски сега кога и ДУИ гласа за него освои 3 илјади гласови помалку отколку кога СДСМ сам одеше на избори и наводно се исклучуваа лифтови и на други начини се запираа неговите гласачи да не излезат на избори. Со Груевски Стево освои повеќе гласови отколку со Заев како премиер.
Знам и дека за да има време Ципрас да се сретне со Крсто Мукоски не се свиреше македонската химна на платото пред владата кое наводно требаше да биде отворено за граѓаните, а излезе дека оградата ја турнавте за да се исперат повеќе пари за партиски обезбедувачи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by nino Пон Апр 22, 2019 7:53 pm

и дпмне и сдсм се издишани партии. еве видовте колку членство имате, оти само тие гласаа на избориве.
ни 40% излезност нема да остварите на следниот круг. тоа значи 60% од народот е против сегашниве партии.
народот повеќе не гласа за криминалци како дпмне, сдсм и дуи.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by Luxor Пон Апр 22, 2019 8:34 pm

Трендо не си прави бајрам на умот. За жал точно е констатираното во постот подолу. На овие избори гласаше членството на двете партии. Дуи бојкотираше, исто како што го бојкотираше референдумот. Сега ќе ја достават сметката а претседател ќе добие партијата што ќе ја плати.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by defo Пон Апр 22, 2019 9:02 pm

После ова Заев треба да направи чистка пишав негде, има 3-4 министри за менавање, некој директор и цел 3 ешалон. После може да правиме муабет.
Треба да направи услови судството да профункционира и правната држава, еве идиотон Јанушев повикуваше на правна држава, нека ја добие, нека го прочешла обвинителство за набавката на автобусите додека беше директор на ЈСП.
Би било убаво и некој од ДУИ да напипа ќорка, Мерко да биде присилен на оставка....итн,итн.
И од кога ќе го среди тоа, заедно со добиен датум за стат на преговори, во март догодина, предвремени.

defo

Број на мислења : 2851
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by nino Пон Апр 22, 2019 10:16 pm

Заев не може ништо да направи. колку време се на власт, ништо не направија, сега ќе почнат да прават.
Они за нив си ја наредија и толку можат, знаат и сакаат.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by osa Пон Апр 22, 2019 11:11 pm

defo напиша:После ова Заев треба да направи чистка пишав негде, има 3-4 министри за менавање, некој директор и цел 3 ешалон. После може да правиме муабет.
Треба да направи услови судството да профункционира и правната држава, еве идиотон Јанушев повикуваше на правна држава, нека ја добие, нека го прочешла обвинителство за набавката на автобусите додека беше директор на ЈСП.
Би било убаво и некој од ДУИ да напипа ќорка, Мерко да биде присилен на оставка....итн,итн.
И од кога ќе го среди тоа, заедно со добиен датум за стат на преговори, во март догодина, предвремени.


tochno defo konechno treba da pochne da vladee SDSM ...da gi ishutiraat dpmneovskite direktori koi gi maltretiraat rabotnicite koi se poddrzuvachi na SDSM .....i posle moze da ODIME NAPRED

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by трендафил Вто Апр 23, 2019 9:36 am

Да прашам Оса, сериозно ли веруваш во напишаното? Ако ја прави чистката со брзината со која на пример лекарите се движат кон 100 илјади денари плата, очигледно е дека чистката ќе мора да ја прави народот. А народната мудрост вели дека рибата смрди од главата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by Luxor Вто Апр 23, 2019 10:53 am

Затоа сега главата на дпмне-офците е осуден криминалец во бегство.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by трендафил Вто Апр 23, 2019 9:02 pm

Мицковски не е ниту осуден ниту во бегство, нема ни обвинение против него. А за премиер имаме не осуден криминалец. Ти можеби сметаш дека Љубчо Георгиевски е лидер на ВМРО-ДПМНЕ, затоа што така ти одговара. Во секој случај јасно е дека обидот на евроатлантската меѓународна банда од која дел се и СДСМ и ДУИ за уништување на ВМРО не успеа. Дури и ако ги загуби овие избори за некој процент.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by Teo Вто Апр 23, 2019 9:17 pm

A be koj se pravi glup... A be koj...

Претседателски избори 2019 - Page 3 Cropped-image-20190423-211120-143889805
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by OPOZICIONER Сре Апр 24, 2019 8:38 pm

Goga droga vide deka gubi pa pocna i da laze na socijalni mediumi. Sramno za edna profesorka i ona treba da obrazuva mladi.

СДСМ: Не е точно дека била закажана дебата на „Телма“

Сиљановска лаже, не е точно дека била закажана дебата на Телма телевизија, реагира владејачкиот СДСМ преку соопштение, откако кандидатката за претседател Гордана Сиљановска-Давкова напиша дека жали што нејзиниот противкандидат Стево Пендаровски го откажал учеството на ТВ-дуелот што требал да биде одржан вечерва.

„Сиљановска повторно лаже и се служи со невистини. Воопшто не е точно дека бил закажан ТВ-дуел на Телма телевизија. Ваквите невистини не можат да ја покријат Сиљановска од нејзиното реално и вистинско бегање од ‘жешко столче’ на истиот медиум“, велат од СДСМ во реакцијата oд каде во прилог ја испратија поканата за дебатата.

https://makfax.com.mk/makedonija/%D1%81%D0%B4%D1%81%D0%BC-%D0%BD%D0%B5-%D0%B5-%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%BE-%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D0%B1%D0%B0/

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 890
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by TRAJCHE Чет Апр 25, 2019 9:56 am

Lazga si e Goga.

Претседателски избори 2019 - Page 3 Cropped-image-20190425-095451-2079100711
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 615
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by nino Чет Апр 25, 2019 12:11 pm

сдсмс треба да намалат со тоа ароганцијата. После ништо сработени за повеќе од две години они мислат уште ќе го лажат народот да гласа за нив. Не верува веќе никој во нивните лаги.
А утре да има парламентарни избори одма сите против Зајко ќе гласаат, само да го сменат од власт, исто како што гласаа за него пред 2 и нешто години само за да го сменат Грујо.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by PRVOBOREC Чет Апр 25, 2019 12:58 pm

Небањат, ова ти е само беден обид да ставиш равенство помеѓу Заев и СДСМ и Грујокио и дпмне од друга страна што за секој нормален би било смешно да не беше жално, како што е претставувањето на твоите влажни соништа кои на 5 мај ќе се распрснат како меур од сапуница за некаква релевантна политичка реалност.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1962
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by nino Чет Апр 25, 2019 1:14 pm

Мислев дека поголеми ѓубриња од дпмне-овци нема, ама вие сдмс-овци покажавте дека има.
Правда баравте додека бевте опозиција, сега не гледате дека и вашите кога се на власт истите криминали како дпмне ги прават.
СДСМ го почна уништувањето на државата пред скоро 30 години, сдсм и ќе го доврши.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by PRVOBOREC Чет Апр 25, 2019 1:49 pm

Гледаш како убаво ја извлеков на виделина целата дпмнеовштина од тебе. Обично сите вие небањатите што се криете зад маска на неутрални сте лесни мети.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1962
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by Luxor Чет Апр 25, 2019 2:20 pm

Изгледа заразно е немањето допир со реалноста кај дпмне-офците.

Претседателски избори 2019 - Page 3 Cropped-image-20190425-105914-1987138644
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by трендафил Пет Апр 26, 2019 9:37 pm

Симнато е знамето од јарболот на Крстовар, врвот на Водно. Дали е тоа дел од антимакедонизмот на хунтата на Али Ахмети и Зоран Заев или задоволување на евентуалниот шовинизам на ДУИ во замена за гласовите на Македонците од албанско потекло на претседателските избори.

https://kurir.mk/makedonija/vesti/makedonskoto-zname-simnato-i-od-jarbolot-na-vodno-foto/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Претседателски избори 2019 - Page 3 Empty Re: Претседателски избори 2019

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот