DPNE-OFCI

Страна 11 of 30 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 30  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Сеп 19, 2019 2:09 pm

Ако атомската бомба фрлена врз Хирошима е помалку страшна од насилниот протест поради нелегалниот избор на претседател на Собранието на Република Македонија, многумина отишле па-па. Да не зборувам за Вејце, Карпарлак, Љуботенски Бачила, Смилковското Езеро од плуралистичката историја, или убиените велешани, струмички студенти, војници на скопското Кале и други страшни злосторства во времето на сдссмовистичката диктатура или депортирањето на Евреите или стрелањето на младинците во Ваташа во времето на заедничка историја со Бугарија.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6221
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Чет Сеп 19, 2019 4:08 pm

Tochno bre, na primer vie od dpsne do eden ste otideni.
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Чет Сеп 19, 2019 5:05 pm

Ц ц ц, сега нема да можат ниту да лажат. Трагичен крај на кариерата на одечкиот фејк њуз Хер Флик и останати лажливци од дпне.

DPNE-OFCI - Page 11 Img_2085
luxor
luxor

Број на мислења : 5387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Чет Сеп 19, 2019 5:38 pm

Teo напиша:Tochno bre, na primer vie od dpsne do eden ste otideni.

Morav da se citiram sam sebe, no toa e za dobroto na Trendafil. Kolku pobrgu sfati deka se otideni tolku podobro za nego. Eve otideniov misli deka negovata partija treba go vodi obvinitelstvoto. Neka mu kazhe nekoj deka predlaganje na obvinitel i vodenje na obvinitelstvoto se dva razlichni poimi. Ili glupite od dpsne mislat deka predlozheniot od niv partiski poltron treba da go vodi obvinitelstvoto spored depeshite od shtabot na dpsne a ne spored zakonite. Shto vsushnost so ogled na nivnata glupost i ne e nekoe iznenaduvanje.

DPNE-OFCI - Page 11 Img_2052
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Сеп 21, 2019 3:32 pm

Нека му каже некој во штабот на амнестираниот мочко од упадот во парламентот дека неговите го донесоа тој закон.

DPNE-OFCI - Page 11 Img_2087
luxor
luxor

Број на мислења : 5387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Саб Сеп 21, 2019 7:22 pm

DPNE-OFCI - Page 11 Img_2055
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Саб Сеп 21, 2019 7:23 pm

E do tolku se glupi.

DPNE-OFCI - Page 11 Img_2056
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Сеп 21, 2019 10:51 pm

DPNE-OFCI - Page 11 Img_2091
luxor
luxor

Број на мислења : 5387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Нед Сеп 22, 2019 12:47 pm

Небањата неписменост, и овие сакаат да бидат власт.

DPNE-OFCI - Page 11 Img_2043

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1065
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Нед Сеп 22, 2019 9:48 pm

DPNE-OFCI - Page 11 Img_2060
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Пон Сеп 23, 2019 3:02 pm

Papagalot Zhmici...

DPNE-OFCI - Page 11 Zombod16

Zemjodelcite...

DPNE-OFCI - Page 11 Img_2061
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Пон Сеп 23, 2019 7:00 pm

Otkriena prichinata zoshto Zhmicko sheta po manastiri.

DPNE-OFCI - Page 11 Img_2062
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Вто Сеп 24, 2019 12:49 pm

Небањатите со обид да спинуваат. Кои пари бе будали насобрани кога сами тврдите дека не се платени и градот мора со сила да ги прибира.

Раководството на Град Скопје тргнува во наплата на тоа што, според закон, му припаѓа на градот. Имено Град Скопје ги извести сите граѓани дека во согласност со одредбите за присилна наплата од Законот за даноците на имот почнува постапка за присилна наплата на неплатените обврски по основ на годишниот данок на имот и комунална такса за фирмарина за 2018 година.

Решителноста на Град Скопје да ги натера скопјани да си ги намират обврските, е добра ако е во правец да се воведе ред и ако собраните средства се користат за развој на македонската метропола. Но скопјани прашуваат што со обврските на Град Скопје кон граѓаните, баш од тие насобрани пари?

https://skopskoeho.mk/gradot-skopje-prisilno-ke-si-go-zema-svoeto-a-koga-ke-go-dade-ona-shto-e-za-skopjani/

PRVOBOREC

Број на мислења : 1065
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Вто Сеп 24, 2019 1:23 pm

Се прави блесав како да не знае дека за реформи во правосудство е потребно двотретинско а тој и останатите кримоси од дпне бегаат од правдата како ѓавол од крст.

DPNE-OFCI - Page 11 Img_2092
luxor
luxor

Број на мислења : 5387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Вто Сеп 24, 2019 4:01 pm

Ako ne se shto cheka tvojot shef Zhmicko i ne gi objavi dokumentite so koi maftashe? Zatoa shto lazhete deka ima i drugi vmeshani ili zatoa shto lazhete deka imate dokazi? Ili mozhebi tamu kje vidime iminja na funkcioneri od vashata sekta?

DPNE-OFCI - Page 11 Img_2063
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Вто Сеп 24, 2019 7:32 pm

Пастирот им го смислил во Будимпешта, беше преродба сега ќе биде обнова. Само не им кажал во колку чекори. Безидејни се целосно небањатите.

DPNE-OFCI - Page 11 Untitl12

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1065
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Сеп 25, 2019 12:27 am

C c c...

DPNE-OFCI - Page 11 Img_2066
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Чет Сеп 26, 2019 9:43 am

DPNE-OFCI - Page 11 Img_2093
luxor
luxor

Број на мислења : 5387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Пет Сеп 27, 2019 3:14 pm

Будачава мисли Грујо се вратил.

DPNE-OFCI - Page 11 Img_2095
luxor
luxor

Број на мислења : 5387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Пет Сеп 27, 2019 5:29 pm

Nezdravi na metar kvadraten. lol!

DPNE-OFCI - Page 11 Img_2067
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Пет Сеп 27, 2019 7:56 pm

Pismenosta i elokventnosta na dpsne.

DPNE-OFCI - Page 11 Efeqge10
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Саб Сеп 28, 2019 6:10 pm

DPNE-OFCI - Page 11 Img_2072
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Саб Сеп 28, 2019 7:23 pm

DPNE-OFCI - Page 11 Img_2074
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Нед Сеп 29, 2019 10:49 am

Небањатите мислеа да се фалат, добија ладен туш.

DPNE-OFCI - Page 11 Img_2050
DPNE-OFCI - Page 11 Img_2051
DPNE-OFCI - Page 11 Img_2052

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1065
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Нед Сеп 29, 2019 10:39 pm

DPNE-OFCI - Page 11 Img_2096
luxor
luxor

Број на мислења : 5387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 11 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 30 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 30  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот