Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

+11
Albatros
трендафил
SHARENI
defo
PRVOBOREC
zozoti
Nebula
Bosonoga
alienmk
Luxor
OPOZICIONER
15 posters

Страна 2 of 27 Previous  1, 2, 3 ... 14 ... 27  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Мар 14 2021, 19:01

zozoti напиша:Sigurno posle sredbata so antonijo vnimatelno proveruvale dali im stoi saatot na ruka i ostanatoto po dzebovite.
Кога се среќаваа со Заев си ги чуваа пенкалата. Сега веќе не се ни среќаваат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пон Мар 15 2021, 09:42

И главата и касата сега небањатите ќе пасат трева во паркот што Шилегов им го направи а они лажеа дека бил прескапо платен.

DPNE-OFCI - Page 2 Img_2932

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Пон Мар 15 2021, 14:26

Мислам дека плачењето е за последниот извор на пари. Очигледно финансираше, незнам кој му беше и му е сеуште предендент за премиер од таму, ама чоекот финансираше. По мое.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Мар 15 2021, 21:29

Не сакате да разберете дека начинот на кој е уапсен Камчев е враќање на историјата во времето на Информбирото. Апсењето е изведено во директна соработка на шпионите од АНБ, кои немаат надлежности во борба против криминалот според изјави на повеќе врвни правници и полицијата. По налогот е уапсен за дело за кое против него нема никакво обвинение, затоа што некој партиски дибек го погодил бројот на членот, но го промашил законот. 
Ако добро ве разбирам вината на Камчев според вас е во тоа што ја финансирал опозицијата, а не и власта. Па зошто да им дава донации, кога тие со рекетирање си ги земаат парите. Ако разузнувачите и партиската полиција апсат незаконски, како ќе посакаат, утре и на вас може да ви дојде, не дај Боже, редот. Претпоставувам дека не знаете дека некој од УДБА, тогашно име на АНБ, ако посакал жена на некого, го апсел сопругот и ја уценувал да легне со него за да го ослободи. При тоа не било важно дали уапсениот е член на СДСМ, тогаш КПМ, или не. На Голи Оток имало повеќе социјал демократи отколку непартијци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Пон Мар 15 2021, 21:38

Уапсен е законски по барање на јавен обвинител кој од АНБ бил известен дека Камчев се спремал за бегство. А точно тоа е работата на АНБ. Судот ги разгледал доказите и му одредил притвор. А зошто е уапсен и притворен на секого му е јасно. Само на тие што повеќе ќе нема кој да ги плаќа им се плаче па смислуваат секакви бедни манипулации во негова одбрана.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Мар 17 2021, 15:31

Бадијала дискутирам со тебе. Само ќе напишам дека се очекува наскоро посета од страна на Европскиот комитет за заштита од тортура кој ќе го расчисти случајот. Во судство и државни органи на хибриден режим, кој по овој случај ќе биде оценет сигурно како уште похибриден тешко дека некој може да има доверба. Освен поддржувачите на режимот, се разбира.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Сре Мар 17 2021, 18:02

Ве лажат во штабот за да не излезе оФчарот Жмицко неспособен по којзнае кој пат.

DPNE-OFCI - Page 2 Img_2550
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Мар 17 2021, 20:51

Ти би сакал сите што не сакаат хибриден режим да бидат затворени. Без да има било какви докази. Што ќе загубеше правдата ако одбраната на Камчев ја погледаше службената белешка на АНБ место само да слуша како се чита и ако АНБ (дури и да има право да учествува во обвинување за вакво дело да пружеше некаков доказ од тоа што наводно го дознала.
Еве ти линк до една колумна од Геровски за да не морам јас да го цитирам. Да не мислиш дека и Фронтлајн е Бог како Заев и дека не може да згреши.

J’accuse! Факти како се убива правдата во Македонија! – plusinfo.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Bosonoga Сре Мар 17 2021, 20:57

Lele be javno kazuva oti se bori kriminalci da ne bidat sudeni.

Luxor напиша:Ве лажат во штабот за да не излезе оФчарот Жмицко неспособен по којзнае кој пат.

DPNE-OFCI - Page 2 Img_2550
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Мар 17 2021, 21:08

Уште едно обвинување без докази. Од каде му е оваа изјава на пискаралото од Фронтлајн. Да не ја добило од АНБ?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Nebula Сре Мар 17 2021, 21:21


Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Сре Мар 17 2021, 22:39

Одлично забележано секто небањата.

DPNE-OFCI - Page 2 Img_2936

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Саб Мар 20 2021, 18:46

DPNE-OFCI - Page 2 Img_2945

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 21 2021, 22:03

Почнаа небањатите сами да си го начукуваат.

DPNE-OFCI - Page 2 Exauk210

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пон Мар 22 2021, 21:01

Апел до небањатите.

Милошески: „Поддршка за Мицкоски да остане вечен претседател на ДПМНЕ!“
22 март , 2021
Не знам шо е посрамно: Како претседател на партија да бидиш главен извор на лажни вести, или пак да си дозволиш да те насамарат твоите партиски колеги и да ти подметнат лажна вест која ќе ја објавиш на својот профил?
Ете тоа му се случува на оној тажен лик наречен Христијан Мицкоски. Вчерашното гласање во Домот на урбаната заедница „Тризла“ во Прилеп, во која се наоѓа училишна табла, неговите сопартијци му го подметнаа како гласање во училиште, а тој пак уште се истрча и побара оставка од министерката за образование.
Поддршка за Мицкоски да остани вечен претседател на ДПМНЕ! Немојте да сте го смениле, живи мајка!

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by OPOZICIONER Пет Мар 26 2021, 19:13

Micko dobil zauska.

За САД е од голема важност најновиот НАТО-сојузник да има стабилни управувачки институции кои демонстрираат евроатлантски вредности, а особено конструктивна и ангажирана опозиција, гласи пораката што му ја упатил денеска на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски американскиот заменик-помошник државен секретар за Европа и Евроазија Метју Палмер.

https://360stepeni.mk/palmer-do-mitskoski-na-s-makedonija-se-neophodni-konstruktivna-opozitsija-i-stabilni-institutsii/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by zozoti Пон Мар 29 2021, 19:55

Na sto vmro potrosi skoro milijarda evra.

DPNE-OFCI - Page 2 Img_2059

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by alienmk Пон Мар 29 2021, 20:48

Pa tie plocki od stiropor stavale.

zozoti напиша:Na sto vmro potrosi skoro milijarda evra.

DPNE-OFCI - Page 2 Img_2059

alienmk

Број на мислења : 373
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Пон Мар 29 2021, 23:09

Њема вонреден конгрес? Претопставував, уште пред Саше и Орце да заминат на топло. ДПМНЕ е расуло, парите не се кај Мицко и компанија, кај Грујо и Саше се и како ќе свират тие така и ќе биде. А партија која не е на 0 со финансии него на минус, тешко може легално да се бори за власт. А таква опозициона партија ќе предизвикува револт.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Вто Мар 30 2021, 20:21

Ајде прво за машината. Таа не пропадна во дупка туку направи дупка во фонтаната. За чистење на плоштадот поранешната градска власт има набавено две електрични метларки кои се полесни и не загадуваат. Нензењето на некој од новото раководство на комунална хигиена е грешка на актуелната власт. Не на минатата. 
Што се однесува до т.н. Вонреден конгрес, на сите им е јасно дека ако се одржеше ќе беше нелегален и дури и македонските судови ќе мораа да ги поништат неговите резултати без разлика кој ги нарачал. Можеби ќе имаше некој полза на наредните локални избори, но со исклучително лош ефект за следните било какви избори. Слични обиди, не на конгрес, имаше и против Љубчо Георгиевски и Никола Груевски, па не успеава.
Интересно е кога луѓе што работат за Заев зборуваат дека Мицковски е виновен што е нивниот газда уште на власт иако не може да се пофали на ниту едно поле важно за граѓаните на Македонија. Тоа ќе му дојде како да ги обвиниш партизаните зошто не ги победиле бугарските фашисти во 1941 година, туку во 1944та.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Albatros Вто Мар 30 2021, 20:40

Napravila dupka? Namerno? Ili tolku kvalitetno go gradevte SK 2014? So gips i stiropor.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Чет Апр 01 2021, 12:14

Добар ден небањати. Уште еден голем успех на Македонија под водство на СДСМ и премиерот Заев.


DPNE-OFCI - Page 2 Img_2974

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пет Апр 02 2021, 16:08

Еве говно небањато, бидејки блокираш на твитер ќе ти одговорам овде. И кога ќе прочиташ да не заборавиш да го затвориш небањатото гнасно и смрдливо муце откако ќе проголташ.

DPNE-OFCI - Page 2 Img_2976

DPNE-OFCI - Page 2 Img_2977

DPNE-OFCI - Page 2 Img_2978

DPNE-OFCI - Page 2 Img_2979


PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Пет Апр 02 2021, 22:35

Хм, морав да го изанализирам денешниов ден......баш на оваа тема...можда ќе ги размрдам ДПМНЕ-овците, што не верувам. Немаат толку широк видик.
1. На толку теми со кои можат да удрат по СДСМ, тие одбраа зошто Заев се возел со авион......на 50 умрени, на недостаток на кислород по болниците, тие удрија по Заев зошто се возел со хелихоптер....жива смешка....Вакво ДПМНЕ уште 15 години нема да дојде на власт.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Саб Апр 03 2021, 13:36

Веројатно затоа што хеликоптерот е новина во однесувањето на Заев. Интересно е и оправдувањето, дека хеликоптерот морал да има одреден број часови летање месечно, па тоа морало да се исполни во вториот ден од месецот без да се остави можност до крајот на месецот истите да се исполнат за нешто покорисно. Превоз на болен на пример.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 27 Previous  1, 2, 3 ... 14 ... 27  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот