Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

+11
Albatros
трендафил
SHARENI
defo
PRVOBOREC
zozoti
Nebula
Bosonoga
alienmk
Luxor
OPOZICIONER
15 posters

Страна 15 of 27 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21 ... 27  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Albatros Сре Мар 30 2022, 07:44

Stoilkovski ili vmro podnele prijavi protiv Kaevski vo antikorupciska i obvinitelstvoto ili samo drzat presovi so pausalni obvinuvanja za da vrsat pritisok vrz instituciite i da kreiraat negativno javno mislenje za politicki oponenti? Vo videoto i tekstot nema takvo nesto.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Сре Мар 30 2022, 11:58

Мислам не. Лично ја знам фамилијата Каевски, со брат му сме ептен блиски другари, се имотни, од секогаш биле, ама дека имаат толкава пара не верувам. А да и не му е деде Ерол Муслиу, ама не би да зборувам за приватниот живот на Даре. Многу идиотски е тоа.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Мар 30 2022, 20:01

Вакви финансиски ситуации се решаваат многу брзо. Се гледа колку пари некој имал на сметка, колку, на кој датум од кого и зошто имал уплата во меѓувреме и кога и на кого му платил. Голем имот не може да се купи во готово. Се има во компјутерските бази и се пронаоѓа за кусо време само со знаење на матичниот број на сомнителниот. Не се потребни стотици инспектори и цел ден како во обидот да се најде нешто кај КАМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Чет Мар 31 2022, 16:53

Добар ден морони небањати.

DPNE-OFCI - Page 15 Fplzf-10
DPNE-OFCI - Page 15 Fplzf-11

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Саб Апр 02 2022, 16:08

Во пописот веќе имаме еден податок сменет. Бројот на атеисти е зголемен за 25 пати, од 355 на 8.764. И после треба да веруваме во пописот. Дали се работи за естручност или криминал не би можел да кажам, но очигледна е намерата да се намали бројот на Македонци, а да се зголеми бројот на Албанци и Косовари, Албанци по етничка припадност.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Саб Апр 02 2022, 16:22

PRVOBOREC напиша:Добар ден морони небањати.

DPNE-OFCI - Page 15 Fplzf-10
DPNE-OFCI - Page 15 Fplzf-11

А сега запрашај се зошто намерата на дпне оФците била:

трендафил напиша:очигледна е намерата да се намали бројот на Македонци, а да се зголеми бројот на Албанци и Косовари, Албанци по етничка припадност.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Саб Апр 02 2022, 17:03

Јасно е и од тоа што си го цитирал дека бојкотот кај ВМРО беше од здравствени причини. Затоа се споменуваат прво Венко, па потоа Заев и нивниот послушник од ДЗС. Не знам дали знаеш дека во Словенија, на пример, се прави континуиран електронски попис, а на секои три месеци се објавува резултатот. Никаде во светот не се прави попис на иселениците. Тие се попишуваат таму каде што живеат. Ако СДСМ и ДУИ се љубители на вистината, не знам што ги спречува и кај нас континуирано да се врши уточнување на податоците. На одреден начин секој што не е посетен од попишувач да може да ги дополни податоците, но и секој граѓанин да има право да ги провери податоците за себе. Ваљда статистика сака точни податоци, а не да ја казни најголемата етничка заедница во Македонија, кои за жал не се издвоени во посебна група туку се во иста со тиа што се за виткање кичма пред секој западен странец и под западни ги смета и Грците и Бугарите.
Не верувам дека ако некој иселеник од Македонија почине во странство, посебно ако добил државјанство во таа земја или е отиден со пасош од трета (на пример бугарски) нашите органи ќе бидат известени за тоа и тој ќе биде симнат од списокот на живи наши државјани.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Саб Апр 02 2022, 17:36

Од здравствени причини или затоа што Жмицко однапред најави дека договорил со Села 30% албанци? Да не спомнуваме дека после пописот не се случи драстично зголемување на бројот на заболени од корона. Така и од егзистенцијални зимничко ајварски причини не излеговте да гласате против промена на името за Села да не ви се налути.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Саб Апр 02 2022, 20:41

Пописот го водеа ДУИ и СДСМ. Тој е некомплетен и не постои ни минимум волја да се докомплетира. Но од партии кои со 59 гласа и без записник од нелегална седница на Собранието избраа собраниски спикер не може да се очекува ништо подобро освен северна, бугаризација, економска и здравствена катастрофа. Наместо да дискутираме како да добиеме покоректни податоци, треба ли сега да си ја префрламе вината. Да бевме нормална држава и нормален народ ќени беше јасно дека за случувањата во државата одговорна е власта. Не опозицијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 03 2022, 17:01

Поздрав небањати, имајте убаво попладне.

DPNE-OFCI - Page 15 Img_1172

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Апр 04 2022, 19:50

Јас не мислам дека сите северни што се на пат да „признаат“ дека нив или нивните предци грузиецот Сталин и хрватот Тито насолно ги претвориле во Македонци и таа вештачка творба е толку силна што не можат да се вратат во својот „природен“ облик се СДСМовци?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Вто Апр 05 2022, 08:45

Во право си што не веруваш. И тие „што се на пат да „признаат“ дека нив или нивните предци грузиецот Сталин и хрватот Тито насолно ги претвориле во Македонци и таа вештачка творба е толку силна што не можат да се вратат во својот „природен“ облик" се дпне оФци. И не само се на пат да признаат туку веќе масовно признаваат. Класичен доказ ти е тоа што според нивната вековна традиција после Ѓоре (за време на окупацијата во ПСВ) и (Спиро за време на окупацијата во ВСВ) Китинчеви ја кандидираа и изгласаа Данела петричанката за кметица на Скопје за таа да не работи ништо во корист на граѓаните туку да ви го фали оФчарот за неговата голема проактивност.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Вто Апр 05 2022, 21:33

А сега под чија окупација мислиш дека сме. Пак ли под бугарска или од некој посилен.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Сре Апр 06 2022, 10:13

Не знам зошто во штабот не ти кажале дека сега сме слободна независна држава, членка на најмоќниот воен сојуз и на пат кон членство во најмоќната економска заедница. Со полна поддршка на дпне оФците.

DPNE-OFCI - Page 15 Img_2602

DPNE-OFCI - Page 15 Img_2603
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Сре Апр 06 2022, 18:41

Добар ден небањати. Кој ли е среќникот?

https://a1on.mk/macedonia/istraga-protiv-gradonachalnik-na-opshtina-i-chetiri-drugi-lica/


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 10 2022, 12:48

Добар ден небањати.

DPNE-OFCI - Page 15 Img_1175DPNE-OFCI - Page 15 Fp62js10DPNE-OFCI - Page 15 Fp62js11DPNE-OFCI - Page 15 Fp62js12

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 10 2022, 17:09

DPNE-OFCI - Page 15 Img_1179

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пон Апр 11 2022, 17:20

Чобанот што се стори лажливец.

DPNE-OFCI - Page 15 Img_1183DPNE-OFCI - Page 15 Fqelg110DPNE-OFCI - Page 15 Fqelg111

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Пон Апр 11 2022, 21:18

DPNE-OFCI - Page 15 Fqelbw10
Вашингтон ги смести Груевски и Мијалков на американската „црна листа“

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски и некогашниот прв човек на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков, се додадени на „црната листа“ на САД, соопшти Канцеларијата за контрола на странски имоти на Одделот за трезор, односно на американското Министерство за финансии.

За убаво за арно да е. Редно време беше Америве да се зафатат со чистење. Наредно па и на глава од Апасиев да си исчекаме.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by alienmk Вто Апр 12 2022, 07:48

Staveni za korupcija i kriminal. Apasiev nema damka na nego. Zaludni zelbi.

alienmk

Број на мислења : 372
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Вто Апр 12 2022, 09:29

alienmk напиша:Staveni za korupcija i kriminal. Apasiev nema damka na nego. Zaludni zelbi.

Финасирање од Руски црни фондови, за одалечување на Македонија од НАТО и ЕУ. Не е сам има уште шушумиги. Ама ќе се свести Амерот, не се секирам.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Вто Апр 12 2022, 18:25

Неписмените небањати против книгите. Може дека не се на бугарски и пречи на кметицата.

DPNE-OFCI - Page 15 Img_1188

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Вто Апр 12 2022, 19:07

Ајде да почнам од осомничениот за убиството на ракометарот. Не значи дека ако некој е криминалец мора да биде и предавник. Можеби е така кај некои членови на владата, но не е правило. Во тој случај има некоку сомнителни работи. Ако немало видливи повреди, зошто болницата случајот го пријавила во полиција, на пример. Зошто потерница (само за Македонија) е распишана дури денес? Дали за да му се овозможи на сторителот да се спреми за пат?
Тоа што Груевски и Мијалков се ставени на црната листа на САД од страна на американските либерали нема никакво значење затоа што двојцата повеќе од 5 години не се во политиката, за разлика од Мендух Тачи на пример кој е пратеник на владината коалиција.
Во Кочани не се дадени пари на СДСМ, туку на ТАВ кој во замена за карго аеродромот кај Штип финансира проекти во локалната самоуправа. Северџаните не пишуваа така кога СДСМ ги отвораше автопатите проект на владата на ВМРО и со некои незавршени дребулии.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Вто Апр 12 2022, 21:12

Ц ц ц, срамота.

PRVOBOREC напиша:Неписмените небањати против книгите. Може дека не се на бугарски и пречи на кметицата.

DPNE-OFCI - Page 15 Img_1188
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Чет Апр 14 2022, 14:13

Поздрав небањати. Ве вози ли убаво дуплото зло..

DPNE-OFCI - Page 15 Img_1190

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 15 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 27 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21 ... 27  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот