Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

+11
Albatros
трендафил
SHARENI
defo
PRVOBOREC
zozoti
Nebula
Bosonoga
alienmk
Luxor
OPOZICIONER
15 posters

Страна 22 of 27 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 27  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Саб Окт 08 2022, 16:39

Дпне логика:
1. Член на ВМРО
2. Близок со
Мицкоски
3. Заедно одат по
цркви
4. Отвара бугарски
клуб
5. СДСМ е крив
DPNE-OFCI - Page 22 Fefkse10DPNE-OFCI - Page 22 Fefks810
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Окт 10 2022, 20:28

Колку што гледам Мицкоски гледа во свеќите и веројатно се моли за себе, своето семејство и за Македонија, а вашиот фашистички пријател се наместил за сликање и е завртен со тикот кон тој што сакате да го наметнете како негов пријател. Од луѓе што ги поддржуваат тие што дозволива отворање на бугарски фашистички клубови во Охрид и Битола не очекувам нешто друго. Претпоставувам и дека верувате дека СДСМ изгради 680км автопатишта низ Македонија и 550 км експресни патишта. Што да кажам. Господ памет да ви даде.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Вто Окт 11 2022, 19:41

Поздрав од и до Будимпешта.

DPNE-OFCI - Page 22 Img_1302

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Окт 12 2022, 18:55

Дај име на еден партизан што бил лустриран кога веќе споделуваш на форумов статуси во кои освен говор на омраза нема ништо друго.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Чет Окт 13 2022, 18:58

Точно, другите зборуваат македонски.

DPNE-OFCI - Page 22 Img_1308
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Окт 13 2022, 19:01

Не знам зошто ти е чудно нешто што за сите јазици освен за македонскиот с нирмално.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 22 2022, 15:29

Небањатите против граѓаните.

DPNE-OFCI - Page 22 Img_1314

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Саб Окт 22 2022, 21:08

Никој не претел со запирање на водата за сите скопјани. Би можело да има проблеми кај што евентуално би се појавил дефект, но истото може да се случи и ако се отпуштат преку 100 вработени кои се во моментов вработени на одредено време иако подолго време си ја работат работата, како што сака да направи новиот директор на Водовод кој работи по наредба на шпоцниот градоначалник за кој јас мислам дека е Заев, но не може да се исклучи дека е Ковачевски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пон Окт 24 2022, 18:11

Добровечер небањати. Лесно се продавате и купувате.

DPNE-OFCI - Page 22 Ff1gkc10
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Окт 24 2022, 19:27

Не сум слушнал дека некој некогаш гарантирал дека нема да дозволи легализација на Шпанско село. Колку што знам кај нас има легализирано викендилки и во национални паркови. Во Маврово (во Трница) е легализирана викендичката на пријателката на Ковачевки Моника Зајкова која е главен фаворит за претседател на владеечката ЛДП.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Вто Окт 25 2022, 19:37

Гога со 67 може, ама толку им е мозочниот капацитет на небањатите.

DPNE-OFCI - Page 22 Img_1318

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Вто Окт 25 2022, 20:04

Пратениците треба да ја отсликуваат сликата на населението, а во Македонија има и постари кои некој треба да ги претставува. Втората разлика е што и да погреши еден од 120 пратеници грешката е под 1%, а грешка на министерот не може да се корегира така лесно. Во секој случај ќе одлучи мнозинството од пратениците, а резултатот на Пенов и на целата влада ќе ја оценат граѓаните на следните избори.
Во САД претседателот Бајден следниот месец ќе наполни 80 години и е тотално изгубен во некои ситуации, но е претседател. Се работи за право на избор и на различни мислења. Пенов е транзиционен политичар. Транзиционен во секој смисол. Еднаш беше избран за градоначалник со гласови од симпатизерите на ВМРО, па трансформираше и беше избран како кандидат на СДСМ.
Што бидна со задржувањето на летното сметање на времето?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Вто Окт 25 2022, 20:14

Мозоците небањати каша.

ВМРО-ДПМНЕ објави 4 функционери со „тајни имоти“

директорот на Македонски шуми Валентин Груевски

https://mk.tv21.tv/vmro-dpmne-objavi-4-funktsioneri-so-tajni-imoti-kovachevski-ako-imaat-soznanija-da-gi-dostavat-do-antikoruptsiska/

DPNE-OFCI - Page 22 Ff7ahv10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Окт 26 2022, 08:51

Ако некоја пратка е испратена не значи и дека стигнала на адреса на примашит. Вистински доказ би била ако примачот потпишал дека ја примил пратката и испраќачот да објавеше потпишана повратница. Сепак со Македонски пошти подолго време управуваат кадри на ДУИ и СДСМ.
А другите 3 функционери што молчат значи ли дека ја признаваат вината?
Најинтересен е случајот со Муслиу кој глуми независен експерт, а излегува дека прима пари од власта како член на управен одбор, а син му е вработен во државна фирма кај што се делат високи плати.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Сре Окт 26 2022, 10:40

Нема никакви скриени имоти. Обична лага од дпне оФците за да се шират дезинформации по теркот на Гебелс, сто пати повторена лага станува вистина. Среќа што граѓаните веќе сфатија дека дпне е најголемиот извор на лаги па единствено што ќе постигнат е да излажат половина од членството, оние будалите што веруваат во теории на заговор. Останатата половина ја знаат вистината но ја шират лагата затоа што се клиентелисти па чекаат вработување или унапредување за себе или некој близок ако евентуално во некоја далечна иднина дпне дојде на власт.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Окт 26 2022, 21:27

Ако анкетниот лист на некој функционер не е објавен ба страната на ДКСК, значи дека јавноста не знае што истиот поседува кога дошол на функција ниту колку имот стекнал во времето додека бил на власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 29 2022, 11:30

Голем е Заев.

DPNE-OFCI - Page 22 Img_1322

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Саб Окт 29 2022, 17:01

Сите договори со ЕУ се потпишани и на макеонски јазик. Инаку храброст е да се бориш со непријателот, а не да капотулираш и да ги прифатиш сите негови барања, доведувајќи го во опасност и идентитетот на македонскиот народ. Реално во дијаспората има Македонци што не го знаат македонскиот јазик, но не сметаат дека сме ист народ со Бугарите, како што кажа поранешниот премиер во интервјуто за БГНЕС по потпишувањето на т.н. договор за пријателство со Бугарија. Инаку реално Грција немаше и нема проблеми со нашиот актуелен идентитет, туку со античката историја што сака да ја приграби како своја со помош на западната т.н. демократија. Бугарите за жал во огромно мнозинство мислат дека подобро од нас знаат што сме, што не би требало да е нормално во психијатриски и меѓународно правен поглед. Психијатријата ако некој за себе смета дека е нешто друго (Наполеон на пример) го лечи. Не знам што се прави со тие што за сите Македонци во Македонија и низ цел свет тврдат дека се Бугари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пет Ное 04 2022, 14:14

Добар ден небањати.

DPNE-OFCI - Page 22 Img_1330

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Ное 04 2022, 17:14

Требало ли да се игра чочек како во тунелот на автопатот Демир Капија - Смоквица. Иако Авто патот е изграден во времето на владата на Груевски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by zozoti Пон Ное 07 2022, 14:13


zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 09 2022, 09:48

DPNE-OFCI - Page 22 Img_1333

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Ное 09 2022, 17:11

Не знаев дека и некој друг освен Данела тврде дека микрофонот бил украден. Колку што знам дојде и полиција на нејзино барање и нема таква кражба во билтенот на МВР. Претседавачот на Советпт на драд Скопје ги има истите права како претседателот на Собрание. До сега на никој не му паднало на ум ниту во Собранието ниту во било кој совет на локалната самоуправа да го „украде“ копчето за исклучување на микрофонот. Не знам дали сите се буфали, а са,о Данела е паметна или можеби е обратно. Очигледно е дека изборот за градоначалничка и удрил во глава. Се надевам дека последиците нема да бидат трајни.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пет Ное 11 2022, 14:45

Кај е шпицниот премиероградоначалник Жмицко да не спасува прашувале германците.

DPNE-OFCI - Page 22 Img_1336
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Саб Ное 12 2022, 09:28

Инфлацијата во Германија е 10,4%, двојно помала од таа кај нас.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 22 of 27 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 27  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот