Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

+9
SHARENI
defo
PRVOBOREC
zozoti
Nebula
Bosonoga
alienmk
Luxor
OPOZICIONER
13 posters

Страна 12 of 16 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пет Окт 29 2021, 22:06

За добра ноќ небањати.

DPNE-OFCI - Page 12 Img_1109DPNE-OFCI - Page 12 Media_17

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 03 2021, 11:15

У ствари веќе сте извозени вемерџанчиња.

DPNE-OFCI - Page 12 Img_1114

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Чет Ное 04 2021, 11:25

DPNE-OFCI - Page 12 Dpmne10
Говнава ДПМНЕ-оски уше од сега почнале со купување наредни избори.

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3013
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пон Ное 08 2021, 19:45

Небањати абе кај ви отиде мнозинството?

https://sitel.com.mk/alternativa-do-sreda-kje-ima-stav-kako-kje-nastapat-nejzinite-pratenici

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Вто Ное 09 2021, 10:16

DPNE-OFCI - Page 12 Marga210
DPNE-OFCI - Page 12 Marga110
Шо ваков удар до фирми сопстевност на Албанци?

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3013
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Albatros Вто Ное 09 2021, 10:43

Verojatnosta na tvrdenjeto na profilov vo % ?

Albatros

Број на мислења : 752
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Вто Ное 09 2021, 11:23

Хах не се дискутира за тоа, ама види ко за беља со дел од сопствениците на Даути се знам и сум работел за нив, и видиш ни од далеку не се такви луѓе да се занимаваат со криминал, дури и трпеа разно разни притисоци низ годините. Шеваљ не го знам кој е. Можда па е и имагинарен лик, плод на нечија машта.
Ледиком, и со нив сум соработувал, во еден момент покажаа одредена непрофесионалност, ради која јас се избламирав. Затоа ја прекинав соработката со нив. Дека се занимаваат со ова не верувам. Не ми личеа на такви луѓе.

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3013
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Вто Ное 09 2021, 15:36Ај наздравје нека ни е режим наново. Толку ќе кажам, сите бубашваби се осилија. Сега па покрај друго и фрустрирани.

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3013
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Чет Ное 11 2021, 13:23

DPNE-OFCI - Page 12 Slika_36

Ништо Мице, наредниве 90 дена врти си сучи си.... ништо...за 90 дена повеќе среќа....

А да и овде покојниов арен ви беше ко него човек немаше...

Колку слатко се смееја.

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3013
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Ное 11 2021, 16:47

Амди Бајрам се појави и гласаше на седница. Во моментов не знаеме дали пратеникот Кастриот Реџепи го нема по сопствена волја или не. Напишана порака на социјалните мрежи може и да е од некој друг. Не знам зошто власта нема храброст ако ова е негова сопствена волја да дојде во Собранието и да гласа против интерпелацијата. Но и ако тој го поддржува Заев, владата сепак нема мнозинство. Состојбата е 60:60 (поточно 59:60 во моментов.
Реално ниту еден диктатор не си заминал со гласање на граѓаните или пратениците. Посебно кога се работи за диктатор што има поддршка од евроатлантската меѓународна банда (што кај нас се вика меѓународна заедница, па ќе си помисли човек дека Кина, Русија и други земни ни се домашни).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Чет Ное 11 2021, 22:43

Трендафиле не разбираш слаба опозицја, значи слаб коректив на власта. Мицко се прејде, требаше да оцени состојба да не го води еуфорија. требаше да му биде јасно дека со Груевистика политика, со фустрации, нема да му дозволат да се приближи до власт. Периодов што следи ќе е интересен. СДСМ има 90 дена да си ги среди работите внатре во партијата и владата, да се  избере нов мандатар и нов лидер. Лимитот на Заев е тој што беше на избори и ќе тоне во гласови(како и зошто во тема за Заев и СДСМ). Левичариве остануваат во тие граници, ако распишеа денес избори ќе имаа плус некој 10000 гласа и ќе стигнеа до 8 пратеници. Вака ќе бидат на макс 3 на наредните избори во овие услови. ДПМНЕ и СДСМ незнам, треба да почекаме некој месец да видиме како ќе играат, дали ДПМНЕ ќе ја валоризира победата на локаните избори или ќорсокак. Од нив зависи.
defo
defo

Број на мислења : 3013
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Ное 12 2021, 16:04

Реално кај нас не одлучуваат гласачите кој ќе биде на власт, туку на власт доаѓа тој што може да уценува и купува пратеници. СДСМ во секој случај нема вечно да биде на власт, а има повеќе причини за пад. Криво ми е на пример што бев во право кога тврдев кога Заев ги врати 12те часа евтина тарифа од укинатите 18 часа, дека цената на киловат евтина тарифа (сите сегашни 90 часа) ќе биде повисока од цената на киловат скапа во времето на ВМРО. Тоа очигледно ќе се случи за најповеќе два месеца. Уште ќе бидеме среќни што воопшто имаме струја барем 12 часа во денот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Nebula Пет Ное 12 2021, 17:25

Nikoj ne ve terase da se pravite blesavi i da inicirate glasanje za nedoverba namesto mirno da cekate Zaev sam da padne vo zamkata sto si ja namesti so najavenata ostavka. Se obidovte da go devalorizirate toj poteg bidejki site go ocenija ako ne drugo barem demokratski. Sakavte da pretstavite deka ne toj si zaminal tuku vie ste go izbrkale. Sega toa vi se udri od glava. Namesto poraz i politicka smrt so vaseto blesavo trcanje da mu ja odzemete slavata na politicar koj e megu retkite na Balkanot sto prifatil odgovornost i dal ostavka vie ne samo go vrativte vo zivot tuku i mu dadovte alibi da prodolzi tamu kade sto zastana.

Nebula

Број на мислења : 907
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Нед Ное 14 2021, 16:31

Жмицко призна, небањатите вемерџани гласаа за промена на името по партиска директива за да влеземе во НАТО.
И пошто небањат вемерџан не може а да не излаже владата што Македонија ја внесе во НАТО ја прогласи за негова.

DPNE-OFCI - Page 12 Media18
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Ное 14 2021, 17:16

Условите поставени за членство во НАТО Македонија ги исполни во далечната 2008 година кога Заев беше градоначалник на Струмица. Ова е според оценка на НАТО. После тоа само не малтретираше Грција со нешто што воопшто не беше прашање поставено од никој, ни од јужниот сосед, ниту е дел од пристапните преговори со НАТО, туку кршење на декларациите за индивидуални и колективни човекови права на Македонците. Тоа што некој потпиша кршење на моите човекови права, а друг не е човек, па не може да има човекови права не е дел од форумот за политика.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Нед Ное 14 2021, 18:15

DPNE-OFCI - Page 12 Media19

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Нед Ное 14 2021, 20:24

Ахахахааааа се јавија небањатите вемерџани, ама после победата. Као демек за Македонија навивале а ќе си пукнат од мака.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Пон Ное 15 2021, 13:04

Алал му вера на ДПМНЕ, не ебе како не сака. Даштевски му дал писулче за да си земе законски азил во Будимпешта. Ене го сега не фука јако Даштевски со избориве, прошлиот пат му еба мајка на резултатите, сега со фингерпринтовите.

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3013
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Ное 15 2021, 19:11

PRVOBOREC напиша:Ахахахааааа се јавија небањатите вемерџани, ама после победата. Као демек за Македонија навивале а ќе си пукнат од мака.
Мицкоски со синот беше на натпреварот.

Мицкоски со синот Јован на трибини: Ова е ваша победа за нашата заедничка Македонија! - Република (republika.mk)

На натпреварот беше и Претседателот Пендаровски. Ги немаше Заев и Ахмети.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 17 2021, 08:39

Добро утро небањати лажливи вемерџани.

DPNE-OFCI - Page 12 Img_1131

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Ное 19 2021, 20:45

А во што се состои лажењето. Изгледа си разбрал дека првата слика е правена во времето кога со општината владееше СДСМ, а втората е сега. На последната слика нема потоа, односно како изгледаат контејнерите по чистењето.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Пон Ное 22 2021, 11:03

Сосема нормално е на втората слика потоа да бидат испразнети контејнерите. Муцунски само се обидел да манипулира со сликите создавајки заблуда дека во време на СДСМ контејнерите не се празнеле па сега со неговото доаѓање за градоначалник ситуацијата се сменила.Провидна манипулација, затоа што  кој и да е градоначалник контејнерите секако ќе бидат полни пред редовното празнење и празни после тоа.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пон Ное 22 2021, 15:38


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Ное 22 2021, 19:37

Грубо колку има гранки дрвото, толкав му е и коренот под земја. Јасно е дека паркобраните го преспаа повеќегодишниот сом додека СДСМ беше на власт во Скопје и дека по поразот на локалните избори ќе се разбудат, но сега сите знаеме дека не им е гајле за дрвата, туку се дел од пропагандната машинерија што треба да заматува за да не се гледа корупцијата, крадењето и другите малверзации на една политичка гарнитура. Најважната е обидот за обезличување на еден народ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Сре Ное 24 2021, 09:45

DPNE-OFCI - Page 12 Fei3ml10

Хумор левел чешни ме за јајца да се насмеам.

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3013
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 16 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот