Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

+11
Albatros
трендафил
SHARENI
defo
PRVOBOREC
zozoti
Nebula
Bosonoga
alienmk
Luxor
OPOZICIONER
15 posters

Страна 13 of 27 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 20 ... 27  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Чет Дек 02 2021, 16:37

А бе небањати, ви се допаѓа ли пливањето во говната на кметицата?

DPNE-OFCI - Page 13 Img_1137

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Пет Дек 03 2021, 10:51


DPNE-OFCI - Page 13 Dpmne11

Мицкоски заедно со Ставревски ќе го контролираат работењето на градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ

Очигледно Мицевото време поминува, ќе ги јаде клоците. Моето пророштво за Николоски премиер нема да се оствари изгледа.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Nebula Нед Дек 05 2021, 14:51

Stavrevski e ekspert za kupuvanje cokolada koga se nema ni za leb. Mickoski verojatno pomislil deka e vreme iskustvoto za tie finansiski genijalni operacii za polnenje na partiskata kasa i privatnite dzebovi na partiskite funkcioneri za smetka na graganite od centralno da se prenese i na lokalno nivo.

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Дек 06 2021, 17:42

Основната политичка култура наложува во првите 100 дена било која власт, во случајов локалната, да се остави раат. Се разбира дека од поддржувач на сељак црпнат од нива во околината на Муртино и амнестиран криминалец тоа не може да се очекува.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Nebula Пон Дек 06 2021, 19:01

Blesavi partiski botovi ne bi trebalo da pisuvaat za politicka kultura. Ke si vlezat samite sebe vo grlo.

DPNE-OFCI - Page 13 Img_2155

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Дек 06 2021, 20:51

Тогаш немаше нова влада, туку реконструкција и тогаш може да се зборува за тие што продолжуваат со работа. На пример за Заев и Ахмети. Сега најголем дел од градоначалниците се нови, па тоа не важи. Исклучок е ако ветиле дека ќе направат нешто, а прават обратно. На пример дека ќе рушат дивоградби, а дозволуваат градење на нови. Кога се работи за кршење на човековите права или понижување на државата или општината исто така нема пауза од 100 дена.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Пон Дек 06 2021, 22:19

DPNE-OFCI - Page 13 Danela10

Абе кај е девојчево, нешо градоначалник на Скопје требаше да е.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Nebula Вто Дек 07 2021, 08:46

"Тогаш немаше нова влада, туку реконструкција"

Partiski botu, posle sekoi parlamentarni izbori, redovni ili vonredni se formira nova vlada, bez ogled dali pobednicite se onie istite koi i do izborite bile na vlast. Rekonstrukcija na vlada e sosema druga rabota. Ama od kaj da znaat takvi raboti partiski botovi od poniskite esaloni.

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Дек 08 2021, 10:40

Владата е составена од премиер и од министри. Кога исти луѓе продолжуваат со работа не им треба ревизија на состојбата во нивниот ресор, па врз основа на тоа да размислуваат во кои области треба да се делува итно, а кои можат да почекаат, затоа што сигурно нема пари и ресурси се да се направи наеднаш. А највжно е да видат со колку пари располагаат, односно дали должат. Едноставно е потребно време за да се запознаат наследените состојби. Поради тоа се остава одредено време за новите функционери да се запознаат со состојбата и според политичкиот бонтон тоа е определено на 100 дена. Функционерите што продолжуваат со работата немаат потреба од ова.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пет Дек 10 2021, 16:57

Абе небањати вемерџани, ве извози кметицата за сите пари.

DPNE-OFCI - Page 13 Img_1139

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Пон Дек 13 2021, 14:04

Повеќе глупости од давна немам чуено. Чоеков мисли дека сите сме лигњи без став ко него. Немој не ме еби, што би рекол Кили.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Вто Дек 14 2021, 16:11

Како што бесплатно ве извози така бесплатно и ќе ве украси кметицата небањати.

DPNE-OFCI - Page 13 Img_1141

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Вто Дек 14 2021, 16:34

Не е неукрасеното Скопје причина за тоа што за жал изгледа дека нема да добиеме и сега датум за преговори со ЕУ. Во Скопје се работи за последица на економската ситуација иако некој ЛАЖЕШЕ дека по членството во НАТО ќе бидеме побогати. Да не кажам богат север наспроти сиромашниот југ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Сре Дек 15 2021, 15:25

Бесплатно возење и китење на небањатите by кметицата.

DPNE-OFCI - Page 13 Img_1142

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Дек 15 2021, 18:42

Градоначалничката очигледно не разбрала дека штом е некој близок со СДСМ, во случајов Линк медија, лаже, посебно кога се работи за датумите. Без разлика дали се работи за датум за преговори, кој оваа година чинам го добивме петти, јубилеен пат, очо за новогодишно улрасување.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Nebula Сре Дек 15 2021, 19:23

Blesavi paetiski botovi ne treba da se rasfrlaat so etiketiranje na firmite. Moze da si vlezat sami sebe vo ustata.

https://arhiva.republika.mk/523913

https://arhiva.republika.mk/355139

https://www.popularno.mk/scena/skop-e-vo-novogodishno-ruvo-svetna-elk

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Чет Дек 16 2021, 18:51

Ало небањати вемерџански морони, сега чобанот ви Жмицко ќе му ја кидне кај баџанакот во Струмица а вас кметицата ќе ве вози и украсува бесплатно, ако и она не кидне за Петрич.

DPNE-OFCI - Page 13 Img_1146DPNE-OFCI - Page 13 Fgrbu_10DPNE-OFCI - Page 13 Fgrbvf10DPNE-OFCI - Page 13 Fgrbva10DPNE-OFCI - Page 13 Fgrbvf11

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Дек 16 2021, 19:20

Trеба ли овие шарени лампиони да го обојат црнилото по дипломатската катастрофа на Македонија во Брисел, што можат да ја створат само многу ненормални лидери и дипломати, а само многу наивни гласачи им веруваат. За жал ќе ни треба долго време да се ослободиме од големите будалаштини на Заев, Димитров, Османи, Бучковски и другите непријатели на македонскиот народ. Не може предавници да се борат за својата земја.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Bosonoga Чет Дек 16 2021, 19:34

Lele ubavina.

PRVOBOREC напиша:Ало небањати вемерџански морони, сега чобанот ви Жмицко ќе му ја кидне кај баџанакот во Струмица а вас кметицата ќе ве вози и украсува бесплатно, ако и она не кидне за Петрич.

DPNE-OFCI - Page 13 Img_1146DPNE-OFCI - Page 13 Fgrbu_10DPNE-OFCI - Page 13 Fgrbvf10DPNE-OFCI - Page 13 Fgrbva10DPNE-OFCI - Page 13 Fgrbvf11
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 977
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Нед Дек 19 2021, 16:24

Небањати неспособни вемерџани.

DPNE-OFCI - Page 13 Img_1149

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пон Дек 27 2021, 22:02

Според небањатите вемерџани и кметицата загаденоста се намалува со неизлегување на улица и непроветрување на просториите за престој. Или за да не умреш од вдишување на загаден воздух умри од задушување во херметички затворени простории. Хитлер методи проширени и надградени.

DPNE-OFCI - Page 13 Img_1153

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Вто Дек 28 2021, 18:40

Ако гледаме вака на работите, во Скопје во моментов најзагадени општини се Центар (кај што на власт е СДСМ) и Чаир (ДУИ). Најзагаден град во државата е Кичево(повторно ДУИ), денес Струмица е на трето место (позагадена е четврти ден од Скопје, а претходните три дена беше најзагаден град во слободна Македонија. Решение за нас не е употреба на инвертот клими (немаме доволно струја), туку брза гасификација без непријателство со Русија за да имаме пријателска цена.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Вто Дек 28 2021, 19:40

Небањати лажливи вемерџани. Тимчо и Бобан живи здрави се или паднале после сопнување од распаднат на третиот ден од поставувањето лежечки полицаец.

DPNE-OFCI - Page 13 Img_1156
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 24 2022, 19:11

Добровечер небањати морони.

DPNE-OFCI - Page 13 Img_1161

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 31 2022, 19:11

Небањатата независна кметица и химната на Македонија. Внимание, ги тргнале Гоце, Даме, Сандански од химната. Срамота.

https://mobile.twitter.com/ddimkooooo/status/1488167837562769415

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 27 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 20 ... 27  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот