Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

+11
Albatros
трендафил
SHARENI
defo
PRVOBOREC
zozoti
Nebula
Bosonoga
alienmk
Luxor
OPOZICIONER
15 posters

Страна 14 of 27 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 27  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Вто Фед 01 2022, 16:37

Тоа што го тврдиш го нема во приложеното видео.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Вто Фед 08 2022, 11:12

Добар ден небањати. Убаво ли ве вози кметицата на Скопје од Петрич? Вие Скопје го предадовте на бугарите па Гоце ќе го бранеле. Гарант ќе го прогласите Македонец од блгарски произход како вашата кметица од Петрич што ја изгласавте да го води Скопје и ќе се исценкате за блгарски пасапорти за арамиите од вашата секта да можат да бегаат пред правдата.

DPNE-OFCI - Page 14 Img_1162

https://360stepeni.mk/video-izmina-zakonskiot-rok-a-arsovska-ne-go-tuzheshe-sdsm-za-navodite-za-bugarsko-drzhavjanstvo/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Вто Фед 08 2022, 16:52

А на кој суд да го тужи. На тој на ДУИ и на СДСМ?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пет Фед 11 2022, 16:29

Ништо од спектаклот и лагите што небањатите ги очекуваа од тринајската. Никакви тајни пораки, никакви докази против СДСМ и Заев. Само пропадната пуста лажна надеж на небањатите.

https://360stepeni.mk/sudijkata-na-laptop-vo-sudnitsa-pokazhuvashe-deka-mozhe-da-se-dojde-do-porakite-na-boki-za-koi-toj-tvrdi-deka-ne-mozhe-da-gi-otvori/


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Фед 11 2022, 16:46

Секогаш сум пишувал дека секој треба да си одговара за стореното, но во законска процедура. Во случајов ова што го правела судијката требало да го прави онвинителството, а не судот. Во секој случај ако ги имаш алатките што ги има одделот за компјутерски криминал и го имаш во раце во случајов телефонот, можеш да направиш што сакаш. Прашање е кој колку има доверба во власта. Според анкетите тој процент не е толку голем. Во секој случај не сум поддржувач на Боки на ниту едно поле. За разлика од некои кои му се поклонуваа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Чет Фед 17 2022, 16:34

Небањат кој вредно работи на капиталните проекти што Жмицко им нареди да ги почнат во првите сто дена.

DPNE-OFCI - Page 14 Img_1165

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by SHARENI Чет Фед 17 2022, 19:26

Toj e od tie novite mladi sili na Micko.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Фед 17 2022, 21:33

Сакате ли да кажете дека овој е како Шилегов, Бог да го прости во политички смисол.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Nebula Чет Фед 17 2022, 21:49

Blesavo relativiziranje partiski botu. Dali nekoj od sdsm bil ili ne kako ovoj toa ne e opravduvanje za tvojot sopartiec.

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Фед 18 2022, 22:19

Шилегов во алкохолизирана состојба излегуваше на кавни настапи. И сега гледаме дека за пиење користел и мои пари. Ако човеков пие во своето слободно време со свои пари, не прави инциденти, а си ја работи работата, по ниту еден закон не може да биде избркан од работа. Во секој случај немам доволно податоци за овој случај и не разбирам зошто алкохоличарите од вашите редови ви се симпатични, а од политичкиот противник не знам дали би ги избркале ид работа и ако пијат во слободно време. Се сеќавате на Павле Богоевски за кој се појави снимка, а и тој самиот призна дека пренесувал дрога и за тоа воопшто не се појави на суд. За многу помали количини луѓе заглавуваат повеќе месеци или години во затвор.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пет Мар 04 2022, 11:54

ПЛАЌААТ ЗА ДА НЕМААТ.

Граѓаните на Скопје ги плаќаат небањатите градоначалници и кметицата за да немаат ниту вода за пиење. Неспособните небањати уништија се за помалку од година.


DPNE-OFCI - Page 14 Img_1167DPNE-OFCI - Page 14 Screen12
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Мар 04 2022, 19:32

Имало дефекти што се отстранети за нормално време.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Вто Мар 08 2022, 19:16

Небањатите во кома. Жмицко, Лигња и Хер Флик плачат во ќош.

https://m.youtube.com/watch?v=LnmXOXZdUgk&feature=youtu.be


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Мар 09 2022, 20:30

Не знам што има за фалба кога се работи за стандарден пречек на министер за одбрана од било која земја што доаѓа во посета на Обединетото кралство.
Се надевам дека поради оваа посета нема да бидат загрозени животите на нашите војници во блиска иднина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Чет Мар 17 2022, 18:45

Ново поефтинување на горивата. Небањатите во кома.

https://sitel.com.mk/poevtinuvaat-gorivata-od-polnokj

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Мар 18 2022, 18:22

СО предлогот на ВМРО горивата ќе беа уште поефтини. И со измената во законот за пензии наместо корекции според покачувањето на плата и инфлацијата да биде со јануарската и јунската пензија, датумите се префрлени на 1 март (последниот први што помина) и на 1 септември, па првото покачување наместо на 1 јуни ќе биде на 1 септември, три месеци подоцна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by alienmk Саб Мар 19 2022, 17:19

Vmro pomalku da im sedese vo skutot na eu i sad nacistite i nivnite siptarski trojanski konji vo Makedonija poarno ke bese.

alienmk

Број на мислења : 368
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Саб Мар 19 2022, 19:44

Се согласувам дека тоа е едната можност. Втората е нова војна со косоварите поддржана од нашите стратешки партнери. За жал ние од западните земји не добивавме оружје како што сега добива Украина, туку напротив бевме ставени под ембарго за оружје. Оружје добиваше УЧК. Ние купивме оружје по поволни цени од Украина, но оваа земја тогаш имаше проруска власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Мар 21 2022, 21:18

СДСМ во моментов има контрола над Уставниот суд и веројатно би ја отфрлил претставката. Исто прашање не може да се постави повторно, па мора да се чека кога составот на судот ќе има мнозинство од независни судии.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by alienmk Вто Мар 22 2022, 11:48

A javna osuda i protivenje na federalizacijata sto pocnuva nagolemo kade se? Go slusas li na videoto, defokus bila federalizacija. Ako ne se svesti i ne prestane da im se upikuva na zapadnjackite nacisti sto sakaat da gi isceznat makedoncite od etnickata karta predavnik e so tapija.


alienmk

Број на мислења : 368
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Мар 23 2022, 20:37

Има два начина да се исправат работите. Едниот е да се освои власта и тоа да се направи постепено, со ослободување на судството кое прво ќе го казни тие што направиле предавствата, а Уставниот суд ќе ги поништи неуставните одлуки, а другиот е востание. Но тогаш противник ни е САД, земја пред која се предава комплетно ЕУ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Nebula Вто Мар 29 2022, 13:52

A da mu kaze nekoj deka antikorupciska ne e izbrana da ispolnuva partiski zadaci i deka ne mora da pravi nisto po nalog na partiski portparol.

https://vesnik.com/node/249164

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Вто Мар 29 2022, 18:19

Антикорупциска или обвинителството мораат да ги процесираат сите пријави без разлика дали доаѓаат од член на партија или партиски неутрален. Друга работа е каква ќе биде одлуката.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 14 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 14 of 27 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 27  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот