Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

+11
Albatros
трендафил
SHARENI
defo
PRVOBOREC
zozoti
Nebula
Bosonoga
alienmk
Luxor
OPOZICIONER
15 posters

Страна 25 of 26 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Саб Јан 21 2023, 17:07

Знам дека ве боли тоа што душата си ја дадовте за бугарските нацистички клубови, а некои од нив протестирале против Ѕиранската платформа. За волја на вистината бугарските фашисти не биле нежни со албанските балисти во времето кога ја делеле власта во Македонија во втората светска војна. И покрај тоа што имале ист газда. Тогаш тоа биле фашистите, сега се либералите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Чет Фед 02 2023, 17:42

Добровечер небањати.
DPNE-OFCI - Page 25 Img_1412

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Фед 02 2023, 19:57

Со вакви конструлции ли сакате да го исоерете срамот за тоа што дозволивте македонски државјанин истепан од Бугарин да се префрли со авион на странска влада да се лечи во туѓина. При тоа мајката на нарко дилерот и секретар на фашистички клуб одлетала со истиот авион без патна исправа (пребегала преку граница), па има проблеми со враќањето во земјата затоа што би требало да биде казнета. Но кога се работи за криминалци, Бугари, бугарофилската влада сигурно ќе најде некое решение во полза на непријателите на Македонија. Не знам дали бугарските фашисти контактирале со балистите, но очигледно е дека Албанците од македонската влада имаат слугаторски однос кон бугарската влада. Што има да се извинуваме за тепачка во која учествувале Бугари од двете страни, а тој од тепачката страна е во бегство најверојатно во својата натична земја, Бугарија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пет Фед 03 2023, 14:06

Препорака за небањати.

DPNE-OFCI - Page 25 Img_1414

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Фед 03 2023, 20:28

Проблемот со таблиците не е само во името на државата сменето во договор со странци по неуспешен референдум, туку и што наместо да се залепи лепенка на старите таблици секој ќе мора да плати по 1.200 денари за нови таблички плус за нова сообраќајна дозвола, вклучувајќи и меѓународна ако патува со возилото во странство затоа ншто возилото ќе добие нов број. Хибридната северџанска власт заработува од граѓаните на сметка на предавството.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Delta Пет Фед 03 2023, 20:52

":*&so ke ti fali so kur od dva santima more*';+
Delta
Delta

Број на мислења : 597
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пон Фед 06 2023, 17:43

Добровечер небањати.

DPNE-OFCI - Page 25 Img_1422

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Фед 06 2023, 21:06

Т.н.

Северџани не постојат.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Чет Фед 23 2023, 07:33

Добро утро небањати.

DPNE-OFCI - Page 25 Dfg10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Нед Фед 26 2023, 16:56

DPNE-OFCI - Page 25 I10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Фед 26 2023, 17:47

Лага наменета за глупави е дека ВМРО-ДПМНЕ го поддржува Ванчо Михајлов. Тоа е поартијата што во моментов (заедно со Левица, Демократски сојуз и други организации и поединци (ќе го споменам Максим Димитриевски градоначалник на Куманово) се борат против политиката на Ванчо Михајлов што ја спроведувал во еден дел од својот живот, а сега се обидуваат да ја спроведат СДСМ и ДУИ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Нед Фед 26 2023, 18:11

Ц ц ц.

DPNE-OFCI - Page 25 A_1aa10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Фед 26 2023, 18:21

За жал Ванчо Михајлов е дел од континуитетот на ВМРО, а како негов континуитет голем дел граѓани го признаваат ВМРО-ДПМНЕ како нејзин наследник. Вклучувајќи ги и тие што сметаат дека ако од името на партијата го избришат ВМРО ќе го намалат рејтингот на партијата кој во моментов е скоро двојно поголем од тој на втората партија според поддршката, СДСМ. СДСМ е и партија што ја спроведува политиката на Ванчо михајлов, за македонска држава без Македонци, односно за мутирани Македонци со кастриран идентитет. За партиите на Албанците не сум сигурен дали воопшто посакуваат Македонија да опстане. Вклучувајќи ги тука и партиите од власта (ДУИ и АА).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Вто Фед 28 2023, 09:31

Војна ЕУ-Русија и во самата ДПМНЕ ми стои.
Сите портали со сомнително финансирање во аттак на Мицкоски. Лепрозниве русофили во аттак на Тимчо Муцински. Не го сакаат Мицко, ама не го сакаат ни Тимчо, ај за Мицко ви е јасно шпицен министер за опозиција. Ама за Тимчо, да ви стане јасно, имаат против Тимчо пошо е ЕУ човек, скаат некој лепрозен русофил налик на Николоски или па можда Иљче Халкидики Димоски. Едно да ни стане јасно расплетот на ситуацијата во ДПМНЕ, е и расплет на судбината на Македонија. Еден ден СДСМ ќе падне од власт дали 2024 дали 2028 не е важно. Важно е само дали наредната власт ќе биде насочена кон просперитет и иднина, или ќе биде насочена кон јадење на камења, и некаково „терање на правда“. Да и мене некој процеси не ме бендисуваат во државава. Ама од настанатава ситуација, мора да излеземе со помалку штета.
И секако да останеме колку е можно „неутрални“ во ситуацијава во однос на Руско Украинската војна, и да ги заштитиуваме човековите права. Пред се човековото право на живот.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Nebula Вто Фед 28 2023, 12:52

Neodamna procitav analiza, za zal ne se sekavam na imeto na avtorot. Nakratko, vednas po resavanjeto na sporot Srbija-Kosovo, na red sme nie kako posledna faza od spremanjeto na Zapaden Balkan za vlez vo EU. Dokolku toa se pokaze tocno ne e vazno koj ke bide na vlast. Mickoski i sega e pod silen pritisok, na site im e jasno deka odbivanjeto da se glasa za bugarite vo Ustavot e motivirano od stravot na gubenje na izborite a ne zatoa sto toa e nekakva zakana za Makedonija. Ako na ova gi dodademe pristapnite fondovi i kleptomanijata na nasite politicari stanuva uste pojasno. Ne e iznenaduvanje ako prikaznite koi kruzat deka Mickoski seta po ambasadi i vetuva vnesuvanje na bugarite vo Ustavot vednas posle doaganje na vlast na vmro, na krajot se pokazat kako cista vistina. Sto se odnesuva do agresijata na Rusija vrz Ukraina ne treba da zaboravime deka retorikata na Rusija za opravduvanje na taa agresija e ista so taa na Bugarija kon Makedonija iako evropskite politicari ja spustaat topkata so faktot deka Bugarija ne e vo pozicija taa retorika da ja sprovede vo delo kako sto toa go pravi Rusija. Zatoa osudata na ruskata agresija treba da bide del od nasata politika zatoa sto nie barem treba da go pocituvame pravoto na teritorijalniot suverenitet na Ukraina i pravoto na samoopredeluvanje na ukraincite, zatoa sto od iskustvo znaeme kako e koga nekoj toa ti go osporuva.

Nebula

Број на мислења : 943
Join date : 2018-08-04

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Вто Фед 28 2023, 13:58

Nebula напиша: Sto se odnesuva do agresijata na Rusija vrz Ukraina ne treba da zaboravime deka retorikata na Rusija za opravduvanje na taa agresija e ista so taa na Bugarija kon Makedonija iako evropskite politicari ja spustaat topkata so faktot deka Bugarija ne e vo pozicija taa retorika da ja sprovede vo delo kako sto toa go pravi Rusija. Zatoa osudata na ruskata agresija treba da bide del od nasata politika zatoa sto nie  barem treba da go pocituvame pravoto na teritorijalniot suverenitet na Ukraina i pravoto na samoopredeluvanje na ukraincite, zatoa sto od iskustvo znaeme kako e koga nekoj toa ti go osporuva.

Е ова ми е поентата. Затоа и се бунам.
Инаку анализава ми личи ко на Сашо Орданоски, тој има вакви размислувања.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Пет Мар 03 2023, 11:24

Интересно, ќе демантираат дпне или ќе молчат?

„Јавно поставувам прашање и дилема, дали претставници на ВМРО-ДПМНЕ пред одредени големи и влијателни странски амбасади во државава давале ветување дека доколку прво има избори и дојдат на власт, ќе спроведат уставни измени? Да кажат и дали покрај тоа биле спремни кај одредени амбасади да дадат и писмена гаранција за тоа?“ запраша потпретседателот на СДСМ, Стефан Богоев во емисијата „Патот кон“ на АлсатМ

https://frontline.mk/2023/03/02/bogoev-pred-stranski-ambasadi-vmro-dpmne-vetuva-deka-e-gi-izglasa-ustavnite-izmeni-po-izborite/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Мар 03 2023, 19:51

Ако добро разбирам Богоев тврди дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на следните избори. За другото, секој поаѓа од себе. Тој што лаже, мисли дека сите се лажговци. Јас не се сеќавам дека СДС; вети дека ако победи на изборите ќе менува Устав и чќе не бугаризира.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by zozoti Саб Мар 04 2023, 17:52

Site se isti. Ako ne sd dui togas vro dui ke gi stavi bugarite vo ustavot.

zozoti

Број на мислења : 349
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Мар 05 2023, 15:35

Бугарите не се државотворен народ во Македонија. Не се бореле за Македонија. Напротив, нашата држава е создадена по борба на македонскиот народ против фашистичкиот окупатор - Бугарија.
Нема ни реципроцитет во односите. Кај источниот сосед не само што не се запишани Македонците нииту било кое малцинство во Уставот, туку не им се признаваат ниту основните човекови права.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by zozoti Пон Мар 06 2023, 08:52

Kazi im toa vo vro sds dui.

zozoti

Број на мислења : 349
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Чет Мар 09 2023, 18:33

Ц ц ц.

DPNE-OFCI - Page 25 Aza10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Мар 09 2023, 20:28

на веб страната на Инфомакс нема таква вест. Единствена во врска со црната листа е оваа
https://infomax.mk/%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%be-%d0%bc%d0%b8%d1%82%d0%be%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%be%d1%82%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%b2%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d0%b8-%d0%bb%d0%b8%d1%86%d0%b0-%d0%b1%d0%b8-%d0%bc%d0%be%d0%b6/
Бидејќи за тендерите не одлучува опозицијата ѕуку власта, што би рекле ДУИ, не знам на кој начин воопшто најпопуларниот политичар во Македонија би можел да кобира за некој тендер. Во врска со автопатиштата интересен момент е дека фирма со кинески капитал треба да врши насзор за работата на американската фирма што наводно ќе треба да ги гради. Нејасно е ни како е определена цената на чинење на градбата кога уште нема проекѕжт, па не се знае ни трасата по која ќе поминува патот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 12 2023, 19:05

DPNE-OFCI - Page 25 I_333310

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Nebula Пон Мар 13 2023, 13:57

Za volja na vistinata ova e uste edna laga od strana na blesite od vmro. Stanuva zbor za socijalnata penzija, onaa sto ja dobija i ke ja dobivaat onie sto nemaat ispolneto 15 godini raboten staz pocnuvajki od 0 denovi staz, a koja bese vovedena od vlasta na sdsm vo 2019 godina.

DPNE-OFCI - Page 25 I10DPNE-OFCI - Page 25 10

Nebula

Број на мислења : 943
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 25 of 26 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот