Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

+11
Albatros
трендафил
SHARENI
defo
PRVOBOREC
zozoti
Nebula
Bosonoga
alienmk
Luxor
OPOZICIONER
15 posters

Страна 27 of 27 Previous  1 ... 15 ... 25, 26, 27

Go down

DPNE-OFCI - Page 27 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Саб Окт 14 2023, 11:45

Владата со пари на граѓаните на цела Македонија ги финансира инфраструктурните објекти во Арачиново, а општината со свои пари ќе гради Музеј на УЧК.

https://skopjeinfo.mk/vo-arachinovo-kje-se-gradi-nov-muzej-na-ona

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 27 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пет Окт 20 2023, 14:36

Добар ден небањати.

DPNE-OFCI - Page 27 I19

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 27 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Саб Окт 21 2023, 16:16

Сигурен ли си прво дека дрогата не е подметната од блиски до ДУИ или СДСМ? Или дека власта се бори против тие што им конкурираат. Не мислам на политичкиот туку на нарко пазарот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 27 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Nebula Саб Окт 21 2023, 20:56

Nesto molcat i vmro i Culev, samo partiskite botovi se izlozuvaat sami sebe na potsmev probajki da relativiziraat.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 27 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Окт 22 2023, 11:34

Зошто мислиш дека партијата треба да реагира за нешто што е во фаза на предистрага кога ниту еден од засегнатите не е на некаква функција во ВМРО. Инаку сигурно е дека ова е проблем, но сигурно е дека не е најголем проблем што го има Македонија па само за него да дискутираме на форумов. Лично сметам дека за најголем дел од дрогата во Македонија е одговорност на партијата што владее во Македонија, на ДУИ.
Бидејќи немам информации за случајот што е единствено важен на нашиов форум ќе прашам за која количина на дрога и од кој тип се работи и покрај прикажаниот фејсбук статус од за мене непозната личност може ли да се стави линк до напис на некој релевантен извор на информации. Макар и пропагандистички портал што ја поддржува владата на Ахмети на чело со Ковачевски.
Ќе напише ли некој нешто на форумов за инфлацијата, сиромаштијата, за следните избори (дали ќе има отворени листи и една изборна единица), зошто ја губиме војната во Украина, зошто за не почнатиот коридор 8 се потрошени во оваа година повеќе од 10 пати пари отколку за делницата од Кичево до Охрид и многу други големи проблеми/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 27 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Нед Окт 22 2023, 13:22


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 27 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Окт 29 2023, 13:44

Колку што гледам во текстот заслужни се Македонците од дијаспората, а не нашите од владата на ДУИ поддржана од СДСМ и АЛијанса на Албанците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 27 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Нед Ное 05 2023, 18:21

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 27 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Ное 05 2023, 19:36

Заслугата е на владиката Петар, за кого не би рекол дека е нешто многу СДСМовски уште помалку симпатизер на ДУИ. Црквата се бореше и се избори за автокефалност и за тоа не и требаше камшикар и не дозволи да биде понижена како што власта прави со државата и македонскиот народ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 27 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пон Ное 06 2023, 15:45

Доста лажете небањати. Главниот извор на фејк њуз демантиран.

https://fokus.mk/meditsinski-sestri-gi-demantiraat-tvrdenata-na-mitskoski-da-prestanat-prepukuvanata-na-politichkite-partii-preku-klinikata/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 27 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Ное 06 2023, 20:22

Дали демантот е даден од сите сестри или можеби само од тие што лековите ги раздолжувале преку непостоечки пациенти?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 27 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Вто Ное 07 2023, 07:51

Заслугата за признавање на МППЦ ОА е на Заев и СДСМ. А ова подолу се заслугите на Петар.

https://libertas.mk/vladikata-petar-sluzheshe-panihida-za-zaginatite-bugarski-vo-nici-vo-capari/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 27 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by osa Вто Ное 07 2023, 14:41

Luxor напиша:Заслугата за признавање на МППЦ ОА е на Заев и СДСМ. А ова подолу се заслугите на Петар.

https://libertas.mk/vladikata-petar-sluzheshe-panihida-za-zaginatite-bugarski-vo-nici-vo-capari/od premnogu zloba nikogash ne priznavaat se'ona dobro shto go napravi Zaev i SDSM i shto seushte go pravi ....samo minimalnata plata ja pokachija za 300% i ostanatite plati ...i za toa nema priznanie..drugite raboti nemora da gi spomnuvam a gi ima mnogu ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 27 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Чет Ное 09 2023, 19:28

Што е небањати, ќе ги реализирате проектите на Шилегов и СДСМ. Кај се автобусите што проактивниот Шпицен требаше да ги обезбеди.

https://360stepeni.mk/arsovska-najavi-deka-ke-go-pochne-brt-shilegov-vrati-deka-dve-godini-se-odnesuvala-kako-voshka-vo-perika/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 27 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Саб Ное 11 2023, 19:25


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 27 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Саб Ное 11 2023, 19:28

Бидејки ги скриле имињата на лажливите медиуми еве кој прв почна да шири лажни вести и меѓуетничка тензија.

DPNE-OFCI - Page 27 09813

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 27 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by osa Пон Ное 13 2023, 15:59

PRVOBOREC напиша:Бидејки ги скриле имињата на лажливите медиуми еве кој прв почна да шири лажни вести и меѓуетничка тензија.

DPNE-OFCI - Page 27 09813


nemora mnogu da se razmisluva ,kurir i se e mozno ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 27 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Саб Ное 25 2023, 11:37

Медиумите ја пренеле веста во моментот кога дознале за неа. Кога се случила МВР не ја извести јавноста за настанот. Инаку неспорно е дека веста дека напаѓачи од Сарај нападнале вработен во Техномаркет во центарот на Скопје. Нема ни информација дали притворот на напаѓаќите е продолжен по истекот на максималните 30 дена или слободно шетаат низ градот. СПоред извештајот на МВР најверојатно притворот не е продолжен, а ниту е почнато судење. Можеби и ќе го нема ако напаѓачоте се блиски со некој од ДУИ. Тоа е тоа што ги вознемирува граѓаните, а не датумот на кој се случил нападот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 27 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пон Ное 27 2023, 20:17

DPNE-OFCI - Page 27 54re10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 27 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 27 of 27 Previous  1 ... 15 ... 25, 26, 27

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот