Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

+11
Albatros
трендафил
SHARENI
defo
PRVOBOREC
zozoti
Nebula
Bosonoga
alienmk
Luxor
OPOZICIONER
15 posters

Страна 26 of 27 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Мар 13 2023, 15:05

За 7.214 денари оваа година може да се купи помалку отколку за 7.214 денари минатата. А тие што работеле и плаќале со децении во пензискиот фонд ќе имаат двојно помало покачување на пензиите отколку тие со 0 денови стаж.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Пон Мар 13 2023, 17:57

Поентата е што ликов од твитер лаже кога тврди дека толкави пензии земаат пензионери со 30 години работен стаж.

Nebula напиша:Za volja na vistinata ova e uste edna laga od strana na blesite od vmro. Stanuva zbor za socijalnata penzija, onaa sto ja dobija i ke ja dobivaat onie sto nemaat ispolneto 15 godini raboten staz pocnuvajki od  0 denovi staz, a koja bese vovedena od vlasta na sdsm vo 2019 godina.

DPNE-OFCI - Page 26 I10DPNE-OFCI - Page 26 10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Сре Апр 05 2023, 08:07

Веќе го слушам квичењето на небањатите.

Објекти градени на диво на државно земјиште во зелен појас треба да бидат конфискувани од општините, смета градоначалникот на Центар, Горан Герасимовски кој покрена иницијатива до ЗЕЛС.

https://www.dw.com/mk/konfiskacija-namesto-urivane-ima-li-spas-od-urbanistickoto-nasilstvo/a-65225356?maca=maz-rss-maz-pol_makedonija_timemk-4727-xml-mrss

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Сре Апр 12 2023, 19:22

DPNE-OFCI - Page 26 Aa12

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Апр 12 2023, 19:33

Овој изгледа живее во некој друг свет или ги помешал партиите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Пон Јун 05 2023, 11:07

Ц ц ц.

DPNE-OFCI - Page 26 Bghyt10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Јун 05 2023, 20:20

ВМРО-ДПМНЕ сигурно е дека нема поддршка од огромно мнозинство на Македонци и на големо мнозинство од сите граѓани за се, но сигурно е дека го поддржуваат кога се работи за обид за најновото понижување на мнозинскиот народ и државата од владата на ДУИ и СДСМ. Во моментов изгледа дека е невозможно во диктаторски стил, по волја на лидерите на партиите од власта, а не на граѓаните фа продолжи виткањето кичма пред Бугарија. Јасно е и дека веќе ни се скина филмот и нема да дозволиме уште едно садистичко изживување врз нас од страна на евроатлантската меѓународна банда кои очигледно мислат дека сме будалетинки што не размислуваат со своја глава. Ќе им покажеме дека тоа можеби важи за власта со која контактираат, но не и за сите луѓе.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пон Јун 05 2023, 21:34

DPNE-OFCI - Page 26 18

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Саб Јун 17 2023, 09:07

Добро утро небањати.

DPNE-OFCI - Page 26 Bhyui10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Саб Јун 17 2023, 23:29

Ц ц ц.


PRVOBOREC напиша:Добро утро небањати.

DPNE-OFCI - Page 26 Bhyui10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Јун 18 2023, 09:38

Ако се исклучи говорот на омраза, нема ништо во овој пост освен тотално незнаење. Историјата на еден народ и секој човек поединечно е дел од идентитетот. За жал јас со луѓето што се именуваат како мене, Македонци, а го прифаѓаат Преспанскиот договор, повеќе немам ист идентитет затоа што дел од мојот идентитет е и античка Македонија ниту сметам дека Кирил и Методиј истовремено биле и Бугари и Македонци. Ние во моментов имаме власт која Македонците со не кастриран идентитет ги праќа на суд ако го истакнат своето етничко знаме, сонцето од Кутлеш. Ниту го тргаат бугарското знаме пред клубот Ванчо Михајлов во Битола, а клубот ниту е регистриран, ниту во Битола има повеќе од 50% Бугари па да имаат право на етничко знаме.

https://a1on.mk/macedonia/video-mlad-bitolchanec-se-povredi-pri-obidot-da-simne-bugarsko-zname/#:~:text=%D0%9C%D0%BB%D0%B0%D0%B4%20%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%87%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%86%20%D1%81%D0%B5%20%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%B4%D0%B5%20%D0%B4%D0%B0%20%D0%B3%D0%BE%20%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%BD%D0%B5%20%D0%B1%D1%83%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE,%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B0%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%B3%D1%80%D0%B1%D0%BE%D1%82%20%D0%BE%D0%B4%20%D0%B2%D0%B8%D1%81%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%B0%20%D0%BE%D0%B4%20%D0%B4%D0%B2%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B8%20%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B8.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Нед Јун 18 2023, 21:16

Ц ц ц, што дочека Груевски.

DPNE-OFCI - Page 26 Aaa10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Чет Јун 22 2023, 08:52Мало подсетување.......

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Јун 23 2023, 20:36

Нема потврда од ниту една институција дека ниту една од бомбите што ги објавуваше политичарот што и ја свитка кичмата на Македонија се автентични, односно необработени. Судот на кој му веруваа дваесетина пати повеќе граѓани отколку што е случај сега го осуди Рамковски и колку што знам нема поништување на одлуката од европскиот суд за човекови права во Стразбур. Колку што знам Љубе Бошковски или Мендух Тачи, поддржувачи на актуелната власт се на црната листа на САД, за Рамиз Мерко во Струга гласаа и гласачите на СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Нед Јун 25 2023, 12:54

трендафил напиша:Судот на кој му веруваа дваесетина пати повеќе граѓани отколку што е случај сега го осуди Рамковски  

Ова серизоно а? Тоа беше подобро судство од ова....мора да ме зезаш.....се надевам не си сериозен.

А Мерко е забава за IQ број н чевли поделено со 2. Има и многу над Мерко што за истото треба да се најдат на истата листа, или во уште подобар случај зад решетки. Пример Кичевскион Бугарофил од Ижиште, Антонио Милошески?!?

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Нед Јун 25 2023, 14:55

DPNE-OFCI - Page 26 Slika20

Ете зошто во Охрид паѓаше град во форма на мади...ова де на ореви...дождот од Скопје и Охрид споен и паѓал над Охрид. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Јун 25 2023, 20:13

Треба ли во иднина да очекуваме парада на дркаџии (самозадоволувачи) со барање да стапат сами со себе во брак и да посволат дете.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Вто Jул 04 2023, 13:24

Добар ден небањати.

DPNE-OFCI - Page 26 Az11

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пет Jул 21 2023, 18:28

Добар ден небањати.

DPNE-OFCI - Page 26 Nju10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Вто Jул 25 2023, 19:29

Обична лага. Во својата изјава лидерот на најголемата македонска и воопшто политиќка партија во МАкедонија вели дека доколку Камчев корумпирал некого, треба да се утврди и тоа кој примал поткуп и за што.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by alienmk Сре Jул 26 2023, 20:35

Koj lider ti se sonuva. Pocekaj izbori pa posle zboruvaj. Eve koj e liderot, kolku da ti e pojasno.

Затоа, наместо ВМРО-ДПМНЕ, лидерот на Левица Димитар Апасиев максимално ја искористи говорницата за промоција на својата партија и ја преведе „жедна преку вода“ најголемата опозициска партија.

Со неговиот настап стана јасно дека главен идеолог на однесувањето на целата опозиција е тој, Димитар Апасиев и дека тоа не е само пропаганда на СДСМ, туку реалност.

https://civilmedia.mk/ako-opozitsijata-ne-glasa-za-ustavni-izmeni-pakuvajte-kuferite/

alienmk

Број на мислења : 372
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Jул 27 2023, 08:10

Se sогласувам дека изборите се вистинско мерило за поддршката што ја има некоја партија, посебно кога се работи за опозициона која ги нема можностите на власта за корупција на гласачите и крадење гласови. Именувањето на лидер на опозицијата го направив врз основа на последните избори (локалните). Иако лидер не мора да биде тој што ќе освои повеќе гласови. Така во моментов лидер на власта е Али Ахмети иако никогаш неговата партија не победила на избори и не освоила подобро од трето место. Но поради него власта молчи пред уцените на крадците на струја од Слупчане кои ја уценуваат државата и останатите граѓани, па бараат во моментов дека струјата што до сега ја украле треба да не ја платат, исто така да не плаќаат за нови приклучоци како сите други граќани и да не им се наплатува во иднина повеќе од 3.000 денари месечно колку и да потрошат. А трошат просечно многу повеќе. Претпоставува дека за тоа им дава сила што во нивното село има мемпријален центар за тарористите од ОНА, но слично се однесуваат сите припадници на етничката заедница која дава најсилна поддршка на НАТО и ЕУ во Македонија - Албанците. Такви привилегии немале ни белците во Јужноафричката Унија во времето на апартхејдот. Веќе три месеци владата на ДУИ и СДСМ не презема ништо законот да се применува и во Слупчане, но слично е и во АРачиново, Студеничани и други места.  Слично е и со крадењето на вода на пример. Дали Ковачевски и Спасовски не преземаат мерки затоа што се неспособни или не сакаат да го сторат тоа?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Bosonoga Вто Сеп 26 2023, 11:34

Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Сеп 29 2023, 20:59

Решение има донесено судот во Стразбург поради погрешна одлука на македонските судови кои го имаат одбиено барањето за одштета на проститутките. Да го добиле спорот овде за неколку часовно кршење на човековите права сигурно е дека би добиле помала отштета. Интересно е кога за човекови права говорат поддржѕвачи на кршењето на човековите права на Македонците, т.н. северџани кои се автошовинисти, односно ги сакаат сите непријатели на Македонците, а го мразат својот народ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 07 2023, 11:50

Ахахааа, новиот небањат Диме Спасов. И на овој албанците од Серава му пречеле. Неспособен е па си смислува изговори. Барем да не го копирал Диме, ама кај небањати оригиналност јок. Се е фејк.
DPNE-OFCI - Page 26 F70kgp10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 26 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 26 of 27 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот