Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

+11
Albatros
трендафил
SHARENI
defo
PRVOBOREC
zozoti
Nebula
Bosonoga
alienmk
Luxor
OPOZICIONER
15 posters

Страна 23 of 27 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Нед Ное 13 2022, 18:11

Дајте му уштенекоја награда небањати, заслужува како ве дупи.

DPNE-OFCI - Page 23 Fhycn110DPNE-OFCI - Page 23 Img_1337

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Ное 14 2022, 12:32

ВМРО-ДПМНЕ бидејќи и по статутот кој никој до сега не го оспорил има континуитет со историското ВМРО, не може да ги избрише негативните личности од својата историја. Како што СДСМ го избриша Лазар Колишевски, кој без разлика на тоа што имал и грешки сепак е заслужен за Македонија многу повеќе од ЗОран Заев на пример. Сите институции со предзнакот Македонски што сега предавниците ги преименуваат во национални се формирани во негово време.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Пон Ное 21 2022, 09:44

DPNE-OFCI - Page 23 24992310
DPNE-OFCI - Page 23 25081710

И сега кловну......многу јак лик ми е овој... clown clown clown clown

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Вто Ное 22 2022, 13:13

DPNE-OFCI - Page 23 Img_1342

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Ное 23 2022, 20:37

Се нработи за кубен метар, а не за просторен. Иако лаиците не ги разликуваат овие две работи. И во веста на МИА пишува дека овие 74 кубни метри се 105 просторни метри. Пропагандистот на СДСМ користел само дел од веста.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by zozoti Пон Ное 28 2022, 12:26

Vistinata za vmro.


DPNE-OFCI - Page 23 Fxihss10

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Ное 28 2022, 18:56

Разловечкото востание кое по мене е најголемо востание на македонскиот народ се случило во време кога немало политичка партија зад него. Ме била ни комунистилката партија најголема партија во Македонија кога започнала и завршила борбата проти бугарскиот фашистички окупатор и бакистите. Во мометов мислам и дека нема потреба од востание (крвопролевање) кога власта нема сила да го заврши предавството што го започна Заев, а првата демократски избрана власт наеднаш ќе го сруши предавството по налог на евроатлантската меѓународна банда. Дали тоа ќе го направи некоја од сегашните партии, можеби во моментв уште неформираната партија на кумановскиот градоначалник или некој друг е потполно сеедно. На рака ни оди и тоа што во светот повеќе не постои само една лидерска опција, а во подем се земјите што не признаа со нашето уставно име и што црката ни ја признаваат и со името МПС, а не само со додавката ОА.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Сре Ное 30 2022, 17:37

ТОНЧ

Teo напиша:Samo vselenata i glupokjata na vanchemihajlovistite od vbro dpbne se beskonechni. Za toa prvoto ne sum siguren.
Inaku ova e parafraza na poznata izjava na Albert Ajnshtajn.
(Objasnuvanjeto e nameneto za glupite vanchemihajlovisti, chlenovi na vbro dpbne).

DPNE-OFCI - Page 23 Img_2334
DPNE-OFCI - Page 23 Img_2336

DPNE-OFCI - Page 23 Img_2335
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Дек 01 2022, 10:12

Зоран Заев е човекот што ја започна, а Таче, Бугар Османов и компанијата од владата се обидуваат да ја продолжат политиката на Ванчо Михајлов. Дотичниот како фашистички соработник не смеел да се врати ни во Бугароја, па затоа и жовеел и умрел во Рим. Но Мицкоски не е фалсификатор на историјата како СДСМ и ДУИ, па не го брише Ванчо Михајлов како еден од лидерите на ВМРО. Не може утре да тврдиме дека Заев или КОвачевски не биле лидери на СДСМ затоа што работеле за странски интереси и го загрозување на македонскиот идентитет. СДСМ на пример има обичај да го менува името (КПМ, СКМ до СДСМ) и да се откажува од лидерот, Лазар Колишевски, во чие време се формирани ците институции на кои предавниците им ги сменија имињата, па од македонски станаа национални. Како да се срамат што се македонски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Чет Дек 01 2022, 12:10

Заев, Ковачевски и Османи имаат континуитет со Ванчо Михајлов? Мицкоски лаже? Или ти не можеш да се помириш со вистината?

Teo напиша:Samo vselenata i glupokjata na vanchemihajlovistite od vbro dpbne se beskonechni. Za toa prvoto ne sum siguren.
Inaku ova e parafraza na poznata izjava na Albert Ajnshtajn.
(Objasnuvanjeto e nameneto za glupite vanchemihajlovisti, chlenovi na vbro dpbne).

DPNE-OFCI - Page 23 Img_2334
DPNE-OFCI - Page 23 Img_2336

DPNE-OFCI - Page 23 Img_2335
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Дек 01 2022, 16:49

Ловачевски и Османи ги спомнав како најзаслужни за прифаќањето на т,н, француски предлог според чии протоколи треба Македонците да се бугаризираат или да прифатат дека до 1044 година биле Бугари, па вештачки Коминтерната и Тито ги трансформирале во Македонци. По политичките одлуки на актуелнаѕа власт (плус партиите на Албанците од опозицијата без исклучок) излегува дека Ванчо Михајли кој бил активен пред 1044 година бил во право, односно дека тогаш немало Македонци. Со нивна дозвола (со прифаќањето на францускиот предлог) излегува дека Ванчо, кого веројатно со одлука на истприската комисија во однина заеднички ќе го славите бил во право. Мицкоски не се согласува со политиката на Ванчо Михајлов, за разлика од Заев кој нели изјави дека сме биле ист народ со Бугарите, но тоа не му дава право да лаже дека дотичниот не бил на чело на ВМРО.
Ајде да искористам да напишам овде за да не барам на која тема да го сторам тоа, дека невладината организација за изучување на македонски јазик во Грција е регистрирана со дејност изучување на странски јазик, а не како јазик на малцинство што живее домородно во Грција како малцинство. Всушност така смета и има потпишано и актуелната македонска власт, дека нема македонско малцинство во Грција и во Бугарија. Што е гнасна лага.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Чет Дек 01 2022, 19:00

Добровечер небањати, да не знаете сличајно кои се тие шунка, лигњослав и квазипретседател?

DPNE-OFCI - Page 23 Img_1344
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Дек 02 2022, 09:59

Кога пренесуваш говор на омраза би буило добро и да наведеш што го предизвикало. Вака не знаеме дали дотичните мразат поради мразење или има некаква причина за тоа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Сре Дек 21 2022, 17:14

Небањати, абе не била кметицата, Жмицко ве извозил за сите пари.

DPNE-OFCI - Page 23 Img_1352

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Дек 21 2022, 21:26

Проектот требаше да го спровее градоначалничката на Скопје. За жал за да се спроведе ќе треба да се почекаат првите следни локални избори и нејзиното заминување. Можеби ќе се случи по парламентарните избори, односно порано од локалните, кога опозицијата ќе дојде на власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Чет Дек 22 2022, 09:03

Зошто тогаш се фалел со проекти кои требало друг да ги спроведе? Се кител со туѓи перја? Или кметицата беше во право кога го нарече шпицен градоначалник?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Дек 22 2022, 10:19

Требаше заеднички да се спроведат, но за жал во окалната самоуправа има друг систем на управување. Како што претседателот на САД може сам да одлучи за многу работи и да блокира одлуки на Конгресот или Сенатот, така кај нас тоа може да го прави градоначалникот.
Инаку на оваа тема некој си дозволува да менува име на една партија, во случајов на најголемата партија во Македонија. Не сум психијатар и не можам да одговорам дали тоа е нормално. Очигледно имаме власт без демократски капацитет, што не ги почитува законите и правата на другите. Мисли дека има працво на се.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пет Дек 23 2022, 16:34

Најновите вести од војната на вемерџаните против леверџаните. Генералната.

DPNE-OFCI - Page 23 Img_1354

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Саб Дек 24 2022, 17:05

Небањато медарска.

DPNE-OFCI - Page 23 Img_1359

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Саб Дек 24 2022, 20:44

Исплатата ја прави Еразмус затоа што така е предвидено по нивните правила.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Нед Дек 25 2022, 16:28

Абе небањати стварно ова?

DPNE-OFCI - Page 23 Img_1366

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Дек 25 2022, 19:52

Вакво јадење говна (кажано на македонски јазик) немало никогаш порано, па нема да го коментирам. Кога сме кај електричната енергија во моите 70 години пртвпат гледам некој функционер, во случајов министерот за економија во владата на ДУИ поддржана од СДСМ, да се слика пред трансформатор вратен конечно по повеќе од 1 година од поправка (за третиот блок на РЕК Битола) и истото да биде објавено на некои медиуми. Да молиме Бога истиот да проработи откако ќе биде монтиран.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Сре Јан 04 2023, 18:30

Добровечер небањати.

DPNE-OFCI - Page 23 Img_1374

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Саб Јан 07 2023, 11:25


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Саб Јан 07 2023, 16:42

Добровечер небањати.

DPNE-OFCI - Page 23 Img_1378

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 23 of 27 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот