Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

+11
Albatros
трендафил
SHARENI
defo
PRVOBOREC
zozoti
Nebula
Bosonoga
alienmk
Luxor
OPOZICIONER
15 posters

Страна 3 of 27 Previous  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 27  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Саб Апр 03 2021, 21:41

трендафил напиша:Веројатно затоа што хеликоптерот е новина во однесувањето на Заев. Интересно е и оправдувањето, дека хеликоптерот морал да има одреден број часови летање месечно, па тоа морало да се исполни во вториот ден од месецот без да се остави можност до крајот на месецот истите да се исполнат за нешто покорисно. Превоз на болен на пример.

Неможе не се санитетски....сем за повреден ко во Диво Насеље на практикуваат со овие хелихоптери да вршат транспорт на болни. Едини санитетски хелихоптер има АРМ, ама и тој бил дефект, инфо од пред нова година.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Апр 04 2021, 16:41

Сакаш ли да кажеш дека парите од АРМ се потрошени за набавка на американските оклопни возила, па нема пари за сервисирање на постоечката.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 04 2021, 17:22

Добар ден небањати, според вашите тврдења господинот Заев си купил нешто од сточниот, овој, патриотскиот пазар.

DPNE-OFCI - Page 3 Img_2983

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 04 2021, 21:16

Наздравје набањати.

DPNE-OFCI - Page 3 Media_10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пет Апр 09 2021, 15:55

Ајдеее и овој научил дека се говна.

DPNE-OFCI - Page 3 Img_1000

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пон Апр 12 2021, 17:11

Еве зошто небањатите морони лажеа и квичеа на цел глас. Брзо ќе видиме кој од високите небањати структури е вмешан.

DPNE-OFCI - Page 3 Img_1004

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Апр 12 2021, 18:41

Сосема една приказна беше во 2014 година кога им се даваа пасоши на Македонци. Неолибералите никогаш не се бунеле кога државјанства (пасоши) им се давале на Албанци и други што се согласуваат со Тиранскиот договор, Преспанскиот договор и договорот за пријателство со Бугарија.
За пасошите е најтрагично што се издавани на криминалци и во време кога траела истрагата, а во власта одговорни беа истите што се и сега.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Nebula Пон Апр 12 2021, 19:10

Zosto ako bile davani na Makedonci ste gi falsifikuvale tajno. Na makedonskite drzavjani po zakon im sleduva patna isprava.

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Апр 12 2021, 22:01

Се работеше за пасоши на реални личности, Македонци од Мала Преспа што добија државјанство. Пасоши тогаш фалсификуваше вашиот активист Чауш кој си ја одлежа казната. Нешто му скративте како знак на добра волја за понатамошната соработка веднаш по формирањето на владата на Ахмети и Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Вто Апр 13 2021, 09:49

Не ти е срам да тврдиш дека на македонците од Албанија сте им давале фалсификувани пасоши само за да ги злоупотребите да гласаат за вашата криминална организција. Патем обидите со лаги сите ваши криминалци да ги прогласите за активисти на СДСМ одамна не функционираат. Тие документи ги фалсификуваше дпне за да можат вашите криминални поддржувачи да гласаат по десетина гласачки места.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Вто Апр 13 2021, 11:02

Тие тоа си го покажуваат како успех. Демек ние сме ете загрижени за „Македонците", а во основа беа загрижени за што повеќе пари да изнесат од Македонија. Го гледав Александар (Лигња) Николоски кај Јанко Јади Бурек, дури и на Јанко му е тешко станато да ги вари некој работи. Таму Лигњата(како што го викаат неговите пајташи), го тврдеше тоа и дури со доза на самодоверба го зборуваше. Класика пример за некој низок степен на шизофренија, си верува во тоа што го лаже.
Во основа ДПМНЕ-овците се ептен промашена инвестиција во моментов, со ваква опозиција, СДСМ ваква каква што е во моментов ќе владее уше 3 мандати мин. Читам на ФБ,  го заборавија недостатоккто на вакцини, го заборавија Рашко, 2 дена се опседнати со возењето мотори на Заев и Филипче. А пази приказната ја пушта, близок пријател на Николоски, Јане Цаноски екс директор од времето на ДПМНЕ во Охрискиот Електро Машински Училишен Центар (ЕМУЦ „Св.Наум Охридски“), ги снимал кога поминуваат низ Пештани, му се јавил на лигњава и веројатно му рекол ај ќе креираме афера. И се заебал, сите зборат за тоа, не за вистинските проблеми Very Happy
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by OPOZICIONER Сре Апр 14 2021, 11:26

Vie od dpmbe ni ostavki ne podnesuvavte tuku koga ke napravevte kriminal smisluvavte lagi kako na primer za albanci bliski do SDSM i teravte drugi da priznaat deka se vinovni kako na primer soferot.


DPNE-OFCI - Page 3 Img_2576
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 957
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Апр 14 2021, 19:12

defo напиша:Тие тоа си го покажуваат како успех. Демек ние сме ете загрижени за „Македонците", а во основа беа загрижени за што повеќе пари да изнесат од Македонија. Го гледав Александар (Лигња) Николоски кај Јанко Јади Бурек, дури и на Јанко му е тешко станато да ги вари некој работи. Таму Лигњата(како што го викаат неговите пајташи), го тврдеше тоа и дури со доза на самодоверба го зборуваше. Класика пример за некој низок степен на шизофренија, си верува во тоа што го лаже.
Во основа ДПМНЕ-овците се ептен промашена инвестиција во моментов, со ваква опозиција, СДСМ ваква каква што е во моментов ќе владее уше 3 мандати мин. Читам на ФБ,  го заборавија недостатоккто на вакцини, го заборавија Рашко, 2 дена се опседнати со возењето мотори на Заев и Филипче. А пази приказната ја пушта, близок пријател на Николоски, Јане Цаноски екс директор од времето на ДПМНЕ во Охрискиот Електро Машински Училишен Центар (ЕМУЦ „Св.Наум Охридски“), ги снимал кога поминуваат низ Пештани, му се јавил на лигњава и веројатно му рекол ај ќе креираме афера. И се заебал, сите зборат за тоа, не за вистинските проблеми Very Happy
А што правиме со лагите дека некој додека дише нема да дозволи да се менува Уставот поради промена на уставнотп име, дека со Преспанскиот договор ќе станеме наскоро членка на ЕУ, дека пред 2,5 години сме добиле датум за преговори и да не набројувам. Каков степен на шизофренија е тоа?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Сре Апр 14 2021, 21:38

Ексклузивно, откриено кој му се заканувал на Мицкоски.


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Nebula Чет Апр 15 2021, 17:24

Da go branis Jansa i da tvrdis deka planot za podelba e laga na sdsm posle ova koga poveke od polovina drzava Jansa im ja poklonuva na albancite kako da mu e nasledstvo od dedo mu e klasicno ludilo i samounistuvanje. Vo pravo se tie sto tvrdat deka celta na vmro e ako ne se tie na vlast togas treba da se unisti drzavata.

DPNE-OFCI - Page 3 Img_2578


DPNE-OFCI - Page 3 Img_2577

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by SHARENI Чет Апр 15 2021, 17:38

Eve slika od slovenecki mediumi.

DPNE-OFCI - Page 3 2b897410
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Пет Апр 16 2021, 13:47


Тенки му се нервите на Џафери.....едно да знаете за Џафери, он има чип за дисциплина војнички, од ЈНА преку АРМ до ОНА. А во собрание има се и сфашта од  сексуални фустрации, неиживеани, фустрирани со мали полови органи(машки) и неискористени полови органи луѓе........и треба цврста рака да го среди тоа собрание и бажибозук.......


defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Апр 16 2021, 15:19

Тешко му е на Џафери да ги спроведе наредбата да се избегне гласање за пакетот помош на тие што се загрозени поради пандемијата затоа што во буџетот нема пари за тоа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Пет Апр 16 2021, 16:36

Обична лага, пари има вие дпне оФците сакате со ова да го оправдате планот на вашите другарчиња Јанша и Орбан за распад на Македонија. Алијанса и Алтернатива ви помагаат затоа што вашите другарчиња предвиделе повеќе од половина Македонија да и се даде на Албанија.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Вто Апр 20 2021, 14:08

Поздрави од македонците од Албанија морони небањати.

DPNE-OFCI - Page 3 Media_11

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by SHARENI Сре Апр 21 2021, 15:33

Neli Doncev lazese, se bilo cisto so Diamed, toj gi ucenuval i baral mito. Eve sto pisuva vasiot Lupce.

https://lider.mk/po-edna-godina-obvinenija-za-sluchajot-diamed-so-prodazbata-na-centrite-za-dijaliza/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Сре Апр 21 2021, 15:43

Морони небањати вие пак дудлајте му го на Фрфљо и верувајте му.DPNE-OFCI - Page 3 Media_10
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Сре Апр 21 2021, 21:15

Конечно докази за комплетна девалвација на Бранче кој сам себе се промовираше во бард на македонското новинарство. Очигледно дека е токму спротивното, ширач на лажни вести и партиски полтрон. Би рекол дното на македонското новинарство.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Апр 22 2021, 17:10

Ако добро разбирам на форумов има повеќемина од ретките не само во Македонија туку и во светот што му веруваат на македонското судство. Ако Дијамед ги исполнувало условите на тендерот, а факт е дека неколку години по добивањето на тендерот работеше успешно и пациентите беа задоволни, што ја заболе државата ако бизнисот се продаде на фирма што исто така е способна да ја продолжи работата, дури и да ја унапреди.
Патем никој нормален не очекува од хибриден режим да подигне обвинение против некој свој, освен ако доказите се големи и ако ги притисне поголема сила. Од Калето на пример.
П.С.: Што мислите дали до јуни ќе имаме техничка влада, но составена од експерти кои можат, но не мора да бидат и членови на некоја партија. На пример премиер да биде Живко Мукаетов, лидерот на Алкалоид и тој да ги избере министрите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Чет Апр 22 2021, 20:37

Лејдис анд џентлмен типичен ДПМНЕ-оски бот(гарант внук на еден форумски лик).....На твит посветен на посетата на Председателот на Македонија, на еден човек кој направи во овие тешки услови многу, искради многу насмевки, што на родители што на деца, Борче Стаменов "Донирај Компјутер", во кој пишува дека внук ми многу се израдувал на тоа што го запознал председателот, се добива ваков риплеј.
DPNE-OFCI - Page 3 Slika_19
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 27 Previous  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 27  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот