Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

+11
Albatros
трендафил
SHARENI
defo
PRVOBOREC
zozoti
Nebula
Bosonoga
alienmk
Luxor
OPOZICIONER
15 posters

Страна 4 of 27 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 15 ... 27  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Albatros Чет Апр 22 2021, 20:46

Sega pisuvav vo druga tema, celata partija im e sostavena od bolesnici.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Bosonoga Чет Апр 22 2021, 21:12

Dpmne manijaci, sto im e krivo deteto i majka mu.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Саб Апр 24 2021, 16:08

Ало небањати, обој ви е претседател на патриотски институт и ќе ве води утре на протест за ослободување на терористите од 27 април.

DPNE-OFCI - Page 4 Img_1015

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Пон Апр 26 2021, 19:34

Ние Македонците како демократи им го признаваме правото на дпне оФците или како што сами себе се нарекуваат северџаните да си го почитуваат како свој национален симбол знамето на најпознатиот геј во историјата, но нема да дозволиме гејското знаме што тие си го обожаваат да ни го наметнуваат на нас вистинските Македонци. Ние за свои национални симболи ги имаме знамињата на македонските револуционерни организации, војводи, комитски чети, Илинденското востание и Крушевската република.

DPNE-OFCI - Page 4 Img-7e10

DPNE-OFCI - Page 4 Img-2b10

DPNE-OFCI - Page 4 Img-5c10

DPNE-OFCI - Page 4 Img-8610

DPNE-OFCI - Page 4 Img-6410

DPNE-OFCI - Page 4 Img-aa10

DPNE-OFCI - Page 4 Img-6a10

DPNE-OFCI - Page 4 Img-0110

DPNE-OFCI - Page 4 Img-e410

DPNE-OFCI - Page 4 Img-d710
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Albatros Сре Апр 28 2021, 10:28

Ne, ova ne e normalno. Partija koja tolerira vakvi clenovi vo svoite redovi ne smee da dojde na vlast.

DPNE-OFCI - Page 4 Media-10DPNE-OFCI - Page 4 Media_10DPNE-OFCI - Page 4 Media-11

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Апр 28 2021, 18:18

Некој изгледа поаѓа од тоа што тој го мисли за политичкиот конкурент. Се подразбира политичка смрт. По претпоставка дека не се работи за човек многу нолен за власт. Такви во случај на губење на власта може и физички да умрат од јад.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Саб Мај 01 2021, 16:11

Чобанот на небањатите конечно изгуби врска со реалноста. Изгледа ги чека бунтовите и немирите за кои лажеше Трајко дека ќе се случат ако Заев ја качи минималната плата од 8 000 на 16 000 денари. Платата е качена, небањатиот Трајко уште изигрува економски експерт а Жмицко ги сонува немирите што ќе се случеа ако работниците добијат поголема плата.

DPNE-OFCI - Page 4 Img_1035

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Саб Мај 01 2021, 20:18

Парите се во поголем дел од кредитите што ги зема државата, а утре ќе ги враќаат нашите деца и внуци. Реален пат до зголемување на платите е отварање на нови работни места, со што добрите работници ќе бидат поконкурентни и ќа си заминат во друга фирма доколку не се добро платени. Многу е чудно во услови на пад на БДП да имамр пораст на платите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Nebula Вто Мај 04 2021, 18:46

Ajde da se pravam malku vmrovec pa kako niv da prasam ima li nekoja blesa so koja Mickoski ne se slikal? Od takvi blesavi lokalni serifi sdsm ke padne a vmro nema da dojde na vlast.

DPNE-OFCI - Page 4 Img_2152

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Чет Мај 06 2021, 13:34

Ахахахахаааа како ви викаше Стефчо муња небањати? Да тој што сега му бацувате газ кога ќе каже нешто против СДСМ. Цела Шутка вмровски затвор?

DPNE-OFCI - Page 4 Img_1038

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пет Мај 07 2021, 20:42

Внимание, небањати морони ќе шират корона кластери низ селата во Македонија.

DPNE-OFCI - Page 4 Img_1041

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Мај 07 2021, 21:10

Да почекаме да видиме дали ќе се почитуваат протоколите или не. Пред се дали средбите ќе се одржуваат на отворен или затворен простор. Можеби ќе се одвиваат на терасите од меаните, каде што собирање е дозволено.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Пет Мај 14 2021, 19:23

Не ме изненадува партискиот бот кој намерно шири лажни вести. Ме изненадува нивото на интелигенција на Дурловски, чиј коефициент не го надминува бројот на чевлите што ги носи.

DPNE-OFCI - Page 4 E1xcdw10DPNE-OFCI - Page 4 E1xcd210DPNE-OFCI - Page 4 E1xcex10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Мај 14 2021, 21:39

Колкав коефициент имаат тие што наседнаа на лажната вест во референдумското прашање дека со промена на Уставот ни е овезбеден почетокот на преговори и членството во ЕУ? Или порано дека додека муртинецот премиер дише нема да се менува Уставот поради промена на уставното име. Или дека нема да се спроведува тиранската платформа. Или ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Nebula Пет Мај 14 2021, 23:00

Vmrovci se blesavi ama i sdsmovci se. Jaka ti e odbranata nema sto. Koga utre ke napises sdsm pravi ova ili ona sekoj spored ova moze da ti odgovori ama i vmro pravese isto. Da ne spomnuvam deka ova e namerno sirenje panika i omraza kako i diskreditiranje na drzavata na megunarodno nivo. Pri sto e nanesena i diplomatska i ekonomska steta.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Пет Мај 14 2021, 23:21

Nebula напиша:Vmrovci se blesavi ama i sdsmovci se. Jaka ti e odbranata nema sto. Koga utre ke napises sdsm pravi ova ili ona sekoj spored ova moze da ti odgovori ama i vmro pravese isto.

Одлична идеја.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Саб Мај 15 2021, 12:41

Luxor напиша:
Nebula напиша:Vmrovci se blesavi ama i sdsmovci se. Jaka ti e odbranata nema sto. Koga utre ke napises sdsm pravi ova ili ona sekoj spored ova moze da ti odgovori ama i vmro pravese isto.

Одлична идеја.
Не си сакал да го разбереш тоа што го напишав. Не одобрив лажење туку само признав дека СДСМ ги има направено најголемите лаги од кое ќе ни треба долго време, можеби со генерации доколку евроазиската заедница не го превземе лидерството со светот побрзо, за да се вратиме во Македонија и Македонци без додавка и со целосен идентитет и сопствена историја. Го бранев Дурловски кој имаше храброст да не прифати амнестија во политичкото судење за 27 април, а од страна на еден од лидерите на форумов беше прогласен за народски кажано глупав затоа што поверувал на некого. Само прашав колкав е IQ-то на тие што веруваа дека нема да се менува Уставот поради промена на името, дека нема да се спроведе Тиранската форма, дека северизирањето ќе ни донесе членство во ЕУ без специјални нови услови и слично. Дурловски на тие лаги не наседна. Па сега кој е поумен. Тој што наседнал на ситен штос преку коментар на фотографија или тој што наседнал на клагата дека со северна влегуваме во ЕУ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Саб Мај 15 2021, 17:22

Од што го бранеше некогаш познатиот оперски пеач кој се преквалификувал во ширач на лажни вести? И тоа не од прва рака туку како втор помошник на заменикот на партискиот бот кој ја пушта лагата. Од паѓањето на дното? Или од ограничениот на штапски полтрон капацитет на интелигенција што ја поседува?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Мај 17 2021, 15:22

Мислиш ли дека тие што го убија пред некој ден пријателот на Заев, Пендаровски, Спасовки и градоначалникот на Чаир не изгледале слично како луѓето на фотографијата, па човек за секоја слична фотографија да не мисли дека е по потекло од нашата земја. Има ли некој познат криминалец од Балканот и пошироко што нема македонски пасош со свои ниометриски, а македонско име?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by alienmk Чет Мај 20 2021, 18:58

Toa koga ti ke poddrzis edna izborna edinica. A ne ti da flertuvas so Ali drugi da mu pokazuvaat zabi za ti da dojdes na vlast.

https://sitel.com.mk/mickoski-malite-partii-da-ja-napushtat-koalicijata-na-zaev-za-da-si-go-spasat-dostoinstvoto

alienmk

Број на мислења : 373
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Нед Мај 23 2021, 20:46

Добровечер за вас и вашиот чобан небањати.

DPNE-OFCI - Page 4 Img_1047

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Мај 23 2021, 21:54

Што врска има бизнис партнерството на една фирма со неплаќањето на данок на друга?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Нед Мај 23 2021, 22:13

Има, затоа што е лага дека фирмата неплаќач е сопственост на Заев. Штом управителот е бизнис парнер на Жмицко тогаш најверојатно е и фирмата да е негова.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Мај 24 2021, 16:06

А кој тоа тврди дека управителот ја води политиката на фирмата. И зошто УЈП не си го побара долгот или не побара стечајна постапка за фирмата која не плаќа данок по неуставната промена на власт на 27 април 2017 година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Пон Мај 24 2021, 16:24

Патем погледни го лицемерието на тие што мислите дека ви се сојузници.

https://360stepeni.mk/rusija-so-sprotivstaveni-poraki-kon-s-makedonija-i-bugarija-za-praznikot-na-seslovenskite-prosvetiteli/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 27 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 15 ... 27  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот