Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

+9
SHARENI
defo
PRVOBOREC
zozoti
Nebula
Bosonoga
alienmk
Luxor
OPOZICIONER
13 posters

Страна 5 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Мај 24, 2021 4:41 pm

Во честитката до Бугарија не пишува дека руската писменост доаѓа од бугарска земја, како што пошува во честитката упатена до Македонците. Претпоставувам дека честитката е испратена до сите држави кои го слават денешниот ден. Пред се на Русите. Има и разлика во тонот на честитката. Бугарската е формална, со штури бирократски зборови. Кај нас се пренесува порака од Путин, пораката е до братскиот македонски народ и се нагласува дека руската писменост доаѓа токму од македонската земја.
Од друга страна Македонија по наговор од други земји смени име и се понижи на разни начини до брусење на шахти на кои се наоѓа македонскиот етнички симбол по мислење на сите Македонци освен тие од СДСМ и неговите приврзоци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by zozoti Пон Мај 24, 2021 10:21 pm

Mickoski

DPNE-OFCI - Page 5 Img_2067

Eu

DPNE-OFCI - Page 5 Img_2068

Vmro spremni da stanat bulgari. Patriotite se priklucuvaat na Levica.

zozoti

Број на мислења : 293
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Мај 24, 2021 10:35 pm

Ме изненадува што ЕУ не и го честиташе празникот на Грција (нели Кирил о Методиј се родени во Солун и според договорот од Преспа се Македонци односно Грци бидејчи во Грција нема граѓани на Република Северна Македонија, туку таму Македонците се Грци. Денот се слави и во Словачка. Интересно по стариот календар како во Македонија, а не по католичкиот.
Патем Бугарија е единствена земја што користи кирилица во ЕУ. И единствена православна земја што била фашистичка.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Сре Мај 26, 2021 7:02 pm

Поздрави из Србије брачо небањати.

DPNE-OFCI - Page 5 Img_1052

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Мај 26, 2021 7:47 pm

Во Србија Србите нема да учат дека не се Срби туку граѓани на Република Србија. Кај нас основна поента е токму туа, да се игнорираат косите црти и да останеме само граѓани на Република Македонија со акцентирање на натурената додавка северна.  Градот Белград, понатаму сигурно и други, ќе им купуваат таблети со картички за интернет на учениците. Нема да има нова програма според желбите на соседите непријатели на Македонија, туку учат по иста програма како и до сега.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Сре Мај 26, 2021 7:54 pm

Дпне не протестира за содржината туку против дигитализацијата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Мај 26, 2021 8:13 pm

Се протестира и за едно и за друго. Во Србија законот не е донесен со злоупотреба на европско знаменце. Се работи за формална промена, примена на нивата технологија, а не нејзина злоупотреба за велепредавнички цели. Тоа ти е како кога партизаните рушеле мостови иако по нив преминувало и локалното население. Не гледаш колкава е штетата по тебе кога се бориш за човекови права ии слобода. Не велам дека АРМ не треба да ги брани човековите права во Африка, а за прекршување на нашите човекови ви Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пет Мај 28, 2021 10:42 pm

Рече чобанот кој цела Европа го посочи како најголем ширач на фејк њуз.

DPNE-OFCI - Page 5 Img_1054

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Саб Мај 29, 2021 8:35 am

Во конкретниов случај е небитно затоа што секој лидер мисли дека неговата партија е најголема иако реално како партија, без коалиционите приврзоци и на последните избори најповеќе гласови освои ВМРО. Тоа не мора да значи доаѓање на власт. Најдобро се виде во Бугарија, Но кој тоа во Европа го прогласил Мицкоски за најголем ширач на лажни вести кога во Македонија рекордер е Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пон Мај 31, 2021 12:34 am

Кај се небањатите морони што плукаа по Тамара кога ја зграши химната, ја прогласуваа за предавник и тврдеа дека тоа Заев ќе ја менувал химната? Говна небањати зошто сега молчите како пички? Предавници едни, сакате да ја менувате химната за да им ги исполните желбите на вашите бугарски газди. Гоце да го продадете. Затоа што точно истата е строфата што е испуштена.

https://faktor.mk/nina-janeva-otkako-ja-zaboravavi-vtorata-strofa-od-himnata-na-protestot-pred-vladata-razocharana-sum-dva-dena-placham
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Вто Јун 01, 2021 7:48 pm

Кога Тамара Тодевска првиот пат ја направи грешката со химната пред фудбалскиот натпревар Македонија - Белгија немаше бурна реакција. Реакцијата дојде кога тоа и се случи по втор пат во Американската амбасада во 2019 година.  Во меѓувреме не ја пеела јавно химната. Ако се говна невањати тие што првиот пат и простија, поголеми и поароматични говна небањати се тие што посакуваат линч по првата грешка на Нина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Сре Јун 02, 2021 8:40 am

Не е случајно што ја згреши химната точно каде што се споменуваат Гоце, Даме и Сандански и точно сега кога бугарите тврдат дека ние сме бугари и го оспоруваат нашиот национален идентитет и јазик. дпне и Мицкоски со тоа испраќаат порака дека ако шкембе војводата и останатите бугарски политиканти им помогнат да  дојдат на власт спремни се да ги продадат јазикот и нацијата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Јун 03, 2021 3:21 pm

Јас сум веројатно повозрасен од поголемиот дел од членови на форумот и не се сеќавам дека некогаш Бугарите не го оспорувале македонскиот јазик и Македонците. Па така беше и во време на грешките на Тамара. Разлика е што порано се боревме и со Бугарите и со Грците, а со инсталацијата на Заев за премиер се предаваме. Некој продава нешто за што илјадници луѓе ги дале своите животи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Вто Јун 08, 2021 7:01 pm

Ептен масовни.

DPNE-OFCI - Page 5 Img_1060

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Вто Јун 08, 2021 7:36 pm

Да не имаше повеќе учесници на првите прослави за НАТО ако ги вклучиме во бројката и музичарите?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Вто Јун 08, 2021 8:53 pm


Љубов бе.


DPNE-OFCI - Page 5 Img_1062

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Сре Јун 09, 2021 4:44 pm

Ем небањати, ем неписмени, ем лажливи.

DPNE-OFCI - Page 5 Img_1066

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Јун 09, 2021 7:40 pm

Судија поротник одлучува за тоа дали незаконски се подига обвинение 18 месеци по почетокот на истрагата. Но во секој случај не знам зошто судот не побара разрешување на единствениот судија поротник во Македонија постар од 60 години. Во што е единствен овој поротник, па е незаменлив за СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Чет Јун 10, 2021 6:12 pm

Премиерот на состанок со претседателот на Франција. Жмицко загадува воздух низ Македонија со жални дваесетина приврзаници.

DPNE-OFCI - Page 5 Img_1067

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Јун 10, 2021 6:32 pm

Дали ова е последица на шамарот што го доби Макрон пред некој ден? Ако е евентуално така дали и ние треба да се однесуваме така со нашата власт?


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Чет Јун 17, 2021 6:14 pm

Абе небањати што само 31 година. Нели Гоце и Даме ви беа основачи а Александров и Михајлов идеолошки лидери. Што така се откажавте од нив? Да не мислите у ствари 31 век па утре да ни ги дупнете ушните тапанчиња со приказни дека Македон лично ја основал небањатата партија а Пердика бил првиот претседател?

DPNE-OFCI - Page 5 Img_1069

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Јун 17, 2021 7:27 pm

31 година е поминато од регистрирањето на ВМРО-ДПМНЕ или не знам како се ја нарекуваат оваа партија тие од таборот на СДСМ во време на ментална криза која изгледа станува хронична. Со тоа за прв пат од времето на Отоманската инперија ВМРО има пратеници во парламентот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пон Јун 21, 2021 11:11 pm

Абе небањати што не кажувате вакви работи? Ај нека ви е честито ребрендирањето.

DPNE-OFCI - Page 5 Img_1075
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Вто Јун 22, 2021 8:44 pm

Небањати откриена е мистеријата со ребрендирањето. Ви побегна лавот м? И во право е, лав со овци не се дружи.

DPNE-OFCI - Page 5 59386710

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Јун 23, 2021 5:12 pm

Ајде да не употребам некој груб збор ќе напишам дека на северџаните изгледа им е поважно да се обидуваат да се мајтапат со останатите Македонци отколку да се обидат да направат нешто да се здружиме во борбата против евроатлантската меѓународна банда. Уште ли не ви е јасно дека тие што се озживуваат со нас повеќе од 150 години, кога ги формирале околните држави, но не и македонска и приказната продолжува и денес кога веќе не бројам не добивме датум за преговори иако ги исполнуваме условите од 2008 година. Да бев будала како некои други, сега ќе го обвинев Заев дека е тој што не сака членство во ЕУ, како што други правеа во последните 15 години. Заев не е виновен ни за тоа што е на власт. Други го донесоа. Тие што вршат притосок врз Унгарија затоа што со закон ги заштитува малолетните од хомосексуална пропаганда, а не вршат притисок сега врз Бугарија или претходно врз Грција затоа што ги крши човековите права на Македонците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот