За два-три дена пука бомба од Заев!

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by Kezhman velichanstveni on Саб Јан 17, 2015 3:23 pm

Неверојатен прес на Шилегов, почна да експлодира бомбата: За Македонска Филхармонија иако ветија дека ќе чини 7, досега потрошени фантастични 41 милион евра!

maktel.mk

_________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
Kezhman velichanstveni
Kezhman velichanstveni

Број на мислења : 120
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by makijaveli on Сре Јан 21, 2015 9:50 am

Денес е денот за една од поголемите!

_________________
Пред се, биди вооружен.
makijaveli
makijaveli

Број на мислења : 11
Join date : 2015-01-14
Age : 46
Местолокација : Skopje

Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by reiter on Сре Јан 21, 2015 10:50 am

[img]За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Wc0nwo[/img]


reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by defo on Вто Јан 27, 2015 9:00 pm

И кај е бомбата...ова веќе ме плаши..........Зајко или се договара со Грујо (а кој со ѓаолот тикви сади криви му излегуваат), или пак со оваа глупост ке поентира Грујо....што е погубно за сите нас.

defo

Број на мислења : 2267
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by Гостин on Вто Јан 27, 2015 9:06 pm

Засега завлекуваат со некави афери,но тоа е далеку од бомба.Не е ни петарда.Ако навистина имаат нешто, веројатно се обидуваат да се испазарат.Инаку ако бомбата е толку силна, а они толку ја сакаат Македонија, досега ке ја активираа...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Јан 27, 2015 9:41 pm

Sekoj den pukaat bombi! Samo koj da gi vidi?
Ili mozebi ocekuvame nekoja "atomska' ? Pa i atomska da e, izgleda mala ke ni e ?
(Da vi se nacudi covek..)
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by defo on Вто Јан 27, 2015 9:45 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Sekoj den pukaat bombi! Samo koj da gi vidi?
Ili mozebi ocekuvame nekoja "atomska' ? Pa i atomska da e, izgleda mala ke ni e ?
(Da vi se nacudi covek..)


Во право си ама тоа го гледам јас и ти......а има еден добар дел што не ни знаат дека постои некој Шилегов........... pirat

defo

Број на мислења : 2267
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Јан 27, 2015 9:50 pm

Pa nbeka prodolzat da si ziveat vo Grujovlend...i nie so niv...
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Јан 27, 2015 9:52 pm

Abe defo : Silvaneva za patni troshoci zela lani poekje od 20k!!!!!
I k.r ne gi boli ovie patriotive! Eden da stanese i na glas da vikne: ALOOOOOO! LUGE! ALOOOOO VMROVCI, SINOVI GOCEVI EEEEJ STO PRAIME?????
(i ova ne e bomba...petarda????)idi begaj
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by Гостин on Вто Јан 27, 2015 9:54 pm

Не бе шеику,овој народ само 20 килотонска ке го помрдне.А и тогаш не сум сигурен дека нешто ке сфати...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Јан 27, 2015 9:58 pm

Koj narod? Ova vo makedonija e stado! Za ovci ne se koristi naziv -Narod!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Јан 27, 2015 10:00 pm

Goca Brk steknala za 5 godini imot od 200k evra!!!!
Komentar megju "narodov": pa minister e ne e shala!!!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by Гостин on Вто Јан 27, 2015 10:01 pm

Македончето кубурот го чува за не дај боже...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Јан 27, 2015 10:09 pm

Makedonceto kuburot go cuva zaedno so porno snimki!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by reiter on Пет Јан 30, 2015 12:00 pm

СДСМ објави компромитирачко видео со Никола Груевски!

http://www.dokaz.mk/video-sdsm-objavi-kompromitirachko-video-so-nikola-gruevski/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by Гостин on Сре Фед 04, 2015 8:24 pm

Во петок конечно (можеби) ке дознаеме дали бомбите ке бидат објавени...

Централниот одбор на СДСМ во петок ќе одлучува за „бомбите“

Запрашан за тоа кога ќе бидат објавени „бомбите“, портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, информираше дека во текот на денешниот ден Социјалдемократскиот Сојуз закажал седница на Централниот одбор на СДСМ којашто ќе биде одржана во петок во 18:00 часот.Новинарско прашање: Добро, а кога ќе ги објавите тие компромитирачки материјали и докази кои ги најавувате за Владата?

– Мислам дека веќе ви одговорив, дека во текот на денешниот ден закажавме седница на Централен одбор. Социјалдемократскио Сојуз на Македонија е демократска партија којашто ги почитува законите на оваа држава, меѓутоа, пред сé, го почитува сопствениот статут. Согласно одредбите од статутот, посебни одлуки од посебно значење носи Централниот одбор на СДСМ – изјави Шилегов.

http://libertas.mk/%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D0%BE%D1%82-%D0%BE%D0%B4%D0%B1%D0%BE%D1%80-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B4%D1%81%D0%BC-%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%BA-%D1%9C%D0%B5-%D0%BE/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by osa on Сре Фед 04, 2015 9:12 pm

luxor напиша:Во петок конечно (можеби) ке дознаеме дали бомбите ке бидат објавени...

Централниот одбор на СДСМ во петок ќе одлучува за „бомбите“

Запрашан за тоа кога ќе бидат објавени „бомбите“, портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, информираше дека во текот на денешниот ден Социјалдемократскиот Сојуз закажал седница на Централниот одбор на СДСМ којашто ќе биде одржана во петок во 18:00 часот.Новинарско прашање: Добро, а кога ќе ги објавите тие компромитирачки материјали и докази кои ги најавувате за Владата?

– Мислам дека веќе ви одговорив, дека во текот на денешниот ден закажавме седница на Централен одбор. Социјалдемократскио Сојуз на Македонија е демократска партија којашто ги почитува законите на оваа држава, меѓутоа, пред сé, го почитува сопствениот статут. Согласно одредбите од статутот, посебни одлуки од посебно значење носи Централниот одбор на СДСМ – изјави Шилегов.

http://libertas.mk/%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D0%BE%D1%82-%D0%BE%D0%B4%D0%B1%D0%BE%D1%80-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B4%D1%81%D0%BC-%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%BA-%D1%9C%D0%B5-%D0%BE/
eh ....ajde .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15757
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Фед 04, 2015 9:29 pm

De be ama ste nestrplivi...ke bide!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Фед 05, 2015 7:26 am

Ete taka....poleka ne bidete kako mali deca ...bombata, pa bombata!
baska koga tolku godini se izdrza - pushtete malku neka se pecat na tivok ogan. Ne e interesno da zavrshi naednash kako, napr. Miki ili Ivo! Smile
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by Гостин on Чет Фед 05, 2015 10:46 am

После контрабомбата, активирана како акција "Пуч", од страна на Грујошеску, мора да се земе во предвид клучниот елемент, пред да се одлучи да се детонира бомбата.Дали воопшто било кој од објавените материјали ке успее да стигне до јавноста. Преку своите медиумски полтрони, Грујошеску веќе испрати порака дека ке биде обвинет, и осуден, секој кој ке се осмели да објави било каков материјал од бомбата. Јавното обвинителство, тоа го надополни со изјавите дека материјали поврзани со "Пуч" не смеат да се објавуваат затоа што се од интерес за истрагата. Најавите на некои новинарски здруженија и медиуми дека тоа е незаконски, не значат ништо. Кога ке биде најпотребно, тие ке си ги штитат своите интереси, т.е. ке надвладее стравот. Затоа е разбирлива внимателноста на СДСМ, во однос на објавувањето на материјалите. Додека не се осигураат дека материјалите ке бидат  презентирани пред целокупната јавност, објавување не смее да има. Спинерите на власта, без добро организирана презентација и достапност на јавноста до доказите, лесно ке спинуваат, и ке го амортизираат ударот на бомбата, при што ефектот ке биде еднаков на нула.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by хан Ацо on Чет Фед 05, 2015 4:32 pm

mumley напиша:После контрабомбата, активирана како акција "Пуч", од страна на Грујошеску, мора да се земе во предвид клучниот елемент, пред да се одлучи да се детонира бомбата.Дали воопшто било кој од објавените материјали ке успее да стигне до јавноста. Преку своите медиумски полтрони, Грујошеску веќе испрати порака дека ке биде обвинет, и осуден, секој кој ке се осмели да објави било каков материјал од бомбата. Јавното обвинителство, тоа го надополни со изјавите дека материјали поврзани со "Пуч" не смеат да се објавуваат затоа што се од интерес за истрагата. Најавите на некои новинарски здруженија и медиуми дека тоа е незаконски, не значат ништо. Кога ке биде најпотребно, тие ке си ги штитат своите интереси, т.е. ке надвладее стравот. Затоа е разбирлива внимателноста на СДСМ, во однос на објавувањето на материјалите. Додека не се осигураат дека материјалите ке бидат  презентирани пред целокупната јавност, објавување не смее да има. Спинерите на власта, без добро организирана презентација и достапност на јавноста до доказите, лесно ке спинуваат, и ке го амортизираат ударот на бомбата, при што ефектот ке биде еднаков на нула.

"Бомбата" може да се обелодени и од друга држава.Ете,во Бугария медиумите са слободни,да повели некой од СДСМ и да ги обяви.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by kiBik on Чет Фед 05, 2015 5:35 pm

хан Ацо напиша:
Ете,во Бугария медиумите са слободни,....
Hmmm.... Hacone, ne si naivnik, znam te. Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by Гостин on Чет Фед 05, 2015 5:47 pm

Aha, pa da slusame na kuririte i shitelite deka bugarofilite predavnici sakaat da go srusat Gujokio od vlast, za da ja prodadat Makedonija na Bugarija...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by хан Ацо on Чет Фед 05, 2015 6:24 pm

Разбрав дека денеска вестите на Шител биле многу интересни Very Happy
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by хан Ацо on Чет Фед 05, 2015 6:26 pm

kiBik напиша:
хан Ацо напиша:
Ете,во Бугария медиумите са слободни,....
Hmmm.... Hacone, ne si naivnik, znam te. Twisted Evil

Па зар не сум во право,речиси секой тайкун,и секоя политичка централа си имаат медиум.Ова не е ли слобода? Cool
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

За два-три дена пука бомба од Заев! - Page 2 Empty Re: За два-три дена пука бомба од Заев!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот