Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести од Македонија

+34
Nebula
Zhane
misterija
Delta
Albatros
nino
TRAJCHE
PRVOBOREC
Viktor
Bosonoga
Dino
Комита
OPOZICIONER
SHARENI
Teo
Luxor
ribar1
IVA
трендафил
Arhimed
Sotir
Фири23
Естир
Пат
kiBik
Dadeda
tmoro
Kalinda
хан Ацо
Фири
defo
reiter
osa
Hamad bim Khalifa
38 posters

Страна 2 of 39 Previous  1, 2, 3 ... 20 ... 39  Next

Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Фири Нед Јан 25 2015, 12:06

Овоj Неделко не е ли едно србоманско прасе дека е во владин медиум?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by хан Ацо Нед Јан 25 2015, 12:16

Фири напиша:Овоj Неделко не е ли едно србоманско прасе дека е во владин медиум?

Точно

Разни вести од Македонија - Page 2 Milenko
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo Нед Јан 25 2015, 12:39

luxor напиша:Не би ме изненадило доколку и ова се случи.Режимот во заминување отворено почна да се пресметува со своите политички противници.Малку фали да извадат војска и полиција на улиците, и да прогласат полициски час...

Миленко Неделковски најавува апсење на Заев и Црвенковски?

„Кристално е јасно на каде (кон кого) води ова апсење на Верушот. Редно беше. Сите кадри на БЦ завршија или ќе завршат пред суд и во затвор: Бучко, Велија, Веруш, Слободан Богоевски, Заев...“

Ова го напиша вчера водителот Миленко Неделковски на неговиот профил на Фејсбук. Дали Неделковски најавува нови апсења?

На неговиот профил тој ја објави и следнава фотомонтажа:

Разни вести од Македонија - Page 2 Milenko%20montaza%281%29

http://plusinfo.mk/vest/12463/milenko-nedelkovski-najavuva-apsenje-na-zaev-i-crvenkovskiвиди дефакто (спрема мене бар) Веруш и Веруш џуниор се гове*а..мегутоа што во овој случај некои покажува сила покажува......Веруш од толку глупости што ги направил како шеф на ДБК, одговара за педофилија со 10 годишно девојче и нелегално оружје..или по нашки кажано монтиран случај..што во превод значи...силни сме ни се може и на се ке му ебеме матер........... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by reiter Нед Јан 25 2015, 15:28

како што тврдат имало детска порнографија во компјутерот на верушевски,како откриле дека има таков материјал?Едно време се зборуваше за финфишер програма за која и нашата влада го купила со што има можност за влез во било кој компјутер.Изгледа има нешто со бомбата на заев или некој материјал од големо значење за државата па полесно им е да го обвинат и спречат.А тоа дека поседувал оружје-МВР може слободно да влезе(ако има газ) по албанските села и можа да собере многу голем арсенал на оружје.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Фири Нед Јан 25 2015, 15:33

Нема потреба од ултрамегаскапа програма за да се влезе во компjутер потребно е само да е во мрежа, а коj користи компjутер сеа без интернет?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo Нед Јан 25 2015, 16:27

reiter напиша:како што тврдат имало детска порнографија во компјутерот на верушевски,како откриле дека има таков материјал?Едно време се зборуваше за финфишер програма за која и нашата влада го купила со што има можност за влез во било кој компјутер.Изгледа има нешто со бомбата на заев или некој материјал од големо значење за државата па полесно им е да го обвинат и спречат.А тоа дека поседувал оружје-МВР може слободно да влезе(ако има газ) по албанските села и можа да собере многу голем арсенал на оружје.


А случајно на тие фотки и клипови а не има лица од ДПМНЕ........ Evil or Very Mad Evil or Very Mad ...па ова да е превентива
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Нед Јан 25 2015, 16:29

Е Дефо секоја ти чест.Тоа што го кажуваш може да биде многу веројатно. Навистина треба многу сериозно да се размисли.Со овие ништо не треба да не изненади...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by osa Нед Јан 25 2015, 16:49

хан Ацо напиша:
Фири напиша:Овоj Неделко не е ли едно србоманско прасе дека е во владин медиум?

Точно

Разни вести од Македонија - Page 2 Milenko

да те дополнам хан ,помиловано од оваа власт ,и мора да одработува ,има казна затвор и треба да лежи,ако не тресе зелени и ако не ги брани овие ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by osa Нед Јан 25 2015, 16:51

дефо алал вера ,уште да може да ги најдеме пишувањата ,па да ги објавиме ,ги имаше на воденица ,за прислушувањето и за компјутерите

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by хан Ацо Нед Јан 25 2015, 17:39

osa напиша:
хан Ацо напиша:
Фири напиша:Овоj Неделко не е ли едно србоманско прасе дека е во владин медиум?

Точно

Разни вести од Македонија - Page 2 Milenko

да те дополнам хан ,помиловано од оваа власт ,и мора да одработува ,има казна затвор и треба да лежи,ако не тресе зелени и ако не ги брани овие ...

Не беше ли нешто за имами со визи?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Нед Јан 25 2015, 17:44

Точно Ацо.Земал пари од луѓето лажејки ги дека ке им обезбеди визи за САД.Но и пред тоа одлежа за финансиски малверзации од времето кога беше претседател на ФК Вардар.Не сум 100% сигурен, но мислам дека така некако беше.Ако некој е упатен подобро верувам ке надополни...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Нед Јан 25 2015, 20:32

ФОТО Груевски не направи ајвар, ама им го загорчи животот на Македонците

„Извештајот“ што го објави Американската амбасада во Скопје за активностите на Пол Волерс во неговиот мандат го инспирира еден пријател на весникот „Слободен печат“ да креира „извештај“ за активностите на премиерот Никола Груевски во неговиот деветгодишен мандат.

230.000 млади ја напуштиле земјава, 50 отсто од младите се невработени, 9 отсто од Македонците живеат со два долара на ден, 1.350 луѓе починале од загаденост, 1 новинар во затвор, затворени три дневни весника и две телевизии...

Разни вести од Македонија - Page 2 Image1

http://plusinfo.mk/vest/12530/foto-gruevski-ne-napravi-ajvar-ama-im-go-zagorci-zivotot-na-makedoncite

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Фири Нед Јан 25 2015, 20:35

Се извинувам за офтопикот ама шо е аjвар?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by хан Ацо Нед Јан 25 2015, 20:44

Фири напиша:Се извинувам за офтопикот ама шо е аjвар?

Лютеница.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Јан 27 2015, 21:01

Се изгубија начисто.Дипломатијата го достигна дното на сите дна.Поголем срам, здравје..

СКАНДАЛ Македонија го изгубила правото на глас во Генералното собрание на ООН за неплатени 24.000 долари

На 25 јануари на Македонија и е одземено правото на глас во Генералното собрание при Обединетите нации поради доцнење на плаќање на придонесот кон Светската организација, чиј минимален износ е 24.606 американски долари.

За ова на 12 јануари било испратено писмо од страна на Генералниот секретар Бан Ки Мун до претседателот на Генералното собрание.

Привремено, освен на Македонија, правото на глас им е одземено на Гренада, Киргистан, Маршалски Острови, Руанда, Тонга, Вануату и Јемен.

Разни вести од Македонија - Page 2 Dokument%20copy

http://plusinfo.mk/vest/12811/skandal-makedonija-go-izgubila-pravoto-na-glas-vo-generalnoto-sobranie-na-oon-za-neplateni-24000-dolari

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo Вто Јан 27 2015, 21:03

Привремено, освен на Македонија, правото на глас им е одземено на Гренада, Киргистан, Маршалски Острови, Руанда, Тонга, Вануату и Јемен.

оф леле....баба  родила теле.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Јан 27 2015, 21:04

Во какво друштво не сместија властодршциве, чудо невидено...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Јан 27 2015, 22:11

Uplatile za patni troshoci na Silvanbeva - pa im snemalo pari!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Чет Јан 29 2015, 16:21

За политичарите и партиите пари се наогаат секогаш.За народот нема...

За партиските центри нема криза

Се крати буџет за социјални програми но државата има и дополнителни пари за партиски истражувачко-аналитички центри, вели професор Здравко Савевски за измените на законот по предлог на пратениците Илија Димовски и Артан Груби.

Четирите најголеми партии во државата во текот на годинава, односно ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА ќе добијат вкупно 280 илјади евра кои треба да се распределат помеѓу нивните истражувачко-аналитички центри. Според измените секој од формираните центри ќе добива и по дополнителни 10 илјади евра кои би се користеле исклучиво за обука на вработените.

Домашните експерти велат дека не е проблематично постоењето на вакви центри ниту пак работата која тие би ја спроведувале, но проблематично е државното финансирање на истите во услови на социјално-економска криза.

„Државата крати на социјални програми со оправдување дека нема пари во буџетот. Во таква една констелација финансирање на партиски истражувачки центри не е приоритетна работа и може да почека, а партиите самите да го финансираат своето работење“, вели професор Здравко Савески.
Некои пак се се сомневаат во крајната цел на ваквите центри. Политичкиот аналитичар Алберт Муслиу вели дека тие центри ќе бидат користени за потребите на партиите.

„Се плашам дека формирањето на тие институти има друга причина, а тоа е етаблирање на некои вработени луѓе во политичките партии и обезбедување на нивните социјални и материјални потреби, а не промовирање на политичките идеи и ориентации.“

http://www.makdenes.org/content/article/26819698.html

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пет Јан 30 2015, 13:58

Ne bile samo 24 000 dolari tuku mnogu poveke...

Македонија треба да им плати на ОН милион долари

Разни вести од Македонија - Page 2 5884CB71-FF6D-43E4-85D0-19DBD02A3057_w748_r1_s

Средба на премиерот Никола Груевски со генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун, Њујорк, САД.

Македонија е тргната од листата држави на кои им беа суспендирани нивните гласачки права на Генералното собрание, потврди портпаролот на Бан Ки-мун за Радио Слободна Европа. Притоа испрати табела со податоци за тоа колку вкупно земјата треба да плати.

Обединетите нации примиле 24.606 долари од Македонија кои земјава ги должеше како минимум за да и се деблокира правото на глас на Генералното собрание, потврди за Радио Слободна Европа Стефан Дујариќ, портпарол на генералниот секретар на светскатата организација Бан Ки-мун.

„Од денеска (29 јануари) земјата е тргната од листата држави на кои им беа суспендирани нивните гласачки права на Генералното собрание“, потврди портпаролот Дујариќ.

Во таква ситуација на одземено гласање Македонија се наоѓаше од 12 месецов, кога според документот објавен на интернет-страницата на Обединетите нации, генералниот секретар на ОН преку писмо упатено до претседателот на Генералното собрание наведува тринаесет земји кои не платиле членарина и поради тоа на дел од нив им се суспендира правото на глас.

Македонското министерство за надворешни работи во средата соопшти дека неопходниот износ е подмирен и дека Република Македонија не го изгубила правото на глас во Генералното собрание на ОН.

Во писмото на Бан Ки-мун покрај Македонија, во листата беа наведени Коморските Острови, Гренада, Гвинеја Бисао, Киргистан, Либерија, Маршалските Острови, Руанда, Сао Томе и Принципе, Сомалија, Тонго, Вануату и Јемен.

Инаку на прашањето колку е вкупниот долг за сите придонеси на Република Македонија во Обединетите нации во моментов бидејќи сумата од 24.606 е минимумот, Дујариќ испрати табела. Во неа во графата вкупни придонеси што треба да се платат се наведува сумата 1.007.672 американски долари.

Разни вести од Македонија - Page 2 B05E0D95-5C8F-4499-8514-83DCF63437D3_cx1_cy7_cw100_w300_r1_s


Во делот именуван како регуларен буџет пишува дека Македонија треба да плати 601.998 американски долари, за мировните операции на организацијата 344.448 американски долари и за меѓународните трибунали 61.186 американски долари, збир кој ја дава вкупната сума од над милион долари. Упатени во дипломатските односи коментираат дека оваа сума е превисока за земја како Македонија и оти најверојатно се работи за долг неподмирен со години.

Од македонското министерство за надворешни работи не коментираат за вкупниот долг на земјава кон Обединитети нации.

http://www.makdenes.mobi/a/26821502.html

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Саб Јан 31 2015, 10:35

Mu se lizga tloto pod nozete na tander drugarceto na Grujo...

Ветерани на ОНА од утре ке спијат во седиштето на ДУИ и ке чекаат да ги прими Ахмети

Лути оти владеачката партија и нејзиниот лидер Али Ахмети само им ветуваат и ништо не исполнуваат ветерани на ОНА од Кумановско Липковскиот регион немале веке намера да толерираат таков однос од партијата,објавува весникот Лајм. Тие утре ке одат во седиштето на ДУИ во Речица и ке бараат орием кај Ахмети.Сеедно им е дали во партискиот кабинет или во Зајас каде што е по сообракајката кај наплатната рампа на автопатот Тетово-Скопје.

Разни вести од Македонија - Page 2 Ahmeti

Тие за Лајм изјавиле дека ке останат и ако требе и ке спијат во партиското седиште се додека не се сретнат со Ахмети за да го потсетат дека ги заборавил и нив и нивните семејства,па така нема ништо ни од ветените вработувања ни материјална помош за борците кои биле во првите редови на ОНА во 2001-та. Ние ке спиеме во седиштето во Речица а нашите сопруги наутро ке ни носат кафе и чај. Ахмети мора да не прими,ке му одиме дома,рекле тие за Лајм.

http://libertas.mk/%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D0%B4-%D1%83%D1%82%D1%80%D0%B5-%D0%BA%D0%B5-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%82-%D0%B2%D0%BE-%D1%81%D0%B5%D0%B4/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Саб Јан 31 2015, 10:38

A u meguvrema Gujokio pak si dodelil pari sam na sebe...

Здружението од Сетинци, Попадинци и Крушодари повторно доби грант од Владата

Здружението за духовно обединување на Сетинци, Попадинци и Крушодари од Лерин во Македонија повторно доби финансиски средства од Буџетот на државата наменети за финансирање на програмските активности. Владата на 24.12.2014 година одлучила и на ова Здружение да му даде дел од колачот од околу 200 000 евра кој го делат 40 здруженија и фондации од државата.

Здружението за духовно обединување на Сетинци, Попадинци и Крушодари на македонската јавност и е познато по изградбата на петте споменици во централното градско подрачје кои предизвикаа многу контарвезии во јавноста, особено споменикот на Андон Косето, кој се наоѓа пред Врховен суд. .

Четири од петте споменици, уште во 2012 година биле дадени како донација на општина Центар, но по доаѓањето на Жерновски за градоначалник, зелено светло з а нивно поставување им дадоа советниците на Град Скопје. Во моментот во тек е поставувањето на шестиот споменик на Ѓорѓи Сугаре пред Универзитот „Кирил и Методиј“, на почеток на булеварот Крсте Петков Мисирков.

Здружението за духовно обединување на Сетинци, Попадинци и Крушоради кое се јавува како донатор на спомениците е регистрирано на домашната адреса на Ташко Јованов во скопската населба Карпош 4. НОВА го контактираше Ташко Јованов за да одговори дали и овие средства ќе бидат наменети за изградба на нови споменици и дали Здружението планира да гради уште споменици во Скопје.

„Спомениците се направени од донации во странство и од фирми. Имаме донации од околу 200 фирми. Овие пари што ги добивме од Владата се наменети за друго, но што е тоа, јас не можам да знам бидејќи не ја знам програмата на памет. Дали ќе се градат други споменици треба да одлучи Собранието на нашето Здружение кое го застапува егејското прашање“, изјави за НОВА, Ташко Јованов.

Тој не сакаше да одговори колку чинат спомениците, бидејќи како што рече , не знае со кого вистински разговара на телефон.

„Дури и ова е многу што ви одговорив“, рече Јованов.

Ова не е првпат Владата да одвојува финасиски средства за ова Здружение. Четири години по ред на сметката од ова Здружение легнувале по 5000 евра буџетски пари наменети развивање на нивните програмските активности. За што ќе бидат употребени овие средства и кои се всушност нивните активности, останува енигма.

Петте споменици кои се донација за градот од ова Здружение, никнаа преку ноќ на почетокот на септември. Спомен-обележја добија Никола Русински и Пере Тошев и тие се наоѓаат пред Универзитетската библиотека, пред Судска палата е поставен споменикот на Андон Ќосето, на генерал Михајло Апостолски на клучката кај Континентал, а на Ѓорѓи Сугарев е во фаза на поставување, пред Универзитетскиот комплекс. Ниту градоначалникот Коце Трајановски, ниту Владата не одговорија кое е мистериозното Здружение и какво е потеклото на парите со кои донира споменици на град Скопје.

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=18&vest=19846

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Нед Фед 01 2015, 13:39

Koj li toa moze da vrsi pritisok vrz sudstvoto, osven onie koi se na vlast...Priznanieto doaga direktno od ministerot za pravda...

Јашари: Не верувам дека некаде има толкави притисоци врз правосудните органи како во Македонија


Разни вести од Македонија - Page 2 %d1%98%d1%98%d1%98

Министерот за правда Аднан Јашари во неделното интервју на „Радио Слободна Европа“, вели дека не верува дека има држава во светот каде што правосудните органи немаат притисоци на некој начин, но потенцира, дека немаат притисоци во ваков обем како што имаат кај нас.

Во врска со уставните амандмани, Јашари вели дека од Али Ахмети и од Никола Груевски во моментот на составување на Владата е договорено да се отворат овие прашања во однос на Уставот.

„Не само евроамбасадорот Орав, туку и Венецијанската комисија и Европската комисија имаше забелешки во однос на еден таков амандман за слободни економски зони, меѓутоа во однос на еден таков амандман ние во Уставот, во предлог амандманот што е доставен до Собрание, воведовме само две одредби, едната на некој начин се повикува на можност по усвојување на уставните амандмани да може во државата да се формираат меѓународни финансиски зони, избришани се сите други ставови коишто беа во претходната фаза предложени. Целта е преку бришење пак овој амандман да го усогласиме со забелешките на Венецијанската комисија. И втор став што е предложен е можност во иднина по усвојување на уставните амандмани овие меѓународни финансиски зони да можат да се воведат со закон“, вели Јашари.

Во однос на состојбата во која 4 пратеници на ДУИ не сакаат да гласаат за предложените измени на Уставот, министерот посочува дека секој пратеник, со самиот факт што е пратеник, го има тоа дискреционо право во определени случаи. Сепак, вели, пратениците се независни на некој начин, иако имаат група, имаат координатор, во однос на гласање, одлучување за определени прашања, тие имаат дискреционо право.

http://plusinfo.mk/vest/13336/jashari-ne-veruvam-deka-nekade-ima-tolkavi-pritisoci-vrz-pravosudnite-organi-kako-vo-makedonija

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Чет Фед 05 2015, 23:07

ЕКСКЛУЗИВНО: Режимот полудел, Eден портал дознава дека деновиве ДПМНЕ плаќало и по 10 000 евра во кеш за изјава за провладин медиум во кој ќе се плука Заев!

Разни вести од Македонија - Page 2 GrujoNamrshten

Мактел дознава дека овие денови насетувајки дека му се ближи крајот, режимот на Груевски не жали пари за да се спаси, па се давало и по 10 000 евра во кеш за секоја изјава и напад кон Заев на некој од режимските медиуми. Дури видовме дека донеле и експерти од Србија, на кои најверојатно им било платнео и хотелско сместување со вклучено јадење, пиење, шофер низ Скопје а им бил платен и патниот трошок за да дојдат до Скопје. Истите хонорари се давале и на некои од домашните експерти, јавни фаци. За оваа цел режимот досега потрошил неколку стотини илјади евра а биле спремени за таа намена да се потрошат еден милион евра. Со таа сума се плаќале и новинарите за дополнително залагање и труд, се плаќале и партиските активисти, се спремале активисти за протести, резрвирани се автобуси а се планираат и стандардните сендвичи и пијалоци. Дознаваме дека немало лимит на кеш доколку се потребни уште средства, едноставно Груевски решил да оди на се или ништо, на некои интелектуалци им се јавувал и лично и ги молел да излезат во негова одбрана. Ова само покажува до каде е очајот и паниката на паторот!

http://www.dokaz.mk/ekskluzivno-rezhimot-poludel-eden-portal-doznava-deka-denovive-dpmne-plakalo-i-po-10-000-evra-vo-kesh-za-izjava-za-provladin-medium-vo-koj-ke-se-pluka-zaev/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Чет Фед 05 2015, 23:19

Веќе видено. Но ниту расфрлањето со народни пари нема да ги спаси.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 2 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 39 Previous  1, 2, 3 ... 20 ... 39  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот