Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести од Македонија

+32
misterija
delta
Albatros
nino
TRAJCHE
PRVOBOREC
Viktor
Bosonoga
Dino
Комита
OPOZICIONER
SHARENI
Teo
Luxor
ribar1
IVA
трендафил
Arhimed
Sotir
Фири23
Естир
Пат
kiBik
Dadeda
tmoro
Kalinda
хан Ацо
Фири
defo
reiter
osa
Hamad bim Khalifa
36 posters

Страна 3 of 37 Previous  1, 2, 3, 4 ... 20 ... 37  Next

Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Фед 05 2015, 23:23

So debela kamata ke gi vrakjaat primenite pari! Baska pecat na chelo - dozivoten!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Чет Фед 05 2015, 23:30

Разни вести од Македонија - Page 3 Smiley-char039

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by osa Саб Фед 07 2015, 14:39

Hamad bim Khalifa напиша:So debela kamata ke gi vrakjaat primenite pari! Baska pecat na chelo - dozivoten!
nema ko u staro vreme da gi shetaat so nizi  kromid i so  nizi piperki okolu vrat ?
ova e pogolem filing ,priznaj!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16176
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Саб Фед 07 2015, 16:09

Јок...Ако веќе ги шетаат, тогаш прво катран и пердуви...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Фед 07 2015, 16:14

Teodorakis!!!! Pa gde si druzhe??? Very Happy Bas mi e milo sto te gledam!
(o.t..sori, ama ne izdrzav!) Smile
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Саб Фед 07 2015, 17:26

Убаво што ти ме најде мене...Но јас никаде не можам да го најдам зомбираното папагалче хасков...Отиде да му ја аплоудираат МП тројката и го нема...Тоа само ми кажува дека по штабовите на дпмне-овците владее хаос...Бомба е тоа не е шега...Разни вести од Македонија - Page 3 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Фед 07 2015, 17:37

I jas sum zacuden....stabon kaj mene u malo, non stop im rabotese, kako drakstor; decista, penzioneri.... sega eve gi nedela dena zivo pile ne e vlezeno, a situacijava alarmantna?/? Da ne se po toa nasipite vo odbrana na imotite i narodov poplaven? Rolling Eyes
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Саб Фед 07 2015, 17:39

Понапред се скриле во глувчеви дупки...Од кај да знаат кого се ке закачат шрапнелите од бомбата...Храброст невидена...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Саб Фед 07 2015, 18:08

Дпмнеовците се сега поделени на две струи. Оние кои направиле криминални дејствија, и кои се спремни да го бранат режимот, и обичните партиски овци кај кои почнува да преовладува мислењето,дека тие што имаат корист, треба да ја бранат власта. Не знаејки за капацитетот на бомбата, обичните членови ги избегнуваат штабовите. Па после обидот за линчување на раководството на СДСМ на 31 јануари, никој повеке не сака да ризикува. Се додека не бидат на чисто, што навистина содржи бомбата на Заев.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Фед 11 2015, 17:52


Shocked
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Сре Фед 11 2015, 23:45

Gnev go zamenuva stravot...Studentite pokazaa deka vlasta ne e nepobedliva...Narodot pocna da gi bara svoite prava...

Штрајк на машиновозачите, сообраќајот во прекин

Машиновозачите и вработените во „МЖ Транспорт“ АД Скопје, од вечерва се во штрајк, а железничкиот внатрешен сообраќај е веќе во прекин.

Синдикатот, објави Актуелно.мк бара редовна исплата на платата, навремено добивање сини картони и повлекување на тужбите против машиновозачите.

„Наместо една година бенифициран стаж на секои три години, сега добиваме една година на секои четири години. Машиновозачите кои секојдневно се изложени на стрес многу тешко можат да задржат прва здравствена група“, велат револтираните машиновозачи.

Најавуваат дека не сакаат да направат штета на МЖ Транспорт АД Скопје. Сите товарни и меѓународни возови ќе ја однесат стоката до крајната дестинација.

Штрајкот ќе трае додека не се исполнат нивните барања.

Разни вести од Македонија - Page 3 11(4)

http://plusinfo.mk/vest/14658/shtrajk-na-mashinovozacite-soobrakjajot-vo-prekin-

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo Чет Фед 12 2015, 00:18студентите штрајкуваат, немајки нормален медиум каде да се изрекламираат упаднаа во етерот на Шутел 3..јанко........ама изгледа Јанче има кусо памтење и падот на Милошевич почна од студентски протест.....

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3024
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пет Фед 13 2015, 10:39

Pa neli kletite komunjari go prodadoa znameto...Ona od Vergina...Pa namesto zname izglasaa ventilator...Spored umot na dpmne-ovcite...I od kade sega ovaa gordost i pripisuvanje na zaslugite???

ГЛАСАЈТЕ: МАКЕДОНИЈА И БРИТАНИЈА ВО ФИНАЛЕ ЗА НАЈУБАВО ЗНАМЕ НА СВЕТОТ

Разни вести од Македонија - Page 3 Screenshot_71

http://mkd-news.com/glasajte-makedonija-i-britanija-vo-finale-za-najubavo-zname-na-svetot/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пет Фед 13 2015, 17:17

Se ohrabruvaat lugeto...Pritisokot vrz vlasta e se pogolem...

Хонорарците пееја: Излези Диме право на тераса...

Под мотото „Не за државен рекет“ се одвива денешниот протест на хонорарците против законот со кој е предвидено да се плаќаат придонеси и на хонорарите.

Разни вести од Македонија - Page 3 DSC_0305  

http://plusinfo.mk/vest/14849/honorarcite-peeja-izlezi-dime-pravo-na-terasa

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by reiter Саб Фед 14 2015, 15:09

Колку да се спаси од непријатности од лозарите за неисплатените субвенции мора нешто да каже.Итар е.Но не кажа на кој петок мислеше.Посака род,но раѓа лозјето министре туку по која цена го откупуваат и кога ќе се земат парите.И над 10-ина пати лозјата се прскаат-третираат со сомнителни прашкови кои после ние го конзумираме.Индустријата ја загади почвата и воздухот.Министре министре..помини со наведната глава и брзо бегај назад.

ЈАНАКИЕСКИ: ИСПЛАТА НА СИТЕ СУБВЕНЦИИ ЗА ЛОЗАРИТЕ ДО ПОНЕДЕЛНИК напиша:

До петок сите субвенции за лозарите ќе бидат исплатени, изјави министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески во Неготино, каде што заедно со градоначалникот Ванчо Апостолов на симболичен начин закроија вински лози на градскиот плоштад. напиша:

- Сакам на сите да ви посакам многу здравје, благосостојба во семејствата, а на лозарите богат род годинава. Да сте живи и здрави и уште многу години да го славите празникот, порача Јанакиески. напиша:
http://www.utrinski.mk/?ItemID=56C1CEE4171C714CA804A6011D8988B1

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пон Фед 16 2015, 22:44

Ovie se ludi...Ili mislat deka nie sme mrdnati...Kakva politachka kriza kje reshava idiotov???Za kakov parlament zboruva??? SDSM mora jasno da im kazhe deka povekje nema popushtanje...Ne palat vekje opravduvanjata deka toa se raboti za interesite na Makedonija...Edinstven interes na Makedonija e familijata da zamine od vlast...

Хан во Скопје доаѓа со предлог за решавање на политичката криза

Разни вести од Македонија - Page 3 104022

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, вечерва слетува во Скопје, каде утре на одвоени средби со државно-политички врв ќе разговара за неговата идеја за надминување на актуелната политичка криза.

Според информациите, Хан ќе предложи вклучување на европратеници од двете најголеми политички групации во Европскиот парламент.

„Ккристално е јасно дека политичкиот дијалог мора да се води во Парламентот и барам од сите политички партии дебатата да ја водат таму“, вели Хан.

Тој добил совет да не оди во Македонија во оваа ситуација, но сепак, како што рече, „решив да одам, важно е да разговарам со лидерите таму за да ја видам ситуацијата“.

Хан не сакаше да го коментира скандалот во Македонија со случајот „Пуч“, но додаде дека се што води до транспарентност, може да креира решение.

http://24vesti.mk/han-vo-skopje-doagja-so-predlog-za-reshavanje-na-politichkata-kriza

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Фед 17 2015, 11:41

Конечно една добра вест...

Започна проектот “Куманово град пријател на животните“

Здружението за заштита на животните “Надеж за дом“ од Куманово и Ветеринарно центар, започнаа со реализација на проектот “Куманово град пријател на животните“.

Целта на проектот е на хуман начин да се реши проблемот со бездомните животни во градот, за што ќе помогнат членовите на Здружението и љубителите на животни.

“Проектот ќе се одвива во неколку фази и тоа заловување на кучиња и мачиња и стерилизација, кастрација, вакцинација и враќање во средината од каде се заловени. Ќе има серија на предавања во основните и средни училишта во урбани и рурални средини, за да се подигне свеста за благосостојбата на животните. Ресоцијализација на кучиња и мачиња со цел нивно вдомување. Со оваа благородна мисија сакаме да докажеме дека Куманово е град пријател на животните“ - велат од Здружението “Надеж за дом“.

Сите кои сакаат да се вклучат во проектот можат да ги контактираат на фејсбук страната на Здружението за заштита на животните “Надеж за дом“.

http://www.kumanovonews.com/vesti/zapocna-proektot-kumanovo-grad-prijatel-na-zivotnite

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 22 2015, 16:39

http://alsat.mk/News/7422/shvajcarska-banka-pod-istraga-za-perewe-pari-osomnicheni-i-makedonci

Kaj se parite????
Plus! Denes 22.02. Uste nema plata za prosvetari ?!??!? Prvpat po 9 godini vlast kasnat cela nedela ?!?!?!?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Нед Фед 22 2015, 16:42

Pa kje kasnat...Ne znam dali znaesh, no za poslednite dve obvrznici na svetskiot pazar, ne beshe zainteresiran nikoj...Zasega finansiranjeto se odviva od prodavanje obvrznici na domashniot pаzar...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Фед 23 2015, 19:48

[img]Разни вести од Македонија - Page 3 Smiley-laughing024[/img]Заеднички договорено одложувањето на средбата Груевски-Јункер
Разни вести од Македонија - Page 3 Smiley-laughing024
Разни вести од Македонија - Page 3 Smiley-laughing024
Разни вести од Македонија - Page 3 Smiley-laughing024
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пон Фед 23 2015, 19:51

Epten zaednicki kalifu...Taka velat i amerite...

САД со план при влошување на состојбата за Македонија – ќе одзема визи, ќе замрзнува сметки, имот…

Американската администрација би можела да им ги поништи визите и да им забрани влез во САД на политичари, претставници на судската власт, медиумски работници, бизнисмени и на други официјални лица за кои постојат сомневања за корупција, перење пари и за кршење на човековите права, објави Вест.


Разни вести од Македонија - Page 3 10399187_120371662156_1700649_n1-540x360

Како што неофицијално дознаваме, ваква мерка би можела да се преземе во случај ако политичката криза во Македонија доведе до драматично непочитување на човековите права и на основните слободи. Ваквата мерка не се ограничува само на забрана за влез туку и со замрзнување на сметките и забрана за располагање со имотите кои тие личности, евентуално, ги имаат на територијата на САД, пишува Вест.

http://libertas.mk/%D1%81%D0%B0%D0%B4-%D1%81%D0%BE-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%B2%D0%BB%D0%BE%D1%88%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%9A%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%98%D0%B1%D0%B0%D1%82/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by osa Пон Фед 23 2015, 19:52

Hamad bim Khalifa напиша:Разни вести од Македонија - Page 3 <a href=Разни вести од Македонија - Page 3 Smiley-laughing024" />Заеднички договорено одложувањето на средбата Груевски-Јункер
Разни вести од Македонија - Page 3 Smiley-laughing024
Разни вести од Македонија - Page 3 Smiley-laughing024
Разни вести од Македонија - Page 3 Smiley-laughing024
chichko  ,chichko, koj te golicna pa se smeesh tolku mnogu ?????.....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16176
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Фед 23 2015, 19:55

Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Нед Мар 01 2015, 16:07

Новокомпонираните дпмнеовци му давале подршка на Гујокио. Се надевам така ќе го подржуваат и во Идризово. Или нивното дупе ќе им биде помило.

Кекеновски бара оставка на Груевски, ЦК на ВМРО-ДПМНЕ пак со поддршка за премиерот

По низата реакции на дел од домашната но и меѓународната јавност кои бараа државните институциите но и челните луѓе во нив да понесат одговорност за прислушуваните материјали кои ги објави опозициската СДСМ, оставка на премиерот Груевски од претседателското место на ВМРО-ДПМНЕ побара и неговиот сопартиец Јове Кекеновски.

http://24vesti.mk/kekenovski-bara-ostavka-na-gruevski-ck-na-vmro-dpmne-pak-so-poddrshka-za-premierot

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Мар 01 2015, 16:17

Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 3 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 37 Previous  1, 2, 3, 4 ... 20 ... 37  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот