Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести од Македонија

Страна 4 of 36 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 20 ... 36  Next

Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Нед Мар 01, 2015 4:21 pm

Hamad bim Khalifa напиша:http://a1on.mk/wordpress/archives/457920

Eve im go CK na dpbne!

Прашање е дали успеале да ги соберат. Или се разбегале и се скриле во пацовски дупки. Познато е дека пацовите први го напуштаат бродот што тоне.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Мар 01, 2015 4:28 pm

Imaat problem, nikoj vo nikogo ne si veruvaat! Sega edni od drugi se krijat! Neznaat utre sto megjusebni muabeti, namestaljki i ogovaranja ke se slusnat vo javnost!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Нед Мар 01, 2015 11:39 pm

Засега дпмне-овците сеуште заедно ги држат финансиските интереси, како и стравот од одговорност ако ја изгубат власта. Но, за кратко време некои од нив ќе сфатат дека нивната приказна завршува, па ќе побрзаат да се спогодат и да обезбедат статус на заштитени сведоци. При првиот таков случај, криминалната организација ќе почне да се руши како кула од карти. Стравот и недовербата ќе ги изедат одвнатре.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Нед Мар 08, 2015 8:28 pm

Ova nekako im doagja kako familijarno nasledstvo...

Јордан Мијалков го прислушувал Мане Јаковлевски?

На Фејсбук се појави документ, според кој министерот за внaтарешни работи во првата експертска влада на Македонија, Јордан Мијалков, на 2 декември 1991 година донел решение врз Маноил Јаковевски – Мане, кој важи за еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ, да се „примени мерката за ТАЈНА КОНТРОЛА НА ТЕЛФОНСКИОТ МЕЃУНАРОДЕН СООБРАЌАЈ“.

Разни вести од Македонија - Page 4 Rese

Во тоа време Јаковлевски живееше во Берлин и беше сопственикот на ресторанот „Ново Скопје“.

Мане Јаковлевски неодмана самиот на Фејсбук го обелодени истиот документ од кој се гледа дека бил прислушкуван.

Деновиве беше поднесена иницијатива за лустрација на Јордан Мијалков, но засега нема информации дали Комисијата за лустрација почнала да работи на неа.

http://libertas.mk/%D1%98%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%B0%D0%BD-%D0%BC%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%B3%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BB%D1%83%D1%88%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BB-%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D1%98/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Мар 08, 2015 8:36 pm

Familijarna nasledna bolest so dijagnoza: MANIJAKALEN VOAJERIZAM!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Мар 09, 2015 10:24 pm

Разни вести од Македонија - Page 4 HorheKlovn

Eve go i HORHE se javi!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Пон Мар 09, 2015 10:26 pm

Ниту фикусот нема да избега од одговорност. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Чет Мар 12, 2015 7:19 pm

Najnoviot plan za spasuvanje na Grujoshesku...

Слободен печат: Планот на Груевски е преодна влада, ама тој да останел премиер

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, ќе ги смени Сашо Мијалков, Гордана Јанкулоска, Зоран Ставрески, Миле Јанакиески и Мартин Протогер, а обвинителот Марко Зврлевски ќе поднесе оставка. Реконструираната влада Груевски ќе ја нарече „преодна“ и ќе се обиде да ги убеди странците дека со тоа се задоволени речиси сите барања на опозицијата на чело со Заев. За својот план премиерот очекува поддршка од коалицискиот партнер Али Ахмети, но и од меѓународниот фактор, пишува утрешен „Слободен печат“, пренесува Плусинфо.

Весникот прецизира дека планот за реконструкција на кабинетот Груевски ќе и го соопшти на германската канцеларка Ангела Меркел на средбата закажана за 23 март. Повеќе детаљи во утрешното печатено издание на „Слободен печат“.

http://libertas.mk/%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B0%D1%82-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B5-%D0%BF%D1%80/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Чет Мар 12, 2015 7:22 pm

Па што ако ги смени овие. Тоа се вика реконструкција а не преодна влада. Ќе стави други послушници, а овие ќе раководат од позадина. Не верувам дека СДСМ и странците ќе наседнат на ова.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by osa on Чет Мар 12, 2015 7:35 pm

ne e za neveruvanje ,EDNOSTAVNO NESMEE OVA DA SE DOZVOLI ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Чет Мар 12, 2015 7:38 pm

Opozicijata sigurno nema da dozvoli...A ne veruvam nitu strancite da dozvolat po stoti pat Grujokio da gi prevede zhedni preku voda...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Kalinda on Чет Мар 12, 2015 7:41 pm

а кој да ги спроведе изборите ,Заев ?
он е поштениот ?
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by osa on Чет Мар 12, 2015 7:43 pm

pa sigurno ne se samo ovie dvajca vo drzavava ....
ima eksperti koi si ja sakaat drzavata i ke pomognat ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Kalinda on Чет Мар 12, 2015 7:45 pm

а зошто не помогнаа до сега ??
или вас ви беше тоа битно
да го оцрните Премиерот ....
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by osa on Чет Мар 12, 2015 7:48 pm

a on demek chist ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Чет Мар 12, 2015 8:11 pm

Ne mozhesh da go ocrnish grchkiot cigan...Nemu i srceto mu e crno...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Kalinda on Чет Мар 12, 2015 11:47 pm

Секој ден сте се потивки .
Како викаат секое чудо за три дена .
Ви поминаа трите дена,ха ха ха
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Мар 12, 2015 11:55 pm

Sanaderke! Te procitaa li za u nedela na DPMNE - BLAM MITINGOT ?
Nemoj slucajno da ne si otishla ! Ti se e.a mamicata! Ke ti pushtat od onie palikukjine i ogradorushacine na S.M. pa ke se ceses kaj sto ne te bcesha!

p.s. Kako pomina po stanovite? Ti odi li ubeduvanjeto deka so partijata vi e OK (sto bi rekla gocka-brk)? Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Пет Мар 13, 2015 9:25 am

Во недела митинг на дпмне-овците. Уште еден обид да ги заглупат и да ги натераат со сила да го бранат престолот на пастирот. Не верувам дека ќе им успее, но сепак треба да бидеме внимателни. Секогаш можат да се најдат идиоти кои ќе подлегнат на манипулациите. Очекувајте повици за одбрана на Македонија, закани и повици за пресметки со предавниците, како и јасни најави дека власта, што ја освоија на криминален начин нема да ја дадат по мирен пат. И ќе го слушнете клучното барање, народот да реши на избори. Кои секако би требало да бидат организирани од оваа власт. Стар и испробан рецепт. Тоа всушност е и целта на митингот. Да се покрене предизборна еуфорија, која на крај ќе доведе до предвремени, уште еднаш фалсификувани избори.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Мар 13, 2015 6:03 pm

Placipiskata pak ke se krie pozadi glupavata, amorfna, nepismena, prosta i sitnopotkupliva beda od lugje ?!?!? ke s"ska narod za da si ja socuva kozhata! JADNO, BEDNO I KUKAVICKI !
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Kalinda on Пет Мар 13, 2015 8:22 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Sanaderke! Te procitaa li za u nedela  na DPMNE - BLAM MITINGOT ?
Nemoj slucajno da ne si otishla ! Ti se e.a mamicata! Ke ti pushtat od onie palikukjine i ogradorushacine na S.M. pa ke se ceses kaj sto ne te bcesha!

p.s. Kako pomina po stanovite? Ti odi li ubeduvanjeto deka so partijata vi e OK (sto bi rekla gocka-brk)? Twisted Evil


Нас никој не не собира ,ние сами си одиме кај што сметаме дека треба да бидеме .

п.с. да не мислевте дека ке оставиме само вие да одите по станови и да го лажете народот!
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Мар 13, 2015 9:05 pm

Разни вести од Македонија - Page 4 9k=

Eve ti ja glavnata zvezda vo tvojot film : Nikolae Grujoshesku!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Мар 13, 2015 9:27 pm

Kolinda: procitaj go samo vtoriot komentar na tekstot......
http://brif.mk/?p=179438
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by tmoro on Пет Мар 13, 2015 9:48 pm


tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Kalinda on Пет Мар 13, 2015 10:07 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Kolinda: procitaj go samo vtoriot komentar na tekstot......
http://brif.mk/?p=179438

не сум Колинда ,туку сум Калинда .
а тоа што треба го имам прочитано ,
но вие очигледно ништо од ова не разбирате
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 4 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 36 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 20 ... 36  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот