Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести од Македонија

+36
zozoti
alienmk
Nebula
Zhane
misterija
Delta
Albatros
nino
TRAJCHE
PRVOBOREC
Viktor
Bosonoga
Dino
Комита
OPOZICIONER
SHARENI
Teo
Luxor
ribar1
IVA
трендафил
Arhimed
Sotir
Фири23
Естир
Пат
kiBik
Dadeda
tmoro
Kalinda
хан Ацо
Фири
defo
reiter
osa
Hamad bim Khalifa
40 posters

Страна 5 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Мар 13 2015, 22:16

Kalinke izvini!
Mene ne mi smeta i namesto Hamad da mi se obrakjash i so HORHE! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пет Мар 13 2015, 22:19

Kalinda напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:Kolinda: procitaj go samo vtoriot komentar na tekstot......
http://brif.mk/?p=179438

не сум Колинда ,туку сум Калинда .
а тоа што треба го имам прочитано ,
но вие очигледно ништо од ова не разбирате

Cvenkapa??? Volkot i sedumte jarinja??? Ama garant go nemash prochitano otchetot...Разни вести од Македонија - Page 5 Smiley-laughing021

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пет Мар 13 2015, 22:20

Hamad bim Khalifa напиша:Kalinke izvini!
Mene ne mi smeta i namesto Hamad da mi se obrakjash i so HORHE! Twisted Evil

Pa posle da mora da te kani na pastrmajlijadi i rakijadi...Разни вести од Македонија - Page 5 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Мар 13 2015, 22:26

Uz prethodna soglasnost od Nikolae!
Posto druzhenje so stranski gragjani i sluzbi, na site dupeglavci momentalno e pod stroga zabrana! Pogotovu ne so arapi, crnci i kinezi i......marsovci! Twisted Evil

p.s. Grujoshesku e pri kraj so utvrduvanjeto na "STRANSKATA SLUZBA" ....najverojatno e deka se raboti za marsovci ili eventualno klingovci!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пет Мар 13 2015, 22:31

Nikolae ushte malku i nikoj nema da go prasdhuva za nishto...Duri ni cimerot vo kelijata vo Idrizovo...Koga kja saka nekoe ekstremno zadovolstvo od dovcherashniot vozhd... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Мар 13 2015, 22:43

Da be ke go prasha cimerot: Sakash oralno ili analno?.....
More kje go trti i oralno i analno tri pati dnevno pred i po jadenje + dva pati po dva pred i posle marenda! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Kalinda Саб Мар 14 2015, 11:30

гладна кокошка просо сонува ...или вие си кажувате што ке му следува на Заев ..
стварно мислите дека народов ке се сврти против тој што покачува пензии,плати ,што дава субвенции,што носи инвеститори и вработува ...
неверојатно колку сте плитки со мозокот .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 494
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Саб Мар 14 2015, 16:00

Narodot vekje se svrte...tebe seushto toa ne ti e jasno od sokcheto i sendvichot shto gi ochekuvash utre...Ama ako ne postish, nema da bidesh zadovolna...Разни вести од Македонија - Page 5 Smiley-laughing021

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Dadeda Саб Мар 14 2015, 17:35

Утре нема да се делат сокчиња и сендвичи. Утре ке се собираат правите патриоти и вистинските членови на ВМРО. Ке се собираат од љубов кон својот лидер за да му дадат подршка во борбата со странските служби олицетворени во ликот на ЗЗ.

Dadeda

Број на мислења : 4
Join date : 2015-03-08

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Саб Мар 14 2015, 17:45

Nemash pojma kolku ti veruvam...Aj prestani da gi branish...Se utepav od smeenje...

Разни вести од Македонија - Page 5 B_-NRC1UcAA9WIl

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Мар 15 2015, 09:10

Dadeda напиша:Утре нема да се делат сокчиња и сендвичи. Утре ке се собираат правите патриоти и вистинските членови на ВМРО. Ке се собираат од љубов кон својот лидер за да му дадат подршка во борбата со странските служби олицетворени во ликот на ЗЗ.

Ako mislish da i se upucavash na Kalinda, samo da ti napomenam deka e od haremot i e pod moja zashtita! Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Нед Мар 15 2015, 09:13

Ups, kolku obozhavateli sobra Kalinda za kratko vreme...Izgleda imame deficit od ponezhniot pol na forumot...Разни вести од Македонија - Page 5 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Мар 15 2015, 09:19

Za vozvrat Kalinda bi trebalo da ni raskazhe kako si pominala na mitingot?! Very Happy
Red bi bilo, korektno i drugarski da ni ja  dolovi atmosferata i da ni raskazhe sto se se slucuva vo rajskovo parce na planetava, nareceno Makedonija! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Нед Мар 15 2015, 09:32

Da se kladime deka se na shto kje se sekjava kje bide vkusot na sendvichot i sokcheto??? Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Мар 15 2015, 09:39

Mislish na vkusot na uzhegnato soncogledno kashkavalce i izvetreana pelisterka zhabokrecina ? Twisted Evil
....pa podobro i ne zasluzhile....... gi rani gi poi so troshki vekje 9 godini a oni ne mozhat da go odrzhat na vlast povekje od 9 godini! Sram da im e! .... More bi im zapalil i kukji i stanoveto i stokecoite! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Нед Мар 15 2015, 09:41

A semejstvata vo endek...Spored Protogjer...Разни вести од Македонија - Page 5 Smiley-angry049

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Мар 15 2015, 09:49

More i liftoveto se do eden bi im gi rasipal, pa ona penzionerine sto gi setame po banji i besplatni vozenja so avtobusi, niz nos da im iskoci sve...... Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Чет Мар 19 2015, 18:20

Архитектите бараат поддршка за референдумот за ГТЦ

Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ), која е иницијатор за организирање референдум за задржување на автентичниот изглед на Градскиот трговски центар – Скопје е задоволна што општина Центар го прифаќа барањето, но бара советниците да го изгласаат ,а граѓаните да дадат потврда.

„ААМ како единствено професионално здружение на архитектите во РМ има должност и обврска да работи во интерес на негување и развивање на архитектурата и урбанизмот во согласност со архитектонската наука и етика и зачувување на Македонското градителско наследство, во кое несомнено спаѓа и ГТЦ како еден од најмаркантните објекти од нашата понова градителска историја. Во таа насока ААМ во изминативе неколку години има преземено голем број активности во форма на апели до сите надлежни институции, како и активности за мобилизација на стручната и пошироката јавност во форма на дебати, собирање потписи за поддршка и јавни протестни собири. Од таму, прифаќањето на нашата иницијативата за овој прв референдум во општина Центар е значаен исчекор во правец на нашите заложби“, велат од оваа Асоцијација.

Според нив, во оваа најделикатна состојба за архитектурата во РМ, ова е историски важен момент за македонската демократија и јавно повикуваат на поддршка од сите граѓани и организации кои ги делат демократските вредности.

Од ААМ апелираат советниците на општина Центар да ја поддржат иницијативата за референдум со што директно би им овозможиле на граѓаните да го реализираат своето уставно загарантирано право.

http://plusinfo.mk/vest/19056/arhitektite-baraat-poddrshka-za-referendumot-za-gtc

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by osa Саб Мар 21 2015, 01:33

i ova e del od nashata Makedonija :

[size=40](Видео) Митко Митевски од Кавадарци вели дека ќе се замозапали ако треба да враќа пари на МВР![/size]

Разни вести од Македонија - Page 5 7735dcd16be992c0f879400c5c1d7600_L





Кавадаречкиот бранител во пензија се најде на платниот список на Гордана Јанкулоска


Воениот инвалид, Митко Митевски од Кавадарци, вчера пред Министерството за внатрешни работи се закани дека ќе се самозапали доколку треба да ја враќа отштетата од 50.000 денари што ја земал од државата како повреден во падот на хелихоптер за време на воениот конфликт во земјава, на 17 март 2001 година на Попова Шапка.
МВР бара од Митевски да ги врати парите по основ на противправно богатење со законска камата, а тој објаснува дека одлуката не ја донел тој, туку судот.
Дали оваа држава е за некого мајка, а за некого маќеа. Затоа што на други колеги им ги сопреа тие тужби. Имаше колеги кои добија поголема оштета , за нив МВР не се жалеше воопшто. Ако треба да ја враќам, ќе дојдам тука, ќе се запалам и готово - изјави воениот инвалид.
Во последната таканаречена "бомба" која ја објави опозицијата токму еден од разговорите меѓу Сашо Мијалков и Гордана Јанкулоска е во тој контекст, односно Јанкулоска бара од Мијалков да се ургира односно МВР да изгуби судски спор за еден од бранителите на Република Македонија за кој државата му платила оштета а сега си ги бара парите повторно назад. Срам невиден. Слушнете од аудио снимката.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16510
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by reiter Саб Мар 21 2015, 08:03

osa напиша:i ova e del od nashata Makedonija :

[size=40](Видео) Митко Митевски од Кавадарци вели дека ќе се замозапали ако треба да враќа пари на МВР![/size]


Разни вести од Македонија - Page 5 7735dcd16be992c0f879400c5c1d7600_L





Кавадаречкиот бранител во пензија се најде на платниот список на Гордана Јанкулоска



Воениот инвалид, Митко Митевски од Кавадарци, вчера пред Министерството за внатрешни работи се закани дека ќе се самозапали доколку треба да ја враќа отштетата од 50.000 денари што ја земал од државата како повреден во падот на хелихоптер за време на воениот конфликт во земјава, на 17 март 2001 година на Попова Шапка.
МВР бара од Митевски да ги врати парите по основ на противправно богатење со законска камата, а тој објаснува дека одлуката не ја донел тој, туку судот.
Дали оваа држава е за некого мајка, а за некого маќеа. Затоа што на други колеги им ги сопреа тие тужби. Имаше колеги кои добија поголема оштета , за нив МВР не се жалеше воопшто. Ако треба да ја враќам, ќе дојдам тука, ќе се запалам и готово - изјави воениот инвалид.
Во последната таканаречена "бомба" која ја објави опозицијата токму еден од разговорите меѓу Сашо Мијалков и Гордана Јанкулоска е во тој контекст, односно Јанкулоска бара од Мијалков да се ургира односно МВР да изгуби судски спор за еден од бранителите на Република Македонија за кој државата му платила оштета а сега си ги бара парите повторно назад. Срам невиден. Слушнете од аудио снимката.



трауматично сеќавање на полицаецот(сега пензионер) Митевски Митко од моментите помеѓу смртта и животот за време на борбените дејствија 2001 година на падот на хеликоптерот кој превезуваше дел од безбедносните структури на Попова шапка.Иако извлекол жива глава,тој до ден денес со мачнина и секојдневни разочарувања од својата држава ги доживува и поново преживува тие ужасни моменти каде погинаа негови колеги бранејќи ја Македонија од коалициониот партнер на денешниве ПАТРИОТИ ДПМНЕ.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пет Мар 27 2015, 17:43

Две години од загинувањето на Никола Младенов

Разни вести од Македонија - Page 5 106697

Колку чини слободата? Ние сакаме општество на слободни луѓе, тие сакаат збирштина од безрбетници- и тука нема компромис!- ова е само една од пораките на Никола Младенов, по кои новинарската фела,  се сеќава на доајенот на македонското новинарство, кој животот го загуби во кобната сообраќајна несреќа пред две години.

Загинувањето на Младенов и што се случило кај клучката Хиподром на влезот во Скопје, вечерта помеѓу 26 и 27 март за јавноста останува мистерија.

Каде исчезнал неговиот мобилен телефон, каде бил Младенов и со кого се сретнал истата вечер, но и зошто не работеле надзорните камери на наплатните рампи, се дел од прашањата на кои надлежните до денес немаат одговори.

Неделникот Фокус чиј основач беше Младенов преку денешната насловна порача дека нова истрага која ќе даде одогвор на сите овие прашања ќе мора да има.

Низа прашања дополнително фрлија сомнеж на официјалнта верзија откако опозицискиот лидер Заев најави дека во прислушуваните материјали има разговори поврзани со несреќата. Кога тие ќе бидат објавени и што ќе откријат засега останува непознато.

Никола Младенов важеше за еден од најугледните новинари, борец за слобода и демократија.

Аферата со прислушувањето откри дека Младенов поради својата работа бил следен и анализиран од тајната полиција. Материјалите кои според Заев потврдуваат дека Младенов бил еден од најприслушуваните во Македонија, беа предадени на неговото семејство.

Истрагата за смртта на Никола Младенов официјално беше затворена за само неколку месеци по сообраќајката, како несреќен случај.

http://24vesti.mk/dve-godini-od-zaginuvanjeto-na-nikola-mladenov

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by osa Пет Мар 27 2015, 21:46

lesna mu zemja .....pochivaj vo mir Nikola Mladenov

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16510
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Саб Мар 28 2015, 12:48

Na patot do slobodata ima i zrtvi. Nikola Mladenov ne se plasese da se bori do kraj. Mu dolzime pobeda i rusenje na Grujo.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by osa Саб Мар 28 2015, 12:50

и на многу други храбри Македонци им должиме ?
да не ги заборавиме и оние на кои им е одземено правото на слободен живот ,и сега скапуваат во затвор и притвор ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16510
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Мар 29 2015, 16:58

Trendo prodolzue da se samoutepue:http://off.net.mk/zhivot-i-zabava/urban/14-najdobri-novi-zgradi-na-planetava
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 5 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот