Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести од Македонија

Страна 31 of 36 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36  Next

Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo on Сре Ное 14, 2018 8:29 pm


defo

Број на мислења : 2342
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил on Пон Ное 19, 2018 3:49 pm

Error


Последната промена е направена од трендафил на Пон Ное 19, 2018 3:51 pm. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил on Пон Ное 19, 2018 3:50 pm

Урко има добиено награда за спортски достигнувања.

Интересн твит на денот според ЕКСПРЕС.МК


„Сега е ‘Северна Македонија пат’ и пак ја изненади снегот… Немогуќе“

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил on Пон Ное 19, 2018 7:27 pm

Екстремно нискиот водостој на Охридското Езеро доведе до помор на плашицата во Студенишкиот Канал (Од Биљанините извори). Наместо да се намали одливот на вода кај Струга, водата истекува стандардно. Веројатно за да може нормално да работат хидроелектраните на Дрим во Албанија, една од најпријателските земји на хунтата.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo on Пон Ное 19, 2018 7:37 pm

трендафил напиша:Екстремно нискиот водостој на Охридското Езеро доведе до помор на плашицата во Студенишкиот Канал (Од Биљанините извори). Наместо да се намали одливот на вода кај Струга, водата истекува стандардно. Веројатно за да може нормално да работат хидроелектраните на Дрим во Албанија, една од најпријателските земји на хунтата.

Албанија нема врска со ова, нашиве говеда го прават истово во континуитет 15 години, третирајќи го Охридското Езеро како вештачка акомулација

defo

Број на мислења : 2342
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил on Чет Ное 22, 2018 7:53 pm

Македонската власт заедно со албанскиот претседател Илир Мета „леташе орли“ во центарот на Скопје, на плоштадот Скендербег.

http://expres.mk/meta-letashe-orli-srede-skopje-so-ahmeti-dzhaferi-i-osmani/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Teo on Чет Ное 22, 2018 8:01 pm

Imaat pravo da se raduvaat lugjeto...Do pred sto i deset godini nepismeni bile...Nemale ni pismo, ni jazik nitu pak zname...I ne znam zosht0o vi prechat animalistichki poklonici...Bidete malku demokrati...
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил on Чет Ное 29, 2018 8:33 pm

Вие се радувате и за смртта на академик Блаже Ристевски, Бог да го прости. Вашиот советник во Собранието, Фуркан Фета, по тој повод напиша „Цркнал конечно“. Да видиме дали Собранието и обвинителството ќе го санкционираат овој говор на омраза.https://kurir.mk/makedonija/vesti/sramno-sovetnikot-vo-sobranieto-furkan-feta-srekjen-za-smrtta-na-akademik-blaze-ristovski/


Разни вести од Македонија - Page 31 Furkan

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Teo on Чет Ное 29, 2018 9:07 pm

Izgubiv vreme, gi pregledav site linkovi i vesti i nikako da najdam koga Feta e vraboten vo parlamentot...Da ne imash nekoe info???
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Teo on Чет Ное 29, 2018 9:30 pm

Trendafile jas chekam...Pokraj vremeto na vrabotuvanje bi sakal i info za politichkata pripadnost na Feta...
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Teo on Чет Ное 29, 2018 10:07 pm

Gledam se sokri...Ubavo od tebe shto si takva kukavica...Posebno koga se obiduvash so lagi da gi navreduvash chlenovite na forumot od sprotivnata politichka proviniencija...

Ama zatoa sum jas ovde...Furkan Feta e sovetnik od DUI vo parlamentot na Republika Makedonija...I zamisli na toa mesto bil ushte koga vie ste bile na vlast...

Разни вести од Македонија - Page 31 Hd10

Znaesh li koj beshe premier vo maj 2016??? А bidejki togash ne mozheshe da se vrabotuva bidejki vladata beshe tehnichka jasno e deka e vraboten za vreme na redovnoto vladeenje na premierot pred Dimitriev, potochno za vreme na tvojot omilen diktator Grujoshesku (koj patem vi go spushti i ve ostavi da skapuvate po zatvorite dodeka toj se luksuzira vo Budimpeshta)...Od ova proizleguva (spored tvojata glupava logika) deka vie dpne-ofcite se raduvate na smrtta na akademik Ristovski, chija kjerka e patem koalicionen partner na SDSM...Mozhebi ottamu vashata omraza kon pochituvaniot akademik i negovoto delo...
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Bosonoga on Чет Ное 29, 2018 10:38 pm

Leleee crepot pak go fatile so spusteni gaki, za zalenje e.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 848
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by OPOZICIONER on Нед Дек 02, 2018 11:29 am

Mu ukinaa eden mu odredija drug pritvor.

Судот му го укина на Мијалков притворот за „Таргет-Тврдина“ - нов притвор за „Империја“

Судот му го укина притворот на Сашо Мијалков за предметот „Таргет-Тврдина“, а му определи 30-дневен притвор за предметот познат како „Империја“, информираа од Основниот суд Скопје 1-Скопје за МИА.

– Заради појаснување на јавноста во врска со притворот на С.М., по предлог на Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои прозлегуваат од незаконското следење на комуникациите, во предметот познат како „Таргет-Тврдина“, претходно определениот притвор на лицето С.М. му е укинат со решение на Судот, а по предлог на надлежното Обвинителство во предметот познат во јавноста како „Империја“, судија на претходна постапка го прифати предлогот и му определи 30-дневен притвор заради постоење на основите од член 165, став 1 точка 1 и 2, односно опасност од бегство и основи кои укажуваат на влијание врз сведоци, информираат од Основниот суд за МИА.

Истрагата „Империја“ е против Јордан Камчев, Сашо Мијалков, Ненад Јосифовиќ, Цветан Панделески, Ратка Куноска Камчева, Христина Камчева Стојческа, Зорица Арсовска, Лилјана Гајдовска, Владислав Стајковиќ, Тодор Мирчевски, Дејан Јанев, Ванче Мијалчев и Јованче Тасковски, поради постоење на основано сомнение за сторени кривични дела Злосторничко здружување, Оштетување или повластување на доверители, Злоупотреба на службената положба и овластување, Измама и Перење пари и други приноси од казниво дело.

Во притвор веќе се Јордан Камчев, Цветан Панделевски, Ненад Јосифовиќ, Зорица Арсовска, Тодор Мирчевски.

https://press24.mk/sudot-mu-go-ukina-na-mijalkov-pritvorot-za-target-tvrdina-nov-pritvor-za-imperija
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 767
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил on Нед Дек 02, 2018 11:31 am

Се извинувам што темата за вести не ја следам редовно, па не одговорив веднаш и што ќе ви го прекинам тријумфализмот поради тоа што мислите дека сте успеале во борбата против вашиот непријател Трендафил. Порано советникот немаше настапи во јавноста, па немало ни причини за евентуално негово санкционирање. Ниту поранешната власт не казнуваше за нешто напишано во приватно време. Форумов, да напишам повторно, не е за историја, туку за актуелна политика. Актуелно човекот е од владеечката ДУИ.
Да го напишам и тоа за што ја отворив темава. Кога кучињата беа обвинети за смртта на девојчето во Гостивар кое наводно нападнато од нив паднало во Вардар, сите медиуми со денови пишуваа за тој настан. Сега кога се знае дека девојчето е убиено од нејзиниот татко затоа што било вљубено во овдешно момче и не сакало да се мажи во Турција, како што договорил и наплатил таткото, скоро и да нема вести за тоа. Се надевам дека причина за тоа не е омразата кон кучињата скитници ниту тоа што во Гостивар на власт е опозициона партија, а не ДУИ.

https://www.biznisvesti.mk/irena-ristich-se-sekavate-na-devojcheto-od-gostivar-koe-se-udavi-vo-vardar-taa-ne-se-udavi-tuku/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by luxor on Нед Дек 02, 2018 11:47 am

Ова со убиството на девојчето од Гостивар не е сигурно. Опсервер постирал прнт скрин од фејсбук статусот на Ирена, инаку таа го избриша постот веднаш по објавувањето кога од неа беше побарано да објави повеќе информации. Инаку никаде во медиумите не може да се најде напис за притвор на некакви лица од Гостивар.
luxor
luxor

Број на мислења : 5441
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил on Вто Дек 04, 2018 9:51 am

Во право си. Таткото на девојчето најавува тужба против актерката.

https://republika.mk/986940

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Teo on Вто Дек 04, 2018 10:38 pm

Otkriena golemata tajna...Fikusot koga kje porasne saka da bide Makraduli...Chestitki do glupite dpne-ofci shto se podmochuvaat od radost...

Разни вести од Македонија - Page 31 110

Разни вести од Македонија - Page 31 210
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by luxor on Вто Дек 04, 2018 11:07 pm

ХОРХЕ I ПЛАГИЈАТОРРазни вести од Македонија - Page 31 O10
luxor
luxor

Број на мислења : 5441
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил on Саб Дек 15, 2018 4:07 pm

Teo напиша:Otkriena golemata tajna...Fikusot koga kje porasne saka da bide Makraduli...Chestitki do glupite dpne-ofci shto se podmochuvaat od radost...

Разни вести од Македонија - Page 31 110

Разни вести од Македонија - Page 31 210
Мислиш ли дека со тоа што Претседателот на Република Македонија го нарекуваш фикус и правиш добро на Македонија. Така ли ве воспитуваат амнестираниот криминалец од Муртино и амнестираниот терорист од Зајас. Дали паметните северномакедонски социјалдемократи се подмочуваат од радост на вакви генијалности од тие што сите што не мислат исто како Заев ги сметаат за глупави.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил on Саб Дек 15, 2018 4:10 pm

Почина градоначалникот на Охрид Јован Стојаноски, Бог да го прости.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6420
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by luxor on Саб Дек 15, 2018 5:56 pm

Славевте во штабот? Слушам уште кога слушнале во охридскиот штаб почнале да се тепаат за места и функции во општината. Доволно биле глупи да поверуваат дека ќе пибедат ба вонредни локални.
luxor
luxor

Број на мислења : 5441
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Teo on Саб Дек 15, 2018 8:28 pm

Vo pravo si, treba da se sramam sto gi navreduvam fikusite sporeduvajki takva kreatura so niv.
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Dino on Вто Дек 18, 2018 9:16 pm

Kolku se slozni koga treba se amnestiraat sekoja cest posebno na vmro sto neli ne sakase selektivna amnestija ama izleze sakale i sega sitnite ribi ke go odnesat.

Dino

Број на мислења : 511
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by luxor on Сре Дек 19, 2018 1:15 pm

Трендо ве поздравија од Фајненшнл тајмс.

Сорос (88), Евреин со унгарско потекло, е опишан како татко на индустријата на хеџ фондовите, но и како некој кој се залагал за либерална демократија и отворено општество и кој низ филантропијата се борел против авторитаризмот, расизмот и нетолеранцијата.

Весникот наведува дека Сорос е жртва на националистите и приврзаниците на теории на заговор во Европа и во САД


https://makfax.com.mk/svet/фајненшнл-тајмс-го-прогласи-џорџ-с/
luxor
luxor

Број на мислења : 5441
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by OPOZICIONER on Нед Јан 06, 2019 5:10 pm

Se mrdnal covekot.

Бачев побара свештениците за Бадник да
фрлат анатема на уставните измени.

https://faktor.mk/bachev-pobara-sveshtenicite-za-badnik-da-frlat-anatema-na-ustavnite-izmeni-
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 767
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 31 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 31 of 36 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот