Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бугарите се словени

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Фири on Пет Јан 23, 2015 9:57 pm

Андреј напиша:
Фири напиша:Па таткоми го пуштиле да иде до Белград  и то неколку пати, ке го прашам зошто не избегал во Кавадарци да диша слободноSmile

Па ти напишав бре момче ... ЗАТОА ШТО НЕКОЈ ОД ФАМИЛИЈАТА МОРАЛ ДА ОСТАНЕ ВО БУГАРИЈА ... За да не бегаат ... Цели фамилиии не можеше да излезат од Бугарија ....
Па зошто да бегаат? Невработеност 0%, бесплатно здравство и образованjе.Лугето не САКАЛЕ да бегаат кога можат да си седат дома. А сега каj вас невработеност 30% и не можете дури да избегате без бугарски пасошSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Андреј on Пет Јан 23, 2015 9:59 pm

Фири напиша:
Андреј напиша:
Фири напиша:Па таткоми го пуштиле да иде до Белград  и то неколку пати, ке го прашам зошто не избегал во Кавадарци да диша слободноSmile

Па ти напишав бре момче ... ЗАТОА ШТО НЕКОЈ ОД ФАМИЛИЈАТА МОРАЛ ДА ОСТАНЕ ВО БУГАРИЈА ... За да не бегаат ... Цели фамилиии не можеше да излезат од Бугарија ....
Па зошто да бегаат? Невработеност 0%, бесплатно здравство и образованjе.Лугето не САКАЛЕ да бегаат кога можат да си седат дома. А сега каj вас невработеност 30% и не можете дури да избегате без бугарски пасошSmile

Заради СЛОБОДА бре момак ... За тоа ке бегале .... Ако не било така зашто не бил слободен протокот на роба и луѓе во Бугарија ...???

И сега врати се назад И ВИДИ ШТО ТВРДЕШЕ .... Ние сме живееле во ропство .... Во протекторат ....

Или заборави ....???
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Гостин on Пет Јан 23, 2015 10:05 pm

Сега знам.Дали некои се словени или не се докажува со процентот на невработеноста во Бугарија за време на комуниззмот, и истиот процент во Македонија за време на Груевизмот...Исто и со докажување дали бугарите или македонците биле послободни во времето кога и двете држави беа комунистички... Бугарите се словени - Page 4 Happy-smiley28 Бугарите се словени - Page 4 Happy-smiley28 Бугарите се словени - Page 4 Happy-smiley28

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Фири on Пет Јан 23, 2015 10:07 pm

Политичка слобода немало ниту каj нас ниту каj вас. Точка. Русиjа даде толку суровини и техничка помош дека невработеност практички немало.Лугето во огромниот си броj и не помислуваше да бега да чисти европски клозетиSmile
Лугето живеале со самочувсто на развиена и силна земja.A вие во некои области бевте и сеуште сте позле и од Северна Кореja.Например да се изjасниш како Бугарин. Kaj нас некоj ако се изjасни како етнички Македонец ке буди смеа и подиграфки, каj вас ке си загуби работата, ке го тормозат службите вие на таа тема сте се уште понеслободни дури од поданиците на Ким Чен Ун Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Гостин on Пет Јан 23, 2015 10:09 pm

Те излажале бе Фири.Никој ништо нема да му направи на некој кој ке се изјасни како Бугарин во Македонија.Приказни се тоа...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Андреј on Пет Јан 23, 2015 10:11 pm

Фири напиша:Политичка слобода немало ниту каj нас ниту каj вас. Точка. Русиjа даде толку суровини и техничка помош дека невработеност практички немало.Лугето во огромниот си броj и не помислуваше да бега да чисти европски клозетиSmile
Лугето живеале со самочувсто на развиена и силна земja.A вие во некои области бевте и сеуште сте позле и од Северна Кореja.Например да се изjасниш како Бугарин. Kaj нас некоj ако се изjасни како етнички Македонец ке буди смеа и подиграфки, каj вас ке си загуби работата, ке го тормозат службите вие на таа тема сте се уште понеслободни дури од поданиците на Ким Чен Ун Smile

А од каде бугари во Македонија .... КОГА ДОШЛЕ ....???
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Фири on Пет Јан 23, 2015 10:12 pm

luxor напиша:Сега знам.Дали некои се словени или не се докажува со процентот на невработеноста во Бугарија за време на комуниззмот, и истиот процент во Македонија за време на Груевизмот...Исто и со докажување дали бугарите или македонците биле послободни во времето кога и двете држави беа комунистички...
Не бе за мене дека сме словени е како да докажувам дека имам бела кожаSmile Се што имав сум го кажал па не видам некакви сериозни контрааргументи. Андреj вели дека сме руска творба, а руси освен во самата руско-турска воjна немало како да не изтворат, ова не е како третината од жандармериjата на Кралството на Срби, Хрвати и Словенци да седи трука 25 години и да ни русифицира на руски. Па ние верно имале сме руски jазик kako предмет ама така и никоJ го не научи оваj jaзик, а секоj од вас знае српскиSmileНемало како со еден час руска телевизиjа на недела и то Вести Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Фири on Пет Јан 23, 2015 10:13 pm

Андреј напиша:
А од каде бугари во Македонија .... КОГА ДОШЛЕ ....???
Па првин уште со батко ти Кубер потоа оноj Крум Страшни дека одрезал главата на Никифор гркот jа завладелSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Гостин on Пет Јан 23, 2015 10:14 pm

Добро бе Фири,јас ти верувам.Аде оди да видиш што има на линкот што ти го дадов погоре...Бугарите се словени - Page 4 Happy-smiley28

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Фири on Пет Јан 23, 2015 10:16 pm

Други разлики...Нашите пеjачи одеа на огромни концерти во Русиjа и пеjале на бугарски, добиле огромна популарност. Каj вас дури циганите Мухарем и Устниja певале само на српскиSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Гостин on Пет Јан 23, 2015 10:18 pm

Есма пееше на македонски Фири...Бугарите се словени - Page 4 Happy-smiley28

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Фири on Пет Јан 23, 2015 10:19 pm

luxor напиша:Добро бе Фири,јас ти верувам.Аде оди да видиш што има на линкот што ти го дадов погоре...
Шо ке беше луксоре ако ти ми неверуваше можеби штев да се чудим дали да се обесим или да се удавим. Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by reiter on Пет Јан 23, 2015 10:21 pm

само да прашам - има ли некој краен заклучок или некое мислење во кое се согласувате по оваа тема?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Андреј on Пет Јан 23, 2015 10:24 pm

Фири напиша:
luxor напиша:Сега знам.Дали некои се словени или не се докажува со процентот на невработеноста во Бугарија за време на комуниззмот, и истиот процент во Македонија за време на Груевизмот...Исто и со докажување дали бугарите или македонците биле послободни во времето кога и двете држави беа комунистички...
Не бе за мене дека сме словени е како да докажувам дека имам бела кожаSmile Се што имав сум го кажал па не видам некакви сериозни контрааргументи. Андреj вели дека сме руска творба, а руси освен во самата руско-турска воjна немало како да не  изтворат, ова не е како третината од жандармериjата на Кралството на Срби, Хрвати и Словенци да седи трука 25 години и да ни русифицира на руски. Па ние верно имале сме руски jазик kako предмет ама така и никоJ го не научи оваj jaзик, а секоj од вас знае српскиSmileНемало како со еден час руска телевизиjа на недела и то Вести Smile

Ако не ве создале русите, ЗАШТО Трновската конституција е на бугарски и руски јазик .....???
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Фири on Пет Јан 23, 2015 10:25 pm

luxor напиша:Есма пееше на македонски Фири...Бугарите се словени - Page 4 Happy-smiley28
Да ти кажам За Социалистичка република Македониja никоj во Бугариja што немал роднини таму не се ни секjавал. Но баджаците на Лепа брена (горниот дел од ногите се секjаваш ова е турцизам) биле широко коментарисани од сите возачи на автобуси шо си jа лепеле на постери во автобусите слушаjки "Лjубил ме еден енглез, лjубил ме еден шпанац АЛИ НИКО КО БОСАААНААЦ!Smile Се праша зошто Лепа не пеела за македонците тие светски познати лjубовнициSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Фири on Пет Јан 23, 2015 10:27 pm

Андреј напиша:

Ако не ве создале русите, ЗАШТО Трновската конституција е на бугарски и руски јазик .....???
Де бре чиче обjасни како не создале ние упте во 19 век сме 5 милиони не сме еден автобус луге како така не создале, обjасни ми технологиjата, доагjа мужикот и почнува да не убедува дека сме руси на руски коjшто никоj ни тогаш не разбирал или како? Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Гостин on Пет Јан 23, 2015 10:29 pm

Оти ги сакала само за себе.Не била луда да каже на сите девојки, па да мора да ги дели со другите.И смени тоа потписот, не ти важи веке...Бугарите се словени - Page 4 Happy-smiley28 Бугарите се словени - Page 4 Happy-smiley28

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Фири on Пет Јан 23, 2015 10:30 pm

Зошто да не важи? Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Гостин on Пет Јан 23, 2015 10:32 pm

Затоа што цело време дремеш на историја,и не си погледнал низ форумот во која од темите не сакаш да пишуваш оти е на латиница.Ајде најди ми таква тема...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Андреј on Пет Јан 23, 2015 10:32 pm

Фири напиша:
Андреј напиша:

Ако не ве создале русите, ЗАШТО Трновската конституција е на бугарски и руски јазик .....???
Де бре чиче обjасни како не создале ние упте во 19 век сме 5 милиони не сме еден автобус луге како така не создале, обjасни ми технологиjата, доагjа мужикот и почнува да не убедува дека сме руси на руски коjшто никоj ни тогаш не разбирал или како? Smile

Тресеш зелени ....

Руското влијание во бугарија почнува со ВЕНЕЛИН .... Или не си слушнал за него ....???
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Андреј on Пет Јан 23, 2015 10:34 pm

Еве чичино да ти стане малку појасно .....

Бугарите се словени - Page 4 Rusiosl

Разбираш што пишува тука ....???
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Фири on Пет Јан 23, 2015 10:39 pm

Ако вака русите бугаризирале прабабата на баба ми ке се обложувам на се што сакаш дека не успеале ни наjмалку! Она била неписмена и не можела да прочита конституциjата ниту на бугарски а уште помалку на рускиSmile Англиjски воопште па да не зборимеSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Фири on Пет Јан 23, 2015 10:41 pm

Ама jас друго не разбирам, оти русите не сакале како вас србите да не направат руси! Обjасни чичеSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Фири on Пет Јан 23, 2015 10:45 pm

Андреј напиша:
Тресеш зелени ....

Руското влијание во бугарија почнува со ВЕНЕЛИН  .... Или не си слушнал за него ....???
Како бе чиче го мислиш тоа со тоj Венелин во 19 тиот век кога еден на 20 бил полуписмен и едвам можел да си напише името или да прочита малце еден од малоброjните весници кои биле многу ценети оти со нив можело да се завие нешто или да си избришеш газот се извинувам пред дамите што читатSmile Ние не збориме како вас след 25 години образование на СРПСКИ и потоа 50 години медиуми и телевизиjа ви ги изпраа мозоците, се разбира и со малце котек УДБА-МУДБА Голи оток и слично? Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Андреј on Пет Јан 23, 2015 11:47 pm

Фири напиша:
Андреј напиша:
Тресеш зелени ....

Руското влијание во бугарија почнува со ВЕНЕЛИН  .... Или не си слушнал за него ....???
Како бе чиче го мислиш тоа со тоj Венелин во 19 тиот век кога еден на 20 бил полуписмен и едвам можел да си напише името или да прочита малце еден од малоброjните весници кои биле многу ценети оти со нив можело да се завие нешто или да си избришеш газот се извинувам пред дамите што читатSmile Ние не збориме како вас след 25 години образование на СРПСКИ и потоа 50 години медиуми и телевизиjа ви ги изпраа мозоците, се разбира и со малце котек УДБА-МУДБА Голи оток и слично? Smile

На ваква глупост немам намера ни да ти одговорам ....
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Бугарите се словени - Page 4 Empty Re: Бугарите се словени

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот