Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Страна 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by PRVOBOREC on Вто Сеп 03, 2019 9:44 pm

Твоето лично небањато мислење секогаш било или лага или клевета, затоа може да сме сигурни дека СДСМ победува.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Сре Сеп 04, 2019 1:10 pm

Денеска на распит пред Билма Русковска, братучетка на Ацо Кабранов уредник во поранешната А1 телевизија, Бог да ја прости и 1ТВ на Боки 13. е Фросина Ременски. Во меѓувреме од затворот Катица Јанева има издадено полномошно со кое ги овластува обвинителите во СЈО да ги предадат на Јавното обвинителство на РСМ предметите кои се водат во ова Јавно обвинителство и тоа: кривичните предмети во судење, во истрага и во предистрага, соопшти СЈО., со што практично СЈО би престанало да постои.

https://plusinfo.mk/јанева-побарала-кривичните-предмети/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Нед Сеп 08, 2019 10:06 am

На социјалните мрежи се врти нова епизода од најуспешниот економски проект на СДСМ (втор вкупно по проектот за укинување на македонскиот народ и формирање на нов со исто име) - Рекет. Наводно Јовче Ременски му дал на извршителот на СДСМ Боки 13 компрпмитирачки материјали прибавени од ДБК со кои е рекетиран бизнисменот Фијат Цановски за малолетничка проституција и истиот платил 800 илјади евра. Реакцијата на Заев со порака на мобилниот на Боки бил дека многу го одрал. Дали со тоа го пофалил, не би можел да кажам. Ајде пак да го поставам прашањето дали СДСМ со рекет прибираше пари за предизборна кампања и купување на пратеници и гласачи?
Првичната објава повторно е од Бранко Геровски, се разбира без имиња на евентуалните криминалци.

https://republika.mk/vesti/makedonija/miloshoski-kodiranite-objavi-na-novinarot-geroski/
https://infomax.mk/wp/пандов-со-pеаkција-за-најновите-пишувањ/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by luxor on Нед Сеп 08, 2019 10:22 am

Не видов Геро да го спомнува Заев или други имиња.. Тоа само Хер Флик и ветеринарниот техничар преку два-три лажни профили си ги пишале своите влажни соништа. И ако сега Заев најави дека ќе ги тужи за лажни обвинувања пак ќе квичите.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Нед Сеп 08, 2019 6:46 pm

До сега нема демант од никој од засегнатите. Ниту од Фијат Цановски кој наводно подведувал малолетнички, ниту од Јовче Џандар Збира Ременски кој наводно ги прибрал снимените материјали и наместо да се дадат на обвинител ги дал на Боки Тредичи, а Заев на тоа наводно испратил порака Многу си го обрал друже. Иако божем парите ги задржувал Боки за себе.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by Teo on Нед Сеп 08, 2019 7:03 pm

Zoshto bi gi demantiral nekoj glupostite na odechkite fejk njuzovi Antonijo i Acika? Za da mozhete pisle da tvrdite deka toa e dokaz za vmeshanost? Tolku glupi mozhat da bidat samo pripadnicite na sektata dpsne.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Нед Сеп 08, 2019 8:44 pm

Заборави да го споменеш Бранко Геровски. Веројатно и оваа афера ќе треба да ја објави Ла Верита па да има притвори.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by Teo on Нед Сеп 08, 2019 9:09 pm

Ti pishale pogore za Gero, no ti si premnogu glup pa se obiduvash mene da me prevedesh zheden preku voda.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by SHARENI on Сре Сеп 11, 2019 1:43 pm

Eve zosto zmicko saka da se smeni Ruskovska i na nejzino mesto da se pistavi partiski sluga od dpmne.

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Img_2013
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 706
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Сре Сеп 11, 2019 3:11 pm

Специјалистката за политички прогон според судови во ЕУ од каде што е барана екстрадиција на македонски државјани обвинети од актуелните правосудни органи можеби е способна наместо против вистинските криминалци да поднесе обвинение против опозицијата. Затоа е омилена обвинителка на амнестираниот криминалец Црпе од Муртино.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by luxor on Сре Сеп 11, 2019 3:20 pm

А во која земја се спрема да бега Жмицко кој покрај предметите за кои има обвинувања од СЈО сега е можен осомничен и за Рекат? Освен тоа, нема ли бегството и барањето азил да бидат потврда за вината?
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Сре Сеп 11, 2019 3:28 pm

Изгледа Заев сака наместо во затвор да оди на некоја клиника во соседството на Камчев, па затоа дава вакви изјави.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by luxor on Сре Сеп 11, 2019 3:36 pm

Каква врска има Заев со твојата најава за бегство и барање азил во странска држава на Жмицко кој изгледа е поврзан со случајот Рекет плус делата за кои го процесуира СЈО?
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Сре Сеп 11, 2019 3:55 pm


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by luxor on Сре Сеп 11, 2019 3:58 pm

Те дупат бе, ако имаше било што Жмицко веќе стопати ќе го објавеше, ќе повикуваше на протести и смена на власта а не да чека Вилма да ја доврши истрагата. Наседнувате на штапските лаги како млади мајмуни.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by PRVOBOREC on Сре Сеп 11, 2019 5:19 pm

Време беше да се запрат шпионирањата за спас на небањатите.

Поседувањето на изјави од предистрага и наредби од истрага е кривично дело, велат од обвинителството
Поседување на изјави од предистрага и наредби од истрага е кривично дело бидејќи оној што ги дал тие документи не е свиркач туку прави кривично дело. Многу е веројатно дека Обвинителството за гонење на организиран Криминал и корупција многу веројатно ќе го повика лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да објасни како ги добил овие документи, велат од Обвинителствот за организиран криминал и корупција за Телма.

https://telma.com.mk/poseduvaneto-na-izjavi-od-predistraga-i-naredbi-od-istraga-e-krivichno-delo-velat-od-obvinitelstvoto/

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Пет Сеп 13, 2019 11:24 am

Дали се работи за свиркач или не зависи од тоа дали обвинителството си ја врши работата. Ако документите се дадени за да се сокрие некој криминал, се работи за кривично дело, но ако се дадени со намера да се открие криминал, претпоставка обвинителството евентуално да прави криминал со затскривање на некој функционер од власта, црпнат или нецрпнат, што учествувал во аферата рекет нема криминал според сите досегашни пресуди на судот во Стразбур, кои се задолжителни и за нашето судство.
За волја на вистината прва што беше свиркач во аферата Рекет е обвинителката Русковска, кога изјави дека во записникот со Камчев пишува дека во разговорот со Боки 13 се вклучила и преку неговиот телефон Катица Јанева. Што нели би требало да биде службена тајна. Или тоа што обвинителката е поддржувач на власта и дава права што ги нема лидерот на опозицијата.
Да одбележиме и дека Боки Тредичи го почнува третиот месец во притвор без ниту еднаш да биде испрашан.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by Teo on Пет Сеп 13, 2019 11:49 am

Pak si pishuval gluposti vo koi ni ti ne veruvas. No depeshata od shtabot stignala pa morash.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by Teo on Пет Сеп 13, 2019 12:03 pm

Odechkiot fejk njuz generator Antonijo pak lazhel. Patoloshki lazlivci ste site od dpsne.

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Img_2039
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Пет Сеп 13, 2019 9:34 pm

Заев ли беше тој што лажеше дека нема да се смени уставното име на Република Македонија? Твое право е да веруваш и дека минатата година сме добиле датум за преговори со ЕУ како што веруваш дека не сака да се спаси од затвор за неговото евентуално учество во аферата Рекет. Како што се спаси за Глобал. Ако како опозиционер успеа неказнето да украде од државава повеќе милиони евра како локален струмички градоначалник, можностите како премиер му се многу поголеми. Таква шанса мислам дека Заев не би пропуштил никогаш, посебно кога го има Претседателот Пендаровски за амнестија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by luxor on Пет Сеп 13, 2019 9:36 pm

Со тресење зелени и обиди за спинување нема да го скриеш фактот дека не само Хер Флик туку сите вие дпне-оФците сте патолошки лажливци.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Пет Сеп 13, 2019 9:48 pm

Тоа дека не се викаме повеќе Република Македонија или дека минатата година не добивме датум за преговори со ЕУ не е зелено туку за жал зрело. Твое право е да му веруваш на „патолошки“ лажго. Лично мислам дека Катица требало да биде пуштена од притвор за некое време, но сега ќе почека малку подолго. Некој месец. Инаку и така беше бадијала во притвор затоа што од таму делуваше не само на истрагата за Рекет, туку и на многу други истраги кои можеби се дел од Рекет. Практично го сруши СЈО од притвор, наместо тоа да го стори Собранието.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by Teo on Пет Сеп 13, 2019 9:54 pm

Sega ili lazhete neprestano, ili Janushev e pod direktna kontrola na Zaev i Rashkovski. Janushev vednash da odgovori shto im vetil i kakvi uslugi im zavrshil i im vrshi na Zaev i Rashkovski.

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски денеска на прес-конференција обвини за местенки при изборот на кандидатати за полагање приемен испит во Академијата за судии и обвинители „Павел Шатев“ по нарачка на премиерот Зоран Заев и генералниот секретар Драги Рашковски, по што реагираше директорката на Академијата Наташа Габер-Дамјановска, која праша зошто истата партија не реагирала кога пред еден месец преку истиот систем со статус на кандидат за судија се стекна сопругата на висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ.

https://sdk.mk/index.php/naslovna/soprugata-na-igor-janushev-polozhi-so-najvisoka-otsenka-za-sudija-a-vmro-dpmne-se-somneva-vo-kompjuterskiot-sistem-na-akademijata-na-koj-polagala/
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Пет Сеп 13, 2019 10:03 pm

Оваа меша баби и жаби, односно тие што ја завршиле академијата со тие што се запишани оваа година и за кои се однесува изјавата на портпаролот на ВМРО.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by Teo on Пет Сеп 13, 2019 10:19 pm

Ne spinuvaj, Janushev da odgovori so shto e kontroliran Rashkovski i koi uslugi mu gi vrshi. A Zhmicko znae li deka Janushev e pod kontrola na Rashko?
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 7 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот