Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Страна 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Чет Aвг 15, 2019 1:19 pm

Ќе биде ли еднаш повикана на распит Катица Јанева или и се дава време да ги уништи доказите. Како што таа му даде време на Заев да ги доправи прислушуваните разговори и ги прими по законски предвидениот рок. Што направи во овие неколку дена тоа тело што наводно е формирано сега, а не постоело порано. Има ли барем закажано седница?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by luxor on Чет Aвг 15, 2019 5:28 pm

Мора да ја повикаат. На јрај на краевите таа е најсомнителна. Никој не смее да биде над законот.
luxor
luxor

Број на мислења : 5654
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Чет Aвг 15, 2019 7:52 pm

Изгледа добила покана за вторник. Само не знам за кој вторник. Веќе не сум сигурен дали таа уништува докази или некој друг, наредбодавецот, уништува докази што го поврзуваат со непосредните извршители на делото. Дали е точно дека торбата е следена со ГПС уред вграден во неа и дека парите од Камчев завршиле кај советникот на Заев од Србија?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by luxor on Чет Aвг 15, 2019 8:48 pm

Што и да се случи одговорност мора да има за секого, кој сака нека е.
luxor
luxor

Број на мислења : 5654
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Нед Aвг 18, 2019 9:07 pm

Ларис Гаисер најавува завршен удар во оваа недела, односно објавување на видео во кое наводно се гледа дека во аферата РЕКЕТ се поврзани високи претставници од власта. Треба да се работи за афера во здравството. Изгледа дека и еден германски весник, а веројатно и други странски весници се заинтересирани за криминалот на власта во Македонија.

https://pressingtv.mk/makedonija/laris-gaiser-go-zadava-zavrshniot-udar/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Пон Aвг 19, 2019 2:55 pm

Дали Стево Пендаровски и Никола Димитров станаа „педери како карактерна особина“ во однос на Зоран Заев или имаат некои информации што не се познати на јавноста од странските амбасадори (или некој друг странец). Се мести ли Димитров за технички премиер доколку набрзо има предвремени избори?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by Teo on Пон Aвг 19, 2019 3:45 pm

Koga pishuvash gluposti treba i da kazhesh na shto gi bazirash. Ne za drugo tuku da bide pointeresno.
Teo
Teo

Број на мислења : 5017
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Пон Aвг 19, 2019 4:23 pm

Се знае дека ги базирам на конференцијата за печат и други изјави на Пендаровски после тоа, а кои се однесуваат на Рекет и на единственото, вчерашно, реагирање на аферата од страна на министерот Димитров. Ако некој не ги следи настаните, немам намера да му давам хронологија на сите настани доколку се достапни за сите преку медиумите.
Конечно утре на распит ќе се јави и Катица Јанева. Дали и ги дадоа прашањата и одговорите што треба да ги даде и чекаа да ги научи на памет?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by Teo on Пон Aвг 19, 2019 6:44 pm

Taka bez dokazi na zhimi majka i jas mozham da tvrdam deka magareto leta i da tvrdam deka toa go baziram na izjavite na dpsne, ti sledi gi nastanite.
Teo
Teo

Број на мислења : 5017
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Пон Aвг 19, 2019 7:32 pm

Кога ги имаш зад себе СЈО, одделението за организиран криминал од ЈО и судовите не ти требаат докази. Наведените по потреба ги користиш за рекет и лапање на милиони евра или за обезбедување на гласови за промена на Уставот. На форум секој го пишува тоа што го мисли. И Првоборец пишува за мене дека сум небањат кога само што сум излегол од купатило, па само еднаш сум му напишал дека не ја зборува вистината, Од кој друг на форумов се бараат докази. Смешно е кога луѓе што му веруваа на Заев дека додека е жив нема да се смени уставното име да не им веруваат на други. Добро, фас за разлика од Заев не сум Бог, па можам и да погрешам. За жал најчесто тоа не се случува.
Јас без докази пишував дека Заев е инсталиран од странци за да го смени името и да го попедери во карактерен смисол македонскиот идентитет. За среќа идентитетот е индивидуално прашање, па попедерувањето (како карактер) не помина кај сите Македонци. Моите чувства дека тоа ќе се случи за ѓал станаа вистина. Врз основа на истите чувства според однесувањето на политичките чинитили за земјата (и занемувањето на евроатлантската меѓународна банда зборува многу) значи дека Заев си оди. За да не ми бараш докази, да напишам уште еднаш дека тоа го пишувам врз основа на моето животно искуство и чувство. Докази ќе ти дадам кога ќе ми докажеш дека Заев не го сменил уставното име како што ветуваше, а ти му веруваше.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by Teo on Пон Aвг 19, 2019 8:11 pm

Trendafile, ne me teraj bre da umram od smeenje. So koj um ti pishuvash za identitetot na makedoncite. Pa na vas od dpsne identitot vi zavisi od imeto na drzhavata. Da ne ste malcinstvo kje beshe zhalno, no bidejki ste, smeshno e.
Teo
Teo

Број на мислења : 5017
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Пон Aвг 19, 2019 8:24 pm

Промена на име без консензус и со технологијата од аферата Рекет за обезбедување на гласови во Собранието е кршење на човековите права и Уставот на државата, а обидот за бришење на најголемиот дел од македонската историја е обид за промена на идентитетот. Како може некој да ги прогласи античките Македонци за Грци кога Македонците ги победиле античките Грци во времето на Филип и ги окупирале. Тоа ќе му дојде како некој Евреите да ги прогласи за Германци, со напомена дека Македонците не вршеле геноцид. Во моментов промената на идентитетот не оди кај добар дел од Македонците во Македонија и кај најголемиот дел на Македонци во дијаспората. По изборите ќе ја знаеме бројката бидејќи само Македонците СДССМ-ОВЦИ се северџани.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by Teo on Пон Aвг 19, 2019 8:27 pm

Ne se glupiraj, Zhmicko gi prati pratenicite vo parlament da obezbedat kvorum i dvotretinsko. Gi ispolni zadacite sto mu gi dadoa strancite. Snosite direktna odgovornost.
Teo
Teo

Број на мислења : 5017
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Вто Aвг 20, 2019 2:57 pm

Изгледа Северна Македонија и Република Македонија се во два различни света. Колку што гледам германски Шпигел е во мојот свет. https://www.spiegel.de/politik/ausland/nordmazedonien-korruptionsvorwuerfe-gegen-katica-janeva-a-1282073.html
Дека главата на октоподот е една се гледа и по криминалната технологија со која се обезбедија пратеничките гласови оваа за Рекет. Разлика е што во едниот случај се работи за гласови со помош на ЈО, а во другиот за пари со помош на СЈО. Се друго е исто. Се разбира, во твојот свет македонските судии и обвинители се добри. Лоши ќе бидат тие од ЕУ што нема да ни дадат датум за преговори поради криминално судство.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by Teo on Вто Aвг 20, 2019 3:05 pm

Da, da germancite sekigash bile del od vashiot predavnichki svet.


Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Sssss10
Teo
Teo

Број на мислења : 5017
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Вто Aвг 20, 2019 5:27 pm

Ова како американските офицери што ги обучуваа ДУИ во војната во 2001 година.
Во врска со темата и Стандард се занимава со Боки Драјцен.

https://apps.derstandard.at/privacywall/story/2000107528042/der-schillernde-boki-13-laesst-die-mazedonier-zittern

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by Teo on Вто Aвг 20, 2019 5:37 pm

Gledash kako znaesh deka sekogash ste na stranata na neprijatelite na makedonskiot narod.

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Img_2013
Teo
Teo

Број на мислења : 5017
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Вто Aвг 20, 2019 5:49 pm

Не знам каква врска има ива со аферата рекет.

Еве што мислат Црногорците.

https://www.vijesti.me/kolumne/zaeve-pederu-ni-mandic-ti-nije-ravan

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Вто Aвг 20, 2019 8:03 pm

Ајде да напишам и дека СЈО не им дозволува на сведоците што ги распрашува да донесат адвокат. Дали за да можат да ги врбуваат со уцени?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Сре Aвг 21, 2019 2:16 pm

Заев изгледа го послуша Геро. Ја жртвува Катица за да се спаси себе. Сега ќе гледаме приказни за мали деца дека сите криминали ги правело СЈО, а ќе се игнорира прашањето зошто судот на пример го прифати обвинението на СЈО дадено криминално, по истек на рокот за поднесување на нови обвиненија од СЈО. Не верувам дека некој од судот ќе биде притворен.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by Teo on Сре Aвг 21, 2019 3:58 pm

Zaev najmnogu vi prechi neli? I sega vo nedostatok na idei kje kvichite zatoa shto vi prechi negovata chesnost.
Teo
Teo

Број на мислења : 5017
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Сре Aвг 21, 2019 5:23 pm

Мицковски најмногу ви пречи, нели? Порано Груевски најмногу ви пречеше,нели?
Ајде да поверувам дека Катица Јанева за помалку од 5 илјади евра отворила непостоечки случај за да може Боки 13 да оствари добивка со рекет. Ако ја наговорил Боки, не можел ли тоа да го направи Бејли, Могерини, Хан, Заев или било кој друг на поголема позиција од Боки. СЈО гонеше само луѓе што се против виткање на кичмата. Исто и ЈО.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by Teo on Сре Aвг 21, 2019 7:11 pm

Zoshto bi mi prechel Zhmicko? Zatoa shto redovno odi na pushenje kaj NDI , IRI, EPP i go potvrduva vetuvanjeto deka kje gi pochituva dogovorite so grcite i bugarite?
Teo
Teo

Број на мислења : 5017
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by defo on Сре Aвг 21, 2019 8:03 pm

Хахах, ДПМНЕ-овциве, уше приказните а? Шо сега спроведување на закон не ви чини? Ви реков јас, дека оваа приказна ќе има импликации и по ДПМНЕ. Абе во државава ќе има закон еден ден, и сите кои се пгрешиле ќе си лежат.

defo

Број на мислења : 2417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Сре Aвг 21, 2019 9:36 pm

За СДСМовците сега завладеа правото. Не знам, ќе видиме. Да потсетам дека и Катица Јанева до скоро имаше прес конференции од типот на овие на Вилма Русковска и Љубомир Јовески. Се надевам дека по изборите некој друг обвинител нема да зборува за нив.
Колку што гледам уште нема обвинение во врска со поднесените обвиненија по истекот на законскиот рок ниту против Катица Јанева ниту против судиите што овие криминални обвиненија ги прифатија. Едното од овие обвиненија е Империја, што би рекле со сомнеж дека е случајот отворен за да се собере рекет. Друго е директно усмерено кон најголемата политичка партија во Македонија. Да не се разбереме погрешно, не велам дека ако имало криминал истиот не треба да се гони, но по истекот на рокот тоа треба да го прави уставното обвинителство во нормална процедура. Чудно е и тоа што СЈО скоро и да нема обвиненија против партиите од сегашната власт - СДСМ и ДУИ, но тоа е веќе завршена приказна. Наскоро ќе си ги гони ЈО, без С ни како специјално, ни како северно.
Не знам дали јавен обвинител има имунитет. Изгледа дека нема.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 4 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот