Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Афера „Мито, Корупција и Рекет"

+9
nino
OPOZICIONER
Dino
TRAJCHE
PRVOBOREC
Teo
SHARENI
трендафил
Luxor
13 posters

Страна 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 9 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил Сре Мај 06 2020, 14:11

Неколку напомени. Сега придонесите за здравство се поголеми, процентот од плата што сега се плаќа е поголем. Целта на Фондот не е да прибира пари и да ги штеди, туку тие максимално да се искористат до последен денар. Интересен е податокот дека од 14,34 милијарди денари допринос од плати истиот се зголемил на 32 милијарди. За 232%. Ниту платите, ниту бројот на вработени не е двојно зголемен. Ниту услугите се подобрени. Јас чекав повеќе од една година за операција затоа што ги немаше потребните средства. Но во секој случај и во организација со добар биланс може да се рекетира. Чудно е во фондот да има вишок од 750 милиони денари, а луѓе да чекаат за испраќање во странство за интервенција што чини стотина илјади. Или да морам да купувам инјекции и да ги носам во болница за да ги добијам. На пример тетанус серум или вакцина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 9 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by defo Чет Јун 18 2020, 22:05

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 9 104825103_1639320492899350_7032970738370482580_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=ziJFv8e2gxkAX9ymEbp&_nc_ht=scontent.fskg1-1

Жалосна слика.....шо да кажам.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 9 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил Пет Јун 19 2020, 08:53

Не знам зошто Мијаков и Крсте Мукоски не беа повикани на партиската прослава што СДСМ ја направи по повод годишнината од Преспанскиот договор. Без нив не ќе поминеа уставните промени по неуспешниот референдум. И зошто Грците не славеа, туку само македонската северџанска партија без коалициони партнери.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 9 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот