Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нова влада или нови избори

+13
Zhane
трендафил
Albatros
zozoti
alienmk
Nebula
osa
cvetka
Dino
defo
Bosonoga
SHARENI
Luxor
17 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by Zhane Саб Jул 18 2020, 17:13

Taznicko.😂😂😂

Нова влада или нови избори - Page 2 Edny0g10

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by трендафил Саб Jул 18 2020, 17:29

Како поединечна партија ВМРО ќе има најповеќе пратеници во следниот парламент, четириесет (плус еден од Гром, 2 од социјалистичката партија и еден од ДПСМ). СДСМ има 34 пратеника плус 12 коалоициони ( четири пратеника на БЕСА, два од ЛДП, два од НСДП, еден на ДОМ, еден на ВМРО- НП, еден на ДС, еден на ПДТ. По математиката и албанците не гласаа за ДУИ кое има 15 пратеника. 17 пратеници се против ДУИ, 12 од АА, 4 од БЕСА и еден од ДПА. Во секој случај чудни резултати кои ќе ни донесат веројатно брзи предвремени избори и голема корупција при формирањето на влада, што значи и голема корупција во работата на владата. Можна е и експертска влада што треба да не извлече од здравствената криза со пандемијата и сиромаштијата што таа ја носи, но и од партизаијата на судството и државната администрација и предвремени избори откако овие работи колку толку ќе се доведат во некоја нормала.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by Delta Саб Jул 18 2020, 17:33

()"*tesi se kitko sarena, tesi se!?+
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by alienmk Саб Jул 18 2020, 19:06

Smeski, partiski botovi obvinuvaat za falsifikat a ne gledaat deka glasovite im otidoa kaj levica i integra.

alienmk

Број на мислења : 372
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by Dino Саб Jул 18 2020, 19:16

Pa levica bese protiv prespanski i bugarski i zakon za jazici javno. Vmro kalkulirase i hardkor clenstvoto glasase za Apasiev.

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by Albatros Саб Jул 18 2020, 19:38

Tocno taka. Integra i levica koi se pozicioniraa podesno od vmro zaedno imaat 50 000 glasovi. Ete kade se tie sto nedostigaat za standardnite okolu 350 000 glasaci na vmro. Na drugata strana ako znaeme deka eden pratenik tezi okolu 7-8 000 glasovi a besa ima 4 pratenika sto otprilika se 30 000 glasovi sdsm si gi proknizil glasovite od negovoto glasacko telo ili okolu 300 000 glasa. Nedostatokot od 160-200 000 glasovi sto nedostigaat vmro da stigne do 400-450 000 a sdsm do 350-400 iljadi treba da se bara vo malata izleznost koja odvaj pomina 50%.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by Nebula Саб Jул 18 2020, 19:52

Zatoa e cudno zosto botovite od drugata strana se nafrlija vrz Apasiev namesto da go ostavat mirno od levica da napravi zlatna zora i konecno go rascepka desnicarskoto tkivo sto na niv samite ne im uspeva.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by трендафил Саб Jул 18 2020, 22:27

Уште ќе поверувам дека не се фашисти лидерите на евроатлантската меѓународна банда која преку свои слуги и себичното албанско малцинство кое ги боли патка за сите освен за себе, туку се фашисти тие што се борат за основните човекови права на Македонците. Не велам дека е мал бројот на Македонци кои исто како Албанците ги боли патка за сопствениот народ и на кои партијата им е поважна дури и од сопствените човекови права. Стравот од Левица е затоа што веројатно по следните избори ќе земе многу повеќе гласови од СДСМ отколку на овие. Посебно ако СДСМ стане дел од владата на ДУИ. Нешто што го туркаат Германија и Франција. Овој пат САД, откако не упикаа обезличени во НАТО се само набљудувачи. Работата за бришење на македонскиот идентитет и создавање на нов народ осо исто име треба да го завршат европјаните и ЕУ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by Albatros Саб Jул 18 2020, 22:46

Ne moze da zeme glasovi od sdsm zatoa sto e pozicionirana krajno desno. Glasacite na levo centristite i liberalite ili glasaat za svojata opcija ili apstiniraat. Naprotiv ako vmro ne se radikalizira delot od negovite glasaci koi se hard kor desnicari ke se prelijat kaj levica.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by defo Нед Jул 19 2020, 15:06

Малце да ја скренам темата, резултатот на избориве е дирекна последица на борбата помеѓу фрижидерот и телевизорот. Таа битка е почната, траеше и ќе треа. Мора фрижидерпт да има поголемо влијание од телевизорот.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by Nebula Нед Jул 19 2020, 16:31

Izgleda uslovot premier albanec vazi samo za sdsm ne i za vmro. Prorabote staroto partnerstvo. Ako se ostvari ne ocekuvaat najmalku cetiri godini stagnacija.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by Dino Нед Jул 19 2020, 17:06

Koga se makedoncite smotani siptarite ke provociraat i ke se silat. Eden be da bese covek od vmro ili sdsm da gi prasa vo koj ustav ili zakon pise deka makedoncite ne smeat da pravat vlada sami. A za mir u kuka ima i drugi albanski partii. Ama nasite apasi samo za fotela i pari im zinal gazot i samo da se mrazime megu sebe znaat da agitiraat za na mir da kradat.

Нова влада или нови избори - Page 2 Img_2072

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by Luxor Нед Jул 19 2020, 17:24

Само провоцираат, многу добро знаат дека не постои македонска партија што ќе прифати албанското малцинство да продолжи да ги води преговорите со грците и бугарите и да решава за јазикот, идентитетот, историјата и целокупната судбина на мнозинскиот македонски народ. Поверојатно е напишаното од Nebula дека се обидуваат да ја обноват криминалната оска дуи-дпне.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by alienmk Пон Jул 20 2020, 21:02

Stefco ne bese vo koalicija so vmro na ovie izbori?

Нова влада или нови избори - Page 2 Img_2027

alienmk

Број на мислења : 372
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by zozoti Пон Jул 20 2020, 21:17

Seuste e, a ova e proben balon da se proverat reakciite na clenstvoto. Ako se od tipot ne e vazno koj e premier samo da dojdeme na vlast ke prifatat.

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by defo Пон Jул 20 2020, 21:25

Тоа би било трагикомика..ДПМНЕ и ДУИ во колаиција со премиер Албанец Very Happy и Стефо председател на држава......јас мислам дека ДУИ или се пуштени низ вода, или се плашат од нешто. Или па се со силна потопора и се на добар пат да ја доуништат државава, трето нема. Ајде ќе биде забавно наредниве месец и пол. Најинтересно е што сите се понашаат ладно, Заев на одмор, Мицко се чеша и така. Само овај младиов орангутан, Апасиев се пали нешо ко малд мајмун.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by Zhane Вто Jул 21 2020, 16:41

Tug sram me izede. Tragikomedija.

Нова влада или нови избори - Page 2 Img_2066

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by Albatros Вто Jул 21 2020, 22:33

Samo sumiram.

Нова влада или нови избори - Page 2 Img_2076
Нова влада или нови избори - Page 2 Img_2077
Нова влада или нови избори - Page 2 Img_2078

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by Nebula Сре Jул 22 2020, 20:11

Dobro si sumiral. Oskata sad-eu izgleda se uste funkcionira besprekorno.

Нова влада или нови избори - Page 2 Img_2096

https://www.slobodnaevropa.mk/a/30741873.html

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by PRVOBOREC Сре Jул 22 2020, 21:58

Zaev premier, pse jo?

Нова влада или нови избори - Page 2 Img_2605

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by SHARENI Чет Jул 23 2020, 20:20

Vednas reteriraa.

Нова влада или нови избори - Page 2 Img_2253
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by PRVOBOREC Чет Jул 23 2020, 23:23

Поздрав небањати.

Нова влада или нови избори - Page 2 Img_2608Нова влада или нови избори - Page 2 Img_2609

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by osa Чет Jул 23 2020, 23:33

ha ha ha ...sega shu praime bre zmicko

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by osa Чет Jул 23 2020, 23:55

Portal Maktel
Вчера во 12:32 ·
https://maktel.mk/News.aspx?id=134203

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 2 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот