Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нова влада или нови избори

+13
Zhane
трендафил
Albatros
zozoti
alienmk
Nebula
osa
cvetka
Dino
defo
Bosonoga
SHARENI
Luxor
17 posters

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Нова влада или нови избори - Page 4 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by SHARENI Нед Aвг 23 2020, 17:30

Propadna nadezta na dpmne deka ke nema mnozinstvo za novata vlada.

Нова влада или нови избори - Page 4 Img_2266
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 842
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 4 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by OPOZICIONER Вто Aвг 25 2020, 12:14

Ke bide i novata vlada.

Нова влада или нови избори - Page 4 Img_2222
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 956
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 4 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by трендафил Вто Aвг 25 2020, 19:12

Не знам за кој пенис има предлог за 5 потпретседатели на собранието. Не се ли превише?
Ниту зошто сега молчат тие што јадеа фекалии дека секој пратеник треба да гласа според свое мислење (да не кажам според тоа како мислат гласачите) сега кога Изет Меџити кажува дека ќе ја послуша наредбата на својот командант (партиски лидер) Ахмети о ќе гласа за владата договорена од вождовите Заев и Ахмети. Или фекалии се јадат само кога тоа е во полза на евроатлантската меѓународна банда и домашните предавници.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 4 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by SHARENI Вто Aвг 25 2020, 19:29

Mnogu nervozen nesto.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 842
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 4 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by трендафил Вто Aвг 25 2020, 20:59

За тебе е можеби нормално секој пратеник што ќе гласа за владата на Ахмети и Заев да биде потпретседател на Собранието и за тоа да добива повеќе пари. Сигурно не ми е сеедно како се трошат моите пари. И парите на моите деца и внуци, можеби и правнуци. Владата на СДСМ и ДУИ ја задолжи Македонија за 1,8 милијарди евра, 600 милиона годишно, што е рекорд во Македонија, без притоа да се види барем нешто за што се потрошени тие пари.
П.С.: Истово важи и за потпретседателите на владата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 4 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by SHARENI Сре Aвг 26 2020, 13:10

Za mene ne e normalno normalen covek da go iskazuva revoltot protiv bilo sto koristejki vulgarnosti. Nitu nesto dokazuvas nitu pak vulgarnostite potvrduvaat deka si vo pravo. Ponapred kazuvaat deka toj sto kritikuva taka e licno zasegnat i se naoga vo bezizlezna situacija. Vo kakva vprocem i se naogate vie od dpmne.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 842
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 4 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by трендафил Сре Aвг 26 2020, 21:16

Не генерализирај. Никогаш не ти пречела вулгарност од страна на симпатизерите на северизација на Македонија и подржување на бришењето на голем дел од македонскиот идентитет и историја и создавање на нова етничка заедница со името на Македонците кои постојат одамна. Според традицијата кај нас се смета за вулгарно ако го употребам македонскиот збор кyр, а не и ако напишам пенис. Во секој случај се извинувам ако сум те навредил иако ме чуди зошто си се фатил за пенисот (кyрот), а не дискутираш за тоа што мислиш за петте потпретседатели на Собранието кои треба да добиваат по 20 илјади денари нето (плус доприноси) месечно повеќе од обичните пратеници, плус да добие канцеларија и возило со возач и други вработени.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 4 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by SHARENI Сре Aвг 26 2020, 23:23

Nikoj od tie sto ti pogrdno gi narekuvas poddrzuvaci na severizacijata i slicno ne mi se obratil licno mene so koristenje vulgarnosti. Ti go napravi toa i zatoa jas ne genaraliziram, jas ti obrnav vnimanie na tvojot recnik, ti si toj sto generalizira i se pravda so toa deka i drugi taka pisuvale, sto ne e nikakvo opravduvanje za tvoite navredi i vulgarnosti sto gi upatuvas kon sogovornicite.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 842
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 4 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by defo Чет Aвг 27 2020, 10:12

Оти 5 потпредседатели, ни 4 не требаат, се знае 2 макс......еден од опозиција, еден од позиција и председателот доволни се. И не се потребни 5 министри без резор, 1-2 двајца макс.
И 100 пратеници се доста. И секако негласање на дијаспората.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 4 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by трендафил Чет Aвг 27 2020, 17:03

SHARENI напиша:Nikoj od tie sto ti pogrdno gi narekuvas poddrzuvaci na severizacijata i slicno ne mi se obratil licno mene so koristenje vulgarnosti. Ti go napravi toa i zatoa jas ne genaraliziram, jas ti obrnav vnimanie na tvojot recnik, ti si toj sto generalizira i se pravda so toa deka i drugi taka pisuvale, sto ne e nikakvo opravduvanje za tvoite navredi i vulgarnosti sto gi upatuvas kon sogovornicite.
Не пишував за тебе лично, туку општо. Ниту не гледам нешто погрдно во тоа што тие што ја поддржуваат промената на името по неуспешниот референдум со сомнително прибирање на пратеници за да гласаат за истото да ги нарекувам поддржувачи на северизацијата. АКо станевме на пример јужна (јави се јужна, нели) ќе беа поддржувачи на јужизација. Но северот е нели богат, а југот сиромашен, па станавне северна, не по наша желба туку по уцена и директен поткуп од странци. СОрос на пример.

Лично мислам дека еден потпретседател е доволен, а во случај на отсуство на двојцата треба да се предвиди начинот на кој еден од обичните пратеници ќе ја води седницата. Исто така мислам дека реално нема ни потреба од пратеници воопшто. По изборите по еден овластен од секоја листа е доволен во СОбранието и ќе гласа во име на сите пратеници. Пратеници ќе се купуваат на регуларна берза, а не во подземјето кога ќе има потреба за промена на Устав по нелегален референдум, недостаток на пратеници за исполнување на наредбите од странците и слични ситуации што ги имавме доста во времето на власта на крај на мантадот. Таа што не задолжи за 1,8 милијарди евра за три години.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 4 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by трендафил Пет Сеп 18 2020, 19:55

Мошне интересно Девет заменици министри се Албанци, а осум неалбанци (шест Македонци вероајтно северни и двојца Турци). Религиски гледано 11 се од муслиманска, а 6 од христијанска. Дали е тоа правична застапеност според тоа како се разбира правичноста во Македонија. Или тоа важи само кога се работи за Албанците. Владее ли во Македонија апартхејд, додуше не расен како во Јужноафричката Унија, туку етнички.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Нова влада или нови избори - Page 4 Empty Re: Нова влада или нови избори

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот