Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

+11
TRAJCHE
osa
SHARENI
Zhane
Nebula
Albatros
Luxor
OPOZICIONER
Teo
трендафил
PRVOBOREC
15 posters

Страна 4 of 20 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo Чет Окт 08 2020, 20:06

Osven preku tvojata neverojatna glupokja kako Zaev e povrzan so toa shto chlen na SDSM se deklariral kako albanec?

трендафил напиша:ZORAN ZAEV - Page 4 Slika

Јане Трајков е претседател на општинската организација на СДСМ во Неготино. Откако се откажаа од Александар и цар Самоил, СДСМовците изгледа се откажуваат од тоа дека се Македонци. Времето ќе покаже колку ќе се трансформираат во Албанци, колку во Бугари. Према тоа за кого колку пари носи тоа. Идентитет за продавање.
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Чет Окт 08 2020, 20:14

Пишувам за лидер на сдсмовците од Неготино и за повеќе членови. Што би рекле за луѓе од стадото на Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo Чет Окт 08 2020, 20:21

Vo takov sluchaj spored tvojata glupa logika jas bi trebalo vo tema za Hristijan Mickoski da pishuvam za bugarskiot pasosh na Miloshovski i vrz baza na toa da tvrdam deka dpbne-dpsne ovcite se otkazhuvaat od toa deka se Makedonci a vremeto kje pokazhe kolku od niv kje se transformiraat vo bugari spored primerot na Antonijo a kolku vo srbi sledejki ja glupokjata na Ivanka.
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Чет Окт 08 2020, 22:46

Teo напиша:Kje gi duvne svekjichkite i kje ja preseche tortata.

Very Happy Very Happy Very Happy

ZORAN ZAEV - Page 4 Img_2457
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пет Окт 09 2020, 13:37

https://twitter.com/i/status/1314251083930271744
Заев во НАТО направи нова јазичка кованица. Да не кажам гомненица. „Респектед секретари џенерали“
Индијанските поглавици си ја продале земјата за шарени стакленца, некој ја продава за чоколадна торта. Кога ќе почнете да му носите штафета за роденден. Дали на вечерата имаше повеќе од 4 годти, според протоколот што сака да ни го наметме Филипче.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Пет Окт 09 2020, 22:08

Пажња, пажња, се известуваат небањатите дека можат само да му го дуваат на Заев кој три пати по ред ги прегази на избори како шлепер жаба а се очекува наскоро тоа да го стори уште еднаш.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2374
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Саб Окт 10 2020, 09:31

Според напишаното ќе помисли некој дека СДСМ победил со огромна предност, а не со 12 илјади гласа. И покрај тоа што ЕУ го забележува во својот извештај дека изборниот законик се смени на еден ден пред почеток на предизборната кампања за да и овозможи на власта да има двојно повеќе време и простор по медиумите од опозицијата во услови на пандемија кога не можеше да има многу директни контакти со гласачите. Ајде да не споменувам поткуп, посебно кај ромското население и притисоци врз вработените, корисниците на социјалните придонеси, субвенции и други пари од државата дека ќе ги загубат ако не учествуваат во т.н. бугарски воз.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Саб Окт 10 2020, 09:34

luxor напиша:
Teo напиша:Kje gi duvne svekjichkite i kje ja preseche tortata.

Very Happy Very Happy Very Happy

ZORAN ZAEV - Page 4 Img_2457
Мислите ли дека некој каснал од тортата во која Заев дува без маска? Дали е тоа во согласност со протоколите препорачани од Светската здравствена организација.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Окт 13 2020, 16:59

Кој ја доби наградта 11 октомври оваа година. Никој. Заев ја укина оваа престижна награда во Македонија. Ја нема ни наградата Гоце Делчев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Чет Окт 22 2020, 15:49

Дали и Заев е функционално неписмен, како што пишува во извештајот на Светска банка за нашите средношколци и млади, односно знае да чита, но не го разбира прочитаното, па тврдеше (можеби уште тврди но не јавно) дека македонскиот јазик е зацементиран. Бугарија на пример, не го почитува јазикот. Ако тоа го прави пријателот на Заев, Борисов, што ли ќе направат непријателите на Македонија според тврдењето на власта и нашите газди, Русија или Кина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Luxor Чет Окт 22 2020, 15:58

Тоа што Бугарија не го почитува е потписот на Борисов кој го потпиша и ратификацијата на сопствениот парламент кој го ратификуваше договорот и со тоа званично го призна македонскиот народ и македонскиот јазик. Никој не им е виновен што не гледале што потпишуваат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Чет Окт 22 2020, 17:06

Си заборавил дека кога Грција не ја почитуваше Времената спогодба и пресудата на судот во Хаг вие за непочнувањето на преговорите со ЕУ и незачленувањето во НАТО и покрај исполнетите услови, за виновна ја сметавте власта и премиерот. Зошто сега би било различно.
Сепак сега доколку не ги почнеме преговорите со ЕУ (се надевам дека нема да биде така) јас нема да го обвинам Заев или власта за тоа, туку Бугарија. И покрај тоа што оваа власт директно и агресивно се обидува да ги загрози моите човекови права со кастрирање на дел од историјата и со самото тоа идентитетот што сум го наследил од моите предци и кој ми го пренеле татко ми и дедо ми. За жал со прадедо ми не сум живеел во ист период.

Повеќе пати сум го пишувал вицот за жената на која и се обратил некој богат човек и ја прашал дали би легнала со него за милион долари. По кусо размислување таа одговорила потврдно. А може ли за 100 долари, прашал потенциалниот клиент. Жаната се налутила, во стилот за што ме сметате. Богатиот и одговорил дека таа сама се изјаснила што е, а дека сега само се пазарат за цената. За жал СДСМ ја претстави Македонија како проститутка пред светот и сега од нас си побарува секој што ќе си посака. Само се прави пазар за цената.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Окт 25 2020, 15:30

„Прв пат ќе ја впишеме црвената боја, тоа е боја на левицата, на социјалдемократијатра, на победата, боја на слободата, на животот, тоа е боја на македонската иднина“ рече денес на конгресот на Зоран Заев. Да го исправам, не е прв пат СДСМ да користи црвена боја. Ја користеше и порано, а црвената боја не е само иднината, туку и минатото (историјата) на Македонија. Сината е боја на либералите, на Демократската партија во САД, на пример. Не знам дали и ДУИ ќе ја менува бојата која беше искорирана од СДСМ и американците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC Нед Окт 25 2020, 18:53

Ајдеее господинот Заев им ја одзема и бојата на небањатите. Сега ќе им останат само црнилата на Жмицко.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2374
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Нед Окт 25 2020, 21:24

Ептен си во филмот дека СДСМ се криминалци и крадат се, па и бои. Малку ме изненади што токму Заев се враќа кон националните бои во еден дел. Штета што буквите не се златни (жолти), па да се користат македонските национални бои.
Интересно Заев воведува непосредни избори за раководство на партијата, што во демократска партија би било знак за уште поголема демократија. Но кога некој краде избори на државно ниво, уште полесно може да украде партиски избори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo Нед Окт 25 2020, 21:46

Namali glupokja, nemashe nikakvo kradenje na izbori tuku tvojot lider Mickoski gi prodade. Go smeni Janushev od shef na izborniot shtab i sam zastana na toa mesto. I gledaj chudo, dpbne-dpsne pobedi edinstveno vo izbornata edinica kade nositel beshe Janushev. Zatoa i go otstranija od partijata isto kako shto so zakani i uceni go nateraa Durlovski da podnese ostavka od pratenik. Im go rasipuvashe prosekot predavnichko-kukavichki zatoa shto samo toj imashe hrabrost da izleze i na sud da ja dokazhe svojata nevinost. Site ostanati kvichat vo Strazbur da im se priznae amnestijata.

Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Пон Окт 26 2020, 14:35

Можеби мислиш дека не е ЗОран Заев тој што нареди на владата времето на платена политичка програма на ВМРО да биде двојно помало од тоа на СДСМ, со одлука на влада, на еден ден пред почеток на изборната кампања, како неглупава форма на еднаквост на избори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo Вто Окт 27 2020, 18:48

Na Janushev toa ne mu precheshe da pobedi vo trojkata. Iako predavnicite od dpsne-dpbne so seta sila go bustaa Apasiev koj mu odzede eden pratenik. Vi precheshe sto pobeduva i glasavte za Levica samo da go diskreditirate. Koga i toa ne uspea i toj i pokraj vasheto predavstvo izleze pobednik go eliminiravte od partijata. Predavnici.
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Окт 27 2020, 19:04

Кој го стави Јанушев да биде носител на листа. Самиот ли се стави. Или мислиш дека го ставил Заев? Колку што знам Тој сам си поднесе оставка. Не беше разрешен.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Вто Окт 27 2020, 20:03

Зоран Заев има направено тест за корона и тој е негативен. Продолжува традицијата дека се што ќе направи е негативно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo Вто Окт 27 2020, 20:54

I shef na izborniot shtab go stavivte nadevajki se deka kje izgubi. Koga vidovte deka ja namaluva razlikata vo anketite go trgnavte. Od nositel ne mozhevte bidejki vekje bea podneseni listite. Zatoa teravte chlenovi da glasaat za Apasiev barajki prichina da go eliminirate. Pobedi i so vasheto predavstvo pa moravte kako Durlovski so zakani i uceni da go eliminirate. Chudno kako vo vashata predavnichka sekta sekoj koj kje pokazhe rezultati ili vistinski patriotizam naednash ischeznuva. Toa vi e nasledstvoto od Vanche, pokraj chesnite makedonci da gi eliminirate i sopstvenite chlenovi koi neshto vredat.
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa Вто Окт 27 2020, 20:59

трендафил напиша:Зоран Заев има направено тест за корона и тој е негативен. Продолжува традицијата дека се што ќе направи е негативно.
ne se opravash ti ...ednash moron cel zivot moron ...ha ha ha

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Окт 28 2020, 13:10

Ако поаѓаш од претпоставката дека само морон може да разменува мислење со морони, можеби си во право.
Мислиш ли дека некој може да поверува дека Тео се секира зошто на изборите СДСМ не загуби, па плаче по тој што според него требало да ја донесе победата, Јанушев, ако не е морон.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by TRAJCHE Вто Ное 03 2020, 21:36

Bravo za gospodinot Zaev.

ZORAN ZAEV - Page 4 Img_2248
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 663
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил Сре Ное 04 2020, 15:02

На дрпнати 8 милиона евра народни прави само во случајот Глобал малку е едно амбулантно возило што треба да го испере за распукувањето на зацеметираниот македонски јазик, па дури и кастрираниот идентитет повеќе не е сигурен. Ќе треба да лажеме дека татко ми, дедо ми и другите биле наводно бугари како единствена шанса за влез во ЕУ, покрај другите обврски што ги имаат другите земји.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 4 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 20 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот