Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-kolaps

+9
Albatros
PRVOBOREC
Luxor
Bosonoga
defo
SHARENI
TRAJCHE
OPOZICIONER
трендафил
13 posters

Страна 6 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next

Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Окт 12 2022, 18:58

Од исти извори што сега ја оценуваат Македонија како земја што е на дното во справувањето со еконмската криза што ја предизвикаа либералите оценките за Македонија за справување со економската криза што дојде од САД во времето на Груевски оценките беа не добри туку одлични.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Сре Окт 12 2022, 19:32

Кои се изворите и каде се тие одлични оценки од времето на Груевски да ги видиме.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Окт 12 2022, 20:05

Изворите ги има на Гугл. Порастот на БДП беше поголем од инфлацијата, што значи реален пораст. Ако инфлацијата е 20%, а порастот на БДП 2%, значи дека со на пример 8 леба си земал исти пари како порано за 10, односно намалено производство од 2 леба.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Окт 12 2022, 20:11

Не е ова судница па да морам да давам докази. Во моментов не сум расположен да се замарам. Кој верува верува, кој сака нека им верува на Заев и Ахмети.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Сре Окт 12 2022, 20:14

Нормално дека ќе се правдаш со се и сешто кога изнесуваш невистини. Друг пат немој да протураш партиско политички памфлети на дпне како факти.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Окт 12 2022, 20:27

Да напишам уште еднаш дека се согласувам со Заев дека името Македонија не ни ги плаќа сметките, како што беше една од пропагандните пароли пред неуспешниот референдум за Преспанскиот договор, но не ми ги плаќаат ни т.н. северна ни НАТО. А сметките сега ми се поголеми. И се друго ми е поскапо отколку кога бевме Македонија и не беше СДСМ на власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Чет Окт 13 2022, 18:07

Небањати абе што е ова, јазикот не ви бил земен туку можноста за власт и кеиминали правење. Затоа лажењето.

Договорот, како што се наведува, ќе биде изработен во дупликат на бугарски, хрватски, чешки, дански, холандски, англиски, естонски, фински, француски, германски, грчки, унгарски, ирски, италијански, летонски, литвански, малтешки, полски, португалски, романски, словачки, словенечки, шпански, шведски и македонски јазик, секој од текстовите подеднакво автентични

https://360stepeni.mk/eu-odluchi-dogovorot-so-fronteks-i-na-makedonski-jazik-bez-fusnoti-i-zvezdichki/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Чет Окт 13 2022, 18:48

Првиот договор со Фронтекс во времето на Груевски беше потпишан и на македонски о никој не се фали со тоа затоа што е нормална работа. Заев со својот однос ги проблематизира и македонскиот јазик и македонскиот идентитет, а гледам со тоа продолжува и неговиот чирак Ковачевски. Во ниту една земја не е вест ако потпише договор на својот јазик. Тоа што кај нас е чудно што договорот е потпишан и на македонски само по себе говори за тоа дека уште има земји што не го признаваат. Бугарија, на пример тоа отворено и без исклучок го прави.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Чет Окт 13 2022, 18:51

Добровечер небањати.

DPNE-kolaps - Page 6 Img_1306

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Чет Окт 13 2022, 20:27

Порано и за Данела Арсовска, градоначалничката на Скопје (или кметицата како што ја викаат бугарофилите ) говоревте дека има бугарски пасош, а сега откако соработува со Заев настана молк по тоа прашање. Работите се сменати во Македонија. Не знам дали забележавте дека во говорот во Куманово договарачот на францускиот предлог од дваесетина пати кога го употреби зборот Македонија, само три пати го опогани со натурената диодавка северна. Затоа што му е јасно дека со северна катастрофално ќе загуби на изборите. И третиот бугарски клуб што требаше да се отвори во Богданци веќе има проблеми со регистрацијата. За тоа веројатно има добиено и дозвола од Кале. За потсетување, Левица има повеќе членови отколку што имала комунистичката партија во 1941 година. Очекувам во наредниот период соработка на сите патриоти во Македонија и во политичките партии. Народот веќе е сплотен и нема да дозволи никој да му го загрози идентитетот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Пет Окт 14 2022, 11:45

трендафил напиша:Порано и за Данела Арсовска, градоначалничката на Скопје (или кметицата како што ја викаат бугарофилите ) говоревте дека има бугарски пасош, а сега настана молк по тоа прашање.

Ти поверувавме на тебе, ти ја бранеше и величеше додека не ги фати дпне оФците на шпицниот со рачињата во медот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пет Окт 14 2022, 19:48

А да напишеше нешто за истрагата што се води против Данела за застрашување и нарашано палење автомобил. Што е веројатно причина за нејзината соработка со машината за производство на лаги на власта.

https://post.mk/2022/10/14/stori-a-na-fokus-arsovska-so-zakani-a-terala-izvrshnata-direktorka-da-a-napushti-funkci-ata-vo-ssk/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 15 2022, 11:23


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Саб Окт 15 2022, 16:34

И честитам на изборот на Шеќеринска. Не знам зопшто веста ја даваш на тема што се однесува на ВМРО, а не на СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by SHARENI Пон Окт 17 2022, 09:42

Pad na cenite na berzite na struja udar vrz sirenjeto panika od strana na dpmne.

https://www.faktor.mk/konechno-dobri-vesti-strujata-na-berzite-poevtini-do-50-kolku-chini-eden-megavat-deneska
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пон Окт 17 2022, 20:21

Дај Боже цените на берзата уште повеќе да паднат. Падот на цените на струјата е резултат на тоа што во земјите во кои се домаќини на власт се пополнети резервите на гас. Во најголем процент со гас од Русија. Ако и таму власта се однесуваше неодговорно како нашата, којзнае колку би била висока цената на струјата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Вто Окт 18 2022, 18:10

Добровечер небањати.

DPNE-kolaps - Page 6 Img_1312

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Вто Окт 18 2022, 19:17

Што те воодушевува во говорот на омраза. Ќе приложиш ли еднаш аргументирана критика доколку постои против тој за кој знаеме дека го мразиш. Чекам да напишеш еднаш зошто и еднаш да напишеш нешто со свои зборови наместо да ни цитираш платени ботови, за кои не знам дали се платени од македонската власт или од некој странец непријател на Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 22 2022, 15:30

Добар ден небањати.

DPNE-kolaps - Page 6 Img_1315

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Саб Окт 22 2022, 21:02

Ајде повторно да напишам дека нема финансиската полиција влезе во Водовод по обвиненијата на Арсовска откако не знам од кои причини им сврте грб на гласачите што ја изгласаа за градоначалник и се согласи шпоцен градоначалник на Скопје да стане Заев веројатно. Можеби и Ковачевски но јас мислам дека Заев е и шпицен премиер, но тоа не е важно за темава. Важно е дека ниту има истрага, а да не говорам за обвинение за тендерот во Водовод. Не се променети и двојцата членови на комисијата што сакаше да ги смени СДСМ преку Арсовска.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Окт 26 2022, 20:01

Знаат ли небањатите што е грант?

„Оваа криза ќе ја надминеме заедно. Ќе ја надминеме оваа криза, заедно. Енергетската криза ќе ја надминеме со грантови од 80 милиони евра за надминување на кризата со енергенсите за Македонија, а секако ќе продолжиме со грантовите.Ова поддршка ќе продолжи преку инвестициски план со фотоволтаици и ветерници и конекција со гас со Србија и Косово., рече претседателката на ЕК.

https://kanal5.com.mk/fon-der-lajen-nie-sme-zaedno-eden-den-kje-bidete-chlenka-na-eu-vo-zhivo/a553208
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Окт 26 2022, 21:09

Грант е милостина што се дава на држави потачи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Чет Окт 27 2022, 08:10

Кој ако не поддржувач на дпне оФците ќе си ја навреди и понижи сопствената држава.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Чет Окт 27 2022, 09:26

Јас само ја пишувам вистината, а државата ја понижуваат тие што ја доведуваат во питачка позиција. За да се смени нешто треба прво да и се погледне на вистината во очи. Инаку 80 милиона евра е приближно 10 денари по жител од Европската унија. Тоа е како кога јас ќе му дадам како поединец на некој питач 10 денари, а давам мнооооооогу почесто, повеќе пати месечно, по 10 денари на питачи низ градот. Иако се сомневам и дека питачењето низ градот е организирано од мафијата, што би рекле има поддршка од власта.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 6 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот