Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-kolaps

+9
Albatros
PRVOBOREC
Luxor
Bosonoga
defo
SHARENI
TRAJCHE
OPOZICIONER
трендафил
13 posters

Страна 7 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Next

Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Чет Окт 27 2022, 09:33

Колку што гледам од линковите што си ги навел најголемата милостина е 1,3 милиони евра во првиот линк. Што би рекле потребата од питачење (сиромаштијата) тогаш била многу помала. Претпоставувам дека главната причина е што помалку се крадело.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Чет Окт 27 2022, 09:36

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Чет Окт 27 2022, 09:38

Па и овие 80 милиони евра не се единствената помош што ја доби владата на ДУИ и СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пет Окт 28 2022, 18:11


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пет Окт 28 2022, 19:14

Интересна конструкција. Ако ВМРО навистина гласа за просолжување на преговорите со ЕУ со понижувачките услови кои предвидуваат бугаризација на Македонците ќе стане претседател на партија во изумрување, како што е денес Ковачевски. Да потсетам дека и Љубчо Георгиевски како лидер на ВМРО не зборуваше, а камо ли да направи предавство како што тоа го направи Заев и го прави неговиот чирај сега. Наредната власт сигурно ќе биде промакедонска. Дали тоа ќе биде некоја нова партија или некоја од постоечките ќе покаже времето. Според сегашното однесување тоа е ВМРО-ДПМНЕ. Ако се придружи на бугаризацијата сигурно нема да биде.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 29 2022, 11:33

Од серијата " небањати предавници" издвојуваме: СТАНИ ГРУЈО ТЕ ПРЕДАДОА.

DPNE-kolaps - Page 7 Img_1323

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Саб Окт 29 2022, 16:39

Таков е законот не само кај нас. Тој што е осуден, а недостапен се бара, а кога ќе дојде во земјата се упатува на издржување на казната, а доколку има сомнеж дека е осуден неправедно судењето се повторува во брза постапка. Не може владата да се стави над законот и правосудните органи. Ако осудениот е невин, се земаат на одговорност учесниците во наместениот судски процес и нарачателите на пресудата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Нед Окт 30 2022, 08:00

Добро утро небањати блгарчета.

Бугарскиот финасиер на здруженијата „Ванчо Михајлов“ и „Цар Борис Трети“ ги претстави учениците од битолското средно технички училиште како истомисленици на контроверзниот бугарски клуб во Битола
29.10.2022 22:10

Тие се во дводневна посета на Софија заедно со директорката на Техничкото училиште „Ѓорѓи Наумов“, Жанета Сервини, како и заменик директорот Љупчо Здравковски. Ова е објавено на фејсбук страната на фондацијата, како и на официјалнта веб страница, на која исто така има и фотографии од оваа посета.

Телма се обиде да добие одговор од директорката Сервини од ВМРО-ДПМНЕ, неодмана назначена од градоначалникот Тони Коњановски, зошто учениците од Техничкото училиште, се претставени како истомисленици на Бугарскиот клуб Ванчо Михајлов, и која беше целта на посетата на која присуствуваше и раководството на ова училиште, но одговор не добивме

https://telma.com.mk/2022/10/29/bugarskiot-finasier-na-zdruzhenijata-vancho-mihajlov-i-car-boris-treti-gi-pretstavi-uchenicite-od-bitolskoto-sredno-tehnichki-uchilishte-kako-istomislenici-na-kontr/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Нед Окт 30 2022, 10:28

Сигурно е дека за викенд нема кој да одговори. Да го почекаме утрешниот работен ден и сигурно дека че има објаснување за настанот. Можеби се работи и за измама и злоупотреба од страна на бугарите кои ја користат сиромаштијата во Македонија што нагло се зголемува по доаѓањето на бугарофилската СДСМ на власт. Бугарите не кажуваат на пример дали некој се отповикал на нивната покана секое дете што ќе учи бугарски јазик да добива по 30 евра месечно. Веројатно затоа што нема такви.
Денес во Благоевград се отвора македонскиот културен клуб. СДСМ на се одзва на поканата на клубот да присуствува свеченоста. Да не учествувате на другата страна со протестантите од партијата што и го признавате правото да го користи името ВМРО, ВМРО-БНД (не ја викате БНД или само НД) на Каракачанов.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Нед Окт 30 2022, 10:44

Груевски го устоличи за оФчар а тој така му враќа. Срамота.

PRVOBOREC напиша:Од серијата " небањати предавници" издвојуваме: СТАНИ ГРУЈО ТЕ ПРЕДАДОА.

DPNE-kolaps - Page 7 Img_1323
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Нед Окт 30 2022, 11:07

Се разбудивте и оп блгарчиња, така ли небањати.

DPNE-kolaps - Page 7 Img_1325DPNE-kolaps - Page 7 Img_1326DPNE-kolaps - Page 7 Img_1327

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Нед Окт 30 2022, 14:32

Еве небањати да не квичите дека сум пристрасен, ќе го ставам и демантот.

https://www.slobodenpecat.mk/nashi-uchenici-ne-bile-vo-sofija-kako-istomislenici-na-klubot-vancho-mihajlov-velat-od-bitolskoto-tehnichko-uchilishte/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Нед Окт 30 2022, 14:35

А еве и линк каде што бугарите ја објавиле веста со сликички. Може ќе препознаете некој сопартиец.

https://bgmf.eu/%d1%81%d1%82%d1%83%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d1%82%d0%b8-%d0%be%d1%82-%d0%bc%d0%b0%d0%ba%d0%b5%d0%b4%d0%be%d0%bd%d0%b8%d1%8f-%d0%bf%d0%be%d1%81%d0%b5%d1%82%d0%b8%d1%85%d0%b0-%d1%81%d0%be%d1%84%d0%b8%d1%8f/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Нед Окт 30 2022, 17:37

Директорката на техничкото училиште денес даде изјава дека во рамки на програмата Еразмус+, таа што ја води кадар од СДСМ (што обучуваше магароња) биле сами во Бугарија да договорат соработка со сродно училиште од таму. Дека со нив не оделе ученици. Не сум слушнал и дека на совијалните мрежи некој препознал некој од тие на сликата, што ако се малолетни не би смеела да биде објавена. Во секој случај утре ќе се знае дали Бугарите лажат. Можеби по нарачка на пријателите од СДСМ.
Директорот на Националната агенција за европски образовани програми и мобилност Еразмус + Македонија, Марко Ѓорѓиевски, кој рече дека утре ќе провери дали досега училиштето „Ѓорѓи Наумов“ имало проекти поврзано со Еразмус и дали Фондацијата „Бугарска меморија“ е партнер на оваа програма. Овој Марко, што нема појма кои проекти ги работи агенцијата со која раководи и кои и се партнери е кадар на СДСМ. Ќе помисли човек дека имаат илјадници, а не помалку од 19 проекти и парнери. Не знам дали е нормално толку да им верувате на Бугарите, кои можеби се пријатели на СДСМ, но непријатели на Македонија. Еве еден документ по кој Никола Вапцаров станал член на друштвото на писатели на Бугарија во 1947 година, а бугарските фашисти го стрелале пет години пред зачленувањето.

DPNE-kolaps - Page 7 Vapcarov

https://denesen.mk/falsifikati-za-vapcarov-go-strelaa-vo-1942-godina-pa-mrtviot-poet-vo-1947-ma-stanal-redoven-chlen-na-sojuzot-na-pisateli-na-bugarija/

https://www.facebook.com/macedoniaendless/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Пон Окт 31 2022, 18:47

Директорката лажела. Патем, уште не ти е срам учениците кои беа на обука во Хрватска да ги нарекуваш магариња?

https://24.mk/details/demant-od-erazmus-nemame-proekt-so-bitolskoto-uchilishte-chii-direktori-bea-vo-sofija
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Вто Ное 01 2022, 09:13

Никогаш не сум ги нарекол учениците магароња. И јас би отишол можеби на туќа сметка во Хрватска да гледам како се дресираат магариња. Проблем е тоа колку пари се дадени за неколкудневен престој во Хрватска. Да не беше така не ќе ја разрешевте Димовска под притисок на ЕУ.
Според тоа што го знам немало ученици од Битола во Бугарија, па веројатно се работи за пропаганда ујдурме од бугарска страна, на која со задоволство наседна, покрај директорката и заменичката на техничкото училиште и пропагандната машинерија на СДСМ, вклучувајќи ги за жал тука и службите на безбедност кои наместо против странските разузнувачи се борат против македонската опозиција. Нема демант на пример на изјавата на потпретседателот на ВМРО Николовски дека наместо да се борат против странците што работат против Македонија, на северизација и бугаризација, ја кодошат македонската опозиција пред амбасадите на непријателските земји за Македонија, кои се пријатели на СДСМ и ДУИ. Кои ги донесоа на власт.
Ајде тухка да коментирам и за изјавата на Ковачевски дека ќе имало доволно храна и греење во зимата. Такви изјави се соодветни можеби за Етиопија. До сега во Македонија било нормално да има храна и греење за сите, со исклучоци што можат да се избројат на прсти.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Вто Ное 01 2022, 18:46

Добровечер небањати.

DPNE-kolaps - Page 7 Img_1328DPNE-kolaps - Page 7 Fgfpbh10DPNE-kolaps - Page 7 Fgfpbh11

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Вто Ное 01 2022, 20:37

Не знам дека има трговски центар Аника во СКопје?
Не верувам ни дека МВР и обвинителството би го заштитувала лидерот на опозицијата или некој од ВМРО. Повеќе ми личи дека човеков или и платен од ГРОМ, можеби и од СДСМ за да даде ваква изјава. Не личи на претепан на фотографијата. Не знам зошто власта толку се плаши од Мицкоски кој наводно според нив е ист како СДСМ, пдносно предавник и послушник на евроатлантската меѓународна банда што сака да ги бугаризира Македонците преку преодна т.н. северномакедонска (како што велат Фон дер Лајен, Макрон ...) фаза.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 02 2022, 12:54

Добар ден небањати.

DPNE-kolaps - Page 7 Img_1329

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Чет Ное 03 2022, 17:31

Тој што го цитираш заборавил да напише дека во изјавата Александар Николовски тврди и тоа тврдење до денес никој не го дематирал дека тие напади ги вршат провокатори (агенти) од АНБ, што би рекле ги праќа власта злоупотребувајќи ги институциите, кои место да се борат протиб на пример бугарските фашисти ги гонат македонските антифашисто.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пет Ное 04 2022, 14:15

DPNE-kolaps - Page 7 Img_1331

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пет Ное 04 2022, 17:08

Не се рабоити за неистомисленици туку за предавници и криминалци. Што да кажам за постот. Ако Маската не е хомосексуалец, не знам зошто смета дека вагина е недостоинствено да се има и ако за некого се употреби тој збор е изразена навреда и ОМРАЗА кон него. Зошто нормален човек би го мразел тој орган. Не се работи ли и за омраза кон сите што го иимаат овој орган. Дали за Ковачевски велите дека е пенис?
Не знам и дали вториот дел од постот треба да се смета како повик за востание, затоа што опозицијата нема инститтуционален начин да се справи со криминалот и предавствата на власта. Повеќе пати сум напишал и ќе го повторам тоа. Во Македонија нема потреба од крвипролевање помеѓу Македонците со целосен идентитет и тие што се спремни да се бугаризираат. Првата демократски избрана власт ќе ја урне како кула од карти целата работа на македонските либерали.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 09 2022, 09:39

Здравеите небањати блгарчета.

DPNE-kolaps - Page 7 Fhgkcl10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Ное 09 2022, 17:18

Исторските факти не потврдуваат такво нешто. Дури и Ванчо Михајлов не се борел за една држава Бугарија, туку за две различни држави Бугарија и Македонија. Исто како Борис Борисов и Зоран Заев.
Јас повторно ќе го поставам прашањето зошто АЛи Ахмети и Зоран Заев (шпицниот премиер, да злоуптребам израз што и е омилен на градоначалничката на Скопје) сакаат да не бугаризираат во Македонија. Инаку со спојување во една држава, не дај Боже, веднаш би влегле во ЕУ, како Источна Германија на пример. Но тогаш и Албанците би биле Бугари, Бугар Османов на пример, министерот за по надвор. Но и парите би ги краделе Бугарите од Бугарија кои би биле власт затое што ги има повеќе,

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пет Ное 11 2022, 14:46

Небањатите кога ќе ги тргнат шпицните очила.

DPNE-kolaps - Page 7 Fhnfmx10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 7 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот