Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бугарија

+12
Bosonoga
delta
SHARENI
Нафора
корисТник
Hamad bim Khalifa
osa
хан Ацо
Фири1
kiBik
sofmak
tmoro
16 posters

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by хан Ацо Чет Апр 16 2015, 18:33

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by хан Ацо Чет Апр 16 2015, 18:40

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by хан Ацо Чет Апр 16 2015, 18:42

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 18:49

Абе ти луд ли си? Ова да не се некои американци па им презентираш? По цел ден САМ гледа за сообракяйките во Шабац ти ке го силуваш да гледа омразната БугарияSmile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by хан Ацо Чет Апр 16 2015, 18:50

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by хан Ацо Чет Апр 16 2015, 18:51

Фири1 напиша:Абе ти луд ли си? Ова да не се некои американци па им презентираш? По цел ден САМ гледа за сообракяйките во Шабац ти ке го силуваш да гледа омразната БугарияSmile

Да гледа,и да реве Laughing
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by Гостин Чет Апр 16 2015, 18:53

Не ми се верува што се е изнапишано. А јас помислив дека е отворена тема за задничките интереси на Македонија и Бугарија во ЕУ и НАТО.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 18:54

Нема да реве, той е толко глуп дека нема да гледа, ке си затвори очите и ке си представува жолтокраки татари и ке мрази, мрази SmileЯничарската омраза е многу силно оти има внатрешен мотор и тоа е омразата против самиот себе Smile


Последната промена е направена од Фири1 на Чет Апр 16 2015, 18:55. Мислењето е променето 2 пати.

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by хан Ацо Чет Апр 16 2015, 18:54

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 18:57

luxor напиша:Не ми се верува што се е изнапишано. А јас помислив дека е отворена тема за задничките интереси на Македонија и Бугарија во ЕУ и НАТО.
И какви се ни заедничките интереси? Многу ни треба прек пат до албанските чукари? SmileВие сте во кьорсокакот и на историята и на географията Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by хан Ацо Чет Апр 16 2015, 18:58

luxor напиша:Не ми се верува што се е изнапишано. А јас помислив дека е отворена тема за задничките интереси на Македонија и Бугарија во ЕУ и НАТО.

Се е во ред,ништо ново.Ама яс ке продолжим да я презентирам Бугария,да видат некои лугье дека Бугарите не сме канибали, и дека освен Србското море и Белградското метро постоят и други работи во светот.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by Гостин Чет Апр 16 2015, 19:00

Прво што ми паѓа на памет е надминувањето на стереотипите меѓу македонците и бугарите како соседни народи. Има уште, ако прогуглаш сигурно ќе најдеш нешто што не поврзува.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 19:01

не се замарай освен за забава со вакви.Smile

Ne zezaj, navredi nema, vo sprotivno te baniram...

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by Гостин Чет Апр 16 2015, 19:02

хан Ацо напиша:
luxor напиша:Не ми се верува што се е изнапишано. А јас помислив дека е отворена тема за задничките интереси на Македонија и Бугарија во ЕУ и НАТО.

Се е во ред,ништо ново.Ама яс ке продолжим да я презентирам Бугария,да видат некои лугье дека Бугарите не сме канибали, и дека освен Србското море и Белградското метро постоят и други работи во светот.

Хацон, некои луѓе го знаат тоа, но продолжуваат по старо, заради свои или туѓи интереси. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 19:03

luxor напиша:Прво што ми паѓа на памет е надминувањето на стереотипите меѓу македонците и бугарите како соседни народи. Има уште, ако прогуглаш сигурно ќе најдеш нешто што не поврзува.
Хъ хъ и какви се ни стереотипите како соседни народи? Знаеме дека вашите стереотипи во 80% ги измисли УДБА и ги промовира како да се били "народно" одкритие Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by Гостин Чет Апр 16 2015, 19:04

Во Бугарија нема стереотипи за македонците?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 19:06

Па има - викат ви "србето" веке. тоа го немало некогаш Smile Кай вас стереотипот за "татарите" го донесоа србите и югокомунистите го продолжиа.

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by хан Ацо Чет Апр 16 2015, 19:07

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by Гостин Чет Апр 16 2015, 19:09

Е па тие работи треба да се надминат, а бугарите и македонците да научат дека Европа се обединува и сакале ние или не, мора да живееме во некаква заедница со останатите европски народи.

ПС. Оваа Европска Унија многу ме потсетува на Југославија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 19:09

Ацо стига флуди бе ова е форум да се збори и диоскутира битер малоумен платеник на УБК си Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 19:11

luxor напиша:Е па тие работи треба да се надминат, а бугарите и македонците да научат дека Европа се обединува и сакале ние или не, мора да живееме во некаква заедница со останатите европски народи.

ПС. Оваа Европска Унија многу ме потсетува на Југославија.
Па ние како видиш сме научени, не крадеме туга история и симболи и не тресеме зелени за антиката, исто така немаме териториални претензии. Не ни требат уште 2-3 дела полни со яничари и албанци да си се ебат мегюсебно Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by хан Ацо Чет Апр 16 2015, 19:11

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by Гостин Чет Апр 16 2015, 19:13

Фири1 напиша:
Па ние како видиш сме научени, не крадеме туга история и симболи и не тресеме зелени за антиката, исто така немаме териториални претензии. Не ни требат уште 2-3 дела полни со яничари и албанци да си се ебат мегюсебно Smile

Фири, тебе никој не те прашува. Големите сили зацртале дека Европа треба да се обедини, и така ќе биде. Ќе живеете заедно и со србите, и со албанците.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 19:15

А заедно не. Србите се си во Србия, албанците во албания и Вардарска Македония Smile Доста се ми циганите, турци во мойот край слава богу нема одамна Wink

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by хан Ацо Чет Апр 16 2015, 19:16

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Бугарија - Page 2 Empty Re: Бугарија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот