Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести од Македонија

Страна 16 of 36 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 26 ... 36  Next

Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Окт 17, 2015 11:13 am

reiter напиша:
 Денеска токму напладне во Скопскиот хотел Александар палас бизнисменот Трифун Костовски го промовираше неговото движење ФРОДЕМ.  На фронтот зад кој постои основани сомнеж дека покрај Костовски и вмровецот Кекеновски од заднина делуваат екс лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски и неговата асистенка Наташа Савова преку нивната експозитура во кабинетот на Костовски,пријателот на Савов,Ивор Мицковски.  На промцијата очекувано не се појавиле ни Црвенковски ни Савoва. Идеата за фронтот ја објаснувал Костовски а му помагала младата и атрактивна докторка на науки, керката на газдата на ГОДЕЛ,Ирена Николовска.  [b][color=#FF0000]Во Фронтот е и екс министерот за образование од владата на Георгиевски, Ненад Новковски и екс лидеот на партијата на Љубчо, Горѓи Трендафилов.[/color][/b] Во движењето со амбиции да биде партија е и аналитичарот Алберт Муслиу а во публиката бил забелешан и екс пратеникот Исмет Рамадани. напиша:

http://www.dokaz.mk/front-na-luzeri/

Ненад и Ѓорѓи ги почитувам многу.Очекувам многу од нив.Но колку ќе биде ефектен трифун е прашалник.

TAPIIIIII! iliti: ZATKIIIII!
Kolku Cile sto naprai za Mk ...dambeter !! Profiteri.. Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Окт 17, 2015 11:15 am

p.s. Mislam na Trifke..... drugive gi zalam ako se povedat po nego!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by reiter on Саб Окт 17, 2015 12:13 pm

ако кејти јан ги здрма силно грујо,дпмне внатре ке има силна караница и долгогодишна караница кој да води..па може Ненад и Ѓорѓи се некоја претходница за идна партија која треба да прерасне во збир од старото јато на вмро-дпмне?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by osa on Саб Окт 17, 2015 12:18 pm

reiter напиша:ако кејти јан ги здрма силно грујо,дпмне внатре ке има силна караница и долгогодишна караница кој да води..па може Ненад и Ѓорѓи се некоја претходница за идна партија која треба да прерасне во збир од старото јато на вмро-дпмне?

mislam deka toa ke bide najgolemoto promashuvanje ...gjorgi veke se oproba kako "vodach " i beshe mnogu LOSH...spored mene prodadena dusha parekselans ...za nenad shto da kazam ,nemozeshe edno ministerstvo da VODI ko shto treba ( barem da go ischisteshe od nepodobni vmrovci,a ne da gi unapreduva a oni prirodno glupi) ....
spored mene BESHE i seushte e edinstven mozen kandidat za obedinuvanje na staro i novo ,samo LJubcho ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15936
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by osa on Саб Окт 17, 2015 12:21 pm

Teo tipuva na amsterdamskata trojka ...favorit za lider na VMRO-DPMNE Nikola Diumitrov

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15936
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by reiter on Саб Окт 17, 2015 12:24 pm

после падот на грујо вмро-дпмне ке биде само партија на расколи караници и никогаш нема да застане на нозе,мислам на борба за власт на првото место во дпмне.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by osa on Саб Окт 17, 2015 12:40 pm

reiter напиша:после падот на грујо вмро-дпмне ке биде само партија на расколи караници и никогаш нема да застане на нозе,мислам на борба за власт на првото место во дпмне.

sepak mislam deka bi trebalo da se soglasish deka ovie dvajcata nedoagaat vo predvid (gjorgi i nenad )

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15936
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by reiter on Саб Окт 17, 2015 12:45 pm

уф,ако мислеш дека ѓорѓи или ненад би седнале на првото место во дпмне тогаш ќе има огромни чистки во дпмне,не верувам.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by osa on Саб Окт 17, 2015 3:18 pm

reiter напиша:уф,ако мислеш дека ѓорѓи или ненад би седнале на првото место во дпмне тогаш ќе има огромни чистки во дпмне,не верувам.
не те разбрав ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15936
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Окт 17, 2015 4:51 pm

" VEMRO-DPMNE " -ZAMINUVA VO ISTORIJA - KAKO EDNO OD NAJLOSHITE VLADEENJA SO TRAGICNI POSLEDICI! VOOPSHTO  KOGA I DA BILO NA TLOTO NA MAKEDONIJA, POCEV OD ACE PEDEROT, PREKO SULEJMAN BEG DO DEN DENESHEN!!!! Vistinskite patrioti na celo so Goce se prevrtuvaat po grobovi i vo nemir i ocaj vo carstvoto nebsko!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Пон Окт 19, 2015 7:40 pm

Se soglasuvam so tebe kalifu...So dopolna deka so zakon treba da se zabrani zloupotrebata na imeto VMRO...Toa im pripagja na site makedonci...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Пон Окт 19, 2015 10:11 pm

Разни вести од Македонија - Page 16 Smiley-laughing025  Разни вести од Македонија - Page 16 Smiley-laughing025  Разни вести од Македонија - Page 16 Smiley-laughing025Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Окт 19, 2015 10:28 pm

Разни вести од Македонија - Page 16 Images?q=tbn:ANd9GcSp8kyOub3HrUTd0H_W6BZ7qCPQw71EcO4ppXWod04FJ2mGYB4afQ
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Ное 06, 2015 9:07 pm

KAJ STE BE TRENDAFILOVCI, GLUVCI, MUFCI ??????? Sto e rabotava ????
Kuferite i Wizzerot pod g"s - put beli svet ....? A pastirov si go zaboravivte ?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by osa on Пет Ное 06, 2015 9:30 pm

Nemal pasosh ,..za zal hahaha

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15936
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by reiter on Пет Ное 06, 2015 10:01 pm

нека минат на див граничен премин или нека се шлепуваат со бегалците од сирија Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Ное 07, 2015 6:59 pm

Aca Antic: "Ахмети до Хан: Брисел и Вашингтон имаат партнер во мене и во ДУИ"

I dobro be Aco, sto placipickosuesh kaj Eu/Amerive ?! Za smaluvanje na robija? JOK BE BRALE - sto bi rekle tvoi srpski poslodavci ! IMA DA GI LEGASH! MORE NEMA LEGANJE - IMA DA TUCASH I KOPASH OD JUTRA DO SUTRA. A NAVECER KE IMASH MALKU RELAKS SEKS PARTY: PUSENJE I GUZENJE ...... I TAKA EDNO 20-30 GODINI - ODNOSNO KOLKU GOSPOD KE TI PISHE OD TV OJOT BEDEN ZIVOT MULJATORSKI!
P.s. Prasaj gi Albancite sto ti mislat, ne se ligavi kaj ovie pogore spomenatite! A za Kumanovo.... e za toa neznam kako ke ti oprostat Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Ное 29, 2015 3:24 pm

Колку треба да си глупав да им веруваш на овие патриоти-пљачкаши?

Треба да си многу глупав.

nemam povekje komentar na zborovive od S.Ordanovski ....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo on Нед Ное 29, 2015 3:31 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Колку треба да си глупав да им веруваш на овие патриоти-пљачкаши?

Треба да си многу глупав.

nemam povekje komentar na zborovive od S.Ordanovski ....


Прашај го Трендo..Very Happy

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Ное 29, 2015 3:54 pm

da go prasham Trendo?????
Pa toa grevceto neznae kaj e levo a kaj desno bez da mu javat od DPBNE - DUVLOTO
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Нед Ное 29, 2015 5:47 pm

Остај настрана што погрешно му јавуваат. Во колапс се па се им е наопаку.Twisted Evil

Разни вести од Македонија - Page 16 CU0lt0BU8AEM7CL

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Нед Ное 29, 2015 6:47 pm

За да не заборавиме дека се ближат изборите се грижат од ОБСЕ.

ОБСЕ со 300 набљудувачи ќе ги следи изборите, ќе ги пребројува и гласовите

Набљудувачите на ОБСЕ вниманието ќе го насочат кон спроведувањето на новите законски измени околу изборите, работата на изборната администрација, процедурите за ажурирање на избирачкиот список, изборната кампања, потенцијалниот притисок врз гласачите, злоупотребата на државните ресурси, медиумското покривање, придржувањето до финансиските правила на кампањата, ефективното процесуирање на жалбите и приговорите на денот на изборите, како и „пребројувањето на гласовите“, што за првпат се споменува како проблематично во Македонија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Сре Дек 02, 2015 5:10 pm

Se chuvstvuvaat promeni i poleka ischeznuva stravot i kaj administracijata...

Судските службеници утре ќе штрајкуваат

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Чет Дек 03, 2015 1:49 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Саб Дек 05, 2015 3:56 pm

Непособноста на дпмне-овците на дело...Разни вести од Македонија - Page 16 Smiley-angry049

Габер: Поради неспособноста на владата на Груевски откажан е самитот на ЦЕИ

Заради погрешните политики на владата на Груевски, Македонија и понатаму тоне во меѓународна изолација, и најмладите наши граѓани забележаа дека, кога се во регионот, не заобиколуваат канцеларката Ангела Меркел, потпретседателот Џо Бајден, државниот секретар Џон Кери, претседателот Владимир Путин – листата е долга, рече на денешната прескоференција Виктор Габер, од Комисија за надворешни работи на СДСМ.

– Но, Владата на Груевски не ги исполнува ни своите меѓународни обврски. Годинава Македонија е претседавач на Централно – европската иницијатива (ЦЕИ), владата не успеа да ги исполни обврските кои произлегуваат за успешен развој на оваа иницијатива, единствената регионална европска организација во која официјално за нашата држава се користи името Македонија. Најавената програмата на нашето претседателство со ЦЕИ не само што не е исполнета со неопходните, а ветени содржини, туку видно е и дека нашите партнери во ЦЕИ не се заинтересирани, во сегашните услови, да партиципираат на одделни содржини. Дополнително, таму каде беа присутни драстично го симнаа нивото на своето претставување, а со тоа и на преземањето на идните обврски. Како врв на меѓународната изолација и круна на неефикасноста во исполнување на своите обврски во ЦЕИ, владата на Груевски дефинитивно не беше во состојба да го свика и одржи Самитот на шефовите на држави и влади на земјите членки на ЦЕИ, кој беше најавен за 19 ноември 2015 година – рече Габер.

Треба да се напомене, додаде тој, дека во 2002 година Република Македонија како претседавач на ЦЕИ во потполност ја реализираше програмата за своето претседавање, кое во ноември на таа година кулминираше до Самитот на шефови на влади.

– Од тогаш, се множат меѓународните неуспеси на Никола Груевски. СДСМ нема да дозволи било каква меѓународна изолација на Македонија. Затоа, граѓаните имаат идеја, збогум Никола – рече Габер.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 16 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 16 of 36 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 26 ... 36  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот