Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести од Македонија

+36
zozoti
alienmk
Nebula
Zhane
misterija
Delta
Albatros
nino
TRAJCHE
PRVOBOREC
Viktor
Bosonoga
Dino
Комита
OPOZICIONER
SHARENI
Teo
Luxor
ribar1
IVA
трендафил
Arhimed
Sotir
Фири23
Естир
Пат
kiBik
Dadeda
tmoro
Kalinda
хан Ацо
Фири
defo
reiter
osa
Hamad bim Khalifa
40 posters

Страна 28 of 40 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Next

Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo Нед Мај 28 2017, 00:26


-Заев Премиер
-Мурињо во Скопје
-Грујо во Шутка.
Процес на Де-ДПМНЕоизација, браво Фрле. Капа долу.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Вто Јун 20 2017, 19:20

Скоро и да не постои објект во чија градба не се појавуваат дополнителни проблеми. Не се работи за лудило. Во секој случај барем еднакво исто лудило има кај тие што од нормални работи сакаат да прават афери. Не знам дали овој напис треба да го засени врховизмот на ЗОран Заев кој со премиерот на Бугарија се „согласи“ дека порано со Бугарите сме биле еден народ, а сега треба да дискутираме дали сме се „разделиле“ во 1991 година или можеби порано. И моето семејство има „заедничка“ историја со Бугарите. Само што сме биле на различни страни. Татко ми и дедо ми се бореле против бугарските окупатори. Тоа не значи дека ги мразам Бугарите или било кој друг народ. Напротив, кога како Заев сакаат да ме прогласат за Бугарин едноставно ги жалам, затоа што само будала може да мисли дека подобро од мене знае што сум. А будала и секој хендикепиран на некој начин го жалам.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by PRVOBOREC Вто Јун 20 2017, 21:52

А бе небањат проблемите се појавуваат затоа што наместо да се грижите за квалитетот на градбите вие се грижите за провизијата.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by OPOZICIONER Пон Jул 03 2017, 13:19

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Teo Пон Jул 03 2017, 18:43

Mu udrile zaushka i se premislil...Site dpmneofci se isti, sekogash lizhat kaj shto plukale...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Вто Jул 04 2017, 20:48

Како не ти е срам да не лажеш во очи, кога сите знаеме дека владата на Груевски ги исполни условите за членство во НАТО и за почеток на преговорите со ЕУ, а истото не се случи поради тоа што овие две организации не го почитуваат правото и дополнително ни поставија нов услов. Промена на името и идентитетот. Ако лидерите на НАТО и ЕУ беа нормални, а не идиоти, ќе бевме членка на НАТО, можеби и на ЕУ. Во секој случај ќе бевме пред крај на преговорите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Teo Сре Jул 05 2017, 00:50

трендафил напиша:
Како не ти е срам да не лажеш во очи, кога сите знаеме дека владата на Груевски ги исполни условите за членство во НАТО и за почеток на преговорите со ЕУ, а истото не се случи поради тоа што овие две организации не го почитуваат правото и дополнително ни поставија нов услов. Промена на името и идентитетот. Ако лидерите на НАТО и ЕУ беа нормални, а не идиоти, ќе бевме членка на НАТО, можеби и на ЕУ. Во секој случај ќе бевме пред крај на преговорите.

Mene nikako ne mi e jasno pochituvan Trendafile shto kur uporno barate pomegju takvi...Eve i pred nekoj den tvojot pastir pak barashe da dobieme pokana od NATO i pregovori so EU...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Luxor Пет Jул 21 2017, 22:10

Претходницата стигна во Москва. Сега барем знаеме каде мислат да бегаат дпмне-офците.

Јакимовски, Дамовски и Стоиљковиќ во Москва се сретнаа со соработници на Путин

Сергеј Железнјак, заменик-секретарот на Генералниот совет на партијата Единствена Русија денеска во Москва се сретна со Лидерот на Гром, Стевче Јакимовски, со претседателот на Демократската партија на Србите во Македонија, Иван Стоиљковиќ и со Борис Дамовски од „За заедничка Македонија“.

http://plusinfo.mk/vest/121129/jakimovski-damovski-i-stoiljkovikj-vo-moskva-se-sretnaa-so-sorabotnici-na-putin
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Dino Сре Aвг 16 2017, 11:59

Lesovski i Zikov podnesoa ostavki. Prviot od pretsedatel na upraven odbor na SVP a vtoriot od direktor na MEPSO. Se cini deka SDSM imaat sluh za reakciite na graganite. Ili u najmala raka kadrite sto gi biraat a ne sekogas se pogodeni barem ne se tvrdokorni kriminalci na koi majvazna im e pozicijata tuku nekoi od niv imaat i sovest.

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo Пон Ное 20 2017, 21:23Саше со погодок во центар

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Dino Чет Ное 23 2017, 13:15

Ajdee deja vu. Borisov i Zaev sose vladite u Strumica ko Grujo i Vucic sto pravea. Ovie pa beter u manastir zapocnale.

http://telma.com.mk/vesti/zaednichka-sednica-na-vladite-na-makedonija-i-na-bugarija

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пет Ное 24 2017, 18:02

леле дечки колку сум среќен што сум на форумов.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пет Ное 24 2017, 18:20

многу ми е мило што сум овде со вас

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пет Ное 24 2017, 18:21

стварно сакам да се дружиме

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пет Ное 24 2017, 18:23

не ми замерувајте јас сум нов и малце ко пиле во магла ама ќе се опраам со време ќе видите

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Bosonoga Пет Ное 24 2017, 19:08

ti nesto kao mrdnat mi stois. kako izbega od Bardovci?
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пет Ное 24 2017, 19:17

не сум мрднат мури само сум збунет

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пет Ное 24 2017, 19:18

онака од времето и настаните

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пет Ное 24 2017, 19:20

и не сакам у Бардовци таму лудите ги јебат збуњените

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Bosonoga Пет Ное 24 2017, 19:21

Ako ne e nisto strasno.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пет Ное 24 2017, 19:26

како не е кога ке ти го изрешетаат газот, страшно е

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пет Ное 24 2017, 19:27

добро сеа можи по малку и задоволство чувствував

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Bosonoga Пет Ное 24 2017, 19:28

Lelee mrdnat a be tebe dobro te obrabotile u Bardovci.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Dino Чет Дек 14 2017, 10:31

A zosto bi menuvale nesto vo svarovski sudstvoto. Nauceni da sluzat na edna ke sluzat i na druga politicka garnitura.

http://lokalno.mk/nezadovolstvo-vo-sovetot-za-reforma-na-pravosudstvoto-raste-se-najavuvaat-ostavki/

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 28 of 40 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот