Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести од Македонија

Страна 27 of 36 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 31 ... 36  Next

Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by luxor on Саб Фед 25, 2017 5:25 pm

Бате Саше му ја кидна.

Разни вести од Македонија - Page 27 110
Разни вести од Македонија - Page 27 210
luxor
luxor

Број на мислења : 5718
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Teo on Саб Фед 25, 2017 5:53 pm

Teo
Teo

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Комита on Чет Мар 02, 2017 10:07 pm

Најнова вест, народот не ве сака и ќе се пресмата со сите комуњарски предавници со Зајко црпнатиот на чело.

Комита

Број на мислења : 48
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by luxor on Чет Мар 02, 2017 10:15 pm

Ако под народ мислиш на онаа шака пијани јадници што за чаша ракија го бранат криминалот на пастирот си се заебал. Вие под дејство на алкохол понапред ќе се пресметате сами со себе.
luxor
luxor

Број на мислења : 5718
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Teo on Вто Мар 07, 2017 5:06 pm

Moronite po sekoja cena sakaat da predizvikaat megjuetnichka vojna za spas na pastirot i familijata od zatvor...I nivnite pari se razbira...

Фрлени Молотови коктели врз Музејот на албанската азбука
Teo
Teo

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Kalinda on Сре Мар 08, 2017 1:27 am

Зошто мислите така?
Навистина не ви пречи
да се прифати
албанска платформа .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Teo on Пет Мар 10, 2017 9:36 pm

Zachestija napadite vrz gragjanite od strana na Grujovite platenci...Se obiduvaat so seenje strav da si gi spasat parite i gazovite od zatvor...

Нападната екипа на ТВ24 на протестот „За заедничка Македонија“
Teo
Teo

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Teo on Саб Мар 11, 2017 11:50 am

Trendafile chlenu na predavnicite od dpmne, vie koi preku fikusot baravte strancite da se vmeshaat vo vnatreshnite raboti na Makedonija i da ni ja krojat sudbinata...Vi stigna odgovorot...

ЕУ: Решете ја кризата, Европа вe чека

“Запознаени сме со писмото на претседателот Иванов. Ги повикуваме сите политички актери, вклучувајќи го и претседателот, да го почитуваат изборниот резултат, да постапува согласно Уставот, да го почитува јасното парламентарно мнозинство, да дозволи демократскиот процес да тече. Го повикуваме претседателот да го преиспита својот актуелен став и да овозможи формирање на новата влада”.
Teo
Teo

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Dino on Пет Мар 17, 2017 12:29 am


Dino

Број на мислења : 570
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Bosonoga on Пон Мар 20, 2017 10:03 am

aj da vidime utre shto ke ne osamni veke mnogu e ovaa glupost
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 898
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Bosonoga on Пон Мар 20, 2017 10:04 am

ke se napraj vlada ili ke se potepamo
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 898
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Kalinda on Пон Мар 20, 2017 10:07 am

Тоа граганите
ке одлучат!
Никој неможе да ги
потценува нив и
нивната воља.
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo on Вто Мар 28, 2017 8:18 pm

Со пари на Американската агенција за меѓународен развој – УСАИД се реализирани бројни проекти во Општина Дебар, од кои позначајни се изградбата на патот од Дебар до Дебарското Езеро, санација на концертната сала во центарот за култура, изградба и асфалтирање на повеќе улици во населба Ќернаница, како низа други во различни сфери.
Со пари на УСАИД, Дебар едно од поживописните места во Македонија започнува да живее Европски и во склад со времето.
„Во општина Дебар се реализирани многу проекти од страна на УСАИД. Најголеми се изградбата на патот од Дебар до Дебарското Езеро, кој има големо значење за развојот на туризмот и рекреацијата на населението, санација на концертната сала во центарот за култура, изградба и асфалтирање на повеќе улици во населба Ќернаница, извршена е технолошка помош за локалната власт, потоа значаен е проектот еко патрола на Дебарското Езеро, дадена е поддршка на помали проекти на невладиниот сектор, потоа неколку проекти во сферата на образовните институции и друго“, вели тој.

И сега не ми е јасно, против што да се бориме против некој кој сака да ни помогне......Американски пари за развој на Дебар

defo

Број на мислења : 2477
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo on Чет Мар 30, 2017 8:04 am

Луксузна хациенда „никна“ во непосредна близина на салата „Борис Трајковски“ и не може да се открие дали тоа е семејна куќа, некаков комерцијален објект придружен со спортски терени, или, пак, модерен мотел.

Се наоѓа на самиот крај од уличката што минува покрај хокеј-игралиштето, обиколена е со камена ограда, а за дополнителна безбедност се грижат лица од обезбедување, сместени во стражарска куќарка веднаш до влезот.

Деновиве кога го посетивме местото, во дворот имаше неколку долги црни автомобили и џип.

На Google maps, интернет сервисот што дава птичја перспектива на земјата, се гледа дека во дворот на хациендата има и две тениски игралишта и уште неколку придружни објекти.

Тодоровиќ или екс градоначалникот на Центар, во близина на спортскиот центар Борис Трајковски изградил хациенда, која по маркица треба да е мотел. А дали е не се знае и две години по завршување на градбата.

Што изградил Тодоровиќ до салата „Борис Трајковски“?

defo

Број на мислења : 2477
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Dino on Чет Мар 30, 2017 1:19 pm

Sto i da izgradil ke mu go zemat oti od kradeni pari e.

Dino

Број на мислења : 570
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo on Сре Апр 05, 2017 10:51 pm

Е Македонијо до каде си дошла.
ВНИМАВАЈТЕ: ДОКОЛКУ ОДИТЕ ЗА БИТОЛА РОМИТЕ ОД БАЈРО ЌЕ ВИ НАПЛАТАТ 50 ДЕНАРИ.

Доколку сте решиле да одите за Битола да си подготвите 50 денари, пред Бајро Ромите од отпад и запален оган си направиле патарина.
Што се случуваа во оваа наша држава?? Следно можеби ќе биде да наплаќаат и влез за на гробишта

defo

Број на мислења : 2477
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Viktor on Сре Апр 05, 2017 10:55 pm

Bosonoga напиша:ke se napraj vlada ili ke se potepamo
ти со смрдени неизмиени нозе,
имаш варијации од „кавадаречко неготински“ газач на грозје, од „потепамо„ -кое дефинитивно не е дијалект од “ твојот крај“
внимавај на коментарите, шарени ти се и се губиш во актерството.забораваш која улога треба да ја следиш.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by OPOZICIONER on Чет Апр 06, 2017 12:22 am

defo напиша:Е Македонијо до каде си дошла.
ВНИМАВАЈТЕ: ДОКОЛКУ ОДИТЕ ЗА БИТОЛА РОМИТЕ ОД БАЈРО ЌЕ ВИ НАПЛАТАТ 50 ДЕНАРИ.

Доколку сте решиле да одите за Битола да си подготвите 50 денари, пред Бајро Ромите од отпад и запален оган си направиле патарина.
Што се случуваа во оваа наша држава?? Следно можеби ќе биде да наплаќаат и влез за на гробишта

retko odam na toj kraj ,pa neznam za koja naplatna zborish
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 833
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo on Чет Апр 06, 2017 7:58 am

Имаш слики, циганите се напраиле своја патарина, страшно.....

defo

Број на мислења : 2477
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Teo on Пон Апр 10, 2017 12:26 pm

Ne e vest, i ne e od Makedonija ama sekoja mu chest na chovekot...Ova treba bezuslovno da vazhi i kaj nas...

Разни вести од Македонија - Page 27 C9Cm8HuWAAExs6V
Teo
Teo

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by SHARENI on Нед Апр 16, 2017 12:38 pm

sipoto ko clen na dpmne da e, veren do grob na mafijasot grujo.

Ибрахими: Над 43 илјади нови вработени со владините мерки, годинава 10 илјади нови

http://www.vlada.mk/node/12764
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 727
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by PRVOBOREC on Нед Апр 16, 2017 1:07 pm

Што се чудиш? Терористот Аљи ја смисли платформата за да можат тој и мафијашот Грујо да ја задржат власта и да продолжат со уништување на Македонија.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1429
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by PRVOBOREC on Пон Апр 17, 2017 4:20 pm

kako beshe ona pesnata samo doma siet doma ,ostaj praznik delnik ,mene najpoeke mi e ubo doma ,za drugite neznam

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1429
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Kalinda on Пон Апр 17, 2017 4:37 pm

Некој ке пее
некој ке работи ,
за доброто на сите
грагани на државата
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 27 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 27 of 36 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 31 ... 36  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот